Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Różowe Otrzęsiny klas pierwszych

Tegoroczna uroczystość została poprowadzone w kolorystyce różu i błękitu, a ich głównym motywem były lalki Barbie i Ken.👩‍❤️‍💋‍👨
Pierwszoklasiści poddani zostali kilku próbom, zmagali się dzielnie z tymi konkurencjami i na koniec oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. ✋️😃
Po wszystkich konkurencjach najlepsza okazała się klasa 1a, która w nagrodę wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką Soboń-Nowakowską, dostąpi zaszczytu organizacji otrzęsin w przyszłym roku szkolnym. 💪🥳
Organizatorami tego „słodkiego” wydarzenia byli ubiegłoroczni zwycięzcy - klasa 2C wraz z wychowawczynią Panią Karoliną Mrozik. 👍
Dziękujemy za przygotowanie i dobrą zabawę.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. 🥳👏

Dzień Edukacji Narodowej w LO

13 października w naszym liceum hucznie świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji piękny apel przygotowała klasa 2b pod czujnym okiem Pani Joanny Durlik. Uczniowie przedstawili zabawny skecz o tym, co dzieje się w pokoju nauczycielskim, a także zorganizowali quiz, w którym wzięli również udział nauczyciele. 🤩 W świat cudownych dźwięków przenieśli nas utalentowani członkowie zespołu młodzieżowego pod opieką Pani Agnieszki Rut. 🤩
Po części artystycznej Dyrektor Przemysław Knap wyróżnił i wręczył Nagrody Dyrektora Paniom: Ewie Tutce, Małgorzacie Chęcińskiej, Lucynie Miłek, Danucie Specjał oraz Sylwii Witce oraz Paniom z administracji i obsługi: Marzenie Farion, Katarzynie Luberze, Beacie Pietkiewicz, Bożenie Bąkowskiej, Danucie Iwen , Beacie Osobie oraz Urszuli Hajder.

Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu

Obwieszczenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strzegomiu z dnia 29.09.2023 r. w sprawie zarządzenia wyborów do Młodzieżowej rady Miejskiej w Strzegomiu.
Obwieszczenie w formacie pdf


List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Erasmus zmienia życie i otwiera umysły.

Erasmus+ to wspaniała przygoda, pozwalająca m.in. zdobyć wiedzę i doświadczenie w wielu dziedzinach, poszerzyć horyzonty oraz otworzyć umysł, posiąść bądź poprawić umiejętności językowe, zwiększyć swoje szanse na rynku pracy oraz przede wszystkim, przeżyć niesamowitą przygodę życia.
Pod koniec września 4 uczniów z klas drugich i trzecich Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu wzięło udział w projekcie Erasmus+ w Turcji. Było to już trzecie spotkanie partnerów projektu „Successful Schools with STEM”. Jak w roku poprzednim, młodzież pod opieką koordynatora projektu pani Małgorzaty Chęcińskiej oraz nauczycielki matematyki pani Karoliny Mrozik wyjechała do Denizli, miasta w południowo-zachodniej Turcji. Uczniowie liceum - Magdalena Bień, Matylda Noga, Bartosz Bajerski i Igor Stempniewicz zostali ugoszczeni przez tureckie rodziny i doświadczyli innej kultury oraz stylu życia. Wraz ze swoimi kolegami z Turcji uczęszczali do szkoły, przygotowali prezentację, w której pokazali stworzone przez siebie domy ekologiczne w grze Minecraft. Poznali nowe miejsca - Efez, dom Marii Dziewicy na wzgórzu Coressus, Pamukkale oraz spędzili piękny dzień na plaży w Antalyi. Spotkanie zakończyło się uroczystym wręczeniem certyfikatów.
Udział w projekcie był bezpłatny. Uczniowie mieli zapewnione zakwaterowanie, przelot samolotem, darmowe bilety na przejazdy autobusowe, ubezpieczenie, kieszonkowe oraz zapewnione wycieczki i inne atrakcje turystyczne.

Udział LO w programie Słownik polsko@polski

Grupa uczniów klas humanistycznych – 4a i 3a LO w Strzegomiu miała okazję wziąć udział w programie Słownik polsko@polski. Nagranie odbyło się w sobotę 09.09.2023 r.
Program poświęcony kulturze języka polskiego. W każdym odcinku prof. Jan Miodek rozmawia o współczesnej polszczyźnie z widzami rozsianymi po całym świecie.
Audycja przebiegła w miłej atmosferze. Profesor podzielił się z nami wiedzą z zakresu językoznawstwa. Nie zabrakło przy tym humorystycznych akcentów. Zadaliśmy trzy pytania związane z Zaduszkami. Na każde z nich Profesor odpowiedział chętnie i z charakterystyczną dla siebie swadą dodawał anegdoty. Mamy nadzieję na to, że jeszcze kiedyś nadarzy się okazja do takiego spotkania lub przybierze ono charakter cykliczny. Miło jest bowiem dokształcać się w takim towarzystwie!
Warto dodać, że koordynatorką udziału w programie była pani Ewelina Doktor, która pełniła opiekę nad grupą wraz z panią Małgorzatą Kucharską.
Emisja programu nastąpi 30 października tego roku, o czym nie zapomnimy powiadomić.

Z wizytą w Przedszkolu nr 1

26 września na zaproszenie pani dyrektor Przedszkola nr 1 z oddziałem integracyjnym w Strzegomiu klasa 4A wraz z nauczycielem języka angielskiego panią Małgorzatą Chęcińską obchodziła wraz z przedszkolakami Europejski Dzień Języków Obcych. Była to doskonała okazja aby uświadomić dzieciom jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa znajomość języków obcych. Młodzież przygotowała zajęcia dla dzieci - zabawy, tańce, piosenki, teatrzyk oraz prace plastyczne. Celem wspólnych zabaw było pogłębienie wiedzy o otaczającym świecie poprzez zainteresowanie kulturą i obyczajami krajów anglojęzycznych oraz budowanie zaciekawienia językiem angielskim. Zarówno przedszkolaki jak i licealiści spędzili czas kreatywnie. Było to ciekawe doświadczenie dla młodzieży, która mogła sprawdzić się w zupełnie nowej roli. Dziękujemy za zaproszenie pani dyrektor Monice Kurek.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

W tym roku powitaliśmy szkołę 4 września. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 miało miejsce w auli naszego liceum. W trakcie części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy IIIc, pod kierunkiem wychowawczyni – Pani Małgorzaty Chęcińskiej i dzięki oprawie muzycznej, nad którą czuwała Pani Agnieszka Rut, pożegnaliśmy wakacje i obejrzeliśmy prezentacje zdjęć przypominających nam chwile wypoczynku.
Uczniów, Grono Pedagogiczne i przybyłych na uroczystość rodziców, powitał Pan dyrektor Przemysław Knap. W swym przemówieniu życzył wszystkim udanego roku szkolnego. Zwrócił się szczególnie do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole, ale i do uczniów klas maturalnych, którzy w tym roku szkolnym będą zdawali ważny w ich życiu egzamin. Im oraz wszystkim uczniom i pracownikom życzył dobrej współpracy, a rodziców prosił o wsparcie, zaangażowanie w życie szkoły i wzajemną życzliwość.

Absolwenci i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odebrali Nagrody Starosty

Wrzesień kojarzy się nie tylko z inaugurację nowego roku szkolnego, ale wiąże się on również z wręczeniem nagród dla najlepszych maturzystów, laureatów i finalistów olimpiad i konkursów, jak i tych, którzy osiągnęli sukcesy sportowe.
4 września w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Starosty dla najlepszych uczniów szkół i placówek oświatowych naszego powiatu.
Miło nam zakomunikować, że w uroczystej gali wzięli udział dyrektor strzegomskiego liceum Pan Przemysław Knap oraz nagrodzeni absolwenci i uczniowie naszej szkoły.
Nagrodę Starosty za najlepsze wyniki z egzaminu maturalnego otrzymały: Natalia Hnatyszak i Marta Kisielewicz.
Nagrodę za osiągnięcia naukowe (w konkursach) odebrały: Marta Kisielewicz i Aleksandra Szustak.
Za sukcesy sportowe nagrodzeni zostali: Klaudia Borowiec, Miłosz Gołąb, Maria Krzywda, Amelia Misek, Anna Świędrych oraz Alicja Tofkin.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Matylda Noga
Wygenerowano w sekund: 0.03
6,221,439 Unikalnych wizyt