Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Narciarskie zakończenie sezony z LO

Ponad 200 osób z gminy Strzegom uczestniczyło w czterech wyjazdach narciarskich z LO. W ostatni piątek (01.03.2012) odbyło się oficjalne zakończenie sezonu narciarskiego w Zieleńcu. Warunki były trudne, ale młodzież licealna, gimnazjalna, a także miłośnicy białego szaleństwa z gminy Strzegom, jak zwykle, świetnie sobie poradzili na zielenieckich stokach. Bardzo budującym był fakt, że w licealnych wyjazdach uczestniczyli zarówno ci, którzy świetnie jeździli, ale również ci, którzy chcieli się nauczyć tego niełatwego sportu. Było kilka bolesnych upadków, ale nie zabrakło również determinacji w doskonaleniu umiejętności. „Szczególne podziękowania – dodaje dyr. LO Tomasz Marczak - należą się organizatorom: Przemysławowi Stempniewiczowi i Erykowi Bendingowi, a także tym wszystkim, którzy świetnie się bawili na naszych wyjazdach”. Idea narciarskich wyjazdów była związana z propagowaniem aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu. Dzięki środkom z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych projekt cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Tegoroczny sezon został zakończony, a więc ….aby do kolejnej zimy!

Sympatyczna rocznica

Dzień 1. marca w LO był dniem szczególnym. Dokładnie rok temu władzę w naszej szkole objął pan Tomasz Marczak. Po czwartej lekcji wszyscy uczniowie, wraz z nauczycielami, zgromadzili się w szkolnej auli, aby zaśpiewać naszemu Dyrektorowi „Sto lat...”. Nie obeszło się również bez wielkich i bardzo długich oklasków, które były wyrazem wdzięczności za wspólnie spędzony czas. Pan dyrektor otrzymał od uczniów wiele ciepłych słów oraz kwiaty. Na jego twarzy dostrzec można było wzruszenie i radość spowodowane poczuciem, że ten ciężki rok i podjęte podczas niego działania nie poszły na marne. Dyrektor podziękował młodzieży i nauczycielom za owocną współpracę oraz pomoc w organizacji ważnych dla naszej społeczności uroczystości.

Sportowe sukcesy licealistów!

Podopieczni Przemysława Stempniewicza i Eryka Bendiga wywalczyli III miejsce w rozgrywkach finałowych w piłki siatkowej. Pierwsze zmagania rozpoczęto od fazy grupowej wygrywając wszystkie trzy mecze z II LO Świdnica, IV LO Świdnica, ZSR Mokrzeszów. Wygrana dała awans do fazy finałowej, w której uczestniczyły 4 zespoły. ZSM Świdnica, ZSB Świdnica, III LO Świdnica i LO Strzegom. Faworytem był ZSM, który wygrał cały turniej. Uczniowie LO, po wyrównanej grze w turnieju, wywalczyli 3 miejsce. W całym turnieju brało udział 15 szkół z powiatu świdnickiego.

Akcja "Warto być dobrym" wystartowała!Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu razem z 1500 innymi placówkami z całej Polski, w których uczy się blisko 0,5 mln dzieci bierze udział w akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Jest to unikalne i innowacyjne przedsięwzięcie, które łączy w sobie promowanie wśród dzieci dobrych postaw z ciekawym podejściem do fundraisingu na rzecz projektów edukacyjnych w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Licealista w finale ogólnopolskiej Ligi Matematycznej!

Adam Balewender, uczeń klasy matematyczno – fizycznej strzegomskiego LO jest prawdziwym pasjonatem matematyki. Kilka dni temu, wraz z Michałem Smykiem, zakwalifikował się do półfinału „XXVI Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych”. Dziś już wiemy, że dostał się również do finału ogólnopolskiej Ligi Matematycznej uzyskując 54 pkt. na 60 możliwych (pełne wyniki: http://www.lo1.slupsk.pl/_strony/ligamat/index.php?url=wyniki.htm). Finał Ligi Matematycznej odbędzie się 11 kwietnia w Słupsku. Adam jest zdeterminowany, aby wygrać ten prestiżowy konkurs, dlatego wraz z nauczycielką matematyki – p. Ewą Tutką , nie ustaje w szlifowaniu umiejętności matematycznych. Naszemu młodemu Einsteinowi życzymy sukcesów. Powodzenia w Słupsku!

Kolejne NARTY!!!

Matematycy z LO w krajowych półfinałach!

Uczniowie z LO : Adam Balawender oraz Smyk Michał zakwalifikowali się do półfinałów krajowych konkursu „XXVI Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych – Paryż zaprasza Mistrzów”, organizowanego na terenie naszego kraju przez Wydział Podstawowych Problemów Technicznych Politechniki Wrocławskiej. Zadania sprawdzały zdolności analizy danych oraz poszukiwania sposobu na rozwiązanie podchwytliwych zadań. Niezawodnym opiekunem licealistów jest Pani Ewa Tutka. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Kolejna odsłona narciarskich wyjazdów z LO!

W sobotę (25.02.2012) grupa licealistów, młodzieży i dzieci z gminy Strzegom, pod czujnym okiem ciała pedagogicznego z LO: Elżbiety Farion, Przemysława Knapa, Eryka Beniga oraz dyr. Tomasza Marczaka udała się do Zieleńca na trzecią odsłonę zimowych szaleństw na świeżym powietrzu. Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Płyty z V - Zjazdu Absolwentów dostępne w sekretariacie szkoły!

Profesorów, absolwentów, uczniów oraz wszystkich uczestników V Zjazdu Absolwentów serdecznie zapraszamy do sekretariatu szkoły, ponieważ posiadamy film ze zjazdu. Przeżyjmy to jeszcze raz!
Wygenerowano w sekund: 0.04
3,331,816 Unikalnych wizyt