Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Kolejne święto teatru w LO. Tym razem "Mamma Mia 2" (fragmenty)


W grudniową sobotę (15.12.), na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione, po raz czternasty, przedstawienie teatralne. Tym razem w LO zabrzmi musical „Mamma Mia”2 (fragmenty). Będzie to kontynuacja historii przedstawionej w poprzednim roku. Nie zabraknie jednak ciekawych rozstrzygnięć i nowych motywów.
Licealne święto teatru ponownie objął Honorowym Patronatem Ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis. Niezmiennie w I akcie zagrają uczniowie, w II - nauczyciele, a w III - rodzice, samorządowcy, księża i goście. Nie zabraknie również znanych osobowości aktorskich i medialnych.

Dobry występ licealistów!

Na początku listopada (06.11.) na stadionie OSiR-u w Strzegomiu uczniowie LO uczestniczyli w powiatowych rozgrywkach piłki nożnej.
W ogólnej klasyfikacji licealiści zajęli II miejsce w grupie. przegrywając, po wyrównanym pojedynku, z ZSB-E w Świdnicy (2-4) i i wygranym z TO w Świdnicy (4:3).

Gratulację dla zawodników za postawę i zaangażowanie.
Skład: Patryk Kuczma, Kalim Lesiński, Wiktor Mikołajczyk, Marcin Obidowski, Marcin Dulemba, Radosław Turowski, Wiktor Makowski, Jakub Sitarek, Adrian Okolita, Adrian Banaszczyk, Jacek Leśnicki, Miłosz Wójtowicz, Sebastian Bohonos, Kacper Lipiński, Jakub Dobies, Maciej Makówka, Kacper Lipiński, Szymon Otocki. Opiekun: Przemysław Stempniewicz.

Licealiści dla Niepodległej

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, społeczność Liceum Ogólnokształcącego aktywnie włączyła się w patriotyczne uroczystości, wydarzenia i konkursy.
W piątek (09.11.), o godz. 11:11 nauczyciele i uczniowie LO odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu państwowego, włączając się tym samym w akcję "Bicie rekordu w śpiewaniu hymnu dla Niepodległej", ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Klasy humanistyczne przygotowały film, umieszczony na platformie youtube.com (kanał “Głos Liceum”), w którym cała społeczność szkolna włącza się w podziękowania składane Niepodległej. Uczniowie wzięli również aktywny udział w przygotowaniu gminnych obchodów niepodległościowych w Strzegomskim Centrum Kultury, dla wszystkich szkół z terenu gminy i dla społeczności miasta. Recytacje oraz przejmujące wykonanie pieśni patriotycznych poruszyły widownię.
Miłą niespodziankę sprawiła nam także Anna Skolak, uczennica klasy humanistycznej, która w wojewódzkim konkursie organizowanym przez DODN we Wrocławiu, otrzymała wyróżnienie pisząc pracę na temat "Niezwykłe Dolnoślązaczki".

"Koncert jesienny na dwa świerszcze..." w LO

W środę (24.10.) o godz. 17:00 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odbyła się kolejna edycja niezwykłego „Koncertu jesiennego na dwa świerszcze i wiatr w kominie”. Teksty poświęcone były szczególnej okazji - setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie zabrakło zarówno poruszających interpretacji utworów lirycznych, jak i przepełnionych emocjami pieśni patriotycznych.
Utwory liryczne wykonali:

Jakub Podlewski – „Zewnętrze” (wiersz autorski),
Alicja Riss – „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej,
Agata Nowak - „Niebo złote ci otworzę…” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
Alan Tułacz - „Oddycha miasto ciemne” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
Oliwia Bodziany - „Modlitwa” (tekst anonimowy),
Adam Karpeta - „Powstanie warszawskie” Sławomira Matusza,

Dzień Edukacji Narodowej w LO!

W piątek (12.10.) z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu odbył się uroczysty apel. Część artystyczną przygotowała klasa I b, a oprawę muzyczną uroczystości zapewnili uczniowie pod opieką pani Agnieszki Rut. Licealiści odegrali scenkę z życia szkoły, recytowali utwory liryczne i wspaniale wykonali utwory muzyczne.
Życzenia wszystkim pedagogom i pozostałym pracownikom szkoły złożył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wicestarosta Zygmunt Worsa, ks. proboszcz Marek Żmuda, prezes ZNP Hanna Krosta oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Nie zabrakło również podziękowań oraz życzeń dyr. Tomasza Marczaka, który wręczył Nagrodę Dyrektora następującym nauczycielom: Ewie Tutce, Małgorzacie Kucharskiej, Kamili Mazur, Agnieszce Rut i Joannie Durlik. Natomiast Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymała Lucyna Miłek, a Nagrodę Starosty Świdnickiego: Elżbieta Farion.
Gratulujemy!

Festiwal Nauk Ścisłych w LO

Nawet w sobotę (6.10.) drzwi Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego były otwarte dla spragnionych wiedzy młodych ludzi. W tym dniu została zorganizowana kolejna edycja Festiwalu Nauk „Matematyka jest wszędzie”. Duchy najsłynniejszych matematyków i fizyków przemieszczały się po korytarzach LO, szepcząc o największych tajemnicach przedmiotów ścisłych. Organizatorami festiwalu była młodzież LO oraz nauczyciele: mgr Ewa Tutka, mgr Agnieszka Kowalczyk, mgr Katarzyna Tomczyk-Sulima. mgr Przemysław Knap, mgr Robert Kelner. W tym roku zaproszenie przyjęli uczniowie, wraz ze swoimi nauczycielami, z: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu.
Młodzi miłośnicy nauk ścisłych mogli spróbować swoich sił w kryptologii, sprawdzić działanie zabawek logicznych i gier matematycznych, a ci, którzy mają w sobie odrobinkę zdolności manualnych, mogli poćwiczyć sztukę origami.

Nowe pomieszczenia w LO

Po kilkudziesięciu latach użytkowania, do dyspozycji LO, wróciły cztery pomieszczenia, które do tej pory były siedzibą ZNP. Pierwszy etap remontu właśnie się zakończył i klasa II c, wraz z wychowawcą Piotrem Bułakowskim, odebrała swoją salę lekcyjną.
Remont holu oraz sali trwał ponad dwa miesiące. Nieoceniony w tej kwestii, jak zwykle, okazał się szkolny konserwator - Pan Paweł, który odtworzył przejście z holem głównym, położył gładzie i płytki.
"Kolejne dwa pomieszczenia zostaną zaadoptowane na toalety damskie. Zakończyła się właśnie inwentaryzacja wizyjna kanalizacji i został wyłoniony wykonawca projektu budowlanego" - dodaje dyr. Tomasz Marczak.

Licealiści zwiedzili Brukselę i Parlament Europejski

Licealiści w składzie: Bogumiła Mikuszewska, Justyna Wiklińska i Łukasz Stankiewicz wygrali konkurs wiedzy o Unii Europejskiej i na zaproszenie europosła Bogdana Zdrojewskiego, w dniach 23-27.09.2018 r., zwiedzili Brukselę i siedzibę Parlamentu Europejskiego!
Relacja Bogumiły i Justyny:
"Pierwszego dnia płynęliśmy po kanałach Brugii. Zwiedziliśmy też średniowieczne centrum tego miasta. Aktywne zwiedzanie zakończyło się przystankiem w hotelu "Opera", w którym zostawiliśmy bagaże i mieliśmy kilka chwil na wytchnienie. Wieczorem udaliśmy się na kolację we włoskiej restauracji "Altro Mondo", a następnie wyruszyliśmy na wieczorny spacer po Brukseli, m.in. przeszliśmy galerią św. Huberta.

Uczeń LO na Kongresie Młodych Matematyków

Relacja Pawła Balawendera:

„Gdy na początku czerwca prof. Tutka zaproponowała mi zgłoszenie się na Kongres Młodych Matematyków, nie spodziewałem się, że coś z tego wyjdzie. Jakie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że spośród dwunastu zaproszeń przeznaczonych dla uczniów Dolnego Śląska, jedno zostało przyznane mi.
W porę dosłałem wszystkie potrzebne dokumenty i 20 września o 8:30 stawiłem się na Dworcu Głównym we Wrocławiu, skąd wyruszyłem w dalszą podróż do Lublina. W programie kongresu były wykłady - oprócz tych głównych, prowadzonych przez tak znamienitych naukowców (jak profesorowie IM PAN), w piątek i sobotę odbywały się również odczyty uczestników. Nie były one tak wyczerpujące jak te pierwsze, jednak zdarzały się wyjątki. Wspomnieć można o wystąpieniu kol. Filipa Rękawka, który prezentował opisane przez siebie tzw. trójkąty Kappa - jest to wyjątkowo świeży twór.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,424,835 Unikalnych wizyt