Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Reporter TVN 24 na zajęciach w LO!

W poniedziałek (28.05.18 r.) Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego odwiedził Maciej Warsiński - reporter TVN 24.
Dziennikarz przygotował warsztaty dziennikarsko - medialne dla klas humanistycznych. Uczniowie mieli okazję wejść w rolę reporterów i stworzyć przed kamerą własną wizję reportażu. Licealiści dowiedzieli się również, jak wygląda praca z perspektywy dziennikarza, poznali sposoby pozyskiwania informacji oraz techniczną stronę budowy informacji. To była doskonała okazja, aby przećwiczyć tworzenie: czołówki, przywitania, headów (przedstawienia najważniejszych informacji), zapowiedzi oraz materiału.
Spotkanie z redaktorem pozwoliło humanistom doświadczyć, chociaż przez chwilę, codziennej pracy dziennikarza, ale także poznać wiele ciekawych faktów związanych z wykonywaniem tego pasjonującego zawodu.

Licealistka wyrecytowała wyjazd do Wilna

Agata Nowak to laureatka II Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”, organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir, a także rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.
Uczennica klasy IIa (o profilu dziennikarsko-medialnym i prawniczym) z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zajęła, we wspomnianym konkursie, III miejsce. W ramach głównej nagrody została zaproszona, razem ze swoją opiekunką merytoryczną – Panią Małgorzatą Kucharską, na wyjazd na Litwę.
Wyprawa jest ufundowana przez stowarzyszenie Odra-Niemen i wsparta dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Literackie sukcesy licealistek

Aneta Kopeć i Angelika Szymańska - uczennice klasy IIa (o profilu dziennikarsko-medialnym i prawniczym) Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu mogą się pochwalić sukcesami osiągniętymi w konkursie poświęconym postaci wybitnego pijara, pedagoga, dramatopisarza, poety, tłumacza, publicysty, edytora i reformatora szkolnictwa – ks. Stanisława Konarskiego.
W V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny”, w kategorii prac literackich uczniów szkół ponadpodstawowych, Aneta zajęła I miejsce (powtarzając sukces z ubiegłego roku), a Angelika otrzymała wyróżnienie.
Konkurs organizowany był przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie oraz Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.

Interesujący wykład w klasach mundurowych LO!

W piątek (11.05.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbył się interesujący wykład dla klas mundurowych, który przygotował sierż. pchor. Alan Adham - absolwent LO, student V roku elitarnej Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Alan powrócił do liceum z perspektywy absolwenta i studenta. Zwracał uwagę na znaczenie wyników maturalnych w dostaniu się na wymarzoną uczelnię. Przedstawił również zasady rekrutacji obowiązujące w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, a także strukturę organizacyjną Wojska Polskiego.
Nie zabrakło również prezentacji, która dotyczyła wyposażenia personalnego żołnierza, sprzętu, którym posługuje się na współczesnym polu walki oraz codziennego planu zajęć żołnierza - studenta.

Abiturienci LO. Czas na maturę!

Piątek (27.04.) był ostatnim dniem edukacji dla uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu i słuchaczy Liceum dla Dorosłych w Strzegomiu. Uroczyste pożegnanie abiturientów dokonało się podczas apelu, który przygotowały klasy drugie, pod bacznym okiem nauczycieli: Kamili Mazur i Agnieszki Rut. Nie zabrakło zabawnych scenek, wzruszających występów muzycznych, wspomnieniowej prezentacji oraz życzeń wypowiedzianych przez burmistrza Zbigniewa Suchytę, dyr. Tomasza Marczaka, prezes oddziału ZNP w Strzegomiu Hannę Krostę oraz przedstawiciela uczniów Jana Kubiaka.

Wykład o motoryce w LO

W środę (18.04.2018 r.), w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, odbył się wykład, który poprowadził dr Paweł Chmura z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, absolwent LO.
Wykład połączony był z prezentacją na temat: „Przygotowanie motoryczne we współczesnej piłce nożnej”. Za pomocą różnych wykresów, przykładów oraz porównań dr Chmura udowodnił, że każdy piłkarz ma inną motorykę. Opisał ich podział na szybkościowców i wytrzymałościowców. Przedstawił procentowo wpływ biegu na pracę piłkarza na boisku. Słuchając, można było uświadomić sobie wiele interesujących faktów. Wykładowca zaprezentował dane dotyczące motoryki piłkarzy na przestrzeni lat oraz zachodzących zmian w sposobie przygotowania zawodników. Zestawienie polskiej ligi z innymi drużynami, a także mistrzami (Niemcami) wskazały, niestety, na słabsze przygotowanie motoryczne Polaków.

Emisja odcinka "Pierwszej miłości" z licealistami

2677 odcinek "Pierwszej miłości" z udziałem uczniów LO. Oskarowa kwestia, wypowiedziana przez nauczyciela Przemysława Knapa, z całą pewnością przejdzie do historii kina: "Ale tutaj nie wolno palić" :). Okazało się również, że wielką fanką muzyki sakralnej jest nauczycielka Agnieszka Rut, którą można było dostrzec na widowni podczas koncertu. Emisja odcinka odbyła się na kanale Polsat 19.04.2018 r. o godz. 18:00.

Licealiści w etapie wojewódzkim Konkursu Filozofii Klasycznej

Trzecia edycja Konkursu Filozofii Klasycznej odbywa się pod hasłem:„Kiedy jestem wolny?”. Jego adresatem jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska. Zmagania konkursowe prowadzone są na trzech etapach: szkolnym, okręgowym i wojewódzkim.
Do etapu okręgowego w roku szkolnym 2017/2018, z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, zakwalifikowali się: Wiktoria Rakoczy, Wiktoria Prydoń-Szlenk, Marta Gazda, Ada Myszczyszyn. Aleksandra Burdzy, Marcin Mazur. Zostali oni wyłonieni podczas etapu szkolnego, w trakcie którego zmierzyli się z testem (obejmującym pytania zamknięte i otwarte) sprawdzającym wiedzę z literatury podmiotu zogniskowanej na kwestiach dotyczących wolności.
Troje z nich: Ola Burdzy, Marcin Mazur i Marta Gazda weszli do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku w Instytucie Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Znaleźli się oni w zaszczytnym gronie 29 uczniów z całego województwa.

Gotycka lekcja licealistów

Klasa humanistyczna Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu uczestniczyła w niecodziennej lekcji. W ramach podsumowania materiału ze średniowiecza licealiści udali się do Bazyliki Mniejszej w Strzegomiu, w której wysłuchali wykładu o średniowiecznej architekturze i sztuce. Humaniści mieli okazję zobaczyć i podziwiać dźwięk najstarszego czynnego dzwonu w Polsce (z 1318 r.), który znajduje się w jednej z wież kościoła. Historię bazyliki z wielką pasją zaprezentował miłośnik strzegomskiej historii - Krzysztof Kaszub, który z detalami opowiadał o rzeźbach, płaskorzeźbach, elementach konstrukcyjnych kościoła. Barwne historie o strzegomskich joannitach dopełniły wykładu. To było ciekawe podsumowanie szkolnego materiału.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,031,041 Unikalnych wizyt