Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Mroczna żakinada licealistów!

W sobotę (02.06.2012) na strzegomskim rynku odbyło się podsumowanie akcji „Z książką na walizkach”. Centralnym punktem wydarzenia była żakinada dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tym barwnym korowodzie nie mogło zabraknąć uczniów i nauczycieli LO. Dominowały trzy konwencje: wampirów, potworów i demonów, „dzieci kwiatów” oraz baśniowych smoków. Wspaniale zaprezentowali się uczniowie klas: I d, I a, I c i II c. Jak zwykle nie zawiedli nauczyciele: Elżbieta Farion, Joanna Durlik, Beata Suwart – Orzechowska, Przemysław Stempniewicz, Piotr Bułakowski.. Licealiści przemaszerowali przez ulice miasta w rytm muzyki „Thriller”. Nie zabrakło świetnej zabawy, tańców i śpiewów. Uczestnicy otrzymali nagrodę w kwocie 1000 zł od burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchyty. A jak zapewnia dyr. Tomasz Marczak „to nie koniec nagród dla aktywnych klas i kreatywnych licealistów, którzy tak wspaniale reprezentują szkołę w uroczystościach miejskich i gminnych”. Czekamy na kolejne wydarzenia z udziałem strzegomskiej młodzieży.

Wybory do Młodzieżowej Rady w LO!

28 maja w strzegomskim liceum odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady. Siedmioro uczniów z naszej społeczności zgłosiło chęć do udziału w tym przedsięwzięciu, miejsc było sześć. Spotkanie w auli szkolnej oficjalnie otworzył dyr. Tomasz Marczak, który zaznaczył, że przed młodymi kandydatami wielkie wyzwanie i olbrzymia odpowiedzialność, ponieważ to oni będą decydować o kształcie powstającej rady i jakości uchwał.
Kandydaci prezentowali swój program za pomocą plakatów oraz mów wyborczych. Prezentację rozpoczął aktualny przewodniczący naszej szkoły Bartek Bajda, który po krótkim wystąpieniu został nagrodzony brawami. Następna osoba, Natalia Chyłek swym przemówieniem bezwzględnie zachęciła głosujących do postawienia krzyżyka obok swojego nazwiska. Po Natalii wystąpił pierwszoklasista Jakub Horbacz, wzbudzając zainteresowanie wśród rówieśników. Jego wystąpienie i cele jakie sobie obrał zapewniły mu miejsce na tak zaszczytnym stanowisku.

Licealista Remigiusz Knapik stypendystą Urzędu Marszałkowskiego!

Miło nam zakomunikować, że na podstawie uchwały Zarządu Województwa Dolnośląskiego z dnia 10 maja 2012, na podstawie rekomendacji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu, Remigiusz Knapik otrzymał stypendium w zakresie twórczości artystycznej. Remigiusz otrzyma kwotę 8000 zł na realizację projektu pod nazwą „Opłata czesnego, zakup pianina cyfrowego”. Uroczystość wręczenia stypendium odbędzie się 31.05.2012 r. w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Remigiusz Knapik to niezwykle utalentowany wykonawca muzyki progresywnej ! Gratulujemy!

Sukces licealistów z LOaded!

W środę (23.05.) odbył się konkurs „Muzyka łączy Europę” organizowany przez Gimnazjum nr 1. W takim muzycznym przedsięwzięciu nie mogło zabraknąć licealnej grupy LOaded. Ze względu na regulamin konkursu ograniczający ilość uczestników zespół LOaded wystąpił w dwóch składach: żeńskim (LOaded I) - Zuzanna Konieczna, Maria Konieczna, Wioletta Zym oraz męskim (LOaded II) - Damian Świędrych, Piotr Rudnicki, Kacper Biesiadziński, Marcin Wołowiec i Remigiusz Knapik. Dziewczyny uzyskały wyróżnienie, natomiast panowie uzyskali II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Grupa licealistów zachwyciła swoim występem, dlatego po części konkursowej LOaded II, na prośbę publiczności, zwłaszcza jej piękniejszej części, dał spontaniczny koncert. Młodzież świetnie się bawiła opuszczając miejsca siedzące i bawiąc się pod sceną.
Już niebawem muzycy z LOaded udadzą się do Znojmo w Czechach, aby dać koncert przed młodzieżą Liceum Pedagogicznego. Powoadzenia!

Licealiści w Akademii Wychowania Fizycznego

W dniu 23 maja uczniowie klas 1c i 2c o nachyleniu przyrodniczym, wraz z organizatorem Przemysławem Stempniewiczem oraz opiekunami Joanną Durlik i Piotrem Bułakowskim uczestniczyli w wyjeździe na Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wizyta licealistów jest efektem współpracy LO z AWF-em, a także prof. Janem Chmurą, który jest absolwentem LO, a dzisiaj pełni funkcję dziekana AWF-u.
Uczniowie LO zwiedzili sportowe obiekty uczelni , przede wszystkim Kompleks Pól Marsowych - jeden z najlepszych w Europie, na który składają się trzy pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej, dwa z nawierzchnią z trawy naturalnej i jedno z trawy sztucznej, zespół boisk o nawierzchni poliuretanowej, na których można grać w koszykówkę, siatkówkę lub piłkę ręczną oraz boiska z podłożem z piasku do gry w piłkę siatkową i nożną.

Abiturientka liceum w finale Konkursu Akademickiego o indeks im. Biskupa J. Chrapka

Martyna Boruszewska – świeżo upieczona abiturientka klasy humanistyczno-dziennikarskiej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu znalazła się w finale XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Akademickiego o stypendium i indeks im. Biskupa Jana Chrapka i powalczy o miejsce na wymarzonym przez siebie kierunku jednej z prestiżowych uczelni wyższych – Uniwersytetu Warszawskiego lub Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Warto nadmienić, że jeszcze w połowie kwietnia b. r., tuż przed maturą, Martyna kończyła prace redakcyjne nad reportażem. Udział we wspomnianym Konkursie Akademickim zakładał bowiem napisanie obszernego artykułu lub reportażu oraz udokumentowanie osiągnięć szkolnych, artystycznych, literackich, naukowych lub potwierdzenie aktywności w zakresie wolontariatu czy w środowisku lokalnym. Uczestnicy konkursu musieli ponadto wykazać się wysokimi wynikami w nauce, udziałem w konkursach i olimpiadach.

Ruszył dziennik elektroniczny w LO!

W poniedziałek (21.05.) nastąpiła inauguracja dziennika elektronicznego w LO. Po kilkutygodniowych szkoleniach i przygotowaniach na platformie dziennika zostały zamieszczone wszystkie niezbędne informacje. Uczniowie i rodzice otrzymali indywidualne kody dostępu i od tego momentu sprawdzanie ocen, frekwencji, informacji o zastępstwach i sprawach szkolnych jest możliwe w każdej chwili, nawet z domowego komputera. Nauczyciele na lekcjach, za pomocą tabletów, nanoszą dane na platformę. Elektroniczny obieg informacji prowadzi również sekretariat szkoły, który przekazuje wszystkie dane związane z funkcjonowaniem LO. Wprowadzenie dziennika elektronicznego spotkało się z wielkim zainteresowaniem rodziców, którzy tłumnie przybyli na spotkanie szkoleniowe. „Dziennik elektroniczny – dodaje dyr. T. Marczak – jest kapitalnym narzędziem w pracy nauczyciela, ponieważ system automatycznie wykonuje wszystkie zestawienia, statystyki, generuje kartki na zebrania z rodzicami, a nawet przygotowuje wydruk świadectw. Dla rodziców i uczniów jest to natychmiastowy dostęp do ocen, frekwencji i wszystkich spraw szkolnych. Los tradycyjnego dziennika jest w naszej szkole przesądzony” –dodaje dyrektor.

II miejsce w powiecie piłkarzy LO. Smuda na trybunach?

Dnia 19.04.2012r. w Burkatowie odbyły się powiatowe zawody piłki nożnej. Przeciwnikami naszego liceum były szkoły ze Świdnicy: Zespół Szkół nr 1, I LO, Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych. Na samym początku zawodów, dowiedzieliśmy się , że będziemy mieć jednego przeciwnika mniej, ponieważ Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych nie stawił się do rozgrywek.
W pierwszym meczu nasi piłkarze zmierzyli się z I LO. Mecz był bardzo fizyczny, nie mogliśmy oglądać finezyjnych akcji ze względu na krótkie, wąskie i fatalnie przygotowane boisko. Gołym okiem było widać, jak na takim boisku trudno wyprowadzić ofensywną akcję. Ostatecznie w meczu nie padły żadne bramki.

UWAGA MATURZYŚCI !!!

Rusza kolejna edycja Stypendiów Pomostowych. Program skierowany jest do osób, które w bieżącym roku zdały egzamin maturalny i będą kontynuować naukę na studiach stacjonarnych magisterskich na dowolnej uczelni państwowej w Polsce.
Więcej informacji znajdziesz na stronie:
http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia_na_I_rok.html
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,762,279 Unikalnych wizyt