Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Nowoczesne pracownie LO przetestowane!

W związku z finałem projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych” w Liceum Ogólnokształcącym pojawili się goście: poseł na Sejm RP Monika Wielichowska, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa, zastępca burmistrza Wiesław Witkowski, główny specjalista SP w Świdnicy Grzegorz Stawarz. Była to świetna okazja do sprawdzenia funkcjonowania nowych pracowni, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Goście otrzymali zadania do wykonania na tablicach interaktywnych oraz na innych pomocach dydaktycznych. Najwięcej emocji wzbudziło wprawienie w ruch wirtualnej kuli ziemskiej oraz umiejscowienie organów wewnętrznych w modelu człowieka. Goście z uznaniem mówili o pomyśle na aranżację nowych pracowni, życząc uczniom jak największej liczby pozytywnych doznań podczas zdobywania wiedzy.

Uczennica LO na młodzieżowym obozie dla zdolnych!

Aneta Kopeć - uczennica klasy IIa (o profilu dziennikarsko-medialnym i prawniczym) Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, zdobywczyni I miejsca w IV Ogólnopolskim Konkursie o ks. Stanisławie Konarskim (w kategorii prac literackich), uczestniczyła w VI obozie młodzieży „Zdolni z Pomorza”, organizowanym przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Pomimo swej nazwy obóz adresowany był do zdolnej młodzieży z czterech powiatów: świdnickiego, kartuskiego, tatrzańskiego oraz łowickiego.
A oto jej krótka relacja uczestniczki:
Wraz ze swoją grupą świdnicką spędziłam 10 dni w Jastrzębiej Górze. Miałam okazję poznać wspaniałych ludzi z całej Polski. Wszyscy uczestnicy obozu brali aktywny udział w zajęciach z zakresu: biologii, filozofii, chemii, historii, matematyki, informatyki, języka polskiego, psychologii. Opiekunowie przygotowywali zajęcia bardzo ciekawie i różnorodnie, dzięki czemu uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę o treści, których zwykle nie omawia się szkole. Po zajęciach przedmiotowych następowały zajęcia grupowe.

Nowoczesna, doświadczalna pracownia chemiczna w LO!

W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu została zainstalowana doświadczalna pracownia chemiczna, która zawiera nowoczesne rozwiązania techniczne potrzebne do praktycznej nauki przedmiotu.
W skład pracowni wchodzą:
• 24 – stanowiskowa pracownia z panelem doświadczalnym (podłączenie wody i prądu),
• dygestorium (przeszklona komora na doświadczenia) ,
• zestaw z projektorem panoramicznym i tablicą interaktywną,
• szafy metalowe z odciągiem na odczynniki chemiczne,
• pomoce dydaktyczne do praktycznej i teoretycznej nauki przedmiotu.
Wartość wyposażenia pracowni chemicznej to: 123 620 zł. Natomiast realizacja całego projektu (wyposażenia sześciu pracowni) to kwota ponad 512 000 zł.

Projekt polsko-niemiecko-izraelski LO (cz. II i III)

W okresie świąt Wielkiej Nocy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu realizowali pierwszą część projektu językowo - historycznego w Izraelu. Wyjątkowe wrażenie na licealistach zrobiła Jerozolima z Bazyliką Grobu Świętego, Via Dolorosa (Droga Krzyżowa – ulica w starej części Jerozolimy, którą przemierzył Jezus Chrystus dźwigając krzyż na Golgotę), a także Jad Waszem (Yad Vashem - Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu).
W dniach 07.08-17.08.17 r. odbyła się druga i trzecia część projektu, w którym wzięli udział uczniowie z Polski, Niemiec i Izraela pod opieką nauczycielek p. Agnieszki Soboń-Nowakowskiej i p. Agnieszki Żelazko. Wymiana rozpoczęła się od pobytu w Magdeburgu (07.08 - 12.08), podczas którego uczniowie i opiekunowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje niemieckie oraz zwiedzić piękne zabytkowe miasto, malowniczo usytuowane nad Elbą. Podczas wycieczki do Berlina uczestnicy zwiedzili niemiecki parlament Bundestag, Bramę Brandenburską oraz pomniki poświęcone ofiarom faszyzmu.

Nagrody starosty dla uczniów LO!


W poniedziałek (04.09.2017 r.) w Świdnicy zostały wręczone nagrody starosty świdnickiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na zaproszenie starosty Piotra Fedorowicza, wicestarosty Zygmunta Worsy oraz naczelnika wydziału oświaty Stanisława Szelewy w uroczystościach wzięli udział również uczniowie strzegomskiego LO. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli: mistrz świata Paweł Fajdek i trenerka Jolanta Kumor.
W tym roku nagrodzeni zostali:

• za bardzo wysokie wyniki maturalne:
Elwira Wróblewska,
Julia Bytnar;

• za osiągnięcia naukowe:
Aleksandra Burdzy,
Urszula Koller,
Milena Wiśniewska,
Julia Kulpińska,
Arkadiusz Cymer,
Konrad Gmyrek;

• za osiągnięcia sportowe:
Jakub Gaboń,
Krystian Krzywda.

Nagrodzonym licealistom gratulujemy!

Nowe pracownie i inwestycje w LO!

W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu do finału zbliża się realizacja projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych”. W LO zainstalowana została już pracownia informatyczna oraz pojawiły się zestawy interaktywne LUX Panorama wraz z laptopami w czterech klasach (fizycznej, matematycznej, geograficznej i chemicznej). W najbliższych dniach do LO trafi pracownia chemiczna wraz z panelem doświadczalnym i dygestorium oraz pomoce dydaktyczne do nauki matematyki, fizyki, geografii, chemii, biologii. Wartość projektu wynosi ponad 512 000 zł, a środki finansowe na wyposażenie pracowni pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, które za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej trafiły do Powiatu Świdnickiego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Przypominamy, że wakacje dobiegają końca :-( , rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04.09.2017 r. (poniedziałek)

Harmonogram:

8:00 - msza święta w kościele pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej przy ul. T. Kościuszki 4,

9:30 - apel w auli szkolnej,

10:00 - spotkanie z wychowawcami w klasach.

Stypendia Pomostowe dla ambitnych maturzystów

Maturzyści, nie przegapcie szansy na stypendia!

Przypominamy, że do 28 lipca tegoroczni maturzyści mogą składać wnioski o Stypendia Pomostowe na pierwszy rok studiów.

Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia prowadzi nabór wniosków w Konkursie o Stypendia Pomostowe. Dolnoślązacy, którzy w tym roku zdawali maturę, a pochodzą z małych miejscowości mogą starać się o 5000 zł stypendium na pierwszy rok studiów, na rok akademicki 2017-2018. Wnioski należy składać do 28 lipca 2017.

Stypendia finansowane są ze środków zgromadzonych przez FEM oraz ogólnopolskiego organizatora Konkursu Stypendiów Pomostowych - Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości (FEP) z Łodzi. Pierwszym etapem na drodze zyskania stypendium jest złożenie „Wniosku o uzyskanie rekomendacji” do FEM. Wnioski wytypowanych przez FEM osób będą rozpatrywane przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, która ostatecznie przyzna stypendia.

Informacja dla maturzystów

WYNIKI MATURY 2017 JUŻ SĄ DOSTĘPNE !!! Można je odebrać w sekretariacie szkoły, dzisiaj do godziny 15.30 Powodzenia :-)
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,967,911 Unikalnych wizyt