Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Strzegomscy licealiści wygrali młodzieżową wymianę!

W dniach 02. – 07.10.2011r. grupa ze Strzegomskiego Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Katarzyna Bergmann, Martyna Mac, Marta Pieróg i Aleksandra Rudnica pod opieką Pani Katarzyny Tomczyk-Sulimy wzięła udział w drugim już spotkaniu młodzieży z powiatów Bergstrasse i Świdnickiego.
W projekcie uczestniczyły trzy szkoły z powiatu świdnickiego i trzy szkoły z powiatu Bergstrasse, które wygrały konkurs na najlepszą prezentację multimedialną z okazji 10- lecia współpracy powiatów. Nagrodą w konkursie, dla trzech pierwszych miejsc, była wymiana międzynarodowa.

Strzegomski licealista studentem z telewizyjnym epizodem

Z okazji Dnia Papieskiego Telewizja Polska wyemitowała, w niedzielę 09.10.2011 o godz. 17.20 cykl programów, koncertów i reportaży wspominających wybitną postać Jana Pawła II. Przy tej okazji w TVP 1 ukazał się reportaż dotyczący Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, w którym zaprezentowano sylwetkę Marcina Stopyry, absolwenta strzegomskiego LO, który jest stypendystą fundacji i obecnie studiuje dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Dwóch profesorów akademickich i niezwykła kobieta z wykładami w strzegomskim LO!

Prof. dr Ted Kornecki, prof. dr hab. Jan Chmura, a także Melita Sallai poprowadzą cykl wykładów otwartych dla młodzieży LO i społeczności Strzegomia. Wspólnym mianownikiem łączącym wykładowców jest fakt, że wszyscy pobierali nauki w budynku dzisiejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.

Strzegomskie LO i wehikuł czasu.

W sobotę 1 października Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego stało się wehikułem czasu, który przeniósł absolwentów szkoły w piękną, 50 – letnią podróż po historii edukacji. Wszystko zaczęło się tradycyjnie – mszą św. w kościele p.w. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej w intencji wszystkich nauczycieli pracujących w liceum, absolwentów i całej społeczności szkolnej. Po uroczystym powrocie do szkoły nastąpiło oficjalne sprawdzenie obecności abiturientów, czyli rejestracja uczestników zjazdu. Nie zabrakło ...

Co za zdjęcie!!!

W dwumiesięczniku "Urania - Postępy Astronomii" ukazało się zdjęcia zrobione przez ucznia naszego liceum, Jakuba Kacprzaka.

50 - lecie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu i V Zjazd Absolwentów LO!

W najbliższą sobotę, 01.10.2011 r. od godz. 9.00, rozpoczną się uroczystości obchodów 50-lecia Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Strzegomiu połączone z V Zjazdem Absolwentów. Będzie to niezwykła uroczystość, podczas której spotkają się absolwenci, którzy przystąpili do historycznej matury w 1961 r. aż po maturzystów z 2006 r. Nie zabraknie również dyrektorów i nauczycieli uczących w poszczególnych latach, a także obecnej społeczności szkolnej i zaproszonych gości.

LO - wyniki maturalne i kreatywność!

Wspominaliśmy niedawno o wspaniałym sukcesie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu – uczniach, którzy zdobyli dwa najlepsze wyniki maturalne w powiecie świdnickim (Jakub Zwolański – 97,60%, Patryk Stopyra – 96, 40%) i kilkudziesięciu innych licealistów, którzy uzyskali nagrody starosty świdnickiego. Czas na rozliczenie wyników maturalnych po sierpniowych poprawkach.

Banki w akcji

NaukaBanks in action to konkurs europejski, w którym od 8 lat polskie zespoły znajdują się w finałowej ósemce konkursu.

XIV DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ

Nauka
19 września 2011r. grupa 20 uczniów klasy 3d naszego LO pod opieką pani prof. Aleksandry Szyrner i pani prof. Katarzyny Tomczyk-Sulimy udała się na
XIV DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ
Wygenerowano w sekund: 0.05
3,189,149 Unikalnych wizyt