Warte uwagi


tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Projekt polsko-niemiecko-czeski uczniów LO

W dniach 4-8.10.2021 r. uczniowie z Czech, Niemiec i Polski spotkali się w niemieckim mieście Görlitz w schronisku młodzieżowym DJH Jungendherberge Görlitz „Altstadt”. Wymiana ta została zorganizowana przez Europa Direkt i Europejskie Ministerstwo Saksonii. Polskę reprezentowali: Maja Dulemba (z 1c), Wiktoria Pawlik, Wiktoria Luzak, Emilia Rój, Martyna Mikuszewska (z 3ap), Marta Kisielewicz, Oliwier Kanikuła, Dominik Czyczerski (z 3dp). Opiekunami grupy były nauczycielki: Elżbieta Farion i Małgorzata Chęcińska. Głównym tematem projektu była przyszłość Europy.
W poniedziałek odbyła się integracja uczestników wymiany oraz przedstawienie harmonogramu zajęć. Zapoznaliśmy się także z platformą future eu.europa.eu. Wieczorem był czas wolny, podczas którego można było zwiedzić Görlitz. Jest to urokliwe miasto położone nad Nysą Łużycką, pełne zabytkowych kamienic i tajemniczych uliczek, które pięknie wyglądają pod osłoną nocy.
Następnego dnia odbyła się ciekawa animacja językowa. Polegała na poznaniu języka obcego poprzez zabawę. Po południu odbyła się gra miejska, dzięki której mogliśmy dokładnie poznać Görlitz i Zgorzelec. Podzieleni byliśmy na międzynarodowe drużyny, w których posługiwaliśmy się językiem angielskim.

Zmiana organizacji pracy szkoły

Informujemy, że dnia 15 października 2021r. (piątek) szkoła będzie zamknięta.

Wirtualna strzelnica w LO oficjalnie otwarta!

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu w dniu dzisiejszym (12.10.) odbyło się oficjalne otwarcie systemu szkolno-treningowego „Pojedynek 1”, zwanego potocznie wirtualną strzelnicą.
Zaproszenie dyr. Tomasza Marczaka przyjęli: starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Grzegorz Stawarz, mł. insp. komendant Andrzej Dobies (Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy), podinsp. komendant Piotr Galicki (Komisariat Policji w Strzegomiu), nadkom. Piotr Jaros, prezes OSiR-u Paweł Mosór. Spotkanie przygotowali gospodarze obiektu: nauczyciel wych. fiz., a tym samym wiceprzewodniczący RP Przemysław Stempniewicz oraz płk Mariusz Krzak.
Firma AUTOCOMP MANAGEMENT zainstalowała system szkolno – treningowy, który składa się z następujących elementów:

1.Modułu Projekcji (MP):
•zestawu mikrokomputerowego PC,
•projektora,
•kamery,
•głośnika,
2.Klawiatury bezprzewodowej z gładzikiem
3.Tabletu z ładowarką
4.Drukarki
5.Specjalistycznego oprogramowania mikrokomputera
6.Broni treningowej działającej w systemie blow-back:
•repliki karabinu z dwoma magazynkami – 4kpl,
•repliki pistoletu z dwoma magazynkami – 4kpl;
•ładowarki bezprzewodowej modułu laserowego umożliwiającej podłączenie do 8 szt. Modułów.
W sali zostały zamontowane również rolety zaciemniające, siatki maskujące, stanowiska strzeleckie, wykładzina trawiasta. Przygotowany został również ekran o wymiarach 7x3, a na ścianach pojawiły się odpowiednie barwy.

Licealiści zabezpieczali półmaraton!

W ubiegłą sobotę - 9.10. odbył się bieg 4. ARYZTA PÓŁMARATON STRZEGOM 2021. W biegu o dystansie 21 km jako pierwsi na metę dobiegli: wśród mężczyzn - Błażej Brzeziński z Bydgoszczy, a wśród kobiet - Olesia Didowodiuk z Ukrainy. W półmaratonie i "Biegu Piekarza" wzięło udział 260 biegaczy. W "Biegu Ciasteczkowym" uczestniczyły również dzieci z naszej gminy.
Licealiści z klas mundurowych (lB, 2B i 3Bp), wraz ze strażą pożarną oraz policją, tradycyjnie zaangażowani byli w zabezpieczanie biegu. Oprócz tego pomogli także w przygotowaniu posiłku dla biegaczy - pysznych kiełbasek.

Projekty integracyjne LO!

We wrześniu uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu tradycyjnie biorą udział w projektach integracyjnych. Uczniowie klas 1 b i 1 c, wraz z opiekunami: Małgorzatą Chęcińską, Agnieszką Rut, Eweliną Doktor i Przemysławem Stempniewiczem udali się do Barda Śląskiego. Rano 29.09. (środa) - zwarci i gotowi, z uśmiechami na twarzach, rozpoczęli projekt. Na miejscu czekała na nich gra terenowa, podczas której licealiści musieli odgadnąć zagadki prowadzące do złotej monety. Jedną z największych atrakcji okazał się jednak spływ pontonowy, który wymagał odwagi i niezwykłej sprawności fizycznej. Nie zabrakło emocji, zwrotów akcji i pięknych krajobrazów. Ważnym punktem wyjazdu było tradycyjne ognisko, pieczenie kiełbasek i dzielenie się wrażeniami z wyjazdu.

Półmetek LO!

W piątkowy wieczór (01.10.) odbył się tradycyjny półmetek Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Licealiści z klas trzecich, wraz z rodzicami i wychowawcami: Joanną Marciniszyn, Martą Gzyl, Agnieszką Kowalczyk i Agnieszką Soboń – Nowakowską przygotowali półmetek w Restauracji „Szafir”.
Zabawę półmetkową otworzyli oficjalnie: dyr. Tomasz Marczak, wicedyr. Ewa Tutka, przewodnicząca Rady Rodziców Renata Mosór i przedstawiciel licealistów Jakub Skolak. Pierwszym półmetkowym tańcem była oczywiście „Belgijka”. W kolejnych godzinach sala została opanowana przez muzykę i młodzieńczą radość. Były tańce indywidualne, grupowe oraz gry i zabawy organizowane przez DJ. Na półmetku swojej edukacji w LO uczniowie, wraz z dyrekcją i nauczycielami, postanowili odetchnąć trochę od nauki i codziennych szkolnych spraw. Była to świetna okazja do radości, śmiechu, rozmów i wspólnych zdjęć. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Zajęcia poligonowe klas mundurowych!

W dniach 21-22.09.2021 r. uczniowie z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu uczestniczyli w szkoleniu unitarnym w "Bazie Lotniczej Baryt". Zajęcia przygotował sierżant Jan Kusek, komendant jednostki. Opiekunami byli Mariusz Krzak i Przemysław Stempniewicz.
Program obejmował 6 godz. zajęć teoretycznych oraz 12 godz. zajęć praktycznych, w tym: regulaminy wojskowe, szkolenie ogniowe, ratownictwo medyczne na polu walki, atletyka terenowa, elementy taktyki lekkiej piechoty. Największe zainteresowanie wzbudziło strzelanie na strzelnicy z broni AKM-47. Warunki atmosferyczny nie pozwoliły wykonać wielu zajęć praktycznych, np. strzelania po wysiłku, zajęć terenowych z maskowania, itp.

Licealiści na słynnej wystawie "Body Worlds"

W dniu 15.09.2021 klasy IIIbg oraz IIIc wzięły udział w najsłynniejszej na świece wystawie „Body Worlds”. Uczniowie, wraz z towarzyszącymi im nauczycielkami: Danutą Specjał, Beatą Suwart-Orzechowską oraz Agnieszką Rut, mieli okazję obejrzeć odsłonę z cyklu Vital, która inspiruje do zachowania witalności oraz pełni sił. Wystawa liczy ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji. Uczniowie mogli zobaczyć jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i poznać sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Kurator wystawy dr Angelina Whalley, która jest odpowiedzialna za treść, projekt oraz koncepcyjne planowanie wystawy stwierdziła iż: „Zwiedzający patrząc na inne ludzkie ciało odkrywają własne w zupełnie nowy sposób.

Kolejny absolwent LO otrzymał tytuł "Młody Aktywny Strzegomianin"

W sobotę (04.09.2021 r.) burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta wręczył Janowi Kubiakowi tytuł „Młody Aktywny Strzegomianin”. Uroczystość odbyła się podczas odsłonięcia pomnika „Harcerskiej Lilijki”. Do tej pory burmistrz uhonorował tym tytułem siedem osób. Warto dodać, że sześcioro to absolwenci LO, którzy wykazali się nietuzinkową aktywnością, zaangażowaniem i pasją.
Janek! Jesteśmy z Ciebie dumni! Gratulujemy!
Wygenerowano w sekund: 0.12
4,509,315 Unikalnych wizyt