Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (74) 8550233

e-mail:

sekretariat@lo.strzegom.pl


adres skrzynki ePUAP: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "Women vs Men"

W piątek (8.03.2024 r.) w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej o tematyce „Women vs Men” zorganizowany przez p. Małgorzatę Chęcińską i p. Agnieszkę Rut. Do konkursu przystąpiło ośmioro uczestników:
1. Magdalena Bień “Electric love” Borns
2. Aleksandra Świędrych "About a girl" Nirvana
3. Wiktoria Matyszkiewicz "Dangerous Woman" Ariana Grande
4. Alicja Mazurkiewicz “Rolling in the deep” Adele
5. Maja Łysomirska "Listen" Beyonce
6. Róża Mikuszewska "Materiał girl" Madonna
7. Zespół Hela Bertz "Stand by me" Oasis
8. Sabina Hladka “Me, myself and I” Beyonce
Występy oceniało jury w składzie: dyrektor Przemysław Knap, v-ce dyrektor Ewa Tutka, właściciel szkoły językowej i pasjonat muzyki Tomasz Dulemba oraz reprezentant SU – Adam Robert.

Warsztaty kryminalistyczne dla klasy mundurowej

W dniu 05.03 klasa 2b wraz z opiekunami - p. Joanną Durlik, p. Agnieszką Rut, p. Mariuszem Krzakiem pojechała na wycieczkę edukacyjną do Collegium Witelona w Legnicy. Klasa podzielona na mniejsze grupy mogła zwiedzić teren uczelni jak i poszczególne sale. Dzięki zajęciom warsztatowym, przygotowanym przez uczelnię, uczniowie mogli bliżej przyjrzeć się pracy policji ds. kryminalnych. Zajęcia pokazywały jak można zabezpieczyć ślady na miejscu przestępstwa oraz w jaki sposób policja wykorzystuje wirtualną rzeczywistość. Uczniowie poznali również sposób pozyskiwania energii z jej odnawialnych źródeł.

Działanie sekretariatu

Informujemy, że w dniu 8 marca sekretariat będzie otwarty do godziny 13.30.
Za utrudnienia przepraszamy.

Profilaktyka w LO

Uczennice klas pierwszych i drugich oraz uczennice z pozostałych klas uczestniczyły w dniach 21.02 i 23.02 w warsztatach profilaktycznych poświęconych zagadnieniom psyche i soma.Dzięki uczestnictwu w nich szczegółowo poznały profilaktykę raka piersi i szyjki macicy. Prowadząca warsztaty udzieliła wskazówek jak przygotować się do pierwszej wizyty u lekarza ginekologa oraz jakie są symptomy endometriozy. Młodzież z wielką uwagą słuchała o sposobach dbania o zdrowie psychiczne oraz konieczności zwracania się o pomoc do specjalistow, kiedy ktoś choruje na depresję oraz doświadcza kryzysu psychicznego.
Prowadzącymi zajęcia byli: pani Katarzyna Siekaniec- studentka VI roku kierunku lekarskiego, działaczka Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA - Poland oraz pan Bartosz Roś

Konkurs poetycki rozstrzygnięty

Wyniki konkursu poetyckiego 🖋️ "Pisać każdy może":
I miejsce - Malwina Stopa, 4c
II miejsce - Anna Marciniak, 3b
III miejsce - Julia Kurzawa, 3b
Wyróżnienie - Amelia Misek, 4b
Wyróżnienie - Adrianna Koziejska, 4c
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom 👏
Nagrody zostały finansowane z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 #NPRCz2.0

Walentynkowa noc filmowa w LO Strzegom

W piątek w nocy 16 lutego 2024r. w auli liceum odbył się walentynkowy maraton filmowy przygotowany przez SU - Adama Roberta i Adama Witkowskiego i nauczycieli: panią Małgorzatę Chęcińską, Karolinę Mrozik oraz dyrektora Przemysława Knapa. Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem o godzinie 20.00 i trwało do godziny 9.00 rano następnego dnia. Uczniowie przynieśli ze sobą poduszki, ciepłe śpiwory i kocyki, które umiliły wspaniały wieczór. Uczestnicy nocki filmowej musieli rozwiązać zagadki i wykonać polecenia w języku angielskim. Wszystkie zadania zostały rozwiązane celująco a uczniowie w nagrodę otrzymali smakoły

Chłopcy z LO awansują do strefy wałbrzyskiej w piłce halowej

12 lutego na hali OSiR odbył się Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Strzegomskiego LO.
Frekwencja drużyn dopisała. Przyjechało aż 14 drużyn z powiatu. Mecze rozegrane zostały w 3 grupach systemem "każdy z każdym".
Po emocjonujących starciach do finału zakwalikowały się następujące drużyny:
LO Strzegom, ZS Mechanicznych i ZS Żarów.
Finał dostarczył wielu sportowych wrażeń i zakończył się następująco:
I miejsce ZS "Mechanik"🥇
II miejsce LO Strzegom 🥈
III miejsce ZS Żarów 🥉
Gratulujemy finalistom powiatu i życzymy powodzenia na dalszych rozgrywkach strefowych, które odędą się w Ząbkowicach Śląskich.

Projekt "Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół ogólnokształcących ..."

Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół ogólnokształcących powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego, FEDS.09.03-IZ.00-0003/23

Projekt pn. „Międzypowiatowa droga do edukacyjnego sukcesu szkół ogólnokształcących powiatów dzierżoniowskiego, kłodzkiego i świdnickiego” realizowany jest w terminie od 01.01.2024 r. do 30.06.2026 r. ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, Priorytet: 9. Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku, Działanie: FEDS.09.03 Transformacja w edukacji.

Partnerstwo projektowe utworzyło 5 podmiotów:
- 3 publiczne: Powiaty Świdnicki, Dzierżoniowski i Kłodzki
- 2 niepubliczne: Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego (Lider Projektu) i Zespół Szkół Alternatywnych Sp. z o.o

Projekt jest realizowany na rzecz następujących szkół

Konkur poetycki

Wygenerowano w sekund: 0.06
6,620,786 Unikalnych wizyt