Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Półmetek w LO!

Półmetek jest czasem beztroski licealistów, którzy w połowie swojej drogi edukacyjnej zbierają siły na kolejne miesiące wytężonej pracy. Jest to wspaniała okazja do spotkania się w szkole z koleżankami, kolegami oraz nauczycielami na wspólnej zabawie.

Licealiści w II etapie olimpiady!

"Literatura nie jest od rozwiązywania zagadnień, ona je stawia."- Witold Gombrowicz

Pragnę serdecznie powiadomić o tym, że ponownie, uczennicom naszego liceum, udało się dostać do II etapu XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Martyna Boruszewska( uczennica klasy IIIa) i Paulina Majewska( uczennica klasy IIIb) pod czujnym okiem Małgorzaty Kucharskiej napisały dwie obszerne prace, na dwa różne tematy. Martyna, idąc tropem tematu ubiegłorocznego, pisała pracę, której tematem był: "Romantyk- człowiek, który pyta. Przestrzeń tajemnicy w liryce polskiego romantyzmu". Natomiast jej koleżanka wyprzedziła tematem jedną epokę, ponieważ zajęła się literaturą pozytywistyczną, a mianowicie: "Ja” w obcym świecie. Bohater wobec społeczeństwa w powieści dziewiętnastowiecznej."

Zawody Okręgowe Olimpiady Przedsiębiorczośći

NaukaW grudniu 2011r. odbyły się zawody eliminacyjne do VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. A oto ich wyniki:

PODSUMOWANIE FERII W LO!

Strzegomski Liceum Ogólnokształcące jak co roku nie zawiodło podczas ferii zimowych. Zaoferowało młodzieży szkolnej duża dawkę kultury na wysokim poziomie. Młodzież wraz z opiekunami – nauczycielami i pracownikami LO odwiedziła legnickie kino i kręgielnię, Operę Wrocławską, Teatr Polski we Wrocławiu. Nie zabrakło również wysiłku fizycznego na stokach Zakopanego i Zieleńca.

Bal wesołego malucha w LO

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu, mimo ferii, tętni życiem . Wyjazdy do kina, teatru, opery, na narty, zajęcia maturalne, dzień z humorem angielskim - to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla młodzieży gminy Strzegom. Nie zabrakło również troski o najbliższych. W sobotę odbył się „Bal wesołego malucha”, który zorganizowali: Cezary Włodarczyk, Tomasz Marczak i Przemysław Stempniewicz.

Zwycięzcy "Festiwalu Subkultur" w studiu nagrań!

„Festiwal Subkultur” był wspaniałym wydarzeniem muzycznym. 17 września w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu dziewięć zespołów zmagało się o główną nagrodę – nagranie płyty demo w profesjonalnym studiu nagraniowym. Mimo ostrej rywalizacji nagrodę główną zdobył zespół hip-hopowy – K-Dzielnia, który porwał publiczność brawurowym wykonaniem tekstów o młodzieżowym spojrzeniu na rzeczywistość Strzegomia i gminy. To było prawdziwe święto muzykującej młodzieży, ponieważ wspaniałe koncerty dali również zaproszeni goście: beatboxer ZGAS i reggowy zespół Bethel.

Wspaniały tydzień feryjny w LO!

Minął już pierwszy tydzień ferii. Ci, którzy zapisali się na aktywne ferie w strzegomskim LO nie mogą narzekać na brak atrakcji. Były już wyjazdy do kina i na kręgle, wyjazd do teatru, opery, szkolna dyskoteka, a także obóz narciarski w Zakopanem. Maturzyści nie zapominają również o tym, że do egzaminu dojrzałości pozostało już niewiele czasu, dlatego chętnie spotykają się z nauczycielami LO na zajęciach maturalnych. Zajęcia z języka polskiego prowadzi p. Małgorzata Kucharska, a z matematyki p. Przemysław Knap.
Oto kilka gorących w relacji z feryjnych wydarzeń. Kolejne niebawem!

NIEZWYKŁA STUDNIÓWKA LICEALISTÓW!

W sobotę 14.01.2012 w Restauracji Maria w Wałbrzychu odbyła się studniówka Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. W balu wzięło udział 112 maturzystów, którzy 100 dni przed egzaminem dojrzałości, wraz ze swoimi nauczycielami i osobami towarzyszącymi, świętowali ostatnie dni licealnej nauki. Maturzyści przygotowali fantastyczny program artystyczny, którym nie zabrakło śpiewów, tańców, filmów i scenek z życia szkoły. Najistotniejszym punktem programu był oczywiście polonez odtańczony przez 80 par, którego układ ułożył nauczyciel Przemysław Stempniewicz. Nie zabrakło również dumnych rodziców obserwujących tańczących licealistów. Były łzy wzruszenia i burzliwe oklaski, gdy została wykonana ostatnia figura poloneza. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa do białego rana. Uczniowie niezmordowanie tańczyli do 4:00 rano. Niezwykłe były również muzyczne dedykacje dla wychowawców klas: III a – Kamili Mazur, III b – Małgorzaty Kucharskiej, III c – Baty Suwart – Orzechowskiej i III d – Elżbiety Farion, podczas których licealiści w „kółkach” bawili się ze swoimi wychowawcami. „Bal studniówkowy – dodaje dyrektor Tomasz Marczak – był wspaniałym czasem beztroski, ale teraz przed maturzystami dokładnie 111 dni wytężonej pracy. Jestem przekonany, że nasi licealiści świetnie sobie poradzą na egzaminie dojrzałości. Powodzenia w maju!”

Licealiści w rytm poloneza!

Rozbrzmiewające w szkołach dźwięki poloneza to dowód, że dla tegorocznych maturzystów nastał czas studniówek. Licealiści ze Strzegomia wraz z dyrektorem LO Tomaszem Marczakiem i nauczycielami: Elżbietą Farion, Kamilą Mazur i Przemysławem Stempniewiczem odtańczyli studniówkowego poloneza na świdnickim rynku wraz ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych. Strzegomscy licealiści wyróżniali się przypiętymi znaczkami z logo szkoły. Dla naszych maturzystów była to próba generalna przed studniówką, która odbędzie się 14.01.2012 r. w Wałbrzychu. Zapowiada się wspaniała zabawa studniówkowa!
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,986,693 Unikalnych wizyt