Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Edukacja praktyczna licealistów!

Klasy przyrodnicze (I C i II C) strzegomskiego LO postanowiły poszerzyć swoją wiedzę i dlatego , pod opieką nauczycielek mgr Aleksandry Szyrner, mgr Joanny Durlik oraz mgr Lucyny Miłek, uczestniczyły w wyjeździe do wrocławskiego Muzeum Przyrodniczego i Muzeum Człowieka. Wyjazd był dla uczestników dobrą okazją do poszerzenia wiedzy o systematyce owadów i ewolucji człowieka. Szczególną uwagę uczniów przykuły unikatowe gatunki owadów. W Muzeum Przyrodniczym licealiści podziwiali również jedyny w Polsce kompletny szkielet płetwala błękitnego.
Między lekcjami muzealnymi licealiści mieli okazję skorzystać ze słonecznej pogody i spacerować po Ostrowie Tumskim. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych, zwłaszcza, że połączenie wycieczki edukacyjnej z krajoznawczą jest najbardziej efektywne.

INFORMACJE dla uczniów klas 1 i 2 - AKTUALIZACJA

W dniu 11 maja (tj. piątek) zajęcia odbędą się według nowego planu, jednak wszystkie zajęcia danej klasy będą się odbywać w jednej , przypisanej sali.
IA- 3
IB-22
IC-23
ID- 24
IIA-25
IIB-21
IIC-9
IID-2
Proszę również zajrzeć do pliku z zastępstwami: plik doc , plik pdf

Matura z matematyki. Ufff już po - mówią licealiści!

Na maturę z matematyki wszyscy maturzyści czekają zawsze z wielką niecierpliwością. Tak było również w tym roku. Po egzaminach z języka polskiego, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, przyszedł czas na matematykę. Od rana w strzegomskim liceum można było zauważyć grupki maturzystów wymieniających ostatnie uwagi na temat zbliżającego się egzaminu. Spokojem i powagą emanowali licealiści z klasy matematycznej, lekką nerwowość dało się wyczuć u humanistów i tych wszystkich, którzy za matematyką nie przepadają. Godz. 9.00 – arkusze rozdane, szelest przewracanych kartek testowych i kompletna cisza trwająca 170 minut. Pierwsi na korytarzu pojawili się miłośnicy matematyki: Adam i Kajetan, którzy stwierdzili, że matura nie sprawiła im żadnego kłopotu. „Środa będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem – dodają licealiści – ponieważ przed nami egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym”. Zmaganie z maturami będzie trwało w LO aż do 18 maja. Powodzenia!

MATURA W LO!

W piątek (04.05.) aż 129 osób przystąpiło do egzaminu dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Pierwszym przedmiotem, z którym musieli się zmierzyć był język polski. Przed godz. 9.00 już wszyscy maturzyści zajęli miejsca w auli szkolnej i w pięciu klasach lekcyjnych. Zauważyć można było podenerwowanie maturzystów, ale także ciekawość związaną z zawartością arkusza egzaminacyjnego. Po przejściu procedur kodowania licealiści otworzyli arkusze. W szkole zapanowała absolutna cisza – bez dzwonków, przerw, codziennej uczniowskiej bieganiny, ponieważ klasy I i II, dzięki maturzystom, mają wydłużony weekend majowy. Pierwsi maturzyści opuścili salę już po dwóch godzinach pisania. Jak zapewnia Michał – część testowa oraz tematy pracy pisemnej nie przysporzyły większych kłopotów. Zadowolenia nie kryli również Katarzyna i Piotrek – uff pierwszy stres za nami, było spoko!

Gimnazjalisto!

Jeżeli masz trudności związane z logowaniem do szkoły ponadgimnazjalnej – przyjdź do sekretariatu LO. Chętnie pomożemy w logowaniu i doradzimy jaką klasę wybrać! Czekamy na Ciebie!

KLUB KIBICA LO NA KOLEJNYM WIDOWISKU SPORTOWYM!

Tego meczu nie można było przegapić. Szlagier Śląsk Wrocław kontra Zagłębie Lubin przyciągnął na nowy stadion we Wrocławiu ponad 20 tys. kibiców. Na tym wspaniałym widowisku sportowym nie mogło zabraknąć również Klubu Kibica LO. Ponad 50 osobowa grupa młodzieży LO, gimnazjalistów i innych miłośników piłki nożnej, wraz z dyr. Tomaszem Marczakiem, i nauczycielami LO: Erykiem Bendigiem i Przemysławem Knapem, udała się do Wrocławia na stadion, który za 36 dni będzie areną Euro 2012. Pogodna była przepiękna : 29 °C z lekkim wietrzykiem. Śląsk Wrocław zachwycił w pierwszej połowie. Po 4 minutach została strzelona pierwsza bramka, po kilkunastu kolejna. W drugiej połowie Śląsk Wrocław stracił jednak bramkę. Dzięki wynikowi 2:1 drużyna z Wrocławia wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli i jest o krok bliżej do zdobycia Mistrzostwa Polski. Doping kibiców był jak zwykle fenomenalny, Klub Kibica LO również nie szczędził swoich gardeł. To było wspaniałe widowisko sportowe! Zapraszamy na kolejne wyjazdy z Klubem Kibica LO!

ABITURIENCI LO!

Aż 111 licealistów w ubiegły piątek (27.04.) ukończyło Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Uroczystość miała niezwykłą oprawę, o którą zadbali uczniowie klas II. Nie zabrakło utworów lirycznych, muzycznych wykonanych przez zespół LOaded, a także zdjęciowych wspomnień zebranych ze wszystkich lat nauki. Uroczystość zaszczycili: Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego – p. Sabina Cebula, wiceburmistrz Strzegomia – p. Wiesław Witkowski, przedstawicielka rady Rodziców – p. Dorota Sobol, a także rodzice wyróżnionych maturzystów.
Najistotniejszym częścią uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Nie zabrakło również tych z czerwonym paskiem. Aż 13 licealistów uzyskało średnią 4,75 i wyżej, a 7 przekroczyło średnią 5.0. Najlepszy wynik uzyskał Adam Balawender z wynikiem 5,36.

IPN OTWIERA SWOJE ARCHIWA dla uczniów LO

UB/SB… ich techniki operacyjne, struktura oraz metody działania nie są już tajemnica dla uczniów strzegomskiego LO. 13 kwietnia, dzięki uprzejmości dr Iwony Demczyszak z Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, 26 uczniów klasy II pod kierownictwem mgr Kamili Mazur i mgr Aleksandry Szyrner miało niepowtarzalna okazję zwiedzić archiwum IPN, które jest absolutnie niedostępne dla gości z zewnątrz. Poza tym uczniowie zapoznawali się z aktami, poznawali metody archiwistów oraz przeglądali olbrzymie zasoby dokumentów SB/UB.

LO w projekcie "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

"A te krzyżyki u wiejskich cmentarzy,
które na jesień mchem zielonym kwitną
(...) A łzy, co święta obudza starszyzna,
Jakże to nazwać?... To wszystko ojczyzna!"Dolny Śląsk to województwo, na które przybyło około miliona Kresowian, z Borysowa, Brzezan, Drohobycza, Lwowa, Kamionka, Komarna i innych większych i mniejszych miejscowości. Wielu z nich osiedliło się na ziemi strzegomskiej, tu założyło rodziny, rozpoczęło nowe życie. Na Kresach pozostały ciepłe wspomnienia lat młodości, miejsca ukochane i nekropolie z prochami przodków. „W ubiegłym roku – relacjonuje koordynator projektu p. Kamila Mazur - miałam okazję zwiedzić te okruchy dawnej Polski wspólnie z prof. S. Nicieją, z Dolnośląskim Kuratorem Oświaty p. Beatą Pawłowicz, z panią Grażyną Orłowską-Sondej oraz grupą młodzieży – wolontariuszy w ramach akcji Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia.
Wygenerowano w sekund: 0.02
3,427,721 Unikalnych wizyt