Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Rzecznik Praw Dziecka o MammaMia

Niesamowite przedstawienie w LO!

W sobotę (25.11.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zabrzmiała grecka muzyka w wykonaniu Sotrisa Samourelisa i Christosa Darasa (Greków mieszkających w okolicach Strzegomia). Widzowie mogli podziwiać piękny pejzaż, a nawet poczuć śródziemnomorski klimat greckiej wyspy, na której rozgrywała się akcja musicalu „MAMMA MIA” (fragmenty). Honorowy patronat nad przedstawieniem objął ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis, a na widowni zasiedli znamienici goście: wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa – Błońska, reżyser Jan Kidawa – Błoński („Skazany na bluesa”, „Różyczka”, „Gwiazdy”), poseł, były wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, a także przedstawiciele ambasady Grecji: szef biura konsularnego Despoina Ipioti i attache Georgios Bogdos. List do społeczności LO z okazji przedstawienia wystosował Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który z uznaniem wypowiedział się na temat edukacji teatralnej w LO.

Przedstawienie MAMMA MIAGrecy w LO!

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnego przedstawienia teatralnego w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Fragmenty „MAMMA MIA” , które pojawią się na deskach LO budzą coraz większe zainteresowanie. W piątek (10.11.), w murach Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, pojawili się Grecy mieszkający w okolicach Strzegomia: Sotris Samoypelis i Christos Daras. Panowie zwiedzili szkołę i z zainteresowaniem przyglądali się wykonanej dekoracji. Goście przyjęli również zaproszenie dyrektora Tomasza Marczaka do udziału w przedstawieniu, a co najciekawsze – do zaśpiewania w języku greckim.
Niespodzianek, które czekają na widzów podczas sobotniego (25.11.) przedstawienia będzie o wiele więcej. Dość jednak zdradzania szczegółów…

Narodowe Święto Niepodległości z udziałem licealistów!

W sobotę (11.11.2017 r.), w 99. rocznicę odzyskania niepodległości w Strzegomiu odbyły się liczne uroczystości, na których nie zabrakło asysty klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości mają bogatą oprawę: msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem J.E. Biskupa Ignacego Deca, uroczysty Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów pod pomnikiem I.J. Paderewskiego, program patriotyczny w Strzegomskim Centrum Kultury w wykonaniu amatorskich grup teatralnych, a także aktora Tomasza Stockingera. Podczas tych uroczystości licealiści wystawili sztandar szkoły, asystę przedstawicieli klas mundurowych oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem I.J. Paderewskiego.

Przygotowania do musicalu " Mama Mia"Artykuł "W Strzegomiu" prof. Jana Miodka

„Przed paroma tygodniami a moim szlaku wykładowo-odczytowym znalazł się bardzo stary gród dolnośląski Strzegom […]” – tak prof. Jan Miodek relacjonuje swoje kwietniowe spotkanie ze społecznością Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Efektem tego spotkania był wspaniały wykład dla licealnej młodzieży, a także artykuł „W Strzegomiu” opublikowany w miesięczniku „Śląsk” . Zapraszamy do lektury!

Licealiści na zajęciach muzealnych we Wrocławiu

W piątek (27.10.) klasa 3a Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, wraz wychowawczynią Małgorzatą Kucharską oraz nauczycielką Anitą Kołaczek, udała się na wycieczkę do Muzeum „Pana Tadeusza”, znajdującego się we wrocławskiej kamienicy „Pod Złotym Słońcem”.
Relacja Magdaleny Straube:
„Dzieląc się na dwie grupy mieliśmy okazję wziąć udział w lekcjach o szlachcie z „Pana Tadeusza” oraz na temat samego Soplicowa. Lekcje przybliżyły nam (uczniom klas maturalnych) obyczaje szlachty oraz ich codzienne życie. Analizowaliśmy m.in.: ubiór szlachty ze względu na status majątkowy; plan dworków w jakich mieszkała ta grupa społeczna; zastawę stołową oraz braliśmy udział w wirtualnych obradach sejmu.
Nie zdradzimy wszystkiego, ponieważ zachęcamy do odwiedzenia tego magicznego miejsca i przekonania się na własne oczy! Wyjątkowe było również to, iż mieliśmy okazję zobaczyć oryginalny rękopis epopei narodowej, który również ma bogatą historię.
Panie przewodniczki i edukatorki zaciekawiały nas tematyką wystawy stałej i wystaw czasowych. Odpowiadały na każde nurtujące nas pytanie.

Przedstawienie w LO z patronatem ambasadora Grecji!

Już 25 listopada 2017 r. na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione, po raz trzynasty, przedstawienie andrzejkowe. Tym razem w LO zabrzmi musical „Mamma Mia”, który Honorowym Patronatem objął Ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis. Akcja utworu rozgrywa się na greckiej wyspie, a perypetiom bohaterów będzie towarzyszyła muzyka zespołu „ABBA”. Tradycyjnie w I akcie zagrają uczniowie, w II - nauczyciele, a w III - rodzice, aktorzy, samorządowcy, księża i goście. W tym roku przedstawienie zasilą aktorzy z popularnych polskich seriali:
• Marta Chodorowska („Ranczo”, „Barwy szczęścia”);
• Anna Iberszer („Ranczo”, „Na dobre i na złe”);
• Aleksandra Zienkiewicz („Pierwsza miłość”, „Świat według Kiepskich”);
• Robert Wabich (zwycięzca VI edycji „Tańca z gwiazdami”, „Pierwsza miłość”);
• Tomasz Mandes („Malanowski i Partnerzy”, „Pierwsza miłość”);
• Łukasz Płoszajski („Haker umysłu”, „Pierwsza miłość”).
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,967,915 Unikalnych wizyt