Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (74) 8550233

e-mail:

sekretariat@lo.strzegom.pl


adres skrzynki ePUAP: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Królewna Śnieżka i Krasnodudki...

Czary i zaklęcia, środek lasu, zagubiona Królewna, na której życie czyha zła Macocha , zazdrosna o jej urodę. Zwierzęta oraz Krasnale stają się przyjaciółmi Śnieżki. Jest też Królewicz, który ratuje Królewnę, spełniając jej marzenie o wielkiej miłości.
Pełna zwrotów akcji historia miała właśnie swoją premierę w ZSS w Strzegomiu.
Dnia 15 czerwca 2023r. uczniowie klasy 2b wystawili spektakl pt. ,,Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków’’ dla przedszkolaków oraz uczniów ZSS w Strzegomiu.
W przygotowania zaangażowała się praktycznie cała klasa 2b, uczniowie własnoręcznie wykonali scenografię. Mogli liczyć na życzliwość i pomoc uczestników oraz pracowników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Strzegomiu, którzy zaopatrzyli Krasnoludki w odpowiednie narzędzia pracy. Pieczę nad przedstawieniem sprawowała nauczycielka języka angielskiego Joanna Marciniszyn we współpracy z nauczycielką przedszkola Anną Marek.

Zarządzenie 3/2023

Informacja o pracy szkoły

Informujemy, że w piątek (9 czerwca 2023 r.) szkoła będzie zamknięta.

Z Erasmusem+ do Grecji

W maju 2023 w ramach programu Erasmus + KA2 „Successful Schools with STEM” uczennice strzegomskiego Liceum Ogólnokształcącego spędziły tydzień w Grecji. Aleksandra Rut, Maja Dulemba, Wiktoria Waszak oraz Dominika Bajerska zostały zakwalifikowane do udziału w programie Erasmus + w procesie rekrutacji. Uczennicom towarzyszyły koordynatorka projektu anglistka pani Małgorzata Chęcińska oraz nauczycielka matematyki pani Karolina Mrozik. Udział w programie mobilności zagranicznej okazał się świetną okazją do przeżycia niezapomnianej przygody oraz rozwoju kompetencji społecznych i językowych.
Pierwszego dnia po przylocie grupa zwiedziła Ateny. Po cudownie upalnym dniu w stolicy Grecji uczestniczki projektu spotkały się z grupami z Norwegii oraz Turcji i udały na wschodnie wybrzeże do miasta Agrinio. Młodzież została serdecznie przywitana przez greckich gospodarzy, którzy w następnych dniach stali się ich rodziną.
Oficjalny program wymiany zaczął się następnego dnia w 5th High School of Agrinio. Prezentacja historii szkoły, bogaty program artystyczny oraz gry i zabawy umożliwiły poznanie uczestników projektu oraz ich integrację. Następnie dyrektor greckiej szkoły omówił zagadnienia związane z projektem i tematykę zadań dla młodzieży.

Góry, góry, piękne góry...

Uczniowie klas 2c, 3b oraz 3c wraz ze swoimi wychowawcami Panią Małgorzata Chęcińską, Panem Przemysławem Stempniewiczem, Panią Eweliną Doktor oraz Panią Agnieszką Rut wybrali się na trzydniową wycieczkę, podczas której mieli okazję odwiedzić Kraków oraz Zakopane. W dawnej stolicy Polski zwiedzili Zamek Królewski na Wawelu, Rynek Główny oraz kościół Mariacki. Nasi licealiści byli szczególnie zachwyceni pięknymi, bogatymi zdobieniami krakowskich zabytków!
W Zakopanem młodzież odwiedziła Krupówki i zdobyła cenną wiedzę na temat architektury zakopiańskiej. Podczas spaceru Doliną Kościeliską uczniowie mogli także podziwiać zapierające dech w piersiach tatrzańskie krajobrazy. Dodatkowo dla odważnych zorganizowano zwiedzanie jednej z kilku znajdujących się tam jaskiń - Smoczej Jamy. Przejście przez jaskinię było wymagające, jednak widok, który ukazał się oczom licealistów po przeprawieniu się przez nią, wynagrodził im wszystkie trudności.

Klasy 1a i 1c na spływie pontonowym

Piękna pogoda, doskonałe humory i przystojni animatorzy- czegóż trzeba więcej?
W Ławicy zapewniono nam świetną zabawę- nie tylko ekstremalne doznania na pontonach, ale również prawdziwą siłownię umysłową w Folwarku Szyfrów. W czasie spływu nie obyło się bez przygód. Mokre ubrania, liście we włosach- po niekontrolowanym spotkaniu z rosnącymi na brzegu krzakami i zwisającymi konarami -to tylko niektóre z atrakcji. Na koniec przejazd kolejką turystyczną, „leżing”, ognisko i pieczenie kiełbasek.
Szkoda tylko, że dzień minął tak szybko…

Zakończenie roku szkolnego klas 4

W piątek 28 kwietnia 2023 w naszej szkole odbyło się pożegnanie klas maturalnych. Klasy trzecie pod okiem swoich wychowawców zorganizowały starszym kolegom „Pasowanie na Absolwenta”. Aby otrzymać tytuł Absolwenta, maturzyści musieli wykonać zabawne zadania z zakresu Wiedzy o Szkole 📝Nie były one takie łatwe, jakby mogło się wydawać, jednak czwartoklasiści poradzili sobie z nimi śpiewająco!
Nie zabrakło również czasu na wspomnienia. Uczniowie klas czwartych mogli zobaczyć swoje zdjęcia z ważnych szkolnych wydarzeń oraz przypomnieć sobie miłe chwile spędzone w LO, dzięki prezentacji zrobionej przez Pana Jacka Fornala 📸
Natomiast w świat niezwykłych dźwięków, które dostarczyły nam wielu emocji, wprowadzili nas uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Agnieszki Rut 🎶

Udział strzegomskiego LO w akcji "Żonkile"

19. kwietnia został ustanowiony Dniem Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałania Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Data ta przypomina o wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Niemcy utworzyli getto warszawskie 2. października 1940 r. Przesiedlano do niego Żydów z różnych części miasta, a w szczytowym okresie więzionych w nim było około 460 tysięcy osób. 19 kwietnia 1943 r. Niemcy rozpoczęli całkowitą likwidację getta, co spotkało się ze zbrojnym oporem ludności. 16. maja powstanie zakończyło się, a teren getta został zrównany z ziemią
19. kwietnia 2023 roku to dzień 80 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Obchody odbyły się pod hasłem „Nie bądź obojętny”. Temu szczególnemu dniowi towarzyszyła akcja „Żonkile”. Dlatego, aby upamiętnić ten dzień uczniowie z klasy 2a wykonali żonkile, które następnie rozdano w naszej szkole.
Włączyliśmy się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, a organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Udział uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu w "35. Marszu Żywych"

We wtorek 17. kwietnia 2023 r. 25 uczniów z klas IIa oraz IIIa naszego liceum wraz z wychowczyniami – Anitą Kołaczek i Małgorzata Kucharską wzięło udział w „35. Marszu Żywych”. W tym roku towarzyszyły mu obchody innych wydarzeń rocznicowych – 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim i 75 powstania państwa Izrael.
Nasi licealiści znaleźli się w grupie ponad 10 tysięcy młodych osób z różnych krajów, którzy złożyli hołd ofiarom nazizmu. Na czele „Marszu Żywych”, który wyruszył sprzed bramy Auschwitz (znanej z napisu „Arbeit macht frei”) szło 40 ocalałych z Holokaustu. Trasa wiodła z obozu Auschwitz I do obozu Auschwitz II-Birkenau, gdzie odbyły się główne uroczystości. Uczestnicy szli obok ramp kolejowych, na których selekcjonowano deportowanych, a marsz zakończyli w miejscu symbolicznym – kojarzonym z masową eksterminacją więźniów.
Projekt „Marsz Żywych” to międzynarodowe wydarzenie, w ramach którego Żydzi z różnych krajów, głównie uczniowie i studenci, odwiedzają miejsca Zagłady, które Niemcy utworzyli podczas wojny na okupowanych ziemiach polskich. Dzięki uczestnictwu w Marszu młodzi ludzie poznają także historię polskich Żydów, spotykają się z polskimi rówieśnikami oraz polskimi Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata. Przemarsz między byłymi obozami Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau to kulminacja projektu na terenie Polski. Druga jego cześć jest realizowana w Izraelu. Po raz pierwszy Marsz Żywych zorganizowano w 1988 roku. Podczas Marszu Żywych młodzież miała możliwość wysłuchania historii ocalonych oraz wystąpień poświęconych tym trudnym wydarzeniom.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,247,018 Unikalnych wizyt