Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny


tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Licealiści w finale Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku!

Strzegomscy licealiści wzięli udział w otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. Do eliminacji zgłosiło się ponad 100 szkół. Wystartowało w nich blisko 4000 uczniów. Miło nam zakomunikować, że w finale znaleźli się uczniowie LO: Milena Chajduga i Adam Balawender – uczniowie klasy matematyczno – fizycznej. Licealiści wezmą udział w Mistrzostwach Polski w Sudoku organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki, który odbędzie się w Warszawie. Opiekunem finalistów jest p. Ewa Tutka. Gratulujemy!

Nowoczesna pracownia laptopów w LO!

W piątek do Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu dotarła kolejna partia sprzętu komputerowego i multimedialnego, który szkoła otrzymała w ramach projektu „Dolnośląska e-szkoła”. Po 15 tabletach, które dotarły do liceum na początku marca , wyposażenie LO wzbogaciło się o przenośną pracownię komputerową z 28 laptopami, 2 routery, tablicę interaktywną z projektorem, zestaw testico dla całej klasy oraz wizualizer. „Szczególnie cieszy nas – dodaje dyr. Tomasz Marczak – przenośna pracownia laptopów, z której będą korzystać, przede wszystkim, uczniowie klasy informatycznej powstającej w LO od września, a także uczniowie klas matematycznych przygotowujących się do studiów na politechnice”. W piątek odbyła się już pierwsza lekcja informatyki w klasie matematyczno – fizycznej, którą poprowadził mgr Przemysław Knap. „Praca na tak nowoczesnym sprzęcie daje młodzieży niesamowite możliwości rozwoju, zwłaszcza, że każdy uczeń otrzymuje na zajęciach własnego laptopa” – dodaje nauczyciel.

Zlot Muzyczny Młodzieży - dokumentyLicealni poeci na miarę Szekspira!

Pisanie poezji w języku angielskim nie jest łatwą umiejętnością, ponieważ wymaga to nie tylko doskonałej znajomości języka, w którym tworzył W. Shakespeare, ale również niezwykłego talentu poetyckiego. Tak trudnego zadania podjęli się utalentowani uczniowie ze strzegomskiego LO, dla których każde zmaganie się z językiem angielskim jest świetną okazją do maturalnych przygotowań. Opiekunką merytoryczną licealistów jest nauczycielka j. angielskiego p. Bożena Wichłacz, która zachęciła młodych poetów do publikacji swoich utworów. Zapraszamy do lektury niesamowitych liryków.

* * *

Walking at night not knowing the roads,
Us can connect only God.
Circling his fingers over Your face
I am looking for happiness, which is going to happen.
Wandering his fingers on Your lips .
Slowely your lips close to mine.
I felt your mouth sky.
I was thirsty as the desert tree.
Travelled by the mouth of Yours,
As the empty my memories.
I was looking for this what I was missing,
To what my heart wanted to get.

Dzień kobiet w LO!

Dzień Kobiet w strzegomskim liceum ma zawsze wymiar niezwykle uroczysty. Od samego rana, przy wejściu do szkoły, kobiety otrzymywały kwiaty od przystojnych i elegancko ubranych licealistów. Panowie wręczyli aż 250 tulipanów. W szkole widać było gołym okiem uroczystą atmosferę – wszyscy w strojach galowych, mnóstwo kwiatów i prezentów, tematyczna dekoracja banerów oraz oryginalna część artystyczna w auli. Wszystkim obecnym szczególnie spodobała się relacja z Publicznego Przedszkola nr 4 przygotowana przez licealistów. W tym materiale dzieci, patrząc na zdjęcia nauczycielek LO, opowiadały o naszych Paniach wymieniając ich liczne zalety. Wywołało to wiele uśmiechów na twarzach zgromadzonych. Nie zabrakło również akcentów muzycznych, które przygotował szkolny zespół LOaded.

Kalendarze z V Zjazdu Absolwentów

Informujemy, że kalendarze z V Zjazdu Absolwentów są jeszcze dostępne w sekretariacie szkoły (tel. 748550233). Zapraszamy wszystkich, którzy nie posiadają jeszcze w swojej kolekcji unikatowego kalendarza podsumowującego 50 lat LO!

Narciarskie zakończenie sezony z LO

Ponad 200 osób z gminy Strzegom uczestniczyło w czterech wyjazdach narciarskich z LO. W ostatni piątek (01.03.2012) odbyło się oficjalne zakończenie sezonu narciarskiego w Zieleńcu. Warunki były trudne, ale młodzież licealna, gimnazjalna, a także miłośnicy białego szaleństwa z gminy Strzegom, jak zwykle, świetnie sobie poradzili na zielenieckich stokach. Bardzo budującym był fakt, że w licealnych wyjazdach uczestniczyli zarówno ci, którzy świetnie jeździli, ale również ci, którzy chcieli się nauczyć tego niełatwego sportu. Było kilka bolesnych upadków, ale nie zabrakło również determinacji w doskonaleniu umiejętności. „Szczególne podziękowania – dodaje dyr. LO Tomasz Marczak - należą się organizatorom: Przemysławowi Stempniewiczowi i Erykowi Bendingowi, a także tym wszystkim, którzy świetnie się bawili na naszych wyjazdach”. Idea narciarskich wyjazdów była związana z propagowaniem aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Dzięki środkom z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Tegoroczny sezon został zakończony, a więc ….aby do kolejnej zimy!

Sympatyczna rocznica

Dzień 1. marca w LO był dniem szczególnym. Dokładnie rok temu władzę w naszej szkole objął pan Tomasz Marczak. Po czwartej lekcji wszyscy uczniowie, wraz z nauczycielami, zgromadzili się w szkolnej auli, aby zaśpiewać naszemu Dyrektorowi „Sto lat...”. Nie obeszło się również bez wielkich i bardzo długich oklasków, które były wyrazem wdzięczności za wspólnie spędzony czas. Pan dyrektor otrzymał od uczniów wiele ciepłych słów oraz kwiaty. Na jego twarzy dostrzec można było wzruszenie i radość spowodowane poczuciem, że ten ciężki rok i podjęte podczas niego działania nie poszły na marne. Dyrektor podziękował młodzieży i nauczycielom za owocną współpracę oraz pomoc w organizacji ważnych dla naszej społeczności uroczystości.

Sportowe sukcesy licealistów!

Podopieczni Przemysława Stempniewicza i Eryka Bendiga wywalczyli III miejsce w rozgrywkach finałowych w piłki siatkowej. Pierwsze zmagania rozpoczęto od fazy grupowej wygrywając wszystkie trzy mecze z II LO Świdnica, IV LO Świdnica, ZSR Mokrzeszów. Wygrana dała awans do fazy finałowej, w której uczestniczyły 4 zespoły. ZSM Świdnica, ZSB Świdnica, III LO Świdnica i LO Strzegom. Faworytem był ZSM, który wygrał cały turniej. Uczniowie LO, po wyrównanej grze w turnieju, wywalczyli 3 miejsce. W całym turnieju brało udział 15 szkół z powiatu świdnickiego.
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,915,136 Unikalnych wizyt