Niecodzienny projekt muzyczny licealistów
Dodane przez knap dnia Marzec 11 2018 00:39:43W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu nie brakuje młodzieży uzdolnionej muzycznie. Wspaniałe występy licealistów można podziwiać podczas listopadowych przedstawień teatralnych. Uczniowie LO świetnie poradzili sobie z utworami znanych musicali: „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu”, „Chicago” oraz „Mamma Mia”. To zasługa nauczycielki Agnieszki Rut, która prowadzi koło muzyczne i przygotowuje licealistów do muzycznych przedsięwzięć.
Treść rozszerzonaW Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu nie brakuje młodzieży uzdolnionej muzycznie. Wspaniałe występy licealistów można podziwiać podczas listopadowych przedstawień teatralnych. Uczniowie LO świetnie poradzili sobie z utworami znanych musicali: „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu”, „Chicago” oraz „Mamma Mia”. To zasługa nauczycielki Agnieszki Rut, która prowadzi koło muzyczne i przygotowuje licealistów do muzycznych przedsięwzięć.
Podczas jednego z występów w szkolnej auli licealiści zaprezentowali utwór „Stand By Me” Bena E. Kinga. Wykonanie i interpretacja utworu zachwyciły. Tak narodził się niecodzienny projekt: nagrać własną interpretację znanego przeboju. Do realizacji zadania uczniowie zaprosili nauczyciela Przemysława Stempniewicza, który wyreżyserował nagranie. Bardzo pomocny w realizacji tego przedsięwzięcia okazał się sprzęt ze studia radiowego „Głos Liceum”, który pozwolił osiągnąć wysoką jakość dźwięku.
Występujący licealiści: Nicole Sarna, Sandra Nadworna, Julia Kulpińska, Nicole Radosz, Sandra Baranowska i Alan Tułacz.