Warte uwagi


tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Narodowe Święto Niepodległości w LO!

W środę (10.11.) społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu”, która była kontynuacją inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.
Wszyscy nauczyciele oraz uczniowie zebrali się na korytarzach budynku głównego i o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.
W tym dniu odbył się również uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie to przygotowała kl. IIb (pod kierunkiem wychowawcy Przemysława Stempniewicza) oraz uczniowie uzdolnieni muzycznie, których prowadzi nauczycielka muzyki p. Agnieszki Rut.

Projekt historyczny licealistów w Krzyżowej

W dniach 26-27 października 2021 roku uczniowie z klasy 1a Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu brali udział w projekcie „Bliżej współczesnej historii regionu”, organizowanym przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego oraz Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z Wrocławia.
Celem wyjazdu było rozbudzenie wśród nas zainteresowania historią Dolnego Śląska po roku 1945, poszerzenia wiedzy na temat pierwszych lat powojennych w życiu nowych mieszkańców regionu, historii pierwszych polskich osadników oraz przeszłości Ziem Zachodnich.
Projekt trwał dwa dni. Pierwszego aktywnie zwiedzaliśmy teren Fundacji „Krzyżowa” i poznawaliśmy jego historię. Na samym początku podzieliliśmy się na 6 grup i każda dostała zdjęcia wiązane z historią obiektu. Wcielaliśmy się w postaci zamieszczone na fotografiach i robiliśmy wzorowane na nich współczesne zdjęcia. Prace prezentowaliśmy w trakcie dwugodzinnej wycieczki edukacyjnej po terenie Fundacji.

Wieczorek poetycki w LO!


W jesienny, czwartkowy wieczór (21.10.2021 r.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego odbył się wieczorek poetycki „Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie”. Kryterium wyboru utworów było stwierdzenie: „co mi w duszy gra”. Organizatorami tego wydarzenia byli nauczyciele (Ewa Tutka, Małgorzata Kucharska, Beata Suwart-Orzechowska, Ewelina Doktor, Agnieszka Rut i Jacek Fornal) oraz uczniowie LO. Na widowni zasiedli nauczyciele, uczniowie
i członkowie ich rodzin, a także mieszkańcy, którzy są miłośnikami poezji. Frekwencja zachwyciła. Po słowach wstępu dyr. Tomasza Marczaka licealiści, osoby z widowni i nauczyciele przystąpili prezentowania swoich wyborów literackich i muzycznych. Występujący oczarowali umiejętnościami interpretacji i gry na instrumentach. Po skończonym występie wszyscy mogli skorzystać z przygotowanego przez Radę Rodziców poczęstunku – pysznych ciast, aromatycznej kawy i herbaty. Po tym wydarzeniu w pamięć zapadło nam wiele nowych, pięknych utworów.
Osoby, które wystąpiły w tym roku:

Wiersze:
1. Oskar Mosór - “Zaklęcie” Cz.Miłosz.
2.Nikola Woźny - “Ocalony” T.Różewicz.
3. Aleksandra Łuszczki - “Deszcz jesienny” L.Staff.
4. Mateusz Marek - “Trzeba marzyć” J.Kofta.
5. Katarzyna Lachowicz - “Ty” J.Tuwim.

Otwarcie boiskaOtwarcie boiska LO z mistrzem olimpijskim!

W dniu dzisiejszym (środa, 20.10.) nastąpiło otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.
Na zaproszenie dyr. Tomasza Marczaka w uroczystości wzięli udział: starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, Etatowy Członek Zarządu Alicja Synowska, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, ks. proboszcz Tadeusz Karasiewicz, młodszy inspektor Andrzej Dobies, prof. dr hab. Jan Chmura, radni PŚ z wiceprzewodniczącym Przemysławem Stempniewiczem, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Grzegorz Stawarz, dyrektor Wydziału inwestycji, remontów i przetargów Łukasz Pełka, radni RM w Strzegomiu z wiceprzewodniczącym Piotrem Szmidtem, RR z przewodniczącą Renatą Mosór, podinspektor Piotr Galicki, prezes ZUK-u Marta Zięba, prezes OSiR-u Paweł Mosór oraz mistrzowie: Paweł Fajdek – brązowy medalista olimpijski z Tokio, Małgorzata Ostrowska - wielokrotna Mistrzyni Polski, kilkukrotną brązową medalistką Mistrzostw Europy, Marcel Zabijak - mistrz Polski młodzieżowców w kategorii półciężkiej MMA. Na otwarciu inwestycji nie mogło zabraknąć wykonawcy: Firmy Mordo – Sport z prezesem Jarosławem Stefańskim i sponsorów dodatkowych prac: Dariusza Pylaka, Krzysztofa Kamińskiego, Tomasza Gromca, Marek Czyczerskiego, Jacka Kiszkiela, Krzysztofa Skolaka i Franciszka Piłata.

Dzień Edukacji Narodowej w LO!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w czwartek (14.10.), w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu odbył się uroczysty apel. Część artystyczną przygotowali uczniowie z różnych klas, pod przewodnictwem polonistek: Małgorzaty Kucharskiej, Beaty Suwart – Orzechowskiej, Eweliny Doktor oraz Agnieszki Rut i Jacka Fornala. Licealiści zaprosili nauczycieli na zabawną i sentymentalną podróż muzyczną, podczas której została zaprezentowana klasyfikacja nauczycielskich charakterów.
Życzenia wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły złożył dyr. Tomasz Marczak, który wręczył również Nagrodę Dyrektora: Ewie Tutce, Małgorzacie Kucharskiej, Joannie Durlik, Marcie Gzyl, Danucie Specjał, Mariuszowi Krzakowi i Przemysławowi Knapowi. Natomiast Nagrodę Starosty Świdnickiego otrzymał Przemysław Stempniewicz.

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w strzegomskim LOProjekt polsko-niemiecko-czeski uczniów LO

W dniach 4-8.10.2021 r. uczniowie z Czech, Niemiec i Polski spotkali się w niemieckim mieście Görlitz w schronisku młodzieżowym DJH Jungendherberge Görlitz „Altstadt”. Wymiana ta została zorganizowana przez Europa Direkt i Europejskie Ministerstwo Saksonii. Polskę reprezentowali: Maja Dulemba (z 1c), Wiktoria Pawlik, Wiktoria Luzak, Emilia Rój, Martyna Mikuszewska (z 3ap), Marta Kisielewicz, Oliwier Kanikuła, Dominik Czyczerski (z 3dp). Opiekunami grupy były nauczycielki: Elżbieta Farion i Małgorzata Chęcińska. Głównym tematem projektu była przyszłość Europy.
W poniedziałek odbyła się integracja uczestników wymiany oraz przedstawienie harmonogramu zajęć. Zapoznaliśmy się także z platformą future eu.europa.eu. Wieczorem był czas wolny, podczas którego można było zwiedzić Görlitz. Jest to urokliwe miasto położone nad Nysą Łużycką, pełne zabytkowych kamienic i tajemniczych uliczek, które pięknie wyglądają pod osłoną nocy.
Następnego dnia odbyła się ciekawa animacja językowa. Polegała na poznaniu języka obcego poprzez zabawę. Po południu odbyła się gra miejska, dzięki której mogliśmy dokładnie poznać Görlitz i Zgorzelec. Podzieleni byliśmy na międzynarodowe drużyny, w których posługiwaliśmy się językiem angielskim.

Zmiana organizacji pracy szkoły

Informujemy, że dnia 15 października 2021r. (piątek) szkoła będzie zamknięta.
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,629,152 Unikalnych wizyt