Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Informacje o stypendiach pomostowych i stypendiach dla osob z niepełnosprawnością

STYPENDIA POMOSTOWE

Informujemy, że w tym roku będzie realizowana XVIII edycja Programu Stypendiów Pomostowych – rok akademicki 2019/2020.
Aby ubiegać się o stypendium w XVIII edycji programu (2019/2020) musisz:
• ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w 2019 r. i być maturzystą z 2019 roku;
• zostać przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych;
• pochodzić ze wsi lub miasta do 20 tysięcy mieszkańców.

Nurkowanie klasy mundurowej LO!

W sobotę (08.06.) uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu uczestniczyli w praktycznych zajęciach z nurkowania w basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na początku licealiści zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania.
Od godz. 9:00 uczniowie, wraz z instruktorami Centrum Nurkowego UBOOT, ćwiczyli schodzenie pod wodę w pełnym osprzęcie. Głębokość basenu (3,80 m) była wystarczająca do przeprowadzenia pierwszych ćwiczeń podwodnych.

Licealistki laureatkami wojewódzkiego konkursu na wywiad literacki

Społeczność Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu ma kolejny powód do dumy – dwie licealistki zajęły czołowe miejsca w wojewódzkim konkursie na wywiad literacki: „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.
Joanna Szczepanowska z kl. Ia (humanistyczno-dziennikarskiej) zajęła I miejsce. Napisała wywiad literacki na temat: „Skąd się biorą piosenki?” dzięki rozmowie, którą przeprowadziła z Panią Genowefą z Ujazdu Górnego. To literacki debiut Asi jako uczennicy LO w Strzegomiu.
Natomiast tegoroczna absolwentka, Angelika Szymańska z kl. IIIa, zajęła III miejsce dzięki pracy „Bóg dał przeżyć”, powstałej w oparciu o losy jej cioci Alicji – urodzonej w łagrze Tomisłag. W przypadku Angeliki nie był to debiut. W 2018 roku zdobyła wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie o Stanisławie Konarskim, a inna jej praca, napisana na powiatowy konkurs, zorganizowany z okazji 10 rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej, „Dzieci mają głos! Każdemu kto tonie należy podać rękę”, została wydana (wraz z pracami innych uczestników konkursu) w formie książkowej z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, redakcji czasopismo „Victor” i przy współudziale portalu Swidnica24.pl (organizatora konkursu).

Licealistka, która spełnia swoje marzenia

Licealiści z pasją. Tym razem prezentujemy postać Nicoli Juszczyk – uczennicy klasy humanistyczno – dziennikarskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, która ma odwagę podążać za swoimi marzeniami.

„Często spotykam się z pytaniem: „Czy ty masz siłę to robić?”.
Moja miłość do teatru rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Należałam wtedy
do szkolnej grupy teatralnej. Przygotowywaliśmy różnego rodzaju przedstawienia i szczerze mówiąc, pokochałam to. Pod koniec wakacji, tuż przed rozpoczęciem szkoły średniej, myślałam, aby zrobić coś więcej, aby zacząć rozwijać się w tej dziedzinie i być może wybrać taki kierunek życia. Szukałam i znalazłam: zajęcia teatralne Grupa „NOVI” w Centrum Edukacji Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Mieszkam w Strzegomiu, a to oznacza, że tygodniowo poświęcam około 6 godzin na same dojazdy.

Popularny spacer po LO!

Minęło zaledwie 5 dni, a już ponad 330 osób odwiedziło zakładkę "Wirtualny spacer po LO". Większość spacerowiczów logowała się z Polski, ale system odnotował również logowania ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Australii, Kanady. W najbliższych miesiącach pojawią się nowe elementy: wygląd klas językowych po remoncie i doposażeniu oraz "interaktywne tabla" wiszące na ścianach szkoły (dzięki którym będzie można znaleźć tablo swojego rocznika w pełnoekranowym formacie).
Zapraszamy absolwentów oraz wszystkich gości do spaceru po naszym LO.

Wirtualny spacer po LO!


Pomysł stworzenia wirtualnego spaceru po budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego narodził się podczas VI Zjazdu Absolwentów LO. Powrót do szkoły lat młodzieńczych, spacer po korytarzach i klasach licealnych w poszukiwaniu dawnych wspomnień i wzruszeń, był do tej pory możliwy tylko podczas zjazdów lub wizyt indywidualnych.
Od dnia dzisiejszego zwiedzanie szkoły będzie możliwe za pomocą zakładki „Wirtualny spacer po LO”, która została zamieszczona na stronie internetowej www.lo.strzegom.pl. Oprócz budynku szkoły zwiedzający będą mogli udać się do hali sportowej LO, a tym samym do salki boksu, fitnessu, a nawet do sauny.
Wirtualny spacer to również świetna podpowiedź dla nowych uczniów LO, którzy będą mogli zapoznać się z rozmieszczeniem sal lekcyjnych jeszcze przed rozpoczęciem nauki.

Poligon klas mundurowych LO!

Licealiści z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, od wtorku (28.05.), uczestniczą w szkoleniu unitarnym w „Bazie Lotniczej Baryt”. Zajęcia przygotował sierżant Jan Kusek (legenda 62. Kompanii Specjalnej, wychowawca kilku pokoleń komandosów). Uczniowie doświadczyli pierwszego zderzenia dotychczasowych wyobrażeń o wojsku z trudem żołnierskiej służby. Program obejmuje: szkolenie z regulaminów wojskowych, składanie i rozkładanie AK 47, zapoznanie się z różnymi rodzajami broni będącymi na wyposażeniu WP, strzelanie z AK 47 na strzelnicy, poznanie środków ochrony przed bronią masowego rażenia,, ćwiczenia piechoty z wykorzystaniem transportera opancerzonego, ćwiczenia wytrzymałościowe, ćwiczenia taktyki w terenie (szyk ubezpieczony).
Licealiści śpią w namiotach, uczestniczą w porannych zaprawach, zajęciach poligonowych (bez względu na pogodę). Opiekę nad licealistami sprawują wychowawcy klas mundurowych: Małgorzata Chęcińska i Przemysław Stempniewicz.

Prawnik z wykładem w LO!

W piątek (24.05.) gościem Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu był dr Paweł Lenio - absolwent klasy humanistycznej LO, doktor nauk prawnych, wykładowca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dr Paweł Lenio wygłosił wykład na temat prawa podatkowego.
Po wykładzie licealiści mieli mnóstwo pytań do swojego starszego kolegi. Była to świetna okazja do rozmowy na temat rekrutacji, studiów prawniczych, aplikacji adwokackiej i prowadzenia kancelarii. Kolejny wykład dr Paweł Lenio wygłosi już we wrześniu.

Aktor Łukasz Płoszajski z wykładem w LO!

Łukasz Płoszajski - polski aktor, osobowość medialna i mentalista. Rozpoznawalność przyniosły mu liczne role w polskich produkcjach: "Kryminalni", "Fala zbrodni", "Pierwsza miłość", "Hotel 52", a ostatnio autorski program "Haker umysłu". Kilka lat temu aktor został zaproszony do współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Łukasz Płoszajski nie tylko prowadzi warsztaty aktorskie i występuje w przedstawieniach teatralnych wystawianych w LO, ale również przyjeżdża na spotkania z uczniami klas humanistycznych. Media, produkcje filmowe, studia w PWSFTviT w Łodzi, występy medialne, dykcja, gestykulacja, mowa ciała - to tematy, które aktor najczęściej podejmuje z licealistami.
Kolejne spotkanie odbyło się 23.05.2019 r. w auli LO. Aktor prowadził zajęcia z licealistami przez trzy godziny lekcyjne, podczas których nie zabrakło tematów z obszaru mediów, ale również licznych dygresji. Tym razem Łukasz Płoszajski zaprezentował również fragment swoich technik stosowanych w programie „Haker Umysłu”. To było ciekawe doświadczenie!
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,839,018 Unikalnych wizyt