Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Licealistka z indeksem

Aleksandra Burdzy - uczennica klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu została jedną z laureatek II edycji Konkursu Filozofii Klasycznej. Organizatorem Konkursu Filozofii Klasycznej (KFK) był Instytut Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pod patronatem honorowym Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Tegoroczna edycja organizowana w roku szkolnym 2016/2017 przebiegała pod hasłem: „Kim jest człowiek?”. Organizatorzy mieli na celu przybliżyć młodzieży specyfikę myślenia filozoficznego i jego znaczenia w rozumieniu rzeczywistości, uświadomić bogactwo myśli klasycznej, rozwinąć umiejętności logicznego myślenia, formułowania wypowiedzi oraz pogłębić refleksję nad człowiekiem i otaczającym go światem.
Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszy (szkolny) oraz drugi (okręgowy) polegał na rozwiązaniu tekstu wielokrotnego wyboru oraz pisemnej odpowiedzi na pytania otwarte. Mimo dużej konkurencji Ola zakwalifikowała się do ostatniego etapu - etapu wojewódzkiego.

RM FM i LO!

W sobotę (22.04.) licealistki z klasy dziennikarsko – medialnej i prawniczej uczestniczyły w realizacji programu „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”. Żółty wóz transmisyjny RM FM zatrzymał się na strzegomskim rynku skąd nadawał program o naszym mieście. Dla uczniów klasy dziennikarsko – medialnej była to świetna okazja, aby podpatrzeć pracę dziennikarzy radiowych. Licealistki wypowiedziały się również na antenie RM FM na temat Strzegomia, a także nagrały własne wywiady z dziennikarzami RM FM dla szkolnego radia „Głos Liceum”.

Konkurs stołów wielkanocnych w LO

Przedświąteczna środa ma w strzegomskim LO niepowtarzalną aurę, ponieważ w tym dniu uczniowie w auli szkolnej przygotowują stoły wielkanocne. Zapach świątecznego żurku, kiełbas i ciast wypełnia korytarze liceum. Każda klasa aranżuje stół według swojego pomysłu. Oprócz tradycyjnych potraw całości wrażenia dopełniają świąteczne dekoracje Jury w składzie: dyr. Tomasz Marczak oraz panie z obsługi - Bożena Bąkowska, Danuta Iwen i Beata Osoba miało bardzo trudne zadanie, ponieważ stoły zostały przygotowane przepięknie. W związku z tym wszystkie klasy zostały nagrodzone dofinansowaniem do wycieczek szkolnych.
Świąteczną środę dopełniła część artystyczna przygotowana przez uczniów pod przewodnictwem nauczycieli: Agnieszki Rut i Jacka Fornala. Nie zabrakło pasyjnych utworów i refleksji o wielkanocnych symbolach. Życzenia świąteczne społeczności LO złożył zastępca burmistrza Wiesław Witkowski.

Licealistka śladami Marii Skłodowskiej - Curie

Anna Uglik, uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, zajęła II miejsce w „Konkursie wiedzy o życiu i dokonaniach Marii Skłodowskiej – Curie” organizowanym przez Policealną Szkołę Farmaceutyczną w Świdnicy, pod patronatem starosty świdnickiego Piotra Fedorowicza. I i III miejsca zajęli uczniowie II LO w Świdnicy.
Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 11.04.2017 r. w Starostwie Powiatowym w Świdnicy. Starosta świdnicki Piotr Fedorowicz pogratulował uczniom, życząc pasjonujących wyborów i sukcesów naukowych na miarę Marii Skłodowskiej – Curie. Nagrodzeni, oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymali również nagrody pieniężne.

Humaniści LO na planie filmowym

Na zaproszenie Łukasza Płoszajskiego oraz producenta programów telewizyjnych firmę ATM Grupa S.A. uczniowie z klasy dziennikarsko-medialnej i prawniczej Liceum Ogólnokształcącego W Strzegomiu wystąpili na planie filmowym „Pierwszej miłości”.
Wyjazd licealistów do Wrocławia jest efektem zaangażowania Łukasza Płoszajskiego w edukację medialną i filmową strzegomskich uczniów. Oprócz warsztatów, które aktor prowadzi w LO, to właśnie wyjazdy do studia filmowego ATM we Wrocławiu są praktycznym dopełnieniem wiedzy zwłaszcza, że licealiści występują również w szkolnych przedstawieniach, które każdego roku gromadzą kilkusetosobową widownię.

Jarmark Wielkanocny z udziałem LO!

W niedzielę (09.04.) odbył się gminny Jarmark Wielkanocny. Wśród wielu wystawców nie zabrakło również stołu Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu. 25 rodzajów ciast, babeczki, humus, smalec, swojski chleb, kiszone ogórki oraz świąteczna potrawa: boczek duszony w winie z cebulką i żurawiną – takie smakołyki znalazły się na licealnym stole. Mistrzyniami stołu były: wicedyrektor Ewa Tutka, opiekun SU Lucyna Miłek, przy olbrzymim wsparciu rodziców oraz uczniów: Aleksandry Mikołajczak, Urszuli Koller, Pauliny Marszalik, Ewy Kudzi, Patrycji Stodolak, Klaudii Zakolskiej, Janka Kubiaka, Przemka Wojtanka, Krystiana Krzywdy, Michała Łukaszonka, Pauliny Góry , Michała Kucały, Karola Kałuży.

Projekt polsko - niemiecki LO

W dniach 27.03. – 04.04.2017 r. odbyła się XX międzynarodowa wymiana polsko – niemiecka. W projekcie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu oraz uczniowie dziewiątej klasy Norbertusgymnasium w Magdeburgu. Pierwsza część projektu odbyła się w Polsce (Strzegom, Morawa, Świdnica, Wrocław), natomiast druga w Niemczech (Magdeburg, Berlin). Temat wymiany: „Zbliżenie prze kulturę”. Projekt przygotowały i koordynowały nauczycielki: Joanna Marciniszyn i Kamila Mazur.
Projekt rozpoczął się w pałacu w Morawie, w którym przygotowano moc atrakcji, a także noclegi w historycznym miejscu skrywającym niezwykłe tajemnice. Jednym z najciekawszych momentów w Morawie było spotkanie z panią Melittą Sallai, która opowiedziała o trudach wojny, życiu na emigracji, swoich podróżach, wzlotach i upadkach, a także o niezwykłej miłości.

Film promocyjny LO Strzegom


Indeks i certyfikaty Politechniki Wrocławskiej dla uczniów LO!

Licealiści z klasy matematyczno – fizycznej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Studium Talent” organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Uczniowie LO zdobyli jeden indeks i osiem certyfikatów Politechniki Wrocławskiej!
Zajęcia na Politechnice Wrocławskiej odbywały się w okresie październik 2016 r. - luty 2017 r. i obejmowały 13 wykładów, na których poruszane były zagadnienia analizy matematycznej. Licealiści uczestniczyli w wykładach doc. Janusza Górniaka, a następnie pisali kolokwium uzyskując oceny bardzo dobre i dobre. Kamil Kleniuk uzyskał indeks na wydział matematyki Politechniki Wrocławskiej otrzymując ocenę bardzo dobrą. Malwina Bednarek, Karol Berestecki , Mateusz Cidyło, Paulina Góra, Tomasz Kalicki, Tomasz Orda, Marek Szymański-Sieczka, Elwira Wróblewska uzyskali certyfikaty, dające dodatkowe punkty rekrutacyjne na Politechnikę Wrocławską.
Gratulujemy licealistom oraz ich nauczycielce Ewie Tutce.
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,921,356 Unikalnych wizyt