Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kolejne NARTY!!!

Matematycy z LO w krajowych półfinałach!

Uczniowie z LO : Adam Balawender oraz Smyk Michał zakwalifikowali się do półfinałów krajowych konkursu „XXVI Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych – Paryż zaprasza Mistrzów”, organizowanego na terenie naszego kraju przez Wydział Podstawowych Problemów Technicznych Politechniki Wrocławskiej. Zadania sprawdzały zdolności analizy danych oraz poszukiwania sposobu na rozwiązanie podchwytliwych zadań. Niezawodnym opiekunem licealistów jest Pani Ewa Tutka. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Kolejna odsłona narciarskich wyjazdów z LO!

W sobotę (25.02.2012) grupa licealistów, młodzieży i dzieci z gminy Strzegom, pod czujnym okiem ciała pedagogicznego z LO: Elżbiety Farion, Przemysława Knapa, Eryka Beniga oraz dyr. Tomasza Marczaka udała się do Zieleńca na trzecią odsłonę zimowych szaleństw na świeżym powietrzu. Wyjazd był współfinansowany ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Płyty z V - Zjazdu Absolwentów dostępne w sekretariacie szkoły!

Profesorów, absolwentów, uczniów oraz wszystkich uczestników V Zjazdu Absolwentów serdecznie zapraszamy do sekretariatu szkoły, ponieważ posiadamy film ze zjazdu. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Tablety w LO!


Realizacja projektu „Dolnośląska e-szkoła” nabiera rumieńców. W środę dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Tomasz Marczak odebrał we Wrocławiu pierwszy sprzęt – zestaw 15 tabletów oraz dwa rutery. Tablety zostaną wykorzystane do wdrożenia dziennika elektronicznego w liceum. Za pomocą tego niewielkiego urządzenia nauczyciele będą nanosić na platformę Fronter oceny, frekwencję, a także będą wpisywać tematy, komunikować się z rodzicami i uczniami w sytuacjach, gdy kontakt bezpośredni będzie niemożliwy. „W tym semestrze – dodaje dyrektor Tomasz Marczak – nauczyciele będą korzystać z tradycyjnego dziennika papierowego i kieszonkowego dziennika elektronicznego. Zderzenie tych dwóch form zapisu ujawniło niezwykłą praktyczność dziennika elektronicznego. W następny roku szkolnym rozważymy rezygnację z dziennika tradycyjnego”. W najbliższym czasie nauczyciele i rodzice przejdą cykl szkoleń związanych z wdrożeniem dziennika. To jeszcze nie koniec emocji, ponieważ w ciągu najbliższych tygodni w liceum pojawi się kolejny sprzęt elektroniczny, przede wszystkim przenośna pracownia laptopów.

Milusińskie podsumowanie karnawału w LO!


W ostatni dzień karnawału, św. Mikołaj, który wracał do Laponii odwiedził strzegomskie LO. A okazja była niezwykła, ponieważ na karnawałowej zabawie spotkały się dzieci nauczycieli i pracowników liceum. Św. Mikołaj przywiózł prezenty dla 32 dzieci. I tu doszło do prawdziwej niespodzianki, ponieważ kilka godzin przed przybyciem św. Mikołaja na świat przyszedł Miłosz, syn nauczyciela wychowania fizycznego – Przemysława Stempniewicza. Elfy św. Mikołaja wykazała się niezwykły refleksem, ponieważ wyczarowały jeszcze jedną paczkę.

Dziennik elektroniczny i pracownia laptopów w LO!

W ramach projektu „Dolnośląska e-szkoła”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Strzegomiu zostanie w najbliższym czasie doposażone w nowoczesny sprzęt elektroniczny, w którego skład będą wchodzić: tablica interaktywna, projektor krótkiej projekcji, system szybkiej odpowiedzi, bezprzewodowy tablet graficzny, wizualizer, a także przenośna pracownia składająca się 22 laptopów uczniowskich oraz 5 laptopów dla nauczycieli. Szkoła otrzyma również komplet urządzeń peryferyjnych, służących do wprowadzania danych na platformę.

Kolejny wyjazd na narty już 25.02.2012

Poezja angielska w LO

W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu odbył się III Szkolny Konkurs Poezji Angielskiej. Licealiści wykonali szlagiery muzyczne, które zachwyciły nie tylko oryginalnym ujęciem wykonania, ale także świetną znajomością języka angielskiego. Jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie I miejsce zajęła Blanka Graca, która wykonała zmysłowy utwór Sary Bareilles „Gravity”, II miejsce zajął Damian Świędrych prezentując, z lekką chrypką rockową, kultowy utwór zespołu The Doors “Light my fire”, III miejsce przypadło siostrom Koniecznym - Zuzannie i Majce, które wykonały “Moulin Rouge - Sparkling Diamonds”. Zachwycił również Piotr Rudnicki, który z kolorowym malowidłem na twarzy wykonał najnowszy przebój Gotye “Somebody that I used to know”. Do łez rozbawił również występ grupy Zawiła Band, ponieważ panowie z klasy III wcielili się w gwiazdy Modern Talking wykonując “Cherry Cherry Lady”. Nie zabrakło również klasycznego wykonania “What a wonderful world”, który zaśpiewał i odegrał na saksofonie Grzegorz Wołoch.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,237,530 Unikalnych wizyt