Intensywny tydzień klas mundurowych
Dodane przez knap dnia Luty 27 2019 00:33:10
We wtorek (19.02.) klasy mundurowawe Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego gościły żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Licealiści poznali zadania jednostki, wyposażenie i uzbrojenie żołnierza oraz misje, które zabezpiecza brygada.
Kilka dni później (21.02.) roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu mundurowym, wraz z wychowawcami: Małgorzatą Checińską i Przemysławem Stempniewiczem, udali się na zajęcia do Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Klasy zwiedziły jednostkę wojskową i poznały codzienną służbę żołnierza. Licealiści obejrzeli również galerię zdjęć i sprzęt wojskowy, związany z wojskami liniowo-kablowymi, a także odwiedzili halę sportową, w której znajduje się siłownia, sauna, mała salka do ćwiczeń z zakresu sztuk walki i olbrzymia, profesjonalna hala, na której żołnierze zawodowi trenują swoją sprawność fizyczną. Następnie, w kolumnie dwójkowej, licealiści przeszli na teren strzelnicy krytej.
Treść rozszerzona
We wtorek (19.02.) klasy mundurowawe Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego gościły żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Licealiści poznali zadania jednostki, wyposażenie i uzbrojenie żołnierza oraz misje, które zabezpiecza brygada.
Kilka dni później (21.02.) roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu mundurowym, wraz z wychowawcami: Małgorzatą Checińską i Przemysławem Stempniewiczem, udali się na zajęcia do Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Klasy zwiedziły jednostkę wojskową i poznały codzienną służbę żołnierza. Licealiści obejrzeli również galerię zdjęć i sprzęt wojskowy, związany z wojskami liniowo-kablowymi, a także odwiedzili halę sportową, w której znajduje się siłownia, sauna, mała salka do ćwiczeń z zakresu sztuk walki i olbrzymia, profesjonalna hala, na której żołnierze zawodowi trenują swoją sprawność fizyczną. Następnie, w kolumnie dwójkowej, licealiści przeszli na teren strzelnicy krytej. Tam znajdowały się: system szkolno-treningowy „Śnieżnik 2”, który jest przeznaczony do symulacji strzelań na polu walki i pozwala na szkolenie zarówno indywidualnych żołnierzy, jak i trening rozmaitych formacji oraz strzelnica o dystansie 200 m z nagłośnieniem i monitoringiem. Mundurowi mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na systemie „Śnieżnik 2”. Ważnym elementem było również szkolenie z pierwszej pomocy. Zakończenie wizyty związane było z poznaniem pojazdów i sprzętu jednostek łączności. Przy każdym wozie stał operator, który tłumaczył zasadę działania i ogólne zastosowanie pojazdu w terenie. Klasami dowodził uczeń klasy drugiej - Fabian Gontarz.
Dziękujemy serdecznie dowódcom 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia za możliwość szkolenia i ciekawe zajęcia – dodają licealiści.