Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Parking przy LO?

Koncepcja parkingu zaproponowana przez planistę jest bardzo obiecująca: 30 miejsc na samochody osobowe, oddzielny wjazd i wyjazd. Docelowo parking będzie ogrodzony i monitorowany. Tak dyrekcja LO postanowiła rozwiązać problemy parkingowe i komunikacyjne liceum , ponieważ do tej pory parkowanie dokonywało się wzdłuż ulicy T. Kościuszki . Z każdym rokiem jednak sznur samochodów wydłużał się. Często bywa tak, że aby zaparkować przed liceum trzeba szukać odległych miejsc na krańcach ulicy. Jak zapewnia dyrektor LO Tomasz Marczak: „Ten stan rzeczy stał się prawdziwym wyzwaniem. Dzięki życzliwości organu prowadzącego otrzymaliśmy fundusze na uzyskanie wymaganych pozwoleń na budowę, a także obietnicę prywatnego sponsora, że parking powstanie po dopełnieniu wszystkich formalności”. Realizacja planów zależna jest teraz od terminu uzyskania zgody na budowę i aury. Najpóźniej na wiosnę problemy komunikacyjne przed LO powinny być rozwiązane. Zmotoryzowanym na pewno nie zabraknie cierpliwości.

Z logo LO!

Nie jest tajemnicą, że społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu jest bardzo związana ze swoją szkołą, co można dostrzec podczas różnych imprez i uroczystości organizowanych w ogólniaku, a także w codziennej atmosferze szkoły. Wyrazem tej więzi jest również wpinany znaczek z logo liceum, który od kilku dni noszą nauczyciele i uczniowie LO. Jak dodaje dyrektor Tomasz Marczak: „500 znaczków ufundował Marek Czyczerski – absolwent szkoły, który z sentymentem wspomina lata spędzone w liceum. Serdecznie dziękuję za ten wspaniały świąteczny prezent”. Znaczki znajdują się w sekretariacie szkoły i każdy, kto chce się identyfikować ze strzegomskim LO może taki znaczek otrzymać. Oczywiście oferta jest ważna do wyczerpania zapasów, a trzeba przyznać, że z każdym dniem znaczków ubywa.

Piekielne otrzęsiny w LO

6 grudnia, tak jak tradycja nakazuje, w liceum odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów. Nowi licealiści obowiązkowo musieli przejść przez piekielny chrzest, ponieważ klasa II d, która była organizatorem uroczystości, przygotowała ją w konwencji dantejskiego piekła. Pierwszoklasiści musieli doświadczyć wszystkich piekielnych katuszy, aby stać się pełnoprawnymi członkami licealnej społeczności.
Można rzec, że uczniowie klasy II d urządzili pierwszakom niezłe piekiełko. Motto tego wydarzenia było zaczerpnięte z „Boskiej komedii” Dantego Alighieri: „Wy, którzy tu wchodzicie, porzućcie wszelką nadzieję”. Nie zabrakło również piekielnych czeluści, a także uroczych diabełków i demonicznego księcia ciemności.

Świąteczne LO!

W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu widać już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Elewacje budynku zdobią setki lampek upiętych w misterną siatkę, w holu szkoły uczniowie klas pierwszych ubrali żywą choinkę w kolory srebra, złota i czerwieni oraz przyozdobili drzwi wszystkich klas. Olbrzymie zainteresowanie wzbudza kolorowa choinka zawieszona między piętrami. Oprócz dekoracji szkoły licealiści uczestniczą w licznych konkursach: dekoracja klas, ozdoby świąteczne oraz przygotowują prezentacje świąteczne. Kumulacją tych wszystkich przygotowań świątecznych będzie szkolna wigilia z tysiącem pierogów i barszczem. Będą kolędy, życzenia i wspaniała atmosfera magicznych świąt…

Klub Kibica LO na kolejnym widowisku sportowym!

Uczniowski Klub Kibica z Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, wraz z nauczycielami wychowania fizycznego Przemysławem Stempniewiczem i Erykiem Bendigiem, uczestniczył w kolejnych rozgrywkach Plus Ligi Kobiet we Wrocławiu. W ostatni piątek, po emocjonującym meczu siatkarki Impelu Gwardii Wrocław pokonały PTPS Piła 3:1. O losach meczu zadecydowała końcówka, w której siatkarki Impelu przegrywały 20:23. Spotkanie można było obejrzeć „na żywo” w Polsat Sport. Ujęcia z uczniami wielokrotnie były pokazywane podczas transmisji, ponieważ zajmowali oni miejsce tuż przy boisku, ale również dlatego, że licealiści posiadali olbrzymi transparent z logo LO. Tradycyjnie wraz z licealistami na rozgrywki wybrali się również uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu.

W LO powstał rockowy zespół muzyczny!

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Strzegomiu jest niezwykle uzdolniona muzycznie. Występy wokalne szkolnych pasjonatów muzyki, podczas uroczystości szkolnych i państwowych, zawsze zachwycały. „Dlatego – zapewnia dyrektor LO Tomasz Marczak – powstanie zespołu muzycznego było kwestią czasu. Ogłosiłem konkurs na nazwę grupy i, oprócz niezwykle oryginalnych propozycji takich jak: „No name”, „Partyzanci z wyciętego lasu”, pojawiła się nazwa, która przypadła całemu zespołowi do gustu – „LOaded”. „Doładowani”, ponieważ tak można tłumaczyć nazwę zespołu ma odzwierciedlać pozytywną energię i siłę licealistów.

Monitorowane LO

W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu został zamontowany system monitoringu składający się z rejestratora, który zapisuje na twardy dysk obraz przekazywany z kamer oraz cztery nowoczesne kamery o wysokich parametrach zapisu i trybie nocnym. Całość inwestycji została sfinansowana ze środków własnych szkoły oraz dzięki niezwykłemu zaangażowaniu rodziców, którzy dokonali zakupu trzech kamer. „Chciałbym serdecznie podziękować – dodaje dyrektor Tomasz Marczak - Pani Dorocie Sobol oraz Dariuszowi Pylakowi za wspaniałe włączenie się w poprawę bezpieczeństwa w naszej szkole”. W następnych miesiącach system monitoringu będzie w dalszym ciągu rozwijany aż do ośmiu kamer, które obejmą cały teren szkoły.

VII Olimpiada Przedsiębiorczości w naszej szkole

Nauka1 grudnia 2011r. odbył się I etap VII Olimpiady Przedsiębiorczości.
Olimpiada organizowana jest corocznie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym. Uczestnictwo w Olimpiadzie jest dobrowolne.
Eliminacje szkolne polegają na rozwiązaniu testu wiedzy. Zakres tematyczny eliminacji szkolnych odpowiada programowi Olimpiady (części stałej i zmiennej), a w szczególności znajomości zagadnień z podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości na ocenę bardzo dobrą.

Uczeń LO otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów!

Adam Balawender znalazł się w gronie 16 najzdolniejszych uczniów powiatu świdnickiego, którzy 29.11.2011 r. otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się w auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Adam Balawender odebrał wyróżnienie z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Beaty Pawłowicz oraz etatowego członka zarządu Sabiny Cebuli, która reprezentowała powiat świdnicki. Adam, uczeń klasy maturalnej, jest niezwykle uzdolnionym matematykiem, dla którego liczby są poezją. Gratulujemy i życzymy 100% na maturze rozszerzonej z matematyki.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,021,485 Unikalnych wizyt