Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Spotkanie ze świadkiem historii. Prace licealistek nagrodzone!

W związku z wrocławskimi obchodami Międzynarodowego Dnia Sybiraka (16 września 2019 r.) w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej we Wrocławiu) odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom i finalistom XII edycji wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.
Uczennica Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu: Joanna Szczepanowska z klasy IIa zajęła I miejsce dzięki pracy „Skąd się biorą piosenki?”, którą napisała po wzruszającej rozmowie z Panią Genowefą z Ujazdu Górnego. III miejsce zajęła tegoroczna absolwentka klasy humanistyczno-dziennikarskiej naszego liceum, a obecnie już studentka pedagogiki - Angelika Szymańska. Jest ona autorką pracy („Bóg dał przeżyć”) napisanej na podstawie wywiadu oraz wspomnień swej cioci.
Obecność świadków historii tamtych trudnych chwil i ich wspomnienia wywarły na dziewczynach mocne wrażenie, dlatego zmierzyły z tematem konkursu: „Mam rzecz, mam moją historię – biografie rzeczy”.

Nowe pracownie językowe w LO!

Zakończył się montaż dwóch nowoczesnych pracowni językowych w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Dwie pracownie (języka angielskiego i języka niemieckiego) są wyposażone w siedemnaście laptopów uczniowskich, laptop dla nauczyciela, tablicę interaktywną, zewnętrzne CD-ROM-y oraz słuchawki. Z całą pewnością nowe pracownie przydadzą się do intensywnych przygotowań maturalnych z języka angielskiego i języka niemieckiego. Projekt o nazwie: „Powiatowa droga do edukacyjnego sukcesu” jest realizowany w partnerstwie Powiatu Świdnickiego i Fundacji Krzyżowa.
To już kolejne pracownie, które trafiły do strzegomskiego LO.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Rodziców

Licealiści wyróżnieni przez starostę świdnickiego!

W poniedziałek (02.09.2019 r.) aż 18 uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostało wyróżnionych stypendiami starosty świdnickiego. Łącznie nagrodzono 154 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali najlepsze wyniki na egzaminie maturalnym, byli finalistami olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz osiągnęli szczególne sukcesy sportowe. W sumie na stypendia zostało przeznaczone 59 900 zł.
Wyróżnienia wręczyli starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, wicestarosta Zygmunt Worsa, wiceprzewodniczący RP Przemysław Stempniewicz, członek zarządu Alicja Synowska oraz przewodnicząca komisji oświaty Magdalena Urbańska-Malucha.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Plan rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020
8.00 - Msza Święta
9.30 - Uroczyste rozpoczęcie w auli szkolnej
Spotkanie z wychowawcą w klasie

Informacje o stypendium pomostowym

Kliknij w link i dowiedz się więcej o stypendium pomostowym: Link

Licealista na VIII Letnich Spotkaniach Zdolnych w Augustowie

Relacja uczestnika VIII Letnich Spotkań Zdolnych w Augstowie – Alana Tułacza, ucznia klasy humanistycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu:
„Kiedy w kwietniu dowiedziałem się, że mam szansę udziału w VIII Letnich Spotkaniach Zdolnych w Augustowie organizowanych przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach w ramach Nagrody Starosty, na początku nie chciałem uwierzyć własnym uszom, ponieważ zostałem jedną z 6 osób z powiatu świdnickiego, które otrzymały wyjątkową szansę rozwijania swoich umiejętności i pasji! Poza moją grupą świdnicką w obozie brały też udział grupy: tatrzańska i kartuska. W tym roku obóz traktował o tematyce pogranicza polsko-litewskiego i wszystkie zajęcia oscylowały właśnie wokół tej tematyki.
Zajęcia były naprawdę różnorodne – każdy mógł wybrać coś dla siebie: seriale ze zwariowaną Magdą (notabene, opiekunką mojej grupy), prawo z serdeczną Julią, język polski z życzliwą Panią Aliną, filozofia ze światłym Panem Wojtkiem czy chociażby biologia z wybuchową Panią Anią!

Licealista na elitarnym obozie naukowym i studiach w Londynie

Paweł Balawender, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, weźmie udział w elitarnym obozie naukowym w ramach programu ADAMED SmartUP. Paweł znalazł się w gronie 50 najlepszych uczniów w Polsce zakwalifikowanych do udziału w tym niezwykłym projekcie. Warto dodać, że z województwa dolnośląskiego do programu otrzymało zaproszenie tylko 4 uczniów (3 z Wrocławia i 1 ze Strzegomia - Paweł Balawender). Licealista podczas 2-tygodniowego obozu zdobędzie niezwykłe umiejętności w zakresie: szycia chirurgicznego, konstruowania samolotów, programowania robotów i tworzenia wydruków metodą 3D. Projekt będzie realizowany na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obóz naukowy jest niezwykłą okazją do rozwijania swoich umiejętności, ale również poszukiwania nowych pasji.

Profesorowie i doktorzy z wykładem w LO!

Pierwsza połowa czerwca jest dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu czasem niezwykłych spotkań.
Licealiści uczestniczyli w wykładach wybitnych polskich profesorów: prof. dra hab. Marka Bojarskiego – prawnika specjalizującego się w prawie karnym, prawie karnym skarbowym i prawie o wykroczeniach, profesora nauk prawnych, profesora zwyczajnego Uniwersytetu Wrocławskiego i rektora tej uczelni w kadencjach 2008–2012 oraz 2012–2016 oraz prof. dra hab. Zbigniewa J. Jurka – matematyka, wykładowcy w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz licznych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

Prof. Marek Bojarski wygłosił wykład nt. powstawania przepisów prawa karnego, natomiast prof. Zbigniew J. Jurek przekonywał o roli matematyki we współczesnej edukacji.

Kolejne wykłady wygłosili znani strzegomianie: prof. dr hab. Jan Chmura i dr hab. Paweł Chmura – absolwenci LO, wybitni naukowcy z Akademii Wychowania Fizycznego, którzy regularnie odwiedzają swoją Alma Mater z wykładami dla młodzieży.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,838,951 Unikalnych wizyt