Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny


tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Tablo (nie)odsłonięte...

Niestety. W tym roku, ze względu na pandemię, nie została dopełniona tradycja odsłonięcia tabla przez absolwentów szkoły.
Od wielu lat, tuż po przerwie świątecznej, w auli strzegomskiego LO odbywało się miłe, utrzymane w świątecznej aurze, spotkanie, na które byli zapraszani tegoroczni absolwenci. Spotkanie z dyrekcją i wychowawcami - po kilku miesiącach od ukończenia szkoły - wspólne rozmowy, wzruszenia przy prezentacji przedstawiającej ostatnie trzy lata, zakończone odsłonięciem tabla oraz świątecznym zdjęciem przy choince. Tego wszystkiego w tym pandemicznym roku zabrakło.

„Kochani! Pamiętaliśmy o Was. Tablo już wisi. Jak minie ten okropny, pandemiczny czas - zapraszam Was do Alma Mater.

Joanna Szczepanowska ze strzegomskiego LO wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim edycja 7. 70 twarzy Kaczmarskiego – pod takim tytułem w grudniu 2020 roku Fundacja Underground, w partnerstwie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przeprowadziła ogólnopolski konkurs, którego celem były: promocja uczniów wybitnie uzdolnionych w zakresie nauk humanistycznych; rozwijanie umiejętności szukania, analizowania i posługiwania się różnymi źródłami wiedzy; wspieranie u młodzieży szkolnej umiejętności literackich; wzmacnianie konstruktywnych postaw, umiejętności współpracy, komunikacji oraz pasji badawczej uczniów; popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy nt. wybranych wybitnych twórców polskiej, europejskiej i światowej kultury; kultywowanie pamięci o Jacku Kaczmarskim.
Miło nam poinformować, że w kategorii indywidualnej konkursu wyróżnienie zdobyła Joanna Szczepanowska – uczennica kl. 3a LO w Strzegomiu.

Licealistka wyróżniona w "Złotym Piórze" 2020

Miło nam poinformować, że uczennica LO w Strzegomiu - Marta Kisielewicz z klasy 2dp została wyróżniona w XVI edycji „Złote Pióro” 2020 - konkursu literackiego, adresowanego do uczniów szkół średnich i podstawowych z województwa dolnośląskiego.
Marta napisała esej na temat: „Niechaj się wola Twoja stanie / Ale zbaw mnie od nienawiści / Ocal mnie od pogardy Panie!” (Natan Tanenbaum). Jakie jest Twoje lekarstwo na ocalenie od pogardy, nienawiści, braku zrozumienia, chorób nękających ludzkość albo niszczących człowieka”. A jej praca znalazła się wśród trzydziestu trzech wyróżnionych esejów nadesłanych przez uczniów z całego Dolnego Śląska.
Gala tegorocznej edycji, z powodu wyjątkowych okoliczności związanych z pandemią, odbyła się w formie on-line 3 grudnia o godzinie 12:00.

Świąteczne życzenia od młodzieży dla Powstańców

Informacja o pracy szkoły

Informujemy, że 24 grudnia 2020 r. szkoła będzie zamknięta.

Nowe godziny otwarcia biblioteki

Od dnia 30 listopada biblioteka będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach 14:00 - 17:00. Zamówienia książek można również składać przez dziennik elektroniczny.

Patriotyczne przesłanie absolwenta LO - ppor. Alana Adhama

Szanowny Panie Dyrektorze !
Mimo panującej sytuacji w kraju związanej z pandemią Covid-19 oraz panującymi protestami, a także w obliczu obecnego częściowego lockdownu pragnę Panu, i sobie również, życzyć dobrobytu i nieustannej suwerenności z okazji Narodowego Święta Niepodległości !!!
W dniu 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości po 123 latach, życzę Panu, całej kadrze LO z Panią Tutką na czele, wszystkim nauczycielom, których wspominam z szacunkiem i wszystkim uczniom wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia, miłosierdzia dla bliźniego, wyrozumiałości, a także dużo rozsądku w tym ciężkim dla nas okresie. Aktualnie obchodzę Nasze Narodowe Święto Niepodległości ponad 6000 km od ojczyzny - w Afganistanie. W dniu dzisiejszym celebruję naszą rocznicę pełniąc służbę, misję, w XII zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan RSM.

Zarządzenie dyrektora ZSO z 6 listopada 2020 roku

Zarządzenie dostępne po kliknięciu na link: ZARZĄDZENIE

Informacja o działaniu sekretariatu szkoły

Informujemy, że na czas nauki zdalnej sekretariat w piątki będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.30
Wygenerowano w sekund: 0.03
4,031,533 Unikalnych wizyt