Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Życzenia


Zdrowych, pogodnych Świat Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!


Dyrekcja, nauczyciele i społeczność uczniowska LO

Indeksy i certyfikaty Politechniki Wrocławskiej dla uczniów LO!

Po certyfikatach Studium Talent z fizyki, które uzyskało ośmioro licealistów, miło nam zakomunikować, że kolejnych ośmioro uczniów LO uzyskało certyfikaty, tym razem z matematyki: Michał Smyk, Michał Sozański, Milena Chajduga, Natalia Łobodziec, Paweł Zajączkowski, Jakub Siemiński, Mateusz Kular, Sebastian Posacki. Licealiści otrzymali tym samym dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską.

Klub Kibica LO na Zagłębiu Lubin

W poniedziałek (02.04.2012 r.) Klub Kibica LO zorganizował kolejny wyjazd na mecz piłki nożnej. Tym razem, 40 – osobowa grupa licealistów, gimnazjalistów i miłośników sportu uczestniczyła w spotkaniu Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok. Mecz odbył się na zmodernizowanym stadionie w Lubinie. Pierwsza połowa nie zachwyciła mimo tego, że gospodarze zdobyli gola już w 9 minucie. Druga była znacznie ciekawsza. Drugiego gola dla Zagłębia strzelił Szymon Pawłowski, ale kilkadziesiąt minut później Jagiellonia Białystok odpowiedziała celnym trafieniem do bramki Zagłębia. Klub Kibica LO, wraz z opiekunami – Przemysławem Stempniewiczem i Erykiem Bendigiem przygotowują kolejne wyjazdy na widowiska sportowe. W planach mecz piłki siatkowej kobiet oraz zawody żużlowe. Szczegóły w najbliższym czasie.

LO w TV TELETOP SUDETY

Pielgrzymka maturzystów LO do Częstochowy

W piątek 16marca odbyła się coroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. W piątkowy poranek 90. maturzystów naszego Liceum wyruszyło do Częstochowy w intencji pomyślnie zdanej matury oraz dobrych wyborów życiowych. Młodzieży towarzyszyli wychowawcy klas: p. Kamila Mazur, p. Małgorzata Kucharska, p. Beata Suwart – Orzechowska, p. Elżbieta Farion; katecheci: ks. Tomasz Gwizdek, ks. Sebastian Bardas oraz pedagog szkolny p. Sylwia Witka.
Centralnym punktem programu była Msza Święta sprawowana przed Cudownym Obrazem, której przewodniczył i homilię o Bożej miłości wygłosił biskup Adam Bałabuch (biskup pomocniczy diecezji świdnickiej). Po Mszy maturzyści mieli okazję wysłuchać konferencji ks. dra Janusza Michalewskiego. Pielgrzymkę zakończyła Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.

SUKCESY, PASJE I AMBICJE UCZNIÓW LO!

Wielkość szkoły mierzy się wielkością jej uczniów, a sukcesów, pasji i ambicji strzegomskim licealistom nie brakuje. Miło nam zakomunikować, że ośmioro naszych licealistów otrzymało certyfikaty z fizyki w Studium Talent. Dzięki temu nasi trzecioklasiści: Kacper Drozd, Kamil Chrząstek, Grzegorz Wołoch, Kajetan Bielawski, Mateusz Orzymkowski, Marcin Iwanicki, Paulina Wierzbicka, Łukasz Szałecki uzyskali dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską. Licealiści są więc o krok od studiowania na prestiżowej uczelni, przed nimi już tylko matura.

Klub kibica LO na Śląsku Wrocław

W środę (21.03.) licealiści oraz młodzież z gminy Strzegom, wraz z dyr. T. Marczakiem oraz nauczycielami wychowania fizycznego: P. Stempniewiczem i Erykiem Benigiem, udali się na nowy stadion we Wrocławiu, który za kilka miesięcy będzie areną zmagań Euro 2012. Okazja była niezwykła, ponieważ doszło do bardzo emocjonującego spotkania pomiędzy WKS Śląsk Wrocław a Arką Gdynia. Po porażce Śląska w Gdyni 2:0, klub z Wrocławia musiał zdobyć przynajmniej trzy gole, aby awansować do kolejnych rozgrywek. Młodzież była światkiem wspaniałego widowiska piłkarskiego, podczas którego padły aż cztery bramki – jedna dla Arki Gdynia, a trzy dla Śląska Wrocław. Młodzi kibice świetnie się bawili podczas meczu skandując, klaszcząc, wymachując szalikami i proporcami. Nie zabrakło emocjonujących reakcji podczas akcji i bramek, zwłaszcza tych, które zdobył Śląsk Wrocław. Największe wrażenie robił jednak nowy stadion, na którym może się zmieścić 45 000 widzów. J

Licealiści w finale Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku!

Strzegomscy licealiści wzięli udział w otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Sudoku. Do eliminacji zgłosiło się ponad 100 szkół. Wystartowało w nich blisko 4000 uczniów. Miło nam zakomunikować, że w finale znaleźli się uczniowie LO: Milena Chajduga i Adam Balawender – uczniowie klasy matematyczno – fizycznej. Licealiści wezmą udział w Mistrzostwach Polski w Sudoku organizowanych przez Fundację Rozwoju Matematyki, który odbędzie się w Warszawie. Opiekunem finalistów jest p. Ewa Tutka. Gratulujemy!

Nowoczesna pracownia laptopów w LO!

W piątek do Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu dotarła kolejna partia sprzętu komputerowego i multimedialnego, który szkoła otrzymała w ramach projektu „Dolnośląska e-szkoła”. Po 15 tabletach, które dotarły do liceum na początku marca , wyposażenie LO wzbogaciło się o przenośną pracownię komputerową z 28 laptopami, 2 routery, tablicę interaktywną z projektorem, zestaw testico dla całej klasy oraz wizualizer. „Szczególnie cieszy nas – dodaje dyr. Tomasz Marczak – przenośna pracownia laptopów, z której będą korzystać, przede wszystkim, uczniowie klasy informatycznej powstającej w LO od września, a także uczniowie klas matematycznych przygotowujących się do studiów na politechnice”. W piątek odbyła się już pierwsza lekcja informatyki w klasie matematyczno – fizycznej, którą poprowadził mgr Przemysław Knap. „Praca na tak nowoczesnym sprzęcie daje młodzieży niesamowite możliwości rozwoju, zwłaszcza, że każdy uczeń otrzymuje na zajęciach własnego laptopa” – dodaje nauczyciel.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,237,618 Unikalnych wizyt