Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Przedstawienie teatralne "Świętoszek" już dostępne na YouTube


Aleksandra Świędrych laureatką konkursu literackiego

Uczennica naszego LO, Aleksandra Świędrych, została laureatką XIX edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra "My Polacy, my Dolnoślązacy". Patronat honorowy nad konkursem objęli między innymi: Marszałek Województwa Dolnośląskiego C. Przybylski, Wojewoda Dolnośląski J. Obremski, Dolnośląski Kurator Oświaty R. Kowalczyk, Prezydent Miasta Wrocławia J. Sutryk, Arcybiskup Metropolita Wrocławski ks. J. Kupny.
Ola, pod czujnym okiem Pani Eweliny Doktor, napisała wzruszające opowiadanie na temat: „(…) i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy / przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie” (Z. Herbert, Przesłanie pana Cogito).

Uczniowie klas humanistycznych strzegomskiego LO na spotkaniu z Łukaszem Kazkiem

28 listopada 2023 r. klasy humanistyczne naszego liceum miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Łukaszem Kazkiem - popularyzatorem historii, dziennikarzem, autorem książek, a także youtuberem. Odkrywa on najskrzętniej skrywane tajemnice Dolnego Śląska, przyglądając się śladom, które pozostawiła za sobą przeszłość. Tym razem zaprezentował on uczniom odcinek filmu dotyczącego niezwykłej historii z czasów II wojny światowej, a poświęcony Nowej Rudzie. Po zakończeniu seansu, który odbył się w Strzegomskim Centrum Kultury, dziennikarz odpowiedział na pytania uczniów. Spotkanie było niezwykle interesującym uzupełnieniem szkolnym lekcji historii.
Ola Łopuszko

Obsada przedstawienia pt. "Świętoszek"

3 miejsce dla Anny Marciniak

W światowym dniu aids, uczniowie z 15 szkół powiatu świdnickiego wzięli udział w konkursie, pt.:”Dbam o zdrowie. HIV-AIDS”. Test wiedzy przygotowany przez pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej dotyczył budowy wirusa hiv, dróg jego transmisji oraz sposobach zapobiegania i leczenia oraz choroby aids. W konkursie uczestniczyły także nasze uczennice: Anna Marciniak, która zajęła III miejsce i Nicole Matuszak, która ukończyła rywalizację z wyróżnieniem.
Opiekunką merytoryczną była pani Sylwia Witka.

Przedstawienie teatralne "Świętoszek"

1a i 1c w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa SALAMANDRA

10 listopada klasy 1c i 1a udały się na wycieczkę do Myśliborza. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa SALAMANDRA. Zajęcia te dotyczyły podstawowych zagadnień z biologii i chemii. Młodzież miała okazję wziąć udział w badaniach mikroskopowych, obserwować strukturę budowy różnych roślin, podszkolić się z wiedzy na temat wody i jej właściwości i zrobić swoje własne pachnące mydełko. Uczniowie dobrze się bawili, pogłębiając swoją wiedzę i spędzając wspólnie czas.

Wieczorek Poetycki - ,,Recytować każdy może''

08.11.2023 r. odbyła się VII edycja Wieczorku Poetyckiego pod hasłem ,,Recytować każdy może!’’. Po raz kolejny uczniowie zachwycili nas swoimi talentami literacko-muzycznymi. W czasie spotkania wystąpiły również osoby spoza szkoły. Tematyka wierszy była bardzo różnorodna, utwory dotyczyły m.in. o miłości, śmierci. Nie zabrakło też treści patriotycznych.
Miłym zaskoczeniem było to, że tak wiele osób zaprezentowało autorskie utwory. Niestety żadne słowa nie są w stanie opisać klimatycznej atmosfery tamtego wieczoru. Najlepszym podsumowaniem tego wydarzenia będzie parafraza cytatu Witolda Gombrowicza:
,,Koniec i bomba, kto nie był - ten trąba’’.

Konkurs Poezji Patriotycznej

Klub Batalionowy w Głogowie zorganizował Konkurs Poezji Patriotycznej pt. "BEZ TEJ MIŁOŚCI (nie) MOŻNA ŻYĆ". Uczniowie szkół z całego Dolnego Śląska nadesłali autorskie wiersze o charakterze patriotycznym. Mimo ogromu nadsyłanych prac, miałam zaszczyt znaleźć się w gronie trzydziestu wyróżnionych osób. Razem z moją opiekunką, Eweliną Doktor, udałyśmy się na uroczystą Galę Patriotyczną w Głogowie, aby odebrać nagrodę. Między innymi był to tomik z wierszami laureatów, w którym został zamieszczony również wiersz napisany przeze mnie. Mam nadzieję, że uda mi się odnieść sukces w kolejnych konkursach literackich!
Aleksandra Świędrych
Wygenerowano w sekund: 0.02
6,221,483 Unikalnych wizyt