Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Milusińskie podsumowanie karnawału w LO!


W ostatni dzień karnawału, św. Mikołaj, który wracał do Laponii odwiedził strzegomskie LO. A okazja była niezwykła, ponieważ na karnawałowej zabawie spotkały się dzieci nauczycieli i pracowników liceum. Św. Mikołaj przywiózł prezenty dla 32 dzieci. I tu doszło do prawdziwej niespodzianki, ponieważ kilka godzin przed przybyciem św. Mikołaja na świat przyszedł Miłosz, syn nauczyciela wychowania fizycznego – Przemysława Stempniewicza. Elfy św. Mikołaja wykazała się niezwykły refleksem, ponieważ wyczarowały jeszcze jedną paczkę.

Dziennik elektroniczny i pracownia laptopów w LO!

W ramach projektu „Dolnośląska e-szkoła”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Strzegomiu zostanie w najbliższym czasie doposażone w nowoczesny sprzęt elektroniczny, w którego skład będą wchodzić: tablica interaktywna, projektor krótkiej projekcji, system szybkiej odpowiedzi, bezprzewodowy tablet graficzny, wizualizer, a także przenośna pracownia składająca się 22 laptopów uczniowskich oraz 5 laptopów dla nauczycieli. Szkoła otrzyma również komplet urządzeń peryferyjnych, służących do wprowadzania danych na platformę.

Kolejny wyjazd na narty już 25.02.2012

Poezja angielska w LO

W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu odbył się III Szkolny Konkurs Poezji Angielskiej. Licealiści wykonali szlagiery muzyczne, które zachwyciły nie tylko oryginalnym ujęciem wykonania, ale także świetną znajomością języka angielskiego. Jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie I miejsce zajęła Blanka Graca, która wykonała zmysłowy utwór Sary Bareilles „Gravity”, II miejsce zajął Damian Świędrych prezentując, z lekką chrypką rockową, kultowy utwór zespołu The Doors “Light my fire”, III miejsce przypadło siostrom Koniecznym - Zuzannie i Majce, które wykonały “Moulin Rouge - Sparkling Diamonds”. Zachwycił również Piotr Rudnicki, który z kolorowym malowidłem na twarzy wykonał najnowszy przebój Gotye “Somebody that I used to know”. Do łez rozbawił również występ grupy Zawiła Band, ponieważ panowie z klasy III wcielili się w gwiazdy Modern Talking wykonując “Cherry Cherry Lady”. Nie zabrakło również klasycznego wykonania “What a wonderful world”, który zaśpiewał i odegrał na saksofonie Grzegorz Wołoch.

Lekcja historii w klasztorze

Dnia 3 Lutego, oraz 6 Lutego 2012, uczniowie LO w Strzegomiu wraz z panią Kamilą Mazur i panem Piotrem Bułakowskim, wybrali się do nowo otwartego Centrum Aktywności Społecznej „KARMEL”, aby podziwiać przygotowaną tam wystawę. Dotyczyła ona XXX rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Na początek został zaprezentowany nam film, który przedstawiał przemówienie Wojciecha Jaruzelskiego do narodu. Stan nadzwyczajny został wprowadzony 13 grudnia 1981 na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na mocy uchwały Rady Państwa z dnia 12 grudnia 1981 na polecenia Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Stan wojenny był przeciwko narodowi polskiemu. Wystawa była świetnie przygotowana pod względem wizualnym. Znajdowało się tam mnóstwo oryginalnych przedmiotów z okresu PRL-u, między innymi:
gazety, znaczki, pieczątki, matryce, biuletyny, obrazy i wiele innych. Konkludują zatem wystawa była bardzo ciekawa, idealnie przygotowana i pouczająca. Dla nas była to świetna okazja poznania historii, nie tylko na podstawie podręczników.

Narciarskie szaleństwo z LO!

W ostatni piątek kolejna grupa młodzieży wybrała się na narty do Zieleńca. Organizatorem wyjazdów jest Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Wyjazd jest współfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. O tym, aby w zdrowym ciele gościł zdrowy duch dbają nauczyciele wychowania fizycznego z LO: Przemysław Stempniewicz i Eryk Bendig, którzy przygotowali wyjazd zaklinając aurę. A warunki były przepiękne. Nocna jazda wśród ośnieżonych i podświetlonych świerków z doskonale przygotowanymi stokami i temperaturą – 16 dopełniła zimowego czaru. Młodzież szalała na stokach od 19.00 do 22.00. Były narciarskie wyścigi, triki na deskach snowboardowych i mnóstwo wspaniałej zabawy. Nic dziwnego, że popularność licealnych wyjazdów jest ogromna.

Kolejne wydarzenia muzyczne w LO!

Koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne, uroczystości okolicznościowe – to już tradycja Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Kolejną okazją do ciekawego wydarzenia skierowanego do młodzieży będzie ZLOT MUZYCZNY MŁODZIEŻY. Właśnie został rozstrzygnięty konkurs ofert dot. realizacji zadań publicznych z zakresu Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji ogłaszany przez Powiat Świdnicki. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy strzegomskim LO złożyło ofertę i otrzymało 2000 zł na realizację zadania związanego z promowaniem uzdolnionej młodzieży.

FILM z przedstawienia andrzejkowego już dostępny w sekretariacie!!!

Informujemy, że film z przedstawienia andrzejkowego „Romeo i Julia” jest dostępny w sekretariacie szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!

Wyjazd na narty z LO

Wygenerowano w sekund: 0.03
3,427,700 Unikalnych wizyt