Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (74) 8550233

e-mail:

sekretariat@lo.strzegom.pl


adres skrzynki ePUAP: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Sukcesy Przemka

Na terenie niemieckiej Saksonii, a konkretnie obiekcie Lap’s Kart Center Grimma odbyły się w ostatni weekend zawody GIKC – German Indoor Kart Championship 2024. Na starcie niemieckiego czempionatu w kartingu halowym stanęło w sumie 154 zawodników z całego świata, a wśród nich nasz uczeń Przemek Kuliś. Całe zawody poprzedziły dwa dni oficjalnych treningów, w których Przemek prezentował się przyzwoicie, co pozwoliło z podniesioną głową podejść do rywalizacji. W sobotę odbyły się 4 wyścigi eliminacyjne. Zaczęło się niemrawo, bo od 6. miejsca, ale z wyścigu na wyścig było już coraz lepiej. Heat numer 2 to dobra jazda od początku do końca i 2. lokata. Heat numer 3 i 4 przebiegły niemal identycznie – świetne kwalifikacje i pierwsze pole startowe, ale wyścigi ukończone na 4. pozycjach. W niedzielę dokończono fazę eliminacyjną. Heat 5 i 6 to po raz kolejny solidne tempo i oba wyścigi ukończone na 3. miejscach. Suma pięciu najlepszych wyścigów dała finalnie Przemkowi awans do półfinału. Niestety słabszy gokart w półfinale nie pozwolił na walkę o czołowe lokaty i Przemek zakończył go na 12. miejscu.

Ostatnie spotkanie projektowe Erasmus+ w ZSO w Strzegomiu

Wszystko co dobre, szybko się kończy i tak też dobiegł końca projekt „Successful Schools with STEM” realizowany w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego w Strzegomiu. W drugiej połowie kwietnia w Strzegomiu odbyła się ostatnia mobilność w ramach tego projektu. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie czterech partnerskich szkół z: Norwegii, Grecji, Turcji i Polski.
Spotkanie to służyło podsumowaniu dwuletnich działań projektowych. Uczniowie pracowali nad jednym z finalnych produktów projektu czyli budowaniem Smart home system with Arduino. Jest to ciekawe i nowatorskie uzupełnienie programów nauczania w szkołach w Europie, a jego efektem jest budowanie świadomości związanej z ochroną środowiska.
Ostatnie spotkanie projektowe to przede wszystkim wytężona praca, ale również nie zabrakło czasu by pokazać naszym gościom atrakcje regionu takie jak Zamek Książ wraz z Palmiarnią, Wrocław i Świdnicę, obóz koncentracyjny Gross Rosen oraz nasz piękny Strzegom.

Dwa medale w Taekwon-Do dla Miłosza

20 kwietnia, na odbywających się w Strzegomiu X Mistrzostwach Polski Taekwon-do, Miłosz Gołąb uczeń klasy 3b, zdobył I miejsce w kategorii "walki" oraz III miejsce w kategorii "układy". 🥇🥉
Miłosz został po raz trzeci Mistrzem Polski w swojej kategorii wagowej.👏
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.🍀

Zakończenie roku szkolnego dla klas

Uroczyste zakończenie roku szkolnego Maturzystów. 👩‍🎓👨‍🎓
Po kilku latach nauki, trudu i wyzwań nadszedł ten moment, kiedy żegnają szkolne ławki uczniowie klas 4 Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu. 🥹
Zakończenie roku szkolnego to zawsze moment pełen emocji i refleksji.
Teraz przed Wami nowy rozdział. Niech czas spędzony w murach naszej szkoły na zawsze pozostanie w Waszych wspomnieniach.
Wpisaliście się w historię tej szkoły, współtworzyliście ją - dziękujemy! 💚
Życzymy Wam pomyślnego zdania matury oraz wszystkiego, co najlepsze. Realizacji planów i spełnienia marzeń! 🍀✊️

2 miejsce dla Julii w konkursie literackim

2 miejsce dla Julii Kurzawy w Powiatowym Konkursie Literackim "Lir...rodzaj różny" w Kategorii Poezja.
Nagrodzony wiersz pt. "Atrament" prezentujemy na zdjęciu.
GRATULUJEMY !!!

Kolejny sukces naszych piłkarzy!

9 kwietnia, na obiektach strzegomskiego OSiR'u, zostały przeprowadzone grupowe rozgrywki piłki nożnej chłopców.
Miło nam ogłosić, że nasi waleczni reprezentanci wygrali z drużyną z LO Świebodzice i ZS Świebodzice oraz zremisowali z ZS Strzegom i tym samym, zajmując pierwsze miejsce w grupie, wywalczyli awans do finalu Powiatu Świdnickiego. 🏆
10 kwietnia po ciężkich bojach nasza drużyna wygrywa finały uzyskując tytuł Mistrza Powiatu Świdnickiego w piłce nożnej chłopców. 🏆
Ogromne gratulacje dla zawodników i trenera Przemysława Stempniewicza. 👏
Skład naszej reprezentacji ⚽️:
Igor Stempniewicz, Mateusz Gorzel, Bartłomiej Kurga, Eren Basheve , Jakub Komorniczak, Bartosz Ptak, Sebastian Wojciechowski, Franciszek Rybka, Damian Bogucki, Patryk Pasieka, Dawid Sabiszewski, Ernest Maicki,Michał Mieliwodzki, Dawid Kustra, Marcel Stolarski.

2 miejsce dla LO w Turnieju League of Legends.

5 kwietnia po zaciętych bojach drużyna o chwytliwej nazwie "Warchlaki" 😜, w skład której wchodzili:
- Filip Sikora-4c
- Damian Krajdocha-4c
- Patryk Pasieka-3c
- Marcel Kowalski-3b
- Piotr Roszkowicz-3b
zajęła 2 miejsce w Turnieju League of Legends organizowanym przez Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy.
GRATULUJEMY !!! 💪

Stypendia Pomostowe dla maturzystów

Wielkanoc w LO

Tradycyjne wielkanocne spotkanie w gronie uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły odbyło się 27 marca w auli liceum. Spotkanie wzbogacone zostało prezentacją słowno -muzyczną w wykonaniu uczniów, a przygotowaną przez Panią Agnieszkę Rut i Pana Jacka Fornala.
Ostatnim wyczekiwanym momentem było rozstrzygnięcie Konkursu Stołów Wielkanocnych.
Jury doceniło ogromne zaangażowanie klas oraz wspaniałe stoły i przyznało nagrody, dla: klasy 3a-1 miejsce, 1c -2 miejsce, oraz 3 miejsce dla klasy 3c. Nagrodą dla zwycięskich stołów było dofinansowanie do klasowych wycieczek w wysokości 500 zł, 400 zł i 300 zł.
Gratulujemy i
Wesołego Alleluja od całej społeczności LO🐣🐰🐑
Wygenerowano w sekund: 0.03
6,620,802 Unikalnych wizyt