Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

KARTA SZKOLNA Santander Bank Polska S.A.

BEZPIECZNA SZKOŁA
NOWOCZESNA SZKOŁA

Nasza szkoła uczestniczy w Programie Karta Szkolna, realizowanym przez Santander Bank Polska S.A.

Cele projektu

 Podniesienie poziomu bezpieczeństwa w szkole.
 Promocja nowoczesnej szkoły.
 Edukacja ekonomiczna.
 Wsparcie aktywnych szkół.

Podstawowym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa w placówkach edukacyjnych przez uniemożliwienie osobom nieuprawnionym wstępu na ich teren. Jest to możliwe dzięki instalacji systemu kontroli dostępu obsługiwanego przez karty zbliżeniowe. Karty wyprodukowane i dostarczone przez bank, służą jednocześnie jako identyfikator szkoły, gdyż widnieją na nich elementy wyróżniające – zdjęcie, nazwa i logo szkoły.

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w LO im. Stefana Żeromskiego

„To dopiero przedwiośnie nasze. (…)
Wierzymy, że doczekamy się jasnej wiosenki naszej…”

(Przedwiośnie, S. Żeromski)

W sobotę 8 września w całej Polsce odbyła się akcja propagująca czytanie literatury narodowej. W odpowiedzi na zaproszenie Pary Prezydenckiej oraz list Prezydenta RP Andrzeja Dudy, stanowiący zachętę do lektury „Przedwiośnia”, w strzegomskim Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego akcję czytelniczą zapoczątkowaliśmy już w piątek (7 września). Narodowe Czytanie odbyło się w najbardziej reprezentatywnym miejscu naszego liceum – w szkolnej auli. Przygotowaliśmy skromną, ale wymowną oprawę, na którą składał się: mównica z logo szkoły i model popiersia patrona naszego liceum. Stanowi on pamiątkę po przygotowaniach do wykonania granitowego pomnika autorstwa Jerzego Zyska. Warto przypomnieć, że jego odsłonięcia dokonano z okazji 50-lecia nadania szkole imienia Stefana Żeromskiego w trakcie zjazdu absolwentów LO.

Stypendyści Starosty Świdnickiego z LO!

W poniedziałek (03.09.) w Świdnicy zostały wręczone nagrody dla uczniów którzy w roku szkolnym 2015/2016 uzyskali najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym, byli finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz osiągnęli szczególne sukcesy sportowe. W grupie nagrodzonych nie mogło zabraknąć uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Uroczystego wręczenia stypendiów dokonał starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i wicestarosta Zygmunt Worsa. Nagrodzeni licealiści:
1. Martyna Zielkowska - Najlepszy wynik w szkole uzyskany z egzaminu maturalnego – 96%.
2. Natalia Bodnar - Najlepszy wynik w szkole uzyskany z egzaminu maturalnego- 92,3%.
3. Aneta Kopeć - I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie o Stanisławie Konarskim „ Ksiądz Stanisław Konarski-nasz współczesny”.

Modernizacja hali sportowej LO!

W marcu rozpoczęła się modernizacja hali sportowej LO. Wymieniona została podłoga na hali głównej, okna w salkach sportowych, instalacja grzewcza. Wszystkie sale zostały również wymalowane. W trakcie procedury przetargowej jest wymiana kotłowni węglowej na gazową. W hali sportowej powstała ponownie sala bokserska i salka fitness. Pod koniec września zostanie oddana do użytku sauna wraz z prysznicami.
„Dziękuję serdecznie staroście Piotrowi Fedorowiczowi oraz wicestaroście Zygmuntowi Worsie za realizację tak ważnej inwestycji dla LO, dzięki której licealiści mają idealne warunki do rozwijania swoich umiejętności i sportowych pasji” - dodaje dyr. Tomasz Marczak.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, które odbędzie się 03.09.2018 r. (poniedziałek). Porządek dnia:

8:00 - Msza św. w kościele Zbawiciela Świata w Strzegomiu.
9:30 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w auli LO.
10:15 - spotkanie z wychowawcami w klasach.

Klasa I a - sala 9 (wych. M. Kucharska), I b - sala 8 (wych. A. Kołaczek), I c - sala 24 (wych. S. Łuszczki).

LO dla dorosłychRajd strzegomskich licealistów - czerwiec 2018

W piątek, tj. 15 czerwca, odbył się Rajd Geograficzny. Tym razem my - strzegomscy licealiści - wraz z nauczycielami jako cel swej wędrówki wybraliśmy Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich.
Już o 8:30 wraz ze swoimi nauczycielami trzema autokarami wyruszyliśmy w kierunku miejsca wymarszu.
W trakcie wędrówki szlakiem turystycznym, wiodącym przez Rudawski Park Krajobrazowy, chcieliśmy podziwiać cztery jeziorka (żółte, purpurowe, błękitne i czarne), leżące na zboczu Wielkiej Kopy, do której także udało nam się dotrzeć. Zabarwienie wody w akwenach związane jest ze składem chemicznym ścian i dna wyrobisk. Jednak, jak się zresztą spodziewaliśmy, nie wszystkie jeziorka udało się nam zobaczyć, gdyż z powodu warunków pogodowych (wysokiej temperatury, braku opadów) niektóre z nich po prostu okresowo wyschły. Nas to jednak nie zraziło, gdyż mogliśmy aktywnie spędzić czas w lesie, na świeżym powietrzu i w dodatku w miłym towarzystwie.

Dziennikarska przygoda licealistów w Warszawie

Na początku czerwca klasa dziennikarsko – medialna i prawnicza Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odbyła niezwykle interesującą wycieczkę do Warszawy. Najważniejsze punkty programu obejmowały: zwiedzanie stolicy, Sejmu RP, siedziby Radiowej „Trójki” i studia telewizyjnego TVN.
Relacja licealistów:
„W poniedziałek (04.06.) wyjechaliśmy autokarem spod szkoły o godz. 6:00. Podróż trwała sześć godzin. Po dotarciu do hotelu wybraliśmy się na zwiedzanie stolicy. Zaczęliśmy od Pałacu Kultury i Nauki i obowiązkowego punktu widokowego. Następnie przeszliśmy ulicą Nowy Świat, aż do Starego Rynku. Wszyscy byliśmy zachwyceni pięknymi kamienicami. Odwiedziliśmy również plac marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Punktem kulminacyjnym dnia była Kolumna Zygmunta, której podstawa wykonana jest ze strzegomskiego granitu. Do hotelu wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni z przebiegu dnia”.
Amelia Kowal
„Drugi dzień naszego pobytu w stolicy rozpoczął się małą przygodą związaną z warszawskim transportem miejskim.

Nurkowanie klas mundurowych LOWygenerowano w sekund: 0.01
2,238,365 Unikalnych wizyt