Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Licealiści w Akademii Wychowania Fizycznego

W dniu 23 maja uczniowie klas 1c i 2c o nachyleniu przyrodniczym, wraz z organizatorem Przemysławem Stempniewiczem oraz opiekunami Joanną Durlik i Piotrem Bułakowskim uczestniczyli w wyjeździe na Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wizyta licealistów jest efektem współpracy LO z AWF-em, a także prof. Janem Chmurą, który jest absolwentem LO, a dzisiaj pełni funkcję dziekana AWF-u.
Uczniowie LO zwiedzili sportowe obiekty uczelni , przede wszystkim Kompleks Pól Marsowych - jeden z najlepszych w Europie, na który składają się trzy pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, dwa z nawierzchnią z trawy naturalnej i jedno z trawy sztucznej, zespół boisk o nawierzchni poliuretanowej, na których można grać w koszykówkę, siatkówkę lub piłkę ręczną oraz boiska z podłożem z piasku do gry w piłkę siatkową i nożną.

Abiturientka liceum w finale Konkursu Akademickiego o indeks im. Biskupa J. Chrapka

Martyna Boruszewska – świeżo upieczona abiturientka klasy humanistyczno-dziennikarskiej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu znalazła się w finale XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Akademickiego o stypendium i indeks im. Biskupa Jana Chrapka i powalczy o miejsce na wymarzonym przez siebie kierunku jednej z prestiżowych uczelni wyższych – Uniwersytetu Warszawskiego lub Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Warto nadmienić, że jeszcze w połowie kwietnia b. r., tuż przed maturą, Martyna kończyła prace redakcyjne nad reportażem. Udział we wspomnianym Konkursie Akademickim zakładał bowiem napisanie obszernego artykułu lub reportażu oraz udokumentowanie osiągnięć szkolnych, artystycznych, literackich, naukowych lub potwierdzenie aktywności w zakresie wolontariatu czy w środowisku lokalnym. Uczestnicy konkursu musieli ponadto wykazać się wysokimi wynikami w nauce, udziałem w konkursach i olimpiadach.

Ruszył dziennik elektroniczny w LO!

W poniedziałek (21.05.) nastąpiła inauguracja dziennika elektronicznego w LO. Po kilkutygodniowych szkoleniach i przygotowaniach na platformie dziennika zostały zamieszczone wszystkie niezbędne informacje. Uczniowie i rodzice otrzymali indywidualne kody dostępu i od tego momentu sprawdzanie ocen, frekwencji, informacji o zastępstwach i sprawach szkolnych jest możliwe w każdej chwili, nawet z domowego komputera. Nauczyciele na lekcjach, za pomocą tabletów, nanoszą dane na platformę. Elektroniczny obieg informacji prowadzi również sekretariat szkoły, który przekazuje wszystkie dane związane z funkcjonowaniem LO. Wprowadzenie dziennika elektronicznego spotkało się z wielkim zainteresowaniem rodziców, którzy tłumnie przybyli na spotkanie szkoleniowe. „Dziennik elektroniczny – dodaje dyr. T. Marczak – jest kapitalnym narzędziem w pracy nauczyciela, ponieważ system automatycznie wykonuje wszystkie zestawienia, statystyki, generuje kartki na zebrania z rodzicami, a nawet przygotowuje wydruk świadectw. Dla rodziców i uczniów jest to natychmiastowy dostęp do ocen, frekwencji i wszystkich spraw szkolnych. Los tradycyjnego dziennika jest w naszej szkole przesądzony” –dodaje dyrektor.

II miejsce w powiecie piłkarzy LO. Smuda na trybunach?

Dnia 19.04.2012r. w Burkatowie odbyły się powiatowe zawody piłki nożnej. Przeciwnikami naszego liceum były szkoły ze Świdnicy: Zespół Szkół nr 1, I LO, Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych. Na samym początku zawodów, dowiedzieliśmy się , że będziemy mieć jednego przeciwnika mniej, ponieważ Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych nie stawił się do rozgrywek.
W pierwszym meczu nasi piłkarze zmierzyli się z I LO. Mecz był bardzo fizyczny, nie mogliśmy oglądać finezyjnych akcji ze względu na krótkie, wąskie i fatalnie przygotowane boisko. Gołym okiem było widać, jak na takim boisku trudno wyprowadzić ofensywną akcję. Ostatecznie w meczu nie padły żadne bramki.

UWAGA MATURZYŚCI !!!

Rusza kolejna edycja Stypendiów Pomostowych. Program skierowany jest do osób, które w bieżącym roku zdały egzamin maturalny i będą kontynuować naukę na studiach stacjonarnych magisterskich na dowolnej uczelni państwowej w Polsce.
Więcej informacji znajdziesz na stronie:
http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia_na_I_rok.html

Informacja dla gimnazjalistów!

W najbliższych dniach wydłużamy godziny przyjmowania dokumentów:

Środa – 17.00 (sekretariat)
Czwartek – 17.00 (księgowość)
Piątek – 17.00 (sekretariat)
Poniedziałek – 17.00 (sekretariat)


Zapraszamy!

Izrael, Ukraina, Czechy, Niemcy - najbliższe projekty uczniów LO!

W najbliższych miesiącach uczniowie ze strzegomskiego LO udadzą się do Izraela, Niemiec, Czech i na Ukrainę, aby realizować międzynarodowe projekty. Już w czerwcu licealiści z klasy I B spotkają się ze swoimi niemieckimi koleżankami i kolegami z Magdeburga, aby realizować projekt historyczny, który będzie związany z miejscami historycznymi w Niemczech, powiązanymi z historią Polski. W Magdeburgu, miejscu osadzenia Józefa Piłsudskiego, licealiści poznają niemiecką część biografii marszałka. W Berlinie uczniowie prześledzą historię upadku Muru Berlińskiego, a także omówią wpływ komunizmu na kraje europejskie. Nie zabraknie oczywiście zwiedzania współczesnego Magdeburga i Berlina wraz z młodzieżą niemiecką. To już kolejny projekt, w którym uczniowie LO, wraz ze swoimi niemieckimi rówieśnikami, zgłębiają historię Europy, ale także poznają współczesne oblicze Niemiec i Polski. We wrześniu młodzież niemiecka przyjedzie do Strzegomia. W planach będzie zwiedzanie historycznych miejsc Książa i Wrocławia.

Akcja "Z książką na walizkach"


Lekcje multimedialne w LO!

Od ponad miesiąca w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu uczniowie mają do swojej dyspozycji nowoczesną pracownię laptopów. Aby w pełni wykorzystać możliwości pracowni w LO zostały ogłoszone „dni z laptopami”, podczas których wszystkie zajęcia lekcyjne są prowadzone z wykorzystaniem laptopów. Dzięki internetowi bezprzewodowemu zajęcia z matematyki, języka polskiego, biologii, fizyki i innych przedmiotów wzbogacone są o dodatkowe informacje i materiały edukacyjne pozyskane z sieci. LO, w ramach projektu e-szkoła, otrzymało również tablet graficzny, który będzie wykorzystywany przez uczniów do tworzenia projektów graficznych i artystycznych, zwłaszcza na zajęciach informatyki. Zajęcia w LO to edukacja na bardzo wysokim poziomie edukacyjnym i informatycznym.
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,427,692 Unikalnych wizyt