Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Wyjazd do Multicentrum w Jaworze

Dnia 17 listopada odbył się wyjazd w ramach projektu e-szkoła. Uczniowie poszczególnych klas naszego liceum i oraz gimnazjum numer 2 wzięli udział w zajęciach w jaworskim Multicentrum.
Z pewnością większość osób uczestniczących w tym przedsięwzięciu przeraziła wizja wczesnej pobudki, ale każdemu udało się dotrzeć do szkoły o tak wczesnej porze bez większych problemów. Dopiero w Jaworze, jeszcze w samym autobusie entuzjazm zniknął. Okazało się, iż grupa licealistów musi poczekać ponad 2 godziny na zajęcia. Mróz dawał się we znaki tak, więc każdy z nas musiał znaleźć dogodne miejsce dla siebie. Jedni szukali szczęścia w Tesco, inni w kawiarni. Znaleźli się także śmiałkowie, którzy postawili na zwiedzanie. Po upływie 2 mroźnych godzin spotkaliśmy się w cieplutkim Multicentrum. Na początku zostaliśmy podzieleni na 3 grupy, zgodnie z naszymi zainteresowaniami.

WYJAZD DO MC W JAWORZE

14 listopada klasy o profilu mat.-fiz. oraz biol.-chem. pojechały na wycieczkę do MultiCentrum znajdującego się w Jaworze. Po przybyciu na miejsce podzielono nas na dwie grupy. Jedna została przydzielona do pomieszczenia o nazwie NAUKA, gdzie mogliśmy wykonywać doświadczenia z zakresu chemii i fizyki. Natomiast druga grupa znajdowała się w pomieszczeniu przeznaczonym do zabaw naukowych. Jak widać nuda nam nie doskwierała, gdyż mieliśmy możliwość składania różnorodnych maszyn, które po podłączeniu do zasilania poruszały się. MultiCentrum jest ósmą pracownią w Polsce i czwartą na Dolnym Śląsku. Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych i z niecierpliwością czekamy na następny.

Wielki teatr w LO!

Przedstawienie andrzejkowe wystawiane w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu ma już siedmioletnią tradycję. W tym roku w auli szkoły uczniowie, nauczyciele i VIP-owie opowiedzieli niezwykłą historię miłości Romea i Julii. Obsada była doborowa. Przedstawienie uświetnili wspaniali aktorzy: Emilia Krakowska, która brawurowo wcieliła się w rolę Marty, Agnieszka Kawiorska w roli pięknej i zakochanej Julii, a także Łukasz Płoszajski, który swoją kreacją Romea przyprawił o żywsze bicie serca liczną grupę fanek. Zaskoczył również Mirosław Oczkoś, który nie mógł wystąpić w przedstawieniu, ale nagrał wspaniałą zapowiedź otwierającą sztukę.

Klasa II a w Domu Małego Dziecka

Dnia 21 listopada pojechaliśmy wraz z wychowawcą, Przemysławem Knapem, Panią Elżbietą Farion oraz Panem Dyrektorem z wizytą do Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu. Na miejscu nie pojawiliśmy się z pustymi rękoma, przez dwa tygodnie zbieraliśmy dary od sponsorów i pieniądze wśród uczniów, za które kupiliśmy produkty dziecięce. Wszystkim darczyńcom przekazujemy serdeczne podziękowania od Pani dyrektor ośrodka.

Warsztaty teatralne z aktorem telewizyjnym w LO!

W piątek i sobotę, dokładnie tydzień przed zaplanowanym spektaklem „Romeo i Julia”, odbyły się warsztaty teatralne w auli strzegomskiego LO. Zajęcia poprowadził wspaniały aktor Mirosław Oczkoś, który dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej przygotował ćwiczenia głosowe i sceniczne. Nie obyło się również bez prób do I aktu, w którym występują licealiści. Uczniowie ćwiczyli partie monologowe i dialogowe – wzruszające wyznanie miłosne Julii stojącej na balkonie, a także pierwsze spotkanie kochanków na balu. Nie zabrakło również scen sporu i walki rodów.

Kolejny międzynarodowy projekt LO. Tym razem kuchnia śląska!

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego z wielkim zaangażowaniem uczestniczy w projektach międzynarodowych. Od września licealiści realizowali aż trzy projekty: polsko-niemiecki, polsko-niemiecko-izraelski oraz polsko-czeski, podczas których uczniowie szlifowali język niemiecki i angielski, a także realizowali wytyczne projektowe na płaszczyźnie społecznej i historycznej.

Projekt edukacyjny KL Gross Rosen w LO

W poniedziałek 14 listopada br. uczniowie klasy I d mieli okazję wysłuchać wykładu p. dr Doroty Suli, inaugurującego projekt edukacyjny realizowany we współpracy z Muzeum KL Gross Rosen w Rogoźnicy. Podczas realizacji projektu uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z wieloma aspektami martyrologii więźniów obozów koncentracyjnych. Wykłady monograficzne, takie jak ten dotyczący AL. „Riese” pani D. Suli, zajęcia na terenie Muzeum KL Gross Rosen, wyjazdy do kompleksu „Riese” w Górach Sowich to kilka z elementów całego przedsięwzięcia.

Sukces licealisty w konkursie patriotycznym!

10 listopada br. w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy odbył się X Powiatowy Konkurs Historyczny „Polska znów wolna”. Organizatorem konkursu są szkoły - III LO i ZSE oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Jego program obejmuje historię odradzania się państwowości polskiej w latach 1908-1922. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy historycznej tego okresu a także kształtowanie postaw patriotycznych, „ przez upowszechnianie wiedzy i historii narodzin II Rzeczypospolitej”( cytat z zaproszenia do udziału w jubileuszowej, X edycji konkursu).

Przedstawienia "Romeo i Julia" w niesamowitej obsadzie!

W strzegomskim LO przygotowania do przedstawienia "Romeo i Julia" idą pełną parą. Jest już projekt balkonu, na którym Julia wygłosi swój miłosny monolog, a także zarys dekoracji. Największe emocje budzi zawsze obsada ról. Nie będziemy dłużej trzymać w niepewności. Prezentujemy aktorów, którzy w tym roku opowiedzą wspaniałą historię Romea i Julii.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,090,923 Unikalnych wizyt