Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Klub Kibica LO na kolejnym widowisku sportowym!

Uczniowski Klub Kibica z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Przemysławem Stempniewiczem i Erykiem Bendigiem, uczestniczył w kolejnych rozgrywkach Plus Ligi Kobiet we Wrocławiu. W ostatni piątek, po emocjonującym meczu siatkarki Impelu Gwardii Wrocław pokonały PTPS Piła 3:1. O losach meczu zadecydowała końcówka, w której siatkarki Impelu przegrywały 20:23. Spotkanie można było obejrzeć „na żywo” w Polsat Sport. Ujęcia z uczniami wielokrotnie były pokazywane podczas transmisji, ponieważ zajmowali oni miejsce tuż przy boisku, ale również dlatego, że licealiści posiadali olbrzymi transparent z logo LO. Tradycyjnie wraz z licealistami na rozgrywki wybrali się również uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu.

W LO powstał rockowy zespół muzyczny!

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Strzegomiu jest niezwykle uzdolniona muzycznie. Występy wokalne szkolnych pasjonatów muzyki, podczas uroczystości szkolnych i państwowych, zawsze zachwycały. „Dlatego – zapewnia dyrektor LO Tomasz Marczak – powstanie zespołu muzycznego było kwestią czasu. Ogłosiłem konkurs na nazwę grupy i, oprócz niezwykle oryginalnych propozycji takich jak: „No name”, „Partyzanci z wyciętego lasu”, pojawiła się nazwa, która przypadła całemu zespołowi do gustu – „LOaded”. „Doładowani”, ponieważ tak można tłumaczyć nazwę zespołu ma odzwierciedlać pozytywną energię i siłę licealistów.

Monitorowane LO

W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu został zamontowany system monitoringu składający się z rejestratora, który zapisuje na twardy dysk obraz przekazywany z kamer oraz cztery nowoczesne kamery o wysokich parametrach zapisu i trybie nocnym. Całość inwestycji została sfinansowana ze środków własnych szkoły oraz dzięki niezwykłemu zaangażowaniu rodziców, którzy dokonali zakupu trzech kamer. „Chciałbym serdecznie podziękować – dodaje dyrektor Tomasz Marczak - Pani Dorocie Sobol oraz Dariuszowi Pylakowi za wspaniałe włączenie się w poprawę bezpieczeństwa w naszej szkole”. W następnych miesiącach system monitoringu będzie w dalszym ciągu rozwijany aż do ośmiu kamer, które obejmą cały teren szkoły.

VII Olimpiada Przedsiębiorczości w naszej szkole

Nauka1 grudnia 2011r. odbył się I etap VII Olimpiady Przedsiębiorczości.
Olimpiada organizowana jest corocznie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Uczestnictwo w Olimpiadzie jest dobrowolne.
Eliminacje szkolne polegają na rozwiązaniu testu wiedzy. Zakres tematyczny eliminacji szkolnych odpowiada programowi Olimpiady (części stałej i zmiennej), a w szczególności znajomości zagadnień z podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości na ocenę bardzo dobrą.

Uczeń LO otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów!

Adam Balawender znalazł się w gronie 16 najzdolniejszych uczniów powiatu świdnickiego, którzy 29.11.2011 r. otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Adam Balawender odebrał wyróżnienie z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz oraz etatowego członka zarządu Sabiny Cebuli, która reprezentowała powiat świdnicki. Adam, uczeń klasy maturalnej, jest niezwykle uzdolnionym matematykiem, dla którego liczby są poezją. Gratulujemy i życzymy 100% na maturze rozszerzonej z matematyki.

Wyjazd do Multicentrum w Jaworze

Dnia 17 listopada odbył się wyjazd w ramach projektu e-szkoła. Uczniowie poszczególnych klas naszego liceum i oraz gimnazjum numer 2 wzięli udział w zajęciach w jaworskim Multicentrum.
Z pewnością większość osób uczestniczących w tym przedsięwzięciu przeraziła wizja wczesnej pobudki, ale każdemu udało się dotrzeć do szkoły o tak wczesnej porze bez większych problemów. Dopiero w Jaworze, jeszcze w samym autobusie entuzjazm zniknął. Okazało się, iż grupa licealistów musi poczekać ponad 2 godziny na zajęcia. Mróz dawał się we znaki tak, więc każdy z nas musiał znaleźć dogodne miejsce dla siebie. Jedni szukali szczęścia w Tesco, inni w kawiarni. Znaleźli się także śmiałkowie, którzy postawili na zwiedzanie. Po upływie 2 mroźnych godzin spotkaliśmy się w cieplutkim Multicentrum. Na początku zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, zgodnie z naszymi zainteresowaniami.

WYJAZD DO MC W JAWORZE

14 listopada klasy o profilu mat.-fiz. oraz biol.-chem. pojechały na wycieczkę do MultiCentrum znajdującego się w Jaworze. Po przybyciu na miejsce podzielono nas na dwie grupy. Jedna została przydzielona do pomieszczenia o nazwie NAUKA, gdzie mogliśmy wykonywać doświadczenia z zakresu chemii i fizyki. Natomiast druga grupa znajdowała się w pomieszczeniu przeznaczonym do zabaw naukowych. Jak widać nuda nam nie doskwierała, gdyż mieliśmy możliwość składania różnorodnych maszyn, które po podłączeniu do zasilania poruszały się. MultiCentrum jest ósmą pracownią w Polsce i czwartą na Dolnym Śląsku. Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych i z niecierpliwością czekamy na następny.

Wielki teatr w LO!

Przedstawienie andrzejkowe wystawiane w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu ma już siedmioletnią tradycję. W tym roku w auli szkoły uczniowie, nauczyciele i VIP-owie opowiedzieli niezwykłą historię miłości Romea i Julii. Obsada była doborowa. Przedstawienie uświetnili wspaniali aktorzy: Emilia Krakowska, która brawurowo wcieliła się w rolę Marty, Agnieszka Kawiorska w roli pięknej i zakochanej Julii, a także Łukasz Płoszajski, który swoją kreacją Romea przyprawił o żywsze bicie serca liczną grupę fanek. Zaskoczył również Mirosław Oczkoś, który nie mógł wystąpić w przedstawieniu, ale nagrał wspaniałą zapowiedź otwierającą sztukę.

Klasa II a w Domu Małego Dziecka

Dnia 21 listopada pojechaliśmy wraz z wychowawcą, Przemysławem Knapem, Panią Elżbietą Farion oraz Panem Dyrektorem z wizytą do Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Na miejscu nie pojawiliśmy się z pustymi rękoma, przez dwa tygodnie zbieraliśmy dary od sponsorów i pieniądze wśród uczniów, za które kupiliśmy produkty dziecięce. Wszystkim darczyńcom przekazujemy serdeczne podziękowania od Pani dyrektor ośrodka.
Wygenerowano w sekund: 0.03
6,221,544 Unikalnych wizyt