Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


NIEZWYKŁA STUDNIÓWKA LICEALISTÓW!

W sobotę 14.01.2012 w Restauracji Maria w Wałbrzychu odbyła się studniówka Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. W balu wzięło udział 112 maturzystów, którzy 100 dni przed egzaminem dojrzałości, wraz ze swoimi nauczycielami i osobami towarzyszącymi, świętowali ostatnie dni licealnej nauki. Maturzyści przygotowali fantastyczny program artystyczny, którym nie zabrakło śpiewów, tańców, filmów i scenek z życia szkoły. Najistotniejszym punktem programu był oczywiście polonez odtańczony przez 80 par, którego układ ułożył nauczyciel Przemysław Stempniewicz. Nie zabrakło również dumnych rodziców obserwujących tańczących licealistów. Były łzy wzruszenia i burzliwe oklaski, gdy została wykonana ostatnia figura poloneza. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa do białego rana. Uczniowie niezmordowanie tańczyli do 4:00 rano. Niezwykłe były również muzyczne dedykacje dla wychowawców klas: III a – Kamili Mazur, III b – Małgorzaty Kucharskiej, III c – Baty Suwart – Orzechowskiej i III d – Elżbiety Farion, podczas których licealiści w „kółkach” bawili się ze swoimi wychowawcami. „Bal studniówkowy – dodaje dyrektor Tomasz Marczak – był wspaniałym czasem beztroski, ale teraz przed maturzystami dokładnie 111 dni wytężonej pracy. Jestem przekonany, że nasi licealiści świetnie sobie poradzą na egzaminie dojrzałości. Powodzenia w maju!”

Licealiści w rytm poloneza!

Rozbrzmiewające w szkołach dźwięki poloneza to dowód, że dla tegorocznych maturzystów nastał czas studniówek. Licealiści ze Strzegomia wraz z dyrektorem LO Tomaszem Marczakiem i nauczycielami: Elżbietą Farion, Kamilą Mazur i Przemysławem Stempniewiczem odtańczyli studniówkowego poloneza na świdnickim rynku wraz ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkół ponadgimnazjalnych. Strzegomscy licealiści wyróżniali się przypiętymi znaczkami z logo szkoły. Dla naszych maturzystów była to próba generalna przed studniówką, która odbędzie się 14.01.2012 r. w Wałbrzychu. Zapowiada się wspaniała zabawa studniówkowa!

Wyjazdy do teatru, opery, kina i na narty - to ferie w LO!

Wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu feryjnego zapraszamy do LO. W planie są wyjazdy do teatru, kina, na narty, a nawet dzień z humorem angielskim. Zapraszamy do zapisów w sekretariacie LO. Liczba miejsc ograniczona.

Gimnazjaliści w LO

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zorganizowało dla gimnazjalistów drzwi otwarte. Licealiści przywitali młodzież gimnazjalną występem szkolnego zespołu rockowego LOaded, zaprezentowali część artystyczną, w której przedstawili poszczególne nachylenia, a także zwyczaje i tradycje szkoły. Młodzież niesamowicie się bawiła podczas całej prezentacji . Nie zabrakło wspólnego śpiewania i dopingowania występujących. Gimnazjaliści poznali również przyszłych wychowawców klas pierwszych, a także zwiedzali gabinety lekcyjne i administracyjne liceum. Uczniom bardzo przypadła do gustu pracownia w systemie MC, szkolna kawiarenka, indywidualne szafki na książki i ubrania. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku: fontanny z czekoladą, owoców, ciastek i napojów.

Sylwestrowa zabawa w LO

Sylwester na trzech piętrach, profesjonalna orkiestra i zabawa do 6.00 rano – tak bawiono się w strzegomskim LO.
Wielki atutem zabawy sylwestrowej w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu były doskonała aranżacja poszczególnych pięter budynku. Na parterze można było spróbować swojskiego jadła: gołąbków, pierogów, żurku z jajkiem, smalcu z chrupiącym chlebem, na I piętrze pysznych ciast z aromatyczną kawą i herbatą, natomiast w sali głównej do dyspozycji gości były dania obiadowe i przystawki . Wspaniale zaprezentował się również zespół „Vabank”, który grał nie tylko najnowsze przeboje, ale również nieśmiertelne utwory lat 80 i 90. Muzyka była tak dobrze dobrana, że ostatnie pary zeszły z parkietu po 6.00 rano. Nie zabrakło również licznych atrakcji: wyboru króla i królowej balu, barwnych korowodów i sylwestrowego szaleństwa. To był bardzo udany początek roku 2012!

Świąteczne spotkanie absolwentów LO

27 grudnia 2011 r. odbyło się spotkanie absolwentów LO z dyrekcją i wychowawcami. Absolwenci, którzy skończyli szkołę wraz z majową maturą, po 6 miesiącach, powracają do szkoły, aby podzielić się swoimi pierwszymi wrażeniami z dorosłego, studenckiego życia. Młodzież wypełnia ankiety, w których zawiera informacje o swoich losach, a także wspomina najpiękniejsze chwile, powiedzonka nauczycieli, opowiada anegdoty z życia szkoły. Nie mogło zabraknąć wspomnieniowej prezentacji multimedialnej ze zdjęciami z całego pobytu w LO, a także odsłonięcia pamiątkowego tablo i długich koleżeńskich rozmów. „ Świąteczne spotkanie absolwentów – jak relacjonuje dyrektor Tomasz Marczak – to okazja do spojrzenia na własną szkołę z perspektywy czasu. Jak pokazała analiza ankiet większość absolwentów bardzo ciepło, sentymentalnie i z wielki wzruszeniem wspomina lata spędzone w LO. Nic dziwnego, bo przecież liceum już na zawsze będzie ich Alma Mater” – dodaje dyrektor. Kolejne spotkanie ze szkołą i wychowawcami: Małgorzatą Kucharską, Bożeną Wichłacz, Przemysławem Stempniewiczem i Anitą Kołaczek już za pięć lat na VI Zjeździe Absolwentów. Już dziś w imieniu LO zapraszamy!

Magia świąt w LO

Święta to magiczny czas życzeń, wspólnego kolędowania i przeżywania wielkiej tajemnicy narodzin Jezusa. W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu świętowanie ma szczególną oprawę. W środę odbył się IX Konkurs Tradycji Bożonarodzeniowej” podczas którego klasy prezentowały swoje umiejętności w kategoriach: kolęda świąteczna, wiersz lub proza o tematyce świątecznej lub scenka teatralna. Zwyciężyła klasa II b, która zaprezentowała współczesną kolędę z wizualizacją taneczną. II miejsce przypadło klasie II d, która przedstawiła scenkę z tradycyjna polską wieczerzą wigilijną, III miejsce zajęły klasy I a i I b. Konkurs był również okazją do podsumowania dwóch tygodni przygotowań do świąt, podczas których uczniowie zdobili klasy, wykonywali ozdoby świąteczne. Najpiękniej swoją salę lekcyjną ozdobiła klasa 1c, a ozdoby świąteczne Marty Czyczerskiej i Doroty Bartnik zachwyciły jury. Dochód ze sprzedaży ozdób świątecznych uczniowie przeznaczyli dla afrykańskiej klasy z Korr w ramach projektu „Adopcja na odległość”.

IX Konkurs Twórczości Bożonarodzeniowej w ZSO w Strzegomiu

Imprezy 21 grudnia 2011 r. odbył się IX Konkurs Twórczości Bożonarodzeniowej w ZSO w Strzegomiu

DIAMENT Z LO

Jakub Bednarski, uczeń klasy Id Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, zakwalifikował się do udziału w prestiżowym projekcie edukacyjnym „Szlifowanie diamentów”, który adresowany jest do uzdolnionych uczniów województwa dolnośląskiego. Organizatorem projektu jest wrocławska Fundacja Edukacji Międzynarodowej, która, od ponad 20 lat, prowadzi na terenie Dolnego Śląska działania wspierające rozwój zdolnych uczniów, m.in. program stypendialny „zDolny Śląsk” oraz konkursy „zDolny Ślązak Gimnazjalista” i „zDolny Ślązaczek”.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,119,707 Unikalnych wizyt