Otrzęsiny i wybory SU w LO!
Dodane przez knap dnia Grudzień 02 2018 23:59:50
Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu są otrzęsiny klas pierwszych oraz demokratyczne wybory Samorządu Uczniowskiego.
W tym roku zaszczyt przeprowadzenia otrzęsin przypadł klasie II a. Drugoklasiści z klasy humanistycznej postawili w tym roku na konwencję muzyczną. I faktycznie – muzycznych wrażeń (i nie tylko!) nie zabrakło! Pierwszoklasiści mieli możliwość sprawdzenia się w różnych konkurencjach – śpiewaniu karaoke, karmieniu drugiej osoby z opaską na oczach oraz odgadywaniu postaci z bajek! Nasi młodsi koledzy mogli również wcielić się w stylistów – jednym z zadań było również wystylizowanie swojego kolegi z klasy! W wyłonieniu zwycięzców konkurencji pomagali niezastąpieni jurorzy: czas i publiczność zgromadzona w auli. Otrzęsiny uświetnił również występ muzyczny gościa specjalnego – Eda Sheerana, w którego wcielił się Alan Tułacz.
Treść rozszerzona
Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu są otrzęsiny klas pierwszych oraz demokratyczne wybory Samorządu Uczniowskiego.
W tym roku zaszczyt przeprowadzenia otrzęsin przypadł klasie II a. Drugoklasiści z klasy humanistycznej postawili w tym roku na konwencję muzyczną. I faktycznie – muzycznych wrażeń (i nie tylko!) nie zabrakło! Pierwszoklasiści mieli możliwość sprawdzenia się w różnych konkurencjach – śpiewaniu karaoke, karmieniu drugiej osoby z opaską na oczach oraz odgadywaniu postaci z bajek! Nasi młodsi koledzy mogli również wcielić się w stylistów – jednym z zadań było również wystylizowanie swojego kolegi z klasy! W wyłonieniu zwycięzców konkurencji pomagali niezastąpieni jurorzy: czas i publiczność zgromadzona w auli. Otrzęsiny uświetnił również występ muzyczny gościa specjalnego – Eda Sheerana, w którego wcielił się Alan Tułacz. Po długich i wyczerpujących konkurencjach przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzcy – została nim klasa I c, która w przyszłym roku, wraz z wychowawczynią – mgr Sylwią Glazer – będzie mogła przywitać nowych pierwszoklasistów w gronie uczniów strzegomskiego LO! Licealistom z klasy matematyczno-fizycznej serdecznie gratulujemy!
W czasie otrzęsin zostały również ogłoszone wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego, ponieważ od 8:00 społeczność LO uczestniczyła w demokratycznych wyborach. Przewodniczącą SU została Zosia Podkówka z klasy II c, a wspomagać ją będzie wiceprzewodniczący – Bartłomiej Wójtowicz z klasy I c. Pieczę nad młodymi samorządnymi sprawować będzie ponownie mgr Lucyna Miłek! Marcel Zabijak z klasy III b, wraz ze swoimi kolegami z poprzedniego Samorządu Uczniowskiego, podziękował za owocną współpracę. To był ciekawy i bardzo emocjonujący dzień.

Alan Tułacz

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii