Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Lekcja historii w klasztorze

Dnia 3 Lutego, oraz 6 Lutego 2012, uczniowie LO w Strzegomiu wraz z panią Kamilą Mazur i panem Piotrem Bułakowskim, wybrali się do nowo otwartego Centrum Aktywności Społecznej „KARMEL”, aby podziwiać przygotowaną tam wystawę. Dotyczyła ona XXX rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Na początek został zaprezentowany nam film, który przedstawiał przemówienie Wojciecha Jaruzelskiego do narodu. Stan nadzwyczajny został wprowadzony 13 grudnia 1981 na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na mocy uchwały Rady Państwa z dnia 12 grudnia 1981 na polecenia Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Stan wojenny był przeciwko narodowi polskiemu. Wystawa była świetnie przygotowana pod względem wizualnym. Znajdowało się tam mnóstwo oryginalnych przedmiotów z okresu PRL-u, między innymi:
gazety, znaczki, pieczątki, matryce, biuletyny, obrazy i wiele innych. Konkludują zatem wystawa była bardzo ciekawa, idealnie przygotowana i pouczająca. Dla nas była to świetna okazja poznania historii, nie tylko na podstawie podręczników.

Narciarskie szaleństwo z LO!

W ostatni piątek kolejna grupa młodzieży wybrała się na narty do Zieleńca. Organizatorem wyjazdów jest Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Wyjazd jest współfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. O tym, aby w zdrowym ciele gościł zdrowy duch dbają nauczyciele wychowania fizycznego z LO: Przemysław Stempniewicz i Eryk Bendig, którzy przygotowali wyjazd zaklinając aurę. A warunki były przepiękne. Nocna jazda wśród ośnieżonych i podświetlonych świerków z doskonale przygotowanymi stokami i temperaturą – 16 dopełniła zimowego czaru. Młodzież szalała na stokach od 19.00 do 22.00. Były narciarskie wyścigi, triki na deskach snowboardowych i mnóstwo wspaniałej zabawy. Nic dziwnego, że popularność licealnych wyjazdów jest ogromna.

Kolejne wydarzenia muzyczne w LO!

Koncerty muzyczne, przedstawienia teatralne, uroczystości okolicznościowe – to już tradycja Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Kolejną okazją do ciekawego wydarzenia skierowanego do młodzieży będzie ZLOT MUZYCZNY MŁODZIEŻY. Właśnie został rozstrzygnięty konkurs ofert dot. realizacji zadań publicznych z zakresu Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji ogłaszany przez Powiat Świdnicki. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci działające przy strzegomskim LO złożyło ofertę i otrzymało 2000 zł na realizację zadania związanego z promowaniem uzdolnionej młodzieży.

FILM z przedstawienia andrzejkowego już dostępny w sekretariacie!!!

Informujemy, że film z przedstawienia andrzejkowego „Romeo i Julia” jest dostępny w sekretariacie szkoły. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!

Wyjazd na narty z LO

Licealiści stypendystami !

W czwartek, 02.02.2012 w sali posiedzeń Urzędu Miasta zostały wręczone stypendia dla młodzieży, która wykazała się ponadprzeciętnymi umiejętnościami w sferze naukowej, artystycznej i sportowej.
Spośród młodzieży gminy Strzegom, decyzją burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyty, po zasięgnięciu opinii naczelnika Wydziału Oświaty – p. Urszuli Podsiadły - Szubert, przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania – p. Tomasza Marczaka oraz przewodniczącego Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji – p. Ireneusza Radkowskiego , zostały przyznane stypendia dla najbardziej uzdolnionej młodzieży.

Przekaż 1% podatku na TPD w Strzegomiu

Szanowni Państwo

W imieniu młodzieży i własnym zwracamy się także w tym roku z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, by móc kontynuować rozpoczęte działania na rzecz strzegomskiej młodzieży.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
z dopiskiem
Zarząd Strzegom
Nr KRS 0000198933

Półmetek w LO!

Półmetek jest czasem beztroski licealistów, którzy w połowie swojej drogi edukacyjnej zbierają siły na kolejne miesiące wytężonej pracy. Jest to wspaniała okazja do spotkania się w szkole z koleżankami, kolegami oraz nauczycielami na wspólnej zabawie.

Licealiści w II etapie olimpiady!

"Literatura nie jest od rozwiązywania zagadnień, ona je stawia."- Witold Gombrowicz

Pragnę serdecznie powiadomić o tym, że ponownie, uczennicom naszego liceum, udało się dostać do II etapu XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Martyna Boruszewska( uczennica klasy IIIa) i Paulina Majewska( uczennica klasy IIIb) pod czujnym okiem Małgorzaty Kucharskiej napisały dwie obszerne prace, na dwa różne tematy. Martyna, idąc tropem tematu ubiegłorocznego, pisała pracę, której tematem był: "Romantyk- człowiek, który pyta. Przestrzeń tajemnicy w liryce polskiego romantyzmu". Natomiast jej koleżanka wyprzedziła tematem jedną epokę, ponieważ zajęła się literaturą pozytywistyczną, a mianowicie: "Ja” w obcym świecie. Bohater wobec społeczeństwa w powieści dziewiętnastowiecznej."
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,238,370 Unikalnych wizyt