Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

UWAGA MATURZYŚCI !!!

Rusza kolejna edycja Stypendiów Pomostowych. Program skierowany jest do osób, które w bieżącym roku zdały egzamin maturalny i będą kontynuować naukę na studiach stacjonarnych magisterskich na dowolnej uczelni państwowej w Polsce.
Więcej informacji znajdziesz na stronie:
http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia_na_I_rok.html

Informacja dla gimnazjalistów!

W najbliższych dniach wydłużamy godziny przyjmowania dokumentów:

Środa – 17.00 (sekretariat)
Czwartek – 17.00 (księgowość)
Piątek – 17.00 (sekretariat)
Poniedziałek – 17.00 (sekretariat)


Zapraszamy!

Izrael, Ukraina, Czechy, Niemcy - najbliższe projekty uczniów LO!

W najbliższych miesiącach uczniowie ze strzegomskiego LO udadzą się do Izraela, Niemiec, Czech i na Ukrainę, aby realizować międzynarodowe projekty. Już w czerwcu licealiści z klasy I B spotkają się ze swoimi niemieckimi koleżankami i kolegami z Magdeburga, aby realizować projekt historyczny, który będzie związany z miejscami historycznymi w Niemczech, powiązanymi z historią Polski. W Magdeburgu, miejscu osadzenia Józefa Piłsudskiego, licealiści poznają niemiecką część biografii marszałka. W Berlinie uczniowie prześledzą historię upadku Muru Berlińskiego, a także omówią wpływ komunizmu na kraje europejskie. Nie zabraknie oczywiście zwiedzania współczesnego Magdeburga i Berlina wraz z młodzieżą niemiecką. To już kolejny projekt, w którym uczniowie LO, wraz ze swoimi niemieckimi rówieśnikami, zgłębiają historię Europy, ale także poznają współczesne oblicze Niemiec i Polski. We wrześniu młodzież niemiecka przyjedzie do Strzegomia. W planach będzie zwiedzanie historycznych miejsc Książa i Wrocławia.

Akcja "Z książką na walizkach"


Lekcje multimedialne w LO!

Od ponad miesiąca w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu uczniowie mają do swojej dyspozycji nowoczesną pracownię laptopów. Aby w pełni wykorzystać możliwości pracowni w LO zostały ogłoszone „dni z laptopami”, podczas których wszystkie zajęcia lekcyjne są prowadzone z wykorzystaniem laptopów. Dzięki internetowi bezprzewodowemu zajęcia z matematyki, języka polskiego, biologii, fizyki i innych przedmiotów wzbogacone są o dodatkowe informacje i materiały edukacyjne pozyskane z sieci. LO, w ramach projektu e-szkoła, otrzymało również tablet graficzny, który będzie wykorzystywany przez uczniów do tworzenia projektów graficznych i artystycznych, zwłaszcza na zajęciach informatyki. Zajęcia w LO to edukacja na bardzo wysokim poziomie edukacyjnym i informatycznym.

Edukacja praktyczna licealistów!

Klasy przyrodnicze (I C i II C) strzegomskiego LO postanowiły poszerzyć swoją wiedzę i dlatego , pod opieką nauczycielek mgr Aleksandry Szyrner, mgr Joanny Durlik oraz mgr Lucyny Miłek, uczestniczyły w wyjeździe do wrocławskiego Muzeum Przyrodniczego i Muzeum Człowieka. Wyjazd był dla uczestników dobrą okazją do poszerzenia wiedzy o systematyce owadów i ewolucji człowieka. Szczególną uwagę uczniów przykuły unikatowe gatunki owadów. W Muzeum Przyrodniczym licealiści podziwiali również jedyny w Polsce kompletny szkielet płetwala błękitnego.
Między lekcjami muzealnymi licealiści mieli okazję skorzystać ze słonecznej pogody i spacerować po Ostrowie Tumskim. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych, zwłaszcza, że połączenie wycieczki edukacyjnej z krajoznawczą jest najbardziej efektywne.

INFORMACJE dla uczniów klas 1 i 2 - AKTUALIZACJA

W dniu 11 maja (tj. piątek) zajęcia odbędą się według nowego planu, jednak wszystkie zajęcia danej klasy będą się odbywać w jednej , przypisanej sali.
IA- 3
IB-22
IC-23
ID- 24
IIA-25
IIB-21
IIC-9
IID-2
Proszę również zajrzeć do pliku z zastępstwami: plik doc , plik pdf

Matura z matematyki. Ufff już po - mówią licealiści!

Na maturę z matematyki wszyscy maturzyści czekają zawsze z wielką niecierpliwością. Tak było również w tym roku. Po egzaminach z języka polskiego, zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym, przyszedł czas na matematykę. Od rana w strzegomskim liceum można było zauważyć grupki maturzystów wymieniających ostatnie uwagi na temat zbliżającego się egzaminu. Spokojem i powagą emanowali licealiści z klasy matematycznej, lekką nerwowość dało się wyczuć u humanistów i tych wszystkich, którzy za matematyką nie przepadają. Godz. 9.00 – arkusze rozdane, szelest przewracanych kartek testowych i kompletna cisza trwająca 170 minut. Pierwsi na korytarzu pojawili się miłośnicy matematyki: Adam i Kajetan, którzy stwierdzili, że matura nie sprawiła im żadnego kłopotu. „Środa będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem – dodają licealiści – ponieważ przed nami egzamin z matematyki na poziomie rozszerzonym”. Zmaganie z maturami będzie trwało w LO aż do 18 maja. Powodzenia!

MATURA W LO!

W piątek (04.05.) aż 129 osób przystąpiło do egzaminu dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Pierwszym przedmiotem, z którym musieli się zmierzyć był język polski. Przed godz. 9.00 już wszyscy maturzyści zajęli miejsca w auli szkolnej i w pięciu klasach lekcyjnych. Zauważyć można było podenerwowanie maturzystów, ale także ciekawość związaną z zawartością arkusza egzaminacyjnego. Po przejściu procedur kodowania licealiści otworzyli arkusze. W szkole zapanowała absolutna cisza – bez dzwonków, przerw, codziennej uczniowskiej bieganiny, ponieważ klasy I i II, dzięki maturzystom, mają wydłużony weekend majowy. Pierwsi maturzyści opuścili salę już po dwóch godzinach pisania. Jak zapewnia Michał – część testowa oraz tematy pracy pisemnej nie przysporzyły większych kłopotów. Zadowolenia nie kryli również Katarzyna i Piotrek – uff pierwszy stres za nami, było spoko!
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,237,563 Unikalnych wizyt