Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spacer po LO

LO w slajdach

obrazek obrazek2 obrazek3 obrazek4

Rusza rekrutacja do projektu Erasmus+

Zapraszamy uczniów i uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu do wzięcia udziału w rekrutacji do projektu „Successful Schools with STEM”. Projekt ten jest finansowany przez Unię Europejską w ramach programu ERASMUS+. Sektor Edukacja Szkolna.

Zajęcia w ramach mobilności edukacyjnej planowane są:
07.05. - 13.05.2023 – Grecja
17.09. - 23.09.2023 – Turcja
14.04. - 20.04.2024 – Polska

Świat należy do nas!!!

Strzegomskie Liceum Ogólnokształcące dostało się do międzynarodowego programu Erasmus+. Jest to program umożliwiający uczestnictwo w wymianach międzynarodowych, finansowanych przez Unię Europejską. Projekt „Successful Schools with STEM” został złożony przez Małgorzatę Chęcińską-nauczyciela języka angielskiego we współpracy z tureckim partnerem-szkołą zawodową w Denizli. Projekt uzyskał akceptację, a LO w Strzegomiu zostało koordynatorem tego projektu. Partnerami projektu są: Turcja, Norwegia i Grecja. Mobilność potrwa 2 lata.
We wrześniu 2022r. pani Małgorzata Chęcińska oraz pani Karolina Mrozik spędziły tydzień czasu w Norwegii przygotowując zajęcia dla młodzieży, które odbędą się kolejno w Grecji, Turcji i Polsce.

Udział młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu w polsko-niemieckim projekcie "Zachować Pamięć"

Ten dzień był pełen oczekiwań i nadziei. W czwartek 19. stycznia o godzinie 11:00 pojechaliśmy do Fundacji św. Jadwigi w Morawie. Po przyjeździe na miejsce mieliśmy okazję poznać Panią Marzenkę - koordynatorkę naszego projektu, zakwaterowaliśmy się w pokojach, zjedliśmy smaczny obiad i czekaliśmy z niecierpliwością na grupę młodzieży z Niemiec, a dokładnie z berlińskiej szkoły imienia Nelsona Mandeli - działacza na rzecz praw człowieka.
Następny posiłek, wyśmienity podwieczorek, odbył się już w towarzystwie naszych nowych znajomych z Berlina, z którymi od razu podjęliśmy skuteczną i interesującą próbę integracji. Usiedliśmy w mieszanych, międzynarodowych grupach i od razu udało nam się nawiązać nić porozumienia, co ucieszyło nie tylko nas, ale i naszych opiekunów ze strony niemieckiej, jak i polskiej.
Czwartkowego wieczoru odbyły się zajęcia integracyjne, w trakcie których każdy uczestnik dostał jeden fragment puzzli składających się na – jak się później okazało – pełną i obiecującą tematykę przewodniego projektu. Jego temat przewodni brzmiał: „Zachować Pamięć” („Memories for the future”).

Amelia Misek Mistrzynią Europy w Fitness Dance Solo Senior

W minioną sobotę, 21 stycznia Amelka Misek, uczennica klasy 3B razem z innymi zawodnikami świdnickiego klubu AcroClub reprezentowała nasz kraj podczas mistrzostw Europy na Słowacji - Winter Cup Slovakia. Amelii udało się zdobyć złoty medal w kategorii Fitness Dance Solo Senior, co oczywiście dało jej tytuł Mistrzyni Europy w tej kategorii.
Serdecznie gratulujemy.

Nasze LO wśród najlepszych w kraju


Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu ponownie wśród 1000 najlepszych liceów w kraju według Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023.
Nasza szkoła zajęła 864 miejsce i otrzymała brązową tarczę. 💪😀

Projekt polsko-niemiecki w Morawie

W dniach 18.12 - 22.12. 2022 roku odbył się projekt polsko-niemiecki w Pałacu w Morawie. Wzięły w nim udział uczennice naszego liceum pod opieką pani Małgorzaty Chęcińskiej oraz goście z Niemiec - Oldesloe (okolice Hamburga). Projekt "Razem możemy więcej - tym razem zawodowo" miał charakter edukacyjny - przybliżający pracę wychowawcy przedszkolnego. Dzięki projektowi uczniowie mieli możliwość przebywać z dziećmi w wieku przedszkolnym, poznawać ich potrzeby i zainteresowania podczas różnorodnych zabaw. Wykonywali różne zadania, które miały na celu integrację grupy a także poszerzanie wiedzy ogólnej oraz rozwijanie umiejętności interpersonalnych. W trakcie projektu uczniowie odwiedzili kawiarnię „Ważka Art-Cafe” w Świdnicy, którą prowadzą osoby niepełnosprawne.

Propozycja na ferie

Marta Kisielewicz ze strzegomskiego LO laureatką Olimpiady Mitologicznej

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4d – Marta Kisielewicz znalazła się w
gronie laureatów Olimpiady Mitologicznej, która odbyła 14.11.2022 r.
W zorganizowanym przez „Olimpus” konkursie wzięło w udział 735 uczniów szkół
średnich, w tym aż 52 uczniów strzegomskiego LO, przygotowywanych przez polonistki –
Panie: Joannę Siekaniec, Ewelinę Doktor i Małgorzatę Kucharską.
Laureatka zajęła 15 miejsce i zdobyła 212 punktów na 240 możliwych. Jej opiekunką
merytoryczną była Pani Małgorzata Kucharska.

Wigilia w LO

Spotkanie wigilijne 🎄
Rozbrzmiewające melodie kolęd i pastorałek oraz unoszące się zapachy pierogów zwiastują zbliżające się spotkanie wigilijne...🎄
Akordeony, skrzypce, klawisze, perkusja i rekordowa liczebność chóru, wprawiły nas w świąteczny, magiczny nastrój. 🎶🎵
Po muzycznej uczcie tradycyjnie przyszedł czas na opłatek, moc życzeń, uścisków i degustację kultowych, szkolnych pierogów.
Absolwenci pamiętacie ten smak? 🙂
Wesołych Świąt dla wszystkich! 🎄 🎁 ❤️ 💚

Tekst alternatywny

Wygenerowano w sekund: 0.01
5,472,641 Unikalnych wizyt