Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Milena i Ula - uczennice LO laureatkami ogólnopolskiego konkursu "SocjoSzkoła2017"

Milena Wiśniewska oraz Urszula Koller z klas drugich Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu zostały laureatkami VII edycji konkursu Ogólnopolskiego konkursu „SocjoSzkoła 2017” i znalazły się gronie 15 laureatów z całej Polski.
Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem: „Lokalna aktywność/Aktywna lokalność”. Tradycyjnie organizatorem był Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a patronat nad konkursem objęli: Centrum Komunikacji Społecznej UM Stołecznego Warszawy oraz Prezydent Warszawy. Patronat medialny sprawował portal „Perspektywy”.
Uczestnicy konkursu musieli zebrać informacje na temat zjawiska społeczeństwa obywatelskiego na poziomie lokalnym, a następnie napisać prace w formie eseju, reportażu lub przygotować reportaż wizualny.
Nagrodą dla laureatów było zaproszenie na „SocjoSzkołę 2017”, czyli warsztaty, podczas których wzięli oni udział w spotkaniach i zajęciach związanych z tematem przewodnim tej edycji. Mieli możliwość poznania pracowników naukowych i studentów Uniwersytetu Warszawskiego i zwiedzenia stolicy. Warsztaty dla zwycięzców odbywały się w dniach 16-18 czerwca 2017.

LOpaki Strzegom w Triathlonie Mietków!

Trzech mężczyzn, trzy wyzwania i jeden cel: ukończenie Triathlonowej Sztafety Firmowej - Triathlon Mietków 2017. Takie wyzwanie postawili sobie reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, którzy w składzie: Przemysław Stempniewicz (nauczyciel), Eryk Bendig (nauczyciel), Krzysztof Skolak (rodzic), podjęli się tego niezwykłego wyzwania. Nie bez znaczenia była, mrożąca krew w żyłach, nazwa licealnego teamu – LOpaki Strzegom!
IV edycja Triathlon Mietków odbyła się w dniach 10.06. – 11.06. w Mietkowie, malowniczej miejscowości położonej w województwie dolnośląskim. Startujący zawodnicy zmierzyli się z dystansem 1/4 Ironman, na który składało się 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,5 km biegu. W sztafetach wzięło udział ponad 300 osób. Trasa była ciężka, podjazdy, zjazdy, trudne techniczne zakręty i jezioro, którego przepłynięcie, ze względu na dużą falę, nie należało do łatwych zadań.

Zakończenie roku szkolnego

Harmonogram zakończenia roku szkolnego:
8.00 - msza święta
10.00 - uroczystość w auli LO

Nurkowanie klas mundurowych LO


W sobotę (10.06.) uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu uczestniczyli w praktycznych zajęciach z nurkowania w basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu.
Cykl szkolenia rozpoczął się na początku czerwca. Uczniowie zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania. W sobotę od 8:00 uczniowie klas mundurowych, wraz z instruktorami Stowarzyszenie Dive Salvare, ćwiczyli schodzenie pod wodę w pełnym osprzęcie. Głębokość basenu (3,80 m) była wystarczająca do przeprowadzenia pierwszych ćwiczeń podwodnych. Było dużo emocji i adrenaliny.

Literacki sukces strzegomskiej licealistki

Julia Kulpińska, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, zajęła III miejsce w IV edycji ogólnopolskiego konkursu poświęconego Janowi Kilińskiemu - „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami”.
Do celów tej kategorii konkursu należało: przybliżenie postaci Jana Kilińskiego – patrona wielu szkół w Polsce; wcielanie w życie ideałów Kilińskiego; poszukiwanie literackich i historycznych wzorców godnych naśladowania; inspirowanie do pracy twórczej i propagowanie kultury słowa.
Wsparcia merytorycznego organizatorom udzielili: Katarzyna Kulpa - artysta malarz, nauczyciel akademicki Wyższej Szkoły Humanistycznej we Wrocławiu, instruktor zajęć plastycznych w „Konturach Kultury”; Iwona Kurowska – artysta muzyk; Małgorzata Michniak – artysta plastyk, instruktor w Młodzieżowym Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu; Robert Syta – konsultant, Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli; Bożena Święch – doradca metodyczny z Zespół Wspierania Edukacji Humanistycznej Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli

GIMNAZJALISTO! Instrukcja rekrutacyjna do LO!

Zapoznaj się z bogatą Ofertą LO i Rekrutacją ( zakładki na górnej listwie).
Aby założyć konto należy wejść na stronę:
1) https://dolnoslaskie.edu.com.pl/Kandydat/kseon.php
2) należy kliknąć przycisk ZAŁÓŻ KONTO lub w bocznym menu wybrać opcje ZGŁOŚ KANDYDATURĘ,
3) w następnych etapach należy uzupełnić swoje dane oraz dane rodziców/opiekunów,
4) należy wybrać oddziały i szkołę (Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu) oraz wybrać język .

WAŻNE! Aby mieć pewność przyjęcia do naszej szkoły kandydat powinien zaznaczyć jak największą liczbę kierunków w naszym LO. Gdyby zdarzyło się tak, że kandydatowi nie wystarczy punktów, aby dostać się na wybrany kierunek system ulokuje ucznia na innym kierunku w naszej szkole.

IX edycja KONKURSU NA KOMIKS EKONOMICZNY

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć komiks na jeden z poniższych tematów i przesłać go do 30 września br.:

1. Korzyści z migracji dla gospodarki;
2. „Unia możliwości” - o swobodnym przepływie dóbr, usług, osób i kapitału w Unii Europejskiej;
3. „Cyberbezpieczeństwo” - jak dbać o swoje pieniądze w sieci?;
4. „Prywatne czy państwowe?” - o negatywnych konsekwencjach upolitycznienia gospodarki.

Do wygrania jest nawet 5000zł!

Stypendium dla absolwentów

Nowoczesna pracownia chemiczna dla LO zaprojektowana!

Pracownia chemiczna z dygestorium, stołem demonstracyjnym i panelem doświadczalnym dla uczniów została właśnie zaprojektowana dla Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. Nowoczesna, 24-stanowiskowa pracownia będzie bardzo dobrze wyposażona w pomoce naukowe. Specyfikacja wyposażenia zawiera: osprzęt do ćwiczeń do chemii dla liceum ogólnokształcącego (program rozszerzony), zestaw z projektorem panoramicznym i tablicą interaktywną, szafę z odczynnikami chemicznymi i szkłem laboratoryjnym, czasze grzejne, palniki spirytusowe, zestawy ochronne dla uczniów (okulary, fartuchy i rękawice), modele atomów, układ okresowy pierwiastków, itp. Nowoczesna pracownia chemiczna będzie niezwykle pomocna do praktycznej nauki chemii. Radości nie kryją licealiści z klas przyrodniczo–sportowych, którzy realizują chemię na poziomie rozszerzonym. Do tej pory zajęcia praktyczne z chemii odbywały się w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myśliborzu, natomiast od nowego roku szkolnego będą realizowane już w nowej pracowni LO.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,874,421 Unikalnych wizyt