Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Licealiści na rzecz Polaków na Litwie

W grudniu 2018 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zebrali dary dla polskich kombatantów na Litwie. Każdy zespół klasowy naszego liceum przygotował paczkę żywnościową oraz własnoręcznie wykonał, adresowane do kombatantów i ich rodzin, kartki z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Akcją kierowało Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia, a w naszej szkole zainicjowała ją Agata Nowak z kl. IIIa oraz nauczycielka języka polskiego – Pani Małgorzata Kucharska. Do działań aktywnie włączyli się: przedstawiciele prezydium Samorządu Szkolnego, przewodniczący poszczególnych klas i ich wychowawcy. Dary mogliśmy dostarczyć do Wrocławia dzięki pomocy nauczyciela wychowania fizycznego – Pana Przemysława Stempniewicza.

Ponad tysiąc osób na spektaklu w LO!


W sobotę (14.12.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, po raz czternasty, zostało wystawione przedstawienie teatralne. Tym razem, ze względu na ogromne zainteresowanie mieszkańców, zostały wystawione aż trzy spektakle (o14:00, 16:00 i 19:00). Na widowni zasiadło w sumie ponad 1000 osób.
W tym roku ponownie zabrzmiały nieśmiertelne piosenki zespołu ABBA oraz muzyka grecka (w wykonaniu Sotirisa Samourelisa i Christosa Darasa), ponieważ na deskach liceum została wystawiona druga część znanego musicalu "Mamma Mia". Honorowy patronat nad przedstawieniem, po raz drugi, objął ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis.
W akcie I wystąpili uczniowie, którzy tradycyjnie zachwycili. Wspaniale wykonali utwory ABBY, świetnie przygotowali układy taneczne i w niezwykle ciekawy sposób opowiedzieli historię matki i córki - Donny i Sophie oraz trzech ojców: Sama, Billego i Harrego, którzy ponownie pojawili się na wyspie.

Uczniowie LO laureatami ogólnopolskiego konkursu poetyckiego

Laureatami XXI ogólnopolskiego konkursu poetyckiego dla dzieci i młodzieży „Piękna i Niepodległa 1918-2018” (w kategorii wiekowej 15-19 lat) zostali uczniowie klas dziennikarsko-medialnych i prawniczych Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu: Alan Tułacz - uczeń II a oraz Jakub Podlewski – uczeń III a. Alan zdobył II za wiersz „Czas, co lekarzem był”, natomiast Jakub – III miejsce za utwór „Zewnętrze”.
Celem konkursu było: rozbudzenie talentów i popularyzacja twórczości poetyckiej młodych autorów, upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz kształtowanie umiejętności prezentowania wartości patriotycznych.
Organizatorem konkursu była Filia Dziecięco-Młodzieżowa nr 1 Legnickiej Biblioteki Publicznej.

Aneta Kopeć - stypendystka Prezesa Rady Ministrów

W środę (05.12.2018 r.), w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju, odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów najzdolniejszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa dolnośląskiego. Wśród ponad stu stypendystów nie mogło zabraknąć przedstawicielki Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu – Anety Kopeć. Uroczystego wręczenia stypendium dokonał wicekurator dolnośląski Janusz Wrzal. Gratulujemy!!!

Sauna w hali sportowej LO oficjalnie otwarta!

Od poniedziałku (3.12.) licealiści mają możliwość korzystania ze strefy relaksu (zlokalizowanej w podziemiach hali), w której znajduje się sauna sucha (na sześć osób) oraz prysznice. Jest to kolejny etap modernizacji hali sportowej LO, w której został już wymieniony parkiet, piec, okna w szatniach i salkach. Reaktywowana została również salka bokserska z siłownią. W zdrowym ciele zdrowy duch!

Świetny występ muzyczny licealistów. Brawo Alan!

Na początku tygodnia (4.12. 2018 r.) uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu: Zosia Malinowska (I c), Karol Zych (II c) oraz Alan Tułacz (II a) wzięli udział w XVI Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Świdnicy. Alan zaśpiewał utwór „Shotgun” z repertuaru George’a Ezry, Zosia pięknie wykonała piosenkę zespołu The Band Perry pt. „If I Die Young”, Karol natomiast brawurowo zaprezentował się w „House Of The Rising Sun” formacji The Animals.
Relacja Alana Tułacza: „Naszym występom towarzyszył stres, jednakże był on bardzo mobilizujący.. Wspaniale bawiliśmy się przy wszystkich utworach. Kiedy jury ogłosiło wyniki, nie mogłem uwierzyć – zdobyłem II miejsce! Byłem bardzo zaskoczony, ale równocześnie bardzo szczęśliwy i dumny ze swojego występu, w który włożyłem mnóstwo serca! Gratuluję również Zosi i Karolowi, którzy, pomimo tego, że nie zdobyli wyróżnień, wspaniale zaprezentowali się na scenie.

Licealistka wyróżniona w Dolnośląskim Konkursie Literackim

Wiktoria Rakoczy - maturzystka klasy dziennikarsko-medialnej i prawniczej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu zdobyła wyróżnienie w XIV Dolnośląskim Konkursie Literackim o „Laur Złotego Pióra” - „My Polacy, My Dolnoślązacy”. W tym roku na konkurs nadesłano 128 prac z całego Dolnego Śląska. Spośród nich jury wyłoniło najlepsze, wśród których znalazła się także praca Wiktorii. Napisała ona tekst na temat: „To co możesz uczynić jest tylko kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co daje znaczenie twojemu życiu” (Albert Schweitzer). Refleksja na temat znaczenia jednostki w życiu społeczeństw.
Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu, Liceum Salezjańskie we Wrocławiu, „Gość Niedzielny” Redakcja Wrocławska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu OKIS.

Otrzęsiny i wybory SU w LO!

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu są otrzęsiny klas pierwszych oraz demokratyczne wybory Samorządu Uczniowskiego.
W tym roku zaszczyt przeprowadzenia otrzęsin przypadł klasie II a. Drugoklasiści z klasy humanistycznej postawili w tym roku na konwencję muzyczną. I faktycznie – muzycznych wrażeń (i nie tylko!) nie zabrakło! Pierwszoklasiści mieli możliwość sprawdzenia się w różnych konkurencjach – śpiewaniu karaoke, karmieniu drugiej osoby z opaską na oczach oraz odgadywaniu postaci z bajek! Nasi młodsi koledzy mogli również wcielić się w stylistów – jednym z zadań było również wystylizowanie swojego kolegi z klasy! W wyłonieniu zwycięzców konkurencji pomagali niezastąpieni jurorzy: czas i publiczność zgromadzona w auli. Otrzęsiny uświetnił również występ muzyczny gościa specjalnego – Eda Sheerana, w którego wcielił się Alan Tułacz.

Będzie trzeci spektakl!

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie i brak miejsc na przedstawieniach o godz. 16:00 i 19:00, zostanie wystawiony dodatkowy spektakl o godz. 14:00. Wszystkich chętnych zapraszamy do rezerwacji miejsc.

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,424,798 Unikalnych wizyt