Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Muzyka zabrzmiała w LO!


I Zlot Muzyczny Młodzieży, który odbył się w auli strzegomskiego LO ujawnił niezwykłe talenty młodzieży z Gminy Strzegom i Powiatu Świdnickiego. Zachwyciły dwa zespoły: rockowy Cool Time oraz popowy LOaded. Zadziwił Wacław z gitarą, który udowodnił, że młodość ducha jest równie ważna co młodość metrykalna. Wzruszyła również debiutująca Urszula Kiełbasa, ponieważ dzielnie walczyła ze stresem scenicznym towarzyszącym każdemu wykonawcy. Zlot udowodnił również, że tworzenie muzyki nie jest proste. Najdobitniej przekonał się o tym zespół Infinite, który, mimo zgłoszenia się do konkursu, ostatecznie nie skompletował składu i nie wystąpił na scenie.

Rekrutacja 2012. Ważne informacje.

W związku z licznymi pytaniami gimnazjalistów, zwłaszcza w kwestii układu przedmiotów rozszerzonych w poszczególnych klasach informujemy, że przedstawione przedmioty rozszerzone są naszą propozycją. Ostateczną decyzję podejmiemy w nowych klasach pierwszych, po konsultacjach z uczniami, ponieważ rozszerzenia wchodzą dopiero w klasach II.
Zapraszamy również gimnazjalistów na spotkanie do LO w sprawie rekrutacji. Termin 14.03.2012 (godz. 12.00 - 14.00).

Zlot Muzyczny Młodzieży już w najbliższy piątek!

Jeżeli ktoś jeszcze nie wie jak spędzić piątkowe popołudnie, zwłaszcza trzynastego, to serdecznie zapraszamy do strzegomskiego LO, ponieważ odbędzie się tam Zlot Muzyczny Młodzieży. Jak zapewnia dyr. LO Tomasz Marczak: „Idea zlotu jest bardzo prosta. Z jednej strony młodzi muzycy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności, a z drugiej strony młodzież otrzyma dużą dawkę dobrej muzyki ”. Podczas Zlotu Muzycznego Młodzieży wystąpi pięcioro wykonawców. Kolejność występów będzie następująca:

1. Wacław z gitarą (rodzaj muzyki: rożna).
2. Cool Time (rodzaj muzyki: grunge).
3. Urszula Kiełbasa (rodzaj muzyki: pop).
4. Infinite (rodzaj muzyki: rock, blus-rock).
5. LOaded (rodzaj muzyki: rock/pop).

Już od godz. 17.00 rozpoczną się pierwsze występy. Wszystkich miłośników młodzieżowej muzyki serdecznie zapraszamy do LO! Wstęp wolny!

KONKURS STOŁÓW WIELKANOCNYCH w LO!

Tradycją w strzegomskim liceum jest przedświąteczny Konkurs stołów wielkanocnych. Już od rana po szkolnych korytarzach rozchodził się świąteczny zapach żurku ugotowanego przez panie z obsługi. Klasy pierwsze i drugie opanowały aulę przygotowując świąteczne stoły, na których nie zabrakło tradycyjnych potraw i ozdób. Już od samego rana można było zauważyć uczniów chodzących z pisankami, gałązkami bukszpanu, ozdobami świątecznymi i potrawami wielkanocnymi.
Konkurs stołów wielkanocnych jest stałym elementem życia szkoły już od wielu lat. Jest to okazja, nie tylko do zdrowej rywalizacji między klasami, ale również świetna zabawa i niezwykły czas, podczas którego społeczność LO może wspólnie spędzić niezwykłe chwile, porozmawiać i oczywiście spróbować pyszności stołów wielkanocnych. Magię świąt wielkanocnych można było również poczuć dzięki pięknym ozdobom, pisankom, króliczkom oraz żywym zwierzętom, które uczniowie przynieśli z domów, aby upiększyć swoje dekoracje.

Życzenia


Zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!


Dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska LO

Indeksy i certyfikaty Politechniki Wrocławskiej dla uczniów LO!

Po certyfikatach Studium Talent z fizyki, które uzyskało ośmioro licealistów, miło nam zakomunikować, że kolejnych ośmioro uczniów LO uzyskało certyfikaty, tym razem z matematyki: Michał Smyk, Michał Sozański, Milena Chajduga, Natalia Łobodziec, Paweł Zajączkowski, Jakub Siemiński, Mateusz Kular, Sebastian Posacki. Licealiści otrzymali tym samym dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską.

Klub Kibica LO na Zagłębiu Lubin

W poniedziałek (02.04.2012 r.) Klub Kibica LO zorganizował kolejny wyjazd na mecz piłki nożnej. Tym razem, 40 – osobowa grupa licealistów, gimnazjalistów i miłośników sportu uczestniczyła w spotkaniu Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok. Mecz odbył się na zmodernizowanym stadionie w Lubinie. Pierwsza połowa nie zachwyciła mimo tego, że gospodarze zdobyli gola już w 9 minucie. Druga była znacznie ciekawsza. Drugiego gola dla Zagłębia strzelił Szymon Pawłowski, ale kilkadziesiąt minut później Jagiellonia Białystok odpowiedziała celnym trafieniem do bramki Zagłębia. Klub Kibica LO, wraz z opiekunami – Przemysławem Stempniewiczem i Erykiem Bendigiem przygotowują kolejne wyjazdy na widowiska sportowe. W planach mecz piłki siatkowej kobiet oraz zawody żużlowe. Szczegóły w najbliższym czasie.

LO w TV TELETOP SUDETY

Pielgrzymka maturzystów LO do Częstochowy

W piątek 16marca odbyła się coroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. W piątkowy poranek 90. maturzystów naszego Liceum wyruszyło do Częstochowy w intencji pomyślnie zdanej matury oraz dobrych wyborów życiowych. Młodzieży towarzyszyli wychowawcy klas: p. Kamila Mazur, p. Małgorzata Kucharska, p. Beata Suwart – Orzechowska, p. Elżbieta Farion; katecheci: ks. Tomasz Gwizdek, ks. Sebastian Bardas oraz pedagog szkolny p. Sylwia Witka.
Centralnym punktem programu była Msza Święta sprawowana przed Cudownym Obrazem, której przewodniczył i homilię o Bożej miłości wygłosił biskup Adam Bałabuch (biskup pomocniczy diecezji świdnickiej). Po Mszy maturzyści mieli okazję wysłuchać konferencji ks. dra Janusza Michalewskiego. Pielgrzymkę zakończyła Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,427,783 Unikalnych wizyt