Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Licealiści stypendystami !

W czwartek, 02.02.2012 w sali posiedzeń Urzędu Miasta zostały wręczone stypendia dla młodzieży, która wykazała się ponadprzeciętnymi umiejętnościami w sferze naukowej, artystycznej i sportowej.
Spośród młodzieży gminy Strzegom, decyzją burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyty, po zasięgnięciu opinii naczelnika Wydziału Oświaty – p. Urszuli Podsiadły - Szubert, przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania – p. Tomasza Marczaka oraz przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji – p. Ireneusza Radkowskiego , zostały przyznane stypendia dla najbardziej uzdolnionej młodzieży.

Przekaż 1% podatku na TPD w Strzegomiu

Szanowni Państwo

W imieniu młodzieży i własnym zwracamy się także w tym roku z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by móc kontynuować rozpoczęte działania na rzecz strzegomskiej młodzieży.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
z dopiskiem
Zarząd Strzegom
Nr KRS 0000198933

Półmetek w LO!

Półmetek jest czasem beztroski licealistów, którzy w połowie swojej drogi edukacyjnej zbierają siły na kolejne miesiące wytężonej pracy. Jest to wspaniała okazja do spotkania się w szkole z koleżankami, kolegami oraz nauczycielami na wspólnej zabawie.

Licealiści w II etapie olimpiady!

"Literatura nie jest od rozwiązywania zagadnień, ona je stawia."- Witold Gombrowicz

Pragnę serdecznie powiadomić o tym, że ponownie, uczennicom naszego liceum, udało się dostać do II etapu XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Martyna Boruszewska( uczennica klasy IIIa) i Paulina Majewska( uczennica klasy IIIb) pod czujnym okiem Małgorzaty Kucharskiej napisały dwie obszerne prace, na dwa różne tematy. Martyna, idąc tropem tematu ubiegłorocznego, pisała pracę, której tematem był: "Romantyk- człowiek, który pyta. Przestrzeń tajemnicy w liryce polskiego romantyzmu". Natomiast jej koleżanka wyprzedziła tematem jedną epokę, ponieważ zajęła się literaturą pozytywistyczną, a mianowicie: "Ja” w obcym świecie. Bohater wobec społeczeństwa w powieści dziewiętnastowiecznej."

Zawody Okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczośći

NaukaW grudniu 2011r. odbyły się zawody eliminacyjne do VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. A oto ich wyniki:

PODSUMOWANIE FERII W LO!

Strzegomski Liceum Ogólnokształcące jak co roku nie zawiodło podczas ferii zimowych. Zaoferowało młodzieży szkolnej duża dawkę kultury na wysokim poziomie. Młodzież wraz z opiekunami – nauczycielami i pracownikami LO odwiedziła legnickie kino i kręgielnię, Operę Wrocławską, Teatr Polski we Wrocławiu. Nie zabrakło również wysiłku fizycznego na stokach Zakopanego i Zieleńca.

Bal wesołego malucha w LO

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu, mimo ferii, tętni życiem . Wyjazdy do kina, teatru, opery, na narty, zajęcia maturalne, dzień z humorem angielskim - to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla młodzieży gminy Strzegom. Nie zabrakło również troski o najbliższych. W sobotę odbył się „Bal wesołego malucha”, który zorganizowali: Cezary Włodarczyk, Tomasz Marczak i Przemysław Stempniewicz.

Zwycięzcy "Festiwalu Subkultur" w studiu nagrań!

„Festiwal Subkultur” był wspaniałym wydarzeniem muzycznym. 17 września w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu dziewięć zespołów zmagało się o główną nagrodę – nagranie płyty demo w profesjonalnym studiu nagraniowym. Mimo ostrej rywalizacji nagrodę główną zdobył zespół hip-hopowy – K-Dzielnia, który porwał publiczność brawurowym wykonaniem tekstów o młodzieżowym spojrzeniu na rzeczywistość Strzegomia i gminy. To było prawdziwe święto muzykującej młodzieży, ponieważ wspaniałe koncerty dali również zaproszeni goście: beatboxer ZGAS i reggowy zespół Bethel.

Wspaniały tydzień feryjny w LO!

Minął już pierwszy tydzień ferii. Ci, którzy zapisali się na aktywne ferie w strzegomskim LO nie mogą narzekać na brak atrakcji. Były już wyjazdy do kina i na kręgle, wyjazd do teatru, opery, szkolna dyskoteka, a także obóz narciarski w Zakopanem. Maturzyści nie zapominają również o tym, że do egzaminu dojrzałości pozostało już niewiele czasu, dlatego chętnie spotykają się z nauczycielami LO na zajęciach maturalnych. Zajęcia z języka polskiego prowadzi p. Małgorzata Kucharska, a z matematyki p. Przemysław Knap.
Oto kilka gorących w relacji z feryjnych wydarzeń. Kolejne niebawem!
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,427,737 Unikalnych wizyt