Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (74) 8550233

e-mail:

sekretariat@lo.strzegom.pl


adres skrzynki ePUAP: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Stypendium dla Remika Knapika.

Informujemy, że Komisja Kwalifikacyjna Rotary Clubu Świdnica - Wałbrzych przyznała Remigiuszowi Knapikowi stypendium Rotariańskie na rok szkolny 2011/2012. Uroczyste wręczenie stypendium odbędzie się 24.10.2011r. Gratulujemy!!!

Pasjonat matematyki z LO!

Adam Balawender zajął IV miejsce w Lidze Zadaniowej Szkół Ponadgimnazjalnych, którą organizuje Wrocławski Portal Matematyczny, zrzeszający pasjonatów matematyki przy Uniwersytecie Wrocławskim. Liga Zadaniowa to konkurs dla każdego, rozpoczynający się ...

Strzegomscy licealiści na siatkarskiej Plus Lidze Kobiet!

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu pod opieką Eryka Bendiga i Przemysława Stempniewicza uczestniczyli w ważnym wydarzeniu - inauguracji Plus Ligi Kobiet w sezonie 2011/2012. Uczniowie, wraz z opiekunami, oglądali pojedynek Gwardii Wrocław z Organiką Budowlani Łódź w hali Orbita we Wrocławiu. Wraz licealistami była grupa uczniów z Gimnazjum nr 1. Młodzież wspaniale dopingowała piękne zawodniczki, a wspólny udział w meczu był doskonałą okazją do integracji gimnazjalistów i licealistów.

Internet bezprzewodowy w liceum!

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego idzie z duchem czasu. Dzięki środkom otrzymanym ze Starostwa Powiatowego w Świdnicy w całej szkole został zamontowany Internet bezprzewodowy. Sieć bezprzewodowa obejmuje wszystkie klasy lekcyjne, korytarze szkolne, a także szkolną kawiarenkę i teren przylegający do liceum. „Każdy, kto znajdzie się w obrębie liceum będzie mógł się połączyć z Internetem, wystarczy mieć laptop, albo telefon komórkowy.

Strzegomscy licealiści wygrali młodzieżową wymianę!

W dniach 02. – 07.10.2011r. grupa ze Strzegomskiego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Katarzyna Bergmann, Martyna Mac, Marta Pieróg i Aleksandra Rudnica pod opieką Pani Katarzyny Tomczyk-Sulimy wzięła udział w drugim już spotkaniu młodzieży z powiatów Bergstrasse i Świdnickiego.
W projekcie uczestniczyły trzy szkoły z powiatu świdnickiego i trzy szkoły z powiatu Bergstrasse, które wygrały konkurs na najlepszą prezentację multimedialną z okazji 10- lecia współpracy powiatów. Nagrodą w konkursie, dla trzech pierwszych miejsc, była wymiana międzynarodowa.

Strzegomski licealista studentem z telewizyjnym epizodem

Z okazji Dnia Papieskiego Telewizja Polska wyemitowała, w niedzielę 09.10.2011 o godz. 17.20 cykl programów, koncertów i reportaży wspominających wybitną postać Jana Pawła II. Przy tej okazji w TVP 1 ukazał się reportaż dotyczący Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w którym zaprezentowano sylwetkę Marcina Stopyry, absolwenta strzegomskiego LO, który jest stypendystą fundacji i obecnie studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Dwóch profesorów akademickich i niezwykła kobieta z wykładami w strzegomskim LO!

Prof. dr Ted Kornecki, prof. dr hab. Jan Chmura, a także Melita Sallai poprowadzą cykl wykładów otwartych dla młodzieży LO i społeczności Strzegomia. Wspólnym mianownikiem łączącym wykładowców jest fakt, że wszyscy pobierali nauki w budynku dzisiejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.

Strzegomskie LO i wehikuł czasu.

W sobotę 1 października Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego stało się wehikułem czasu, który przeniósł absolwentów szkoły w piękną, 50 – letnią podróż po historii edukacji. Wszystko zaczęło się tradycyjnie – mszą św. w kościele p.w. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w intencji wszystkich nauczycieli pracujących w liceum, absolwentów i całej społeczności szkolnej. Po uroczystym powrocie do szkoły nastąpiło oficjalne sprawdzenie obecności abiturientów, czyli rejestracja uczestników zjazdu. Nie zabrakło ...

Co za zdjęcie!!!

W dwumiesięczniku "Urania - Postępy Astronomii" ukazało się zdjęcia zrobione przez ucznia naszego liceum, Jakuba Kacprzaka.
Wygenerowano w sekund: 0.05
6,313,580 Unikalnych wizyt