Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Otwarte warsztaty matematyczne w LO!

Matematyka, fizyka, informatyka – to ważne przedmioty we współczesnej edukacji. Właśnie z tego powodu w sobotę (21.10) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbyły się (po raz trzeci) warsztaty pod wspólnym hasłem:„MATEMATYKA JEST WSZĘDZIE”. Zajęcia zostały przygotowane przez nauczycieli zespołu przedmiotów ścisłych: p. Ewę Tutkę, p. Przemysława Knapa, p. Agnieszkę Kowalczyk, p. KatarzynęTomczyk – Sulimę, p. Roberta Kelnera, przy dużym zaangażowaniu młodzieży licealnej. Warsztaty były oparte na zasadzie: „uczymy się przez zabawę”i dlatego każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Do LO zawitało ponad 70 uczniów z gminnych placówek oświatowych: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i nr 2 oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Jaroszowa i Zespołu Szkół z Goczałkowa.
Dla uczestników matematycznych zmagań przygotowano cztery sale. Uczniowie zgłaszali się do naszego liceum już od godz. 10.00. Otrzymywali specjalnie przygotowane karty. W poszczególnych salach rozwiązywali przeróżne, interesujące zadania, które wymagały od nich wykazania się wiedzą, inteligencją oraz spostrzegawczością.

Dzień Edukacji Narodowej w LO!

W piątek (13.10.) z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu odbył się uroczysty apel. Część artystyczną przygotowała klasa I a z wychowawcą Przemysławem Knapem, a oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny zespół pod opieką pani Agnieszki Rut. Uczniowie klasy I a, by w pełni docenić trud nauczycieli i wychowawców, odegrali kilka scenek prezentując różne sytuacje z życia szkoły. Brawurowe wykonane utwory muzyczne, wraz z niecodziennymi instrumentami, dopełniły wrażenia artystycznego apelu.
Życzenia wszystkim pedagogom i pozostałym pracownikom szkoły złożył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Nie zabrakło również podziękowań oraz życzeń dyrektora Tomasza Marczaka, który wręczył Nagrodę Dyrektora następującym nauczycielom: Ewie Tutce, Agnieszce Kowalczyk, Przemysławowi Knapowi i Przemysławowi Stempniewiczowi

Klasa mundurowa LO na zajęciach poligonowych!

Licealiści z klasy mundurowej (I b) odbyli 2-dniowe szkolenie unitarne w „Bazie Lotniczej Baryt” pod bacznym okiem starszego sierżanta Jana Kuska (wychowawcy kilku pokoleń komandosów) oraz nauczycieli: Przemysława Stempniewicza i Piotra Bułakowskiego. Uczniowie doświadczyli pierwszego zderzenia dotychczasowych wyobrażeń o wojsku z trudem żołnierskiej służby.
Relacja uczestników:
„05.10.2017 r. o godz. 9:00 wyjechaliśmy ze Strzegomia do „Bazy lotniczej Baryt” znajdującej się w Stanisławowie. Na miejsce dotarliśmy ok. godziny 11:00. Po szybkim zakwaterowaniu się w namiotach, udaliśmy się na lekcję w tzw. sali kominkowej, gdzie ppor. Konrad Pałka uczył nas stopni wojskowych, podstaw musztry oraz rozkładania i składania KBK AK-47 MS. O godzinie 17:00, po ukończeniu zajęć praktycznych, poszliśmy do namiotu, aby zmienić zakwaterowanie do sali żołnierskiej, ponieważ przez niesprzyjające warunki pogodowe nie było możliwości spania pod namiotem.

Zajęcia dziennikarsko - medialne z Łukaszem Płoszajskim

„Wczoraj poprowadziłem warsztaty z klasą dziennikarską LO ze Strzegomia. Super młodzież ! Wśród nich i aktorka i dziennikarze radia i portrecistka i autorka 6 książek ! Oczywiście nie zabrakło również doświadczenia rodem z Hakera Umysłu . Do zobaczenia” – tak swoje zajęcia na profilu fb podsumował aktor Łukasz Płoszajski.
Łukasz Płoszajski – aktor, mentalista, który występuje w serialu „Pierwsza miłość” oraz własnej produkcji „Haker Umysłu”, regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty w klasach dziennikarsko – medialnych Licem Ogólnokształcącego w Strzegomiu. We wtorek (03.10) zajęcia odbyły się w klasie I a. Relacja uczniów:
Spotkanie odbyło się w szkolnej auli. Wszystko zaczęło się o godzinie 10:00.

Wyjazdy integracyjne klas pierwszych LO

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu są wrześniowe wyjazdy integracyjne uczniów rozpoczynających naukę w szkole. Trzy klasy pierwsze, w których podjęło naukę 100 osób, integrowały się podczas ciekawych zadań: spływu pontonowego, zwiedzania kopalni złota, górskich wycieczek. Relacje klas:

W dniach 14-15 września 2017 r. uczniowie klasy dziennikarsko-medialnej (Ia), wraz z wychowawcą: mgr Przemysławem Knapem oraz nauczycielami: mgr Agnieszką Kowalczyk oraz mgr Agnieszką Rut, brali udział w wycieczce integracyjnej w Góry Sowie. W czwartek, o godzinie 9:15 wyjechaliśmy spod budynku LO. Po dotarciu do schroniska w Rzeczce, w pierwszym dniu wycieczki, zwiedziliśmy dwa poziomy Włodarza – części podziemnego kompleksu Riese. Następnie płynęliśmy łodzią po zalanej części kompleksu (czemu towarzyszyły przerażone miny!) oraz odwiedziliśmy kino podziemne, w którym obejrzeliśmy krótki filmik o historii kompleksu Riese.

Licealistka nagrodzona!

Julia Kulpińska – uczennica klasy II a Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odebrała w piątek (29.09.2017 r.) nagrodę za zajęcie III miejsca w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu poświęconego Janowi Kilińskiemu, w kategorii prac literackich. Jako uczennica klasy dziennikarsko-medialnej i prawniczej w swojej pracy literackiej zmierzyła się z tematem: „Zwykli ludzie wielkimi bohaterami”.
Celem konkursu było przybliżenie postaci Kilińskiego (patrona wielu szkół w Polsce), wcielenie w życie jego ideałów, poszukiwanie literackich i historycznych wzorców godnych naśladowania oraz inspirowanie do pracy twórczej i propagowanie kultury słowa.
Według Regulaminu organizatorów konkursu młodzież mogła wziąć udział w wybranej kategorii: literackiej, muzyczno-literackiej, plastycznej. W każdej z nich jury wyłoniło trzech najlepszych uczestników, dla których ufundowane zostały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nowoczesne pracownie LO przetestowane!

W związku z finałem projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych” w Liceum Ogólnokształcącym pojawili się goście: poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, główny specjalista SP w Świdnicy Grzegorz Stawarz. Była to świetna okazja do sprawdzenia funkcjonowania nowych pracowni, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Goście otrzymali zadania do wykonania na tablicach interaktywnych oraz na innych pomocach dydaktycznych. Najwięcej emocji wzbudziło wprawienie w ruch wirtualnej kuli ziemskiej oraz umiejscowienie organów wewnętrznych w modelu człowieka. Goście z uznaniem mówili o pomyśle na aranżację nowych pracowni, życząc uczniom jak największej liczby pozytywnych doznań podczas zdobywania wiedzy.

Uczennica LO na młodzieżowym obozie dla zdolnych!

Aneta Kopeć - uczennica klasy IIa (o profilu dziennikarsko-medialnym i prawniczym) Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, zdobywczyni I miejsca w IV Ogólnopolskim Konkursie o ks. Stanisławie Konarskim (w kategorii prac literackich), uczestniczyła w VI obozie młodzieży „Zdolni z Pomorza”, organizowanym przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Pomimo swej nazwy obóz adresowany był do zdolnej młodzieży z czterech powiatów: świdnickiego, kartuskiego, tatrzańskiego oraz łowickiego.
A oto jej krótka relacja uczestniczki:
Wraz ze swoją grupą świdnicką spędziłam 10 dni w Jastrzębiej Górze. Miałam okazję poznać wspaniałych ludzi z całej Polski. Wszyscy uczestnicy obozu brali aktywny udział w zajęciach z zakresu: biologii, filozofii, chemii, historii, matematyki, informatyki, języka polskiego, psychologii. Opiekunowie przygotowywali zajęcia bardzo ciekawie i różnorodnie, dzięki czemu uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę o treści, których zwykle nie omawia się szkole. Po zajęciach przedmiotowych następowały zajęcia grupowe.

Nowoczesna, doświadczalna pracownia chemiczna w LO!

W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu została zainstalowana doświadczalna pracownia chemiczna, która zawiera nowoczesne rozwiązania techniczne potrzebne do praktycznej nauki przedmiotu.
W skład pracowni wchodzą:
• 24 – stanowiskowa pracownia z panelem doświadczalnym (podłączenie wody i prądu),
• dygestorium (przeszklona komora na doświadczenia) ,
• zestaw z projektorem panoramicznym i tablicą interaktywną,
• szafy metalowe z odciągiem na odczynniki chemiczne,
• pomoce dydaktyczne do praktycznej i teoretycznej nauki przedmiotu.
Wartość wyposażenia pracowni chemicznej to: 123 620 zł. Natomiast realizacja całego projektu (wyposażenia sześciu pracowni) to kwota ponad 512 000 zł.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,904,992 Unikalnych wizyt