Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Projekt polsko - niemiecki LO!

Integracja, przyjaźń, współpraca, przekraczanie barier i przezwyciężanie własnych słabości. Te hasła przyświecają naszym licealistom w trakcie wymiany polsko – niemieckiej, która rozpoczęła się 12.03.2018 r. w Morawie, a skończyła się 20.03.2018 r. w Magdeburgu. Projekt rozpoczął się od zapoznania się z kulturą i historią Dolnego Śląska, ale także zasmakowania dobrodziejstw folkloru i obyczajów tego pięknego regionu.
Relacja Jakuba Podlewskiego:
„Już pierwszego dnia projektu udaliśmy się do pięknego pałacyku w Morawie, w którym przywitaliśmy grupę z magdeburskiego Norbertusgymnasium. Pałacyk stał się naszą bazą wypadową do kolejnych wojaży. Pierwszym azymutem, jaki obraliśmy, była Rogoźnica, a w niej muzeum Gross Rosen. Poznaliśmy trudną przeszłość łączącą oba narody, a także odwiedziliśmy, znany w całej Europie, Zamek Książ.

Jarmark Wielkanocny z udziałem strzegomskiego LO

W niedzielę (25.03.) odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Wśród wielu wystawców nie zabrakło również stołu Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Kilkadziesiąt rodzajów ciast, babeczki, humus, smalec, swojski chleb, kiszone ogórki – takie smakołyki znalazły się na licealnym stoisku. Koordynatorkami stołu były: wicedyrektor Ewa Tutka, opiekunka SU Lucyna Miłek, przy olbrzymim wsparciu rodziców oraz uczniów, którzy bardzo licznie pospieszyli z pomocą przy dekoracji świątecznego stoiska. Popularność licealnych wyrobów przeszła najśmielsze oczekiwania. Wypieki i świąteczne przekąski rozeszły się w mgnieniu oka. Stoisko zostało również docenione przez burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchytę, który wręczył, przedstawicielom SU, czek na 300 zł.

Szwedka na zajęciach w strzegomskim LO!

Na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego Małgorzaty Chęcińskiej Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego odwiedziła Ewelina Viberg ze Szwecji. Licealiści mieli świetną okazję, aby wykorzystać swoje umiejętności językowe w praktyce. Rozmowa toczyła się oczywiście w języku angielskim i dotyczyła spraw kulturowych i społecznych. Uczniowie pytali o zwyczaje w Szwecji, ale także o wrażenia z wizyty w Polsce. Ewelina towarzyszyła również licealistom w Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się w hali OSiR-u. Olbrzymie wrażenie zrobiły na niej świąteczne wypieki i wielkanocne ozdoby.
Podczas całej wizyty Szwedka była zachwycona polską kuchnią, gościnnością, otwartością i życzliwością ludzi.

Pielgrzymka maturzystów LO

W piątek (16.03.) w godzinach porannych maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, wraz z nauczycielami: Jackiem Fornalem, wicedyrektor Ewą Tutką oraz wychowawczyniami: Małgorzatą Kucharską, Lucyna Miłek i Elżbietą Farion, udali się na diecezjalną pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy.
Przygotowujący się do matury uczniowie pragnęli zawierzyć Matce Bożej Jasnogórskiej ten ważny egzamin. Głównym tematem pielgrzymki było rozeznanie powołania. Na mszy św., której przewodniczył ks. biskup Ignacy Dec młodzież naszej diecezji została zawierzona Matki Bożej, Królowej Polski. Po Eucharystii odbyła się konferencja w Auli Kordeckiego, którą poprowadził ks. Piotr Gołuch. Mówił on do młodzieży: „Powołanie jest przekonaniem, że Pan Bóg ma dla ciebie jakąś drogę dojścia do nieba. Drogę, która daje szczęście. Bóg chce, żebyś ty był szczęśliwy.

Hala sportowa LO w remoncie!

Rozpoczął się remont hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Najważniejszymi elementami inwestycji będzie wymiana instalacji C.O. oraz parkietu w hali głównej.
To bardzo potrzebne i wyczekiwane inwestycje, ponieważ stara instalacja C.O. z grzejnikami spiralnymi nie spełnia już swojej funkcji, a parkiet z klepek drewnianych lata swojej świetności ma już dawno za sobą - dodaje dyr. Tomasz Marczak.
Inwestycja przewiduje wykorzystanie nowych technologii i rozwiązań. Nie zabraknie także prac remontowych obejmujących saunę, prysznice oraz salki: tenisową i bokserską. Wnętrze hali sportowej nabierze również nowych kolorów.
Obecny remont będzie dopełnieniem wcześniejszych inwestycji: wymiany okien w części frontowej budynku oraz remontu szatni, pokoju nauczycielskiego i holu.

Niecodzienny projekt muzyczny licealistów
W Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu nie brakuje młodzieży uzdolnionej muzycznie. Wspaniałe występy licealistów można podziwiać podczas listopadowych przedstawień teatralnych. Uczniowie LO świetnie poradzili sobie z utworami znanych musicali: „Upiór w operze”, „Skrzypek na dachu”, „Chicago” oraz „Mamma Mia”. To zasługa nauczycielki Agnieszki Rut, która prowadzi koło muzyczne i przygotowuje licealistów do muzycznych przedsięwzięć.

Licealista z pasją!

Zdobywa szczyty, przemierza morza, prowadzi drużynę harcerską, kocha życie. James Bond? Nie. To Janek. Janek Kubiak ze strzegomskiego LO. Warto poznać tego młodego pasjonata.
„Cześć, nazywam się Janek, przystępuję w tym roku do matury i już trochę czasu spędziłem w naszym LO. Nie będę jednak pisał o maturze, czy lekcjach. Tego z pewnością każdy z nas ma na co dzień pod dostatkiem. Chciałbym skupić się na czymś, co każdy z nas posiada. Na czymś, co w każdym z nas budzi inne emocje, co w każdym z nas jest zupełnie odmienne i tylko od nas samych zależy, czy będziemy to rozwijali, czy umrze to zakopane i stłamszone głęboko w naszych sercach. Dotkniemy dzisiaj tematu pasji, zainteresowań, hobby.
Każdy człowiek jest inny. Wszyscy posiadamy jakieś zainteresowania. Istnieją obszary, w których lubimy się poruszać i w których czujemy się źle. Pasja… To jest właśnie ten obszar, który najbardziej nas interesuje, w którym czujemy się najszczęśliwsi na świecie. To coś niesamowitego.

Zajęcia strzeleckie klas mundurowych LO

W dniu 26.02.2018 r. (poniedziałek) uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w zajęciach na strzelnicy pneumatycznej Jaworskiego Klubu Strzeleckiego „UR”w Jaworze.
Celem wyjazdu było doskonalenie umiejetności strzeleckich, a także przeprowadzenie wewnętrznych zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej. Po bardzo wyrównanej walce I miejsce zdobył Szymon Otocki, II - Artur Molis, natomiast III - Zuzanna Mikołajczak. Wygrani otrzymali medale, które wręczył prezes klubu Rafał Sokołowski.
Podsumowaniem wyjazdu było strzelanie z broni krótkiej.
Opiekun: Przemysław Stempniewicz.

Opowieść o reżyserskiej pasji w LO

W auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, we wtorek (20.02.), odbyło się dwugodzinne spotkanie z twórcą filmów dokumentalnych – Arkiem Drygasem. W zajęciach uczestniczyli licealiści z klas I oraz II (dziennikarsko-medialnych i prawniczych).
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak powstają filmy oraz zapoznaliśmy się z projektami reżysera. Jeden z nich dotyczył miejscowości Rusko, a powstał dzięki zastosowaniu ciekawej techniki – połączeniu zdjęć o niezwykłych ujęciach. Do powstania innych projektów posłużył materiał z festiwalu, nagranie z odtworzenia bitwy historycznej oraz dokument ze starej kaflarni.
Twórca filmów – pasjonat reportaży opowiadał nam także o epizodach z pracy przy realizacjach dokumentów.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,052,717 Unikalnych wizyt