Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Bal wesołego malucha w LO

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu, mimo ferii, tętni życiem . Wyjazdy do kina, teatru, opery, na narty, zajęcia maturalne, dzień z humorem angielskim - to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla młodzieży gminy Strzegom. Nie zabrakło również troski o najbliższych. W sobotę odbył się „Bal wesołego malucha”, który zorganizowali: Cezary Włodarczyk, Tomasz Marczak i Przemysław Stempniewicz.

Zwycięzcy "Festiwalu Subkultur" w studiu nagrań!

„Festiwal Subkultur” był wspaniałym wydarzeniem muzycznym. 17 września w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu dziewięć zespołów zmagało się o główną nagrodę – nagranie płyty demo w profesjonalnym studiu nagraniowym. Mimo ostrej rywalizacji nagrodę główną zdobył zespół hip-hopowy – K-Dzielnia, który porwał publiczność brawurowym wykonaniem tekstów o młodzieżowym spojrzeniu na rzeczywistość Strzegomia i gminy. To było prawdziwe święto muzykującej młodzieży, ponieważ wspaniałe koncerty dali również zaproszeni goście: beatboxer ZGAS i reggowy zespół Bethel.

Wspaniały tydzień feryjny w LO!

Minął już pierwszy tydzień ferii. Ci, którzy zapisali się na aktywne ferie w strzegomskim LO nie mogą narzekać na brak atrakcji. Były już wyjazdy do kina i na kręgle, wyjazd do teatru, opery, szkolna dyskoteka, a także obóz narciarski w Zakopanem. Maturzyści nie zapominają również o tym, że do egzaminu dojrzałości pozostało już niewiele czasu, dlatego chętnie spotykają się z nauczycielami LO na zajęciach maturalnych. Zajęcia z języka polskiego prowadzi p. Małgorzata Kucharska, a z matematyki p. Przemysław Knap.
Oto kilka gorących w relacji z feryjnych wydarzeń. Kolejne niebawem!

NIEZWYKŁA STUDNIÓWKA LICEALISTÓW!

W sobotę 14.01.2012 w Restauracji Maria w Wałbrzychu odbyła się studniówka Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. W balu wzięło udział 112 maturzystów, którzy 100 dni przed egzaminem dojrzałości, wraz ze swoimi nauczycielami i osobami towarzyszącymi, świętowali ostatnie dni licealnej nauki. Maturzyści przygotowali fantastyczny program artystyczny, którym nie zabrakło śpiewów, tańców, filmów i scenek z życia szkoły. Najistotniejszym punktem programu był oczywiście polonez odtańczony przez 80 par, którego układ ułożył nauczyciel Przemysław Stempniewicz. Nie zabrakło również dumnych rodziców obserwujących tańczących licealistów. Były łzy wzruszenia i burzliwe oklaski, gdy została wykonana ostatnia figura poloneza. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa do białego rana. Uczniowie niezmordowanie tańczyli do 4:00 rano. Niezwykłe były również muzyczne dedykacje dla wychowawców klas: III a – Kamili Mazur, III b – Małgorzaty Kucharskiej, III c – Baty Suwart – Orzechowskiej i III d – Elżbiety Farion, podczas których licealiści w „kółkach” bawili się ze swoimi wychowawcami. „Bal studniówkowy – dodaje dyrektor Tomasz Marczak – był wspaniałym czasem beztroski, ale teraz przed maturzystami dokładnie 111 dni wytężonej pracy. Jestem przekonany, że nasi licealiści świetnie sobie poradzą na egzaminie dojrzałości. Powodzenia w maju!”

Licealiści w rytm poloneza!

Rozbrzmiewające w szkołach dźwięki poloneza to dowód, że dla tegorocznych maturzystów nastał czas studniówek. Licealiści ze Strzegomia wraz z dyrektorem LO Tomaszem Marczakiem i nauczycielami: Elżbietą Farion, Kamilą Mazur i Przemysławem Stempniewiczem odtańczyli studniówkowego poloneza na świdnickim rynku wraz ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych. Strzegomscy licealiści wyróżniali się przypiętymi znaczkami z logo szkoły. Dla naszych maturzystów była to próba generalna przed studniówką, która odbędzie się 14.01.2012 r. w Wałbrzychu. Zapowiada się wspaniała zabawa studniówkowa!

Wyjazdy do teatru, opery, kina i na narty - to ferie w LO!

Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu feryjnego zapraszamy do LO. W planie są wyjazdy do teatru, kina, na narty, a nawet dzień z humorem angielskim. Zapraszamy do zapisów w sekretariacie LO. Liczba miejsc ograniczona.

Gimnazjaliści w LO

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zorganizowało dla gimnazjalistów drzwi otwarte. Licealiści przywitali młodzież gimnazjalną występem szkolnego zespołu rockowego LOaded, zaprezentowali część artystyczną, w której przedstawili poszczególne nachylenia, a także zwyczaje i tradycje szkoły. Młodzież niesamowicie się bawiła podczas całej prezentacji . Nie zabrakło wspólnego śpiewania i dopingowania występujących. Gimnazjaliści poznali również przyszłych wychowawców klas pierwszych, a także zwiedzali gabinety lekcyjne i administracyjne liceum. Uczniom bardzo przypadła do gustu pracownia w systemie MC, szkolna kawiarenka, indywidualne szafki na książki i ubrania. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku: fontanny z czekoladą, owoców, ciastek i napojów.

Sylwestrowa zabawa w LO

Sylwester na trzech piętrach, profesjonalna orkiestra i zabawa do 6.00 rano – tak bawiono się w strzegomskim LO.
Wielki atutem zabawy sylwestrowej w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu były doskonała aranżacja poszczególnych pięter budynku. Na parterze można było spróbować swojskiego jadła: gołąbków, pierogów, żurku z jajkiem, smalcu z chrupiącym chlebem, na I piętrze pysznych ciast z aromatyczną kawą i herbatą, natomiast w sali głównej do dyspozycji gości były dania obiadowe i przystawki . Wspaniale zaprezentował się również zespół „Vabank”, który grał nie tylko najnowsze przeboje, ale również nieśmiertelne utwory lat 80 i 90. Muzyka była tak dobrze dobrana, że ostatnie pary zeszły z parkietu po 6.00 rano. Nie zabrakło również licznych atrakcji: wyboru króla i królowej balu, barwnych korowodów i sylwestrowego szaleństwa. To był bardzo udany początek roku 2012!

Świąteczne spotkanie absolwentów LO

27 grudnia 2011 r. odbyło się spotkanie absolwentów LO z dyrekcją i wychowawcami. Absolwenci, którzy skończyli szkołę wraz z majową maturą, po 6 miesiącach, powracają do szkoły, aby podzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami z dorosłego, studenckiego życia. Młodzież wypełnia ankiety, w których zawiera informacje o swoich losach, a także wspomina najpiękniejsze chwile, powiedzonka nauczycieli, opowiada anegdoty z życia szkoły. Nie mogło zabraknąć wspomnieniowej prezentacji multimedialnej ze zdjęciami z całego pobytu w LO, a także odsłonięcia pamiątkowego tablo i długich koleżeńskich rozmów. „ Świąteczne spotkanie absolwentów – jak relacjonuje dyrektor Tomasz Marczak – to okazja do spojrzenia na własną szkołę z perspektywy czasu. Jak pokazała analiza ankiet większość absolwentów bardzo ciepło, sentymentalnie i z wielki wzruszeniem wspomina lata spędzone w LO. Nic dziwnego, bo przecież liceum już na zawsze będzie ich Alma Mater” – dodaje dyrektor. Kolejne spotkanie ze szkołą i wychowawcami: Małgorzatą Kucharską, Bożeną Wichłacz, Przemysławem Stempniewiczem i Anitą Kołaczek już za pięć lat na VI Zjeździe Absolwentów. Już dziś w imieniu LO zapraszamy!
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,189,099 Unikalnych wizyt