Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Warsztaty teatralne z aktorem telewizyjnym w LO!

W piątek i sobotę, dokładnie tydzień przed zaplanowanym spektaklem „Romeo i Julia”, odbyły się warsztaty teatralne w auli strzegomskiego LO. Zajęcia poprowadził wspaniały aktor Mirosław Oczkoś, który dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej przygotował ćwiczenia głosowe i sceniczne. Nie obyło się również bez prób do I aktu, w którym występują licealiści. Uczniowie ćwiczyli partie monologowe i dialogowe – wzruszające wyznanie miłosne Julii stojącej na balkonie, a także pierwsze spotkanie kochanków na balu. Nie zabrakło również scen sporu i walki rodów.

Kolejny międzynarodowy projekt LO. Tym razem kuchnia śląska!

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w projektach międzynarodowych. Od września licealiści realizowali aż trzy projekty: polsko-niemiecki, polsko-niemiecko-izraelski oraz polsko-czeski, podczas których uczniowie szlifowali język niemiecki i angielski, a także realizowali wytyczne projektowe na płaszczyźnie społecznej i historycznej.

Projekt edukacyjny KL Gross Rosen w LO

W poniedziałek 14 listopada br. uczniowie klasy I d mieli okazję wysłuchać wykładu p. dr Doroty Suli, inaugurującego projekt edukacyjny realizowany we współpracy z Muzeum KL Gross Rosen w Rogoźnicy. Podczas realizacji projektu uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z wieloma aspektami martyrologii więźniów obozów koncentracyjnych. Wykłady monograficzne, takie jak ten dotyczący AL. „Riese” pani D. Suli, zajęcia na terenie Muzeum KL Gross Rosen, wyjazdy do kompleksu „Riese” w Górach Sowich to kilka z elementów całego przedsięwzięcia.

Sukces licealisty w konkursie patriotycznym!

10 listopada br. w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbył się X Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znów wolna”. Organizatorem konkursu są szkoły - III LO i ZSE oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Jego program obejmuje historię odradzania się państwowości polskiej w latach 1908-1922. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy historycznej tego okresu a także kształtowanie postaw patriotycznych, „ przez upowszechnianie wiedzy i historii narodzin II Rzeczypospolitej”( cytat z zaproszenia do udziału w jubileuszowej, X edycji konkursu).

Przedstawienia "Romeo i Julia" w niesamowitej obsadzie!

W strzegomskim LO przygotowania do przedstawienia "Romeo i Julia" idą pełną parą. Jest już projekt balkonu, na którym Julia wygłosi swój miłosny monolog, a także zarys dekoracji. Największe emocje budzi zawsze obsada ról. Nie będziemy dłużej trzymać w niepewności. Prezentujemy aktorów, którzy w tym roku opowiedzą wspaniałą historię Romea i Julii.

STYPENDIA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA DLA UCZNIÓW I STUDENTÓW GMINY STRZEGOM

Stypendia za wybitne osiągnięcia dla uczniów i studentów Gminy Strzegom na okres od stycznia do czerwca 2012 r. - termin składania wniosków stypendialnych upływa 15 grudnia 2011 r.

Święto demokracji w LO

10 listopada w LO odbyły się wybory Samorządu Uczniowskiego. Procedura wyborcza przebiegała zgodnie z elementarnymi zasadami demokratycznymi. Kandydaci na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali swoje mowy wyborcze oraz odpowiedzieli na trudne pytania społeczności szkolnej. Najważniejszym aspektem święta demokracji jest głosowanie w lokalu wyborczym. Nie inaczej było w LO. Była urna wyborcza, komisja czuwająca nad przebiegiem wyborów oraz karty do głosowania. Wyniki wyborów zostały zaprezentowane przed całą społecznością liceum:

Muzyczna wymiana młodzieży licealnej ze Strzegomia i Znojmo

Znojmo jest miastem partnerskim Strzegomia. Efektem tego partnerstwa jest również współpraca Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu i Liceum Pedagogicznego w Znojmo. Kilka lat temu młodzież wystawiła wspólnie wspaniałe przedstawienie „Ślub Anny Czeskiej i Henryka II Pobożnego” z okazji Dni Ziemi Strzegomskiej i odsłonięcia pomnika Anny Czeskiej. Tym razem współpraca miała wymiar muzyczny. Chór ze Znojmo został zaproszony do strzegomskiego liceum z okazji uroczystości Święta Niepodległości, które odbywało się właśnie w auli LO.

II edycja konkursu dla młodzieży "HANDEL LUDŹMI MOIMI OCZAMI"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło II edycję ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „HANDEL LUDŹMI MOIMI OCZAMI”. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 kwietna 2012 roku.
Wygenerowano w sekund: 0.03
6,221,549 Unikalnych wizyt