"Drzwi otwarte LO"!
Dodane przez Sekretariat dnia Kwiecień 11 2019 11:30:05
W dniach 01.04. - 03.04. ponad czterystu uczniów klas ósmych szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów uczestniczyło w "Drzwiach otwartych LO". Licealiści z klas pierwszych zaprezentowali profile klas za pomocą scenek, filmów i prezentacji. Nie zabrakło poruszających utworów muzycznych oraz brawurowego prowadzenia całości spotkania przez Dawida Malickiego. Po spotkaniu w auli uczniowie mieli okazję, posługując się mapką, zwiedzić gabinety przedmiotowe, w których nauczyciele wraz z licealistami zaprezentowali wyposażenie klas oraz przygotowali ciekawe zadania. Doświadczenia fizyczne, chemiczne, zadania biologiczne, matematyczne, informatyczne, quizy językowe, historyczne, a także warsztaty dziennikarskie i zadania sportowe – to tylko część propozycji, które czekały na uczniów. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła sala mundurowa, w której licealiści wystawili sprzęt wojskowy, ale także gościli policjantów z Komendy Powiatowej w Świdnicy i Komendy Powiatowej z Jawora prezentujących wyposażenie i pracę tej formacji.
Treść rozszerzona
W dniach 01.04. - 03.04. ponad czterystu uczniów klas ósmych szkół podstawowych i ostatnich klas gimnazjów uczestniczyło w "Drzwiach otwartych LO". Licealiści z klas pierwszych zaprezentowali profile klas za pomocą scenek, filmów i prezentacji. Nie zabrakło poruszających utworów muzycznych oraz brawurowego prowadzenia całości spotkania przez Dawida Malickiego. Po spotkaniu w auli uczniowie mieli okazję, posługując się mapką, zwiedzić gabinety przedmiotowe, w których nauczyciele wraz z licealistami zaprezentowali wyposażenie klas oraz przygotowali ciekawe zadania. Doświadczenia fizyczne, chemiczne, zadania biologiczne, matematyczne, informatyczne, quizy językowe, historyczne, a także warsztaty dziennikarskie i zadania sportowe – to tylko część propozycji, które czekały na uczniów. Bardzo duże zainteresowanie wzbudziła sala mundurowa, w której licealiści wystawili sprzęt wojskowy, ale także gościli policjantów z Komendy Powiatowej w Świdnicy i Komendy Powiatowej z Jawora prezentujących wyposażenie i pracę tej formacji. Ciekawe spotkanie dziennikarskie w studiu radiowym „Głos Liceum” poprowadzili również licealiści z klas dziennikarskich, do których dołączył absolwent LO oraz dziennikarstwa UO - Łukasz Grad.
To były bardzo dobre spotkania licealistów z młodszymi koleżankami i kolegami, którzy, już niebawem, będą dokonywać ważnego, edukacyjnego wyboru.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.