Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (74) 8550233

e-mail:

sekretariat@lo.strzegom.pl


adres skrzynki ePUAP: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

STYPENDIA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA DLA UCZNIÓW I STUDENTÓW GMINY STRZEGOM

Stypendia za wybitne osiągnięcia dla uczniów i studentów Gminy Strzegom na okres od stycznia do czerwca 2012 r. - termin składania wniosków stypendialnych upływa 15 grudnia 2011 r.

Święto demokracji w LO

10 listopada w LO odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Procedura wyborcza przebiegała zgodnie z elementarnymi zasadami demokratycznymi. Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali swoje mowy wyborcze oraz odpowiedzieli na trudne pytania społeczności szkolnej. Najważniejszym aspektem święta demokracji jest głosowanie w lokalu wyborczym. Nie inaczej było w LO. Była urna wyborcza, komisja czuwająca nad przebiegiem wyborów oraz karty do głosowania. Wyniki wyborów zostały zaprezentowane przed całą społecznością liceum:

Muzyczna wymiana młodzieży licealnej ze Strzegomia i Znojmo

Znojmo jest miastem partnerskim Strzegomia. Efektem tego partnerstwa jest również współpraca Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu i Liceum Pedagogicznego w Znojmo. Kilka lat temu młodzież wystawiła wspólnie wspaniałe przedstawienie „Ślub Anny Czeskiej i Henryka II Pobożnego” z okazji Dni Ziemi Strzegomskiej i odsłonięcia pomnika Anny Czeskiej. Tym razem współpraca miała wymiar muzyczny. Chór ze Znojmo został zaproszony do strzegomskiego liceum z okazji uroczystości Święta Niepodległości, które odbywało się właśnie w auli LO.

II edycja konkursu dla młodzieży "HANDEL LUDŹMI MOIMI OCZAMI"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło II edycję ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „HANDEL LUDŹMI MOIMI OCZAMI”. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 kwietna 2012 roku.

ROMEO I JULIA W LO!

Najpiękniejsza historia miłości jaką zna literatura, to losy Romea i Julii. Powstało wiele adaptacji teatralnych, filmowych, a nawet musicali i oper. Nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego podjęli się opowiedzenia tej niezwykłej historii na nowo. Okazja jest niezwykła, ponieważ udział w przedstawieniu zapowiedzieli wspaniali aktorzy: niezawodna Pani Emilia Krakowska, która wystąpi na deskach strzegomskiego ogólniaka już piąty raz, tym razem w roli Marty – niańki Julii, a także aktorka młodego pokolenia – Agnieszka Kawiorska znana z filmów Pierwsza miłość, Barwy szczęścia, Ojciec Mateusz, Katyń, Pitbull, która wcieli się w rolę pięknej Julii. Nie zabraknie również zdolnych aktorów. Przystojnego młodzieńca z Werony - Romea - odegra Łukasz Płoszajski, bohater Pierwszej miłości, Kryminalnych, Fali zbrodni, a także Mirosława Oczkosia, który tym razem poprowadzi dwudniowe warsztaty aktorskie dla młodzieży (termin: 18.11 i 19.11. w auli LO). „Dla licealistów – dodaje dyr. LO Tomasz Marczak – będzie to wspaniała okazja, aby poczuć smak prawdziwego teatru. Serdecznie zapraszam również gimnazjalistów, którzy chcieliby zobaczyć przygotowania do naszego przedstawienia”.

Zapisy do IX Konkursu Twórczości Bożonarodzeniowej

ImprezyRozpoczynamy zapisy do IX konkursu Twórczości Bożonarodzeniowej

Międzynarodowy projekt młodzież licealnej ze Strzegomia, Izraela i Niemiec!

Do tego wydarzenia większość z nas przygotowywała się już od czerwca, kiedy usłyszeliśmy o tym, że w październiku odbędzie się kolejna edycja projektu polsko – niemiecko – izraelskiego. Radość była ogromna, gdy zostaliśmy wybrani do reprezentowania naszego liceum podczas projektu.

Uczniowski Klub Kibica LO na kolejnych rozgrywkach!

Uczniowie strzegomskiego ogólniaka z 15 osobową grupą z Gimnazjum nr 1, pod opieką p. Eryka Bendiga i p. Przemysława Stempniewicza, w ramach Uczniowskiego Klubu Kibica LO ponownie uczestniczyli w ważnym wydarzeniu sportowym jakim był mecz 11 kolejki T-Mobile Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Korona Kielce.

III edycja Kafeterii edukacyjnej dla licealistów

NaukaDrodzy zawodnicy Olimpiady Przedsiębiorczości,

Wygenerowano w sekund: 0.06
6,246,962 Unikalnych wizyt