Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny


tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wycieczka humanistów

Dnia 14.06.2021 r. uczniowie klas humanistycznych: 1a, 2ap, 2ag wraz z wychowawcami i opiekunami p. Joanną Marciniszyn, p. Kamilą Mazur, p. Małgorzatą Kucharską, p. Beatą Suwart-Orzechowską, p. Mariuszem Krzakiem i p. Agnieszką Rut wybrali się na wycieczkę do Zamku Książ przy pięknej, słonecznej pogodzie, w ramach „Powiatowa droga do edukacyjnego sukcesu”.
W Zamku Książ dostaliśmy audioprzewodniki, z którymi ruszyliśmy poznawać to przepiękne i tajemnicze miejsce. Zaznajomiliśmy się z historią Jana Henryka XV Hochberga księcia von Pless i jego żony Marii Teresy Oliwii Cornwallis West von Pless, znanej dzisiaj jako Księżna Daisy. Zamek został zbudowany w XIII wieku przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego – „pana na Książu”. Zamek był w posiadaniu rodu Hochbergów od XVI wieku do 1941 r., do czasu kiedy przejęli go naziści. Zamek ten to połączenie różnych stylów architektonicznych: gotyku, baroku i neorenesansu. Zwiedziliśmy Salę Metamorfoz, gdzie podziwialiśmy piękne obrazy, zachwycaliśmy się Salonem Zielonym, Salonem Gier, Salonem Białym z kominkiem, z różowego włoskiego marmuru.

W Liceum Ogólnokształcącym powstanie wirtualna strzelnica!!!

W piątek (11.06.2021 r.) Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało Rozstrzygnięcie Konkursu Ofert „Strzelnica w powiecie 2021” nr 2/2021/BdsPZŻR. Oferta Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu została zaakceptowana! Wartość inwestycji będzie wynosiła 150 000 zł – w tym 118 000 zł z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 32 000 zł z Powiatu Świdnickiego. Będzie to jedyna tego typu strzelnica w powiecie świdnickim!
„System szkolno – treningowy” będzie wykorzystywany przede wszystkim przez klasy mundurowe w doskonaleniu umiejętności strzeleckich. Oczywiście – młodzież licealna z innych klas, w ramach wychowania fizycznego i zajęć integracyjnych, będzie miała również możliwość korzystania z wirtualnej strzelnicy. Poza tym zajęcia kółka strzeleckiego poprowadzi płk Mariusz Krzak, który ukończył szkolenie w obsłudze tego typu strzelnic” – dodaje dyr. Tomasz Marczak
Do tej pory licealiści jeździli na treningi strzeleckie do 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, w którym doskonalili swoje umiejętności na systemie „Śnieżnik 2”. Od października podobny system zostanie zamontowany w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.

Wycieczki integracyjne licealistów!

Po nauczaniu zdalnym nastał czas powrotu do szkoły w wymiarze stacjonarnym. Istotą tego powrotu jest również odbudowa relacji klasowych i koleżeńskich, dlatego uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu udali się na wycieczki integracyjne.
Zapraszamy na relacje klas.

Dnia 08.06.2021r. klasa IIcp, wraz z wychowawcą p. Agnieszką Kowalczyk i nauczycielkami p. Lucyną Miłek oraz p. Danutą Specjał, poznawała i podziwiała pasmo Gór Wałbrzyskich- Trójgarb (w pięknych promieniach słońca).
„Po dotarciu na szczyt podziwialiśmy uroki krajobrazu górskiego i przyrody z wieży widokowej. Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku było okazją do wspólnych rozmów i wspomnień, które często kończyły się wybuchami śmiechu. Czas umilała nam również dobra muzyka. Finalnym elementem pobytu na szczycie Trójgarbu było zatańczenie BELGIJKI. To była bardzo potrzebna wycieczka” – dodają licealiści.

Dnia 8 czerwca 2021r. uczniowie klasy 1 c, wraz z opiekunami: p. Eweliną Maćkiewicz i p. Małgorzatą Kucharską, odwiedzili Sztolnie Walimskie "RIESE", w których dowiedzieli się o mrocznych i tajemniczych faktach z naszego regionu. Kolejnym punktem wycieczki było Schronisko Górskie "Orzeł". Tam uczniowie wspólnymi siłami rozpalili ognisko i usmażyli kiełbaski. Nie zabrakło również dobrego humoru, beztroskich rozmów, muzyki oraz śpiewu.

Dofinansowanie dalszej edukacji dla absolwentów z orzeczeniem o niepełnosprawności

Emilia Rój i Filip Zaborowski z LO w Strzegomiu laureatami wojewódzkiego konkursu

Strzegomskie LO ma kolejny powód do dumy – dwoje uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w XIV edycji wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.
Emilia Rój zajęła II miejsce w kategorii prac plastycznych - plakat. Natomiast Filip Zaborowski – uczeń tej samej klasy – zdobył III miejsce w kategorii wywiad.
Warto dodać, iż laureaci są uczniami kl. IIap - dziennikarsko-medialnej i prawniczej. Startując w konkursie adresowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych, wykorzystali
oni wiedzę i umiejętności zdobyte na przedmiotach humanistycznych (języku polskim oraz w trakcie zajęć koła dziennikarskiego), a co ważne – własne talenty i zainteresowania.
Konkurs organizowany był przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu oraz wrocławskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru.

Marta Kisielewicz z LO w Strzegomiu wygrała ogólnopolski konkurs literacki

Nasza koleżanka, Marta Kisielewicz, uczennica klasy 2dp Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, zdobyła I miejsce w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ksiądz Stanisław Konarski - nasz współczesny”, w kategorii praca literacka. Organizatorami konkursu była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie we współpracy ze Szkołą Podstawową nr I im. ks. Stanisława Konarskiego.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Księdz Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski; Ojciec Mateusz Pindelski, Prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów; Pan Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego; Pani Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty; Pan Krzysztof Żuk, Prezydenta Miasta Lublin; Pan Przemysława Omieczyński, Prezes Zarządu Fundacji Niepodległościw Lublinie.
Do tej kategorii konkursu zgłoszono prace z 11 województw.

Indeks Start2Star - stypendium dla maturzystów

Ruszyła rekrutacja do 14. Edycji Indeks Start2Star. To program stypendialny, adresowany do najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy zaczynają studia.

Co roku wybieranych jest 14-stu maturzystów, którzy otrzymają stypendium w wysokości 1600zł brutto miesięcznie, wypłacane przez cały okres studiów (I i II stopnia).

Kwota ta pozwoli nie tylko pokryć koszty kształcenia, ale także utrzymania, a także inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: https://paga.org.pl/programy/indeks-start2star-xiv-edycja/.

Zapraszamy też do śledzenia informacji na naszym Facebook.

Licealny sezon grillowy otwarty!

Z okazji Dnia Dziecka, na długiej przerwie, dyr. Tomasz Marczak, przy mocnym wsparciu logistycznym pań z obsługi: Bożeny Bakowskiej i Beaty Osoby, zaprosił wszystkich uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu na kiełbaski a’la dyrektor (przypieczone i dobrze doprawione). Nie zabrakło również grillowych przysmaków dla wegetarian – cukinii i kalafiora. Dodatkowo szkolny trawnik zapełnił się kocami i plażowymi leżakami, a uczniowie skrzętnie skorzystali z lekcji na świeżym powietrzu.
To był bardzo udany dzień – świetna okazja do licealnej integracji po pandemii.

Informacja na temat funkcjonowania szkoły w dniu 4 czerwca 2021 roku

Dzień dobry,
informujemy, że dnia 4 czerwca 2021r. (piątek) Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu będzie zamknięty ( dodatkowy dzień wolny za święto wypadające w sobotę 01.05.2021 r.).
Wygenerowano w sekund: 0.02
4,031,473 Unikalnych wizyt