Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spacer po LO

LO w slajdach

obrazek obrazek2 obrazek3 obrazek4

Obsada przedstawienia "Trzej muszkieterowie - fragmenty"

"Trzej Muszkieterowie" w LO
3.12 .22 o godz.16.00 i 19.00 aulę Iiceum wypełni ponownie teatralny świat emocji i wzruszeń. Po raz 16sty, po pandemicznej przerwie, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy LO oraz Goście wystąpią w szlachetnym celu nagrodzenia Najzdolniejszych Absolwentów 2022.Tym razem zabieramy Państwa w świat intryg, zakulisowych gier, ale i męstwa, przyjaźni i miłości z bohaterami powieści płaszcza i szpady Alexandre Dumas "Trzej Muszkieterowie".
Kto zagra wielowymiarowych tytułowych bohaterów, żądnego władzy kardynała Richelieu czy femme fatale Millady niech pozostanie tajemnicą. Gościć będziemy Panią Agnieszkę Kaczorowską-Pelę (aktorkę serialową i teatralną, tancerkę oraz choreagrafkę), dra Mirosława Oczkosia (specjalistę do spraw marketingu politycznego, aktora, reżysera, dziennikarza radiowego Radiospacji, autora książek), przedstawicieli władz samorządowych z ...

Zajęcia laboratoryjne w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu

W dniu 17.11.22 uczniowie klasy 1B wraz z opiekunami: panią Joanną Durlik i panią Danutą Specjał odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu. Uczestnicy brali udział w zajęciach laboratoryjnych, podczas których dokonywali izolacji barwników fotosyntetycznych dwoma metodami: metodą Krausa oraz metodą chromatografii bibułowej. Na kolejnych zajęciach uczniowie dokonywali oceny jakości wód pod kątem : barwy , zapachu, pH, zawartości w próbce azotanów i fosforanów. Wiele atrakcji dostarczyły warsztaty tworzenia mydeł, podczas których każdy uczeń stworzył mydełko dobierając zapach, barwę i kształt. Na koniec każdy został obdarowany pamiątkowymi gadżetami z Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zajęcia na temat profilaktyki raka piersi

14 listopada bieżącego roku, dziewczęta z klas czwartych miały okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych dotyczących profilaktyki raka piersi. Prelekcja połączona z pokazem na fantomie, mająca za zadanie uświadomić nas w temacie samobadania się, została przeprowadzona przez świdnicką fundację eRAKobiet. Zajęcia oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat prewencji przed zachorowaniem, dały nam także przestrzeń na pytania i rozmowę.
Warsztaty zostały utrzymane w duchu ciałopozytywności i samoakceptacji, a panie prowadzące zajęcia zapewniły nam komfort dyskusji i zaopatrzyły nas w ogrom przydatnych informacji.
Dziewczyny, badajmy się!

Sukces absolwenta strzegomskiego liceum - Remigiusza Knapika

Miło nam poinformować, że absolwent naszego Liceum - Remigiusz Knapik - został zwycięzcą I Ogólnopolskich Spotkań Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza.
Laureat wykonał utwór „Refleks flegmatyka” Mietka Kosza i kompozycję własną „Spectral 44″.
Pochodzący ze Strzegomia Remigiusz Knapik jest pianistą, aranżerem i kompozytorem. W 2018 roku ukończył studia na wydziale pianistyki jazzowej w Conservatorium van Amsterdam. Artysta ma za sobą wiele wspólnych projektów i występów u boku takich sław jak Leszek Możdżer, Tymon Tymański czy Sławomir Ciesielski. W 2019 roku wydał swoją pierwszą płytę „Parallel Dispensations”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach: ...

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Piękna dekoracja, ciekawa prezentacja, uroczyście odśpiewany hymn państwowy oraz pieśni patriotyczne od rana rozbrzmiewające w szkole- tak społeczność naszego liceum uczciła jedną z najważniejszych dat w historii państwa polskiego.
11 listopada 1918 r. to data, o której pamięta każdy Polak. Jesteśmy wdzięczni wszystkim bohaterom, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju i nasz patriotyzm wyrażać śpiewem, poezją i kwiatami przy pomnikach pamięci.

Wieczorek poetycki

To był przepiękny wieczór! Tak jednym zdaniem można podsumować VI Wieczorek poetycki, który w tym roku odbył się pod przekornym hasłem „Groch z kapustą”. W jesiennej oprawie zaprezentowano utwory o przeróżnej tematyce. Wiersze Wisławy Szymborskiej przeplatały się z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Juliusza Słowackiego czy Juliana Tuwima. Wspaniale zostały przyjęte oryginalne utwory młodych poetów z naszego liceum oraz wzruszające interpretacje piosenek z najnowszego albumu Sanah. Zaskoczeniem na pewno były występy utalentowanego akordeonisty o pseudonimie Mirek , zespołu „Szalupa Łysego”, pana Marka Mikołajczaka, pana Marcina Ruta oraz pana Jacka Fornala, którzy zabrali nas w magiczny świat nastrojowej muzyki. Na koniec wystąpiła kilkuletnia Zosia, która z ogromnym wdziękiem powiedziała wierszyk „Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę”:) Podsumowaniem spotkania była matematyczno-polonistyczna  interpretacja utworu „Przeprosiny Boga”przedstawiona przez panią vice-dyrektor Ewę Tutkę oraz nasze polonistki.

Upiorne Otrzęsiny klas pierwszych.

"Ciemno wszędzie,
Głucho wszędzie,
Co to będzie,
Co to będzie."
Tymi słowami utworu, pod tytułem "Elektryczne Dziady” stanowiącego Hard Rocketową interpretację fragmentu „Dziadów” Adama Mickiewicza, rozpoczęliśmy dzisiejsze otrzęsiny.
Tegoroczna uroczystość została zachowana w klimacie mrocznym z lekką nutą strachu i niepewności... 👻
W szkole, od rana spotkać można było dziwaczne straszydła, duchy, zmory a i korytarze przyodziane w pajęczyny, czarne nietoperze i pająki wyglądały inaczej niż zwykle. 🕷💀🕸☠️
Na szkolnej auli, zjawiły się dwie monster gwiazdy, które przerażająco dobrze, zaśpiewały potworny utwór wprowadzając nas w otchłań otrzęsin. 🎤🎶
Pierwszoklasiści poddani zostali kilku próbom. Zmagali się z takimi konkurencjami jak: przeprawa z polskim jabłkiem, owijanie mumii, pełnym grozy pokazem mody, dyniową prezentacją i Quiz'em wiedzy wszelakiej, który poprowadził chrześniak Huberta Urbańskiego- Adam Urbański i jego niezawodne asystentki. 🎃
Okazało się, że Pierwszaki są już na tyle dojrzali i gotowi, że przeżyli to mrożące krew w żyłach wydarzenie bez większego szoku i uszczerbku na zdrowiu a nawet wywołane zostały u nich reakcje przejawiające radość i zadowolenie.

Półmetek w LO

W piątkowy wieczór, 21 października w Restauracji Stragona odbył się półmetek klas trzecich z naszego Liceum. Uczniowie rozpoczęli uroczystość przemówieniem wygłoszonym przez przedstawicieli klas a następnie zatańczyli belgijkę.
Licealistom towarzyszyła dyrekcja: pan dyrektor Przemysław Knap, pani wicedyrektor Ewa Tutka, wychowawcy: pani Anita Kołaczek, pan Przemysław Stempniewicz, nauczyciele: pani Małgorzata Chęcińska i Joanna Marciniszyn oraz rodzice.
Uczniowie świetnie się bawili. Była to doskonała okazja to zintegrowania klas. Uczestnicy na pewno będą dobrze wspominać półmetek.

Tekst alternatywny

Wygenerowano w sekund: 0.01
5,323,535 Unikalnych wizyt