Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

VII Olimpiada Przedsiębiorczości w naszej szkole

Nauka1 grudnia 2011r. odbył się I etap VII Olimpiady Przedsiębiorczości.
Olimpiada organizowana jest corocznie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Uczestnictwo w Olimpiadzie jest dobrowolne.
Eliminacje szkolne polegają na rozwiązaniu testu wiedzy. Zakres tematyczny eliminacji szkolnych odpowiada programowi Olimpiady (części stałej i zmiennej), a w szczególności znajomości zagadnień z podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości na ocenę bardzo dobrą.

Uczeń LO otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów!

Adam Balawender znalazł się w gronie 16 najzdolniejszych uczniów powiatu świdnickiego, którzy 29.11.2011 r. otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Adam Balawender odebrał wyróżnienie z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz oraz etatowego członka zarządu Sabiny Cebuli, która reprezentowała powiat świdnicki. Adam, uczeń klasy maturalnej, jest niezwykle uzdolnionym matematykiem, dla którego liczby są poezją. Gratulujemy i życzymy 100% na maturze rozszerzonej z matematyki.

Wyjazd do Multicentrum w Jaworze

Dnia 17 listopada odbył się wyjazd w ramach projektu e-szkoła. Uczniowie poszczególnych klas naszego liceum i oraz gimnazjum numer 2 wzięli udział w zajęciach w jaworskim Multicentrum.
Z pewnością większość osób uczestniczących w tym przedsięwzięciu przeraziła wizja wczesnej pobudki, ale każdemu udało się dotrzeć do szkoły o tak wczesnej porze bez większych problemów. Dopiero w Jaworze, jeszcze w samym autobusie entuzjazm zniknął. Okazało się, iż grupa licealistów musi poczekać ponad 2 godziny na zajęcia. Mróz dawał się we znaki tak, więc każdy z nas musiał znaleźć dogodne miejsce dla siebie. Jedni szukali szczęścia w Tesco, inni w kawiarni. Znaleźli się także śmiałkowie, którzy postawili na zwiedzanie. Po upływie 2 mroźnych godzin spotkaliśmy się w cieplutkim Multicentrum. Na początku zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, zgodnie z naszymi zainteresowaniami.

WYJAZD DO MC W JAWORZE

14 listopada klasy o profilu mat.-fiz. oraz biol.-chem. pojechały na wycieczkę do MultiCentrum znajdującego się w Jaworze. Po przybyciu na miejsce podzielono nas na dwie grupy. Jedna została przydzielona do pomieszczenia o nazwie NAUKA, gdzie mogliśmy wykonywać doświadczenia z zakresu chemii i fizyki. Natomiast druga grupa znajdowała się w pomieszczeniu przeznaczonym do zabaw naukowych. Jak widać nuda nam nie doskwierała, gdyż mieliśmy możliwość składania różnorodnych maszyn, które po podłączeniu do zasilania poruszały się. MultiCentrum jest ósmą pracownią w Polsce i czwartą na Dolnym Śląsku. Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych i z niecierpliwością czekamy na następny.

Wielki teatr w LO!

Przedstawienie andrzejkowe wystawiane w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu ma już siedmioletnią tradycję. W tym roku w auli szkoły uczniowie, nauczyciele i VIP-owie opowiedzieli niezwykłą historię miłości Romea i Julii. Obsada była doborowa. Przedstawienie uświetnili wspaniali aktorzy: Emilia Krakowska, która brawurowo wcieliła się w rolę Marty, Agnieszka Kawiorska w roli pięknej i zakochanej Julii, a także Łukasz Płoszajski, który swoją kreacją Romea przyprawił o żywsze bicie serca liczną grupę fanek. Zaskoczył również Mirosław Oczkoś, który nie mógł wystąpić w przedstawieniu, ale nagrał wspaniałą zapowiedź otwierającą sztukę.

Klasa II a w Domu Małego Dziecka

Dnia 21 listopada pojechaliśmy wraz z wychowawcą, Przemysławem Knapem, Panią Elżbietą Farion oraz Panem Dyrektorem z wizytą do Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Na miejscu nie pojawiliśmy się z pustymi rękoma, przez dwa tygodnie zbieraliśmy dary od sponsorów i pieniądze wśród uczniów, za które kupiliśmy produkty dziecięce. Wszystkim darczyńcom przekazujemy serdeczne podziękowania od Pani dyrektor ośrodka.

Warsztaty teatralne z aktorem telewizyjnym w LO!

W piątek i sobotę, dokładnie tydzień przed zaplanowanym spektaklem „Romeo i Julia”, odbyły się warsztaty teatralne w auli strzegomskiego LO. Zajęcia poprowadził wspaniały aktor Mirosław Oczkoś, który dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej przygotował ćwiczenia głosowe i sceniczne. Nie obyło się również bez prób do I aktu, w którym występują licealiści. Uczniowie ćwiczyli partie monologowe i dialogowe – wzruszające wyznanie miłosne Julii stojącej na balkonie, a także pierwsze spotkanie kochanków na balu. Nie zabrakło również scen sporu i walki rodów.

Kolejny międzynarodowy projekt LO. Tym razem kuchnia śląska!

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w projektach międzynarodowych. Od września licealiści realizowali aż trzy projekty: polsko-niemiecki, polsko-niemiecko-izraelski oraz polsko-czeski, podczas których uczniowie szlifowali język niemiecki i angielski, a także realizowali wytyczne projektowe na płaszczyźnie społecznej i historycznej.

Projekt edukacyjny KL Gross Rosen w LO

W poniedziałek 14 listopada br. uczniowie klasy I d mieli okazję wysłuchać wykładu p. dr Doroty Suli, inaugurującego projekt edukacyjny realizowany we współpracy z Muzeum KL Gross Rosen w Rogoźnicy. Podczas realizacji projektu uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z wieloma aspektami martyrologii więźniów obozów koncentracyjnych. Wykłady monograficzne, takie jak ten dotyczący AL. „Riese” pani D. Suli, zajęcia na terenie Muzeum KL Gross Rosen, wyjazdy do kompleksu „Riese” w Górach Sowich to kilka z elementów całego przedsięwzięcia.
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,332,103 Unikalnych wizyt