Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Świetny występ muzyczny licealistów. Brawo Alan!

Na początku tygodnia (4.12. 2018 r.) uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu: Zosia Malinowska (I c), Karol Zych (II c) oraz Alan Tułacz (II a) wzięli udział w XVI Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Świdnicy. Alan zaśpiewał utwór „Shotgun” z repertuaru George’a Ezry, Zosia pięknie wykonała piosenkę zespołu The Band Perry pt. „If I Die Young”, Karol natomiast brawurowo zaprezentował się w „House Of The Rising Sun” formacji The Animals.
Relacja Alana Tułacza: „Naszym występom towarzyszył stres, jednakże był on bardzo mobilizujący.. Wspaniale bawiliśmy się przy wszystkich utworach. Kiedy jury ogłosiło wyniki, nie mogłem uwierzyć – zdobyłem II miejsce! Byłem bardzo zaskoczony, ale równocześnie bardzo szczęśliwy i dumny ze swojego występu, w który włożyłem mnóstwo serca! Gratuluję również Zosi i Karolowi, którzy, pomimo tego, że nie zdobyli wyróżnień, wspaniale zaprezentowali się na scenie.

Licealistka wyróżniona w Dolnośląskim Konkursie Literackim

Wiktoria Rakoczy - maturzystka klasy dziennikarsko-medialnej i prawniczej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu zdobyła wyróżnienie w XIV Dolnośląskim Konkursie Literackim o „Laur Złotego Pióra” - „My Polacy, My Dolnoślązacy”. W tym roku na konkurs nadesłano 128 prac z całego Dolnego Śląska. Spośród nich jury wyłoniło najlepsze, wśród których znalazła się także praca Wiktorii. Napisała ona tekst na temat: „To co możesz uczynić jest tylko kroplą w ogromie oceanu, ale jest właśnie tym, co daje znaczenie twojemu życiu” (Albert Schweitzer). Refleksja na temat znaczenia jednostki w życiu społeczeństw.
Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu, Liceum Salezjańskie we Wrocławiu, „Gość Niedzielny” Redakcja Wrocławska, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu OKIS.

Otrzęsiny i wybory SU w LO!

Tradycją Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu są otrzęsiny klas pierwszych oraz demokratyczne wybory Samorządu Uczniowskiego.
W tym roku zaszczyt przeprowadzenia otrzęsin przypadł klasie II a. Drugoklasiści z klasy humanistycznej postawili w tym roku na konwencję muzyczną. I faktycznie – muzycznych wrażeń (i nie tylko!) nie zabrakło! Pierwszoklasiści mieli możliwość sprawdzenia się w różnych konkurencjach – śpiewaniu karaoke, karmieniu drugiej osoby z opaską na oczach oraz odgadywaniu postaci z bajek! Nasi młodsi koledzy mogli również wcielić się w stylistów – jednym z zadań było również wystylizowanie swojego kolegi z klasy! W wyłonieniu zwycięzców konkurencji pomagali niezastąpieni jurorzy: czas i publiczność zgromadzona w auli. Otrzęsiny uświetnił również występ muzyczny gościa specjalnego – Eda Sheerana, w którego wcielił się Alan Tułacz.

Będzie trzeci spektakl!

Ze względu na olbrzymie zainteresowanie i brak miejsc na przedstawieniach o godz. 16:00 i 19:00, zostanie wystawiony dodatkowy spektakl o godz. 14:00. Wszystkich chętnych zapraszamy do rezerwacji miejsc.

Kolejne święto teatru w LO. Tym razem "Mamma Mia 2" (fragmenty)


W grudniową sobotę (15.12.), na deskach Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zostanie wystawione, po raz czternasty, przedstawienie teatralne. Tym razem w LO zabrzmi musical „Mamma Mia”2 (fragmenty). Będzie to kontynuacja historii przedstawionej w poprzednim roku. Nie zabraknie jednak ciekawych rozstrzygnięć i nowych motywów.
Licealne święto teatru ponownie objął Honorowym Patronatem Ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis. Niezmiennie w I akcie zagrają uczniowie, w II - nauczyciele, a w III - rodzice, samorządowcy, księża i goście. Nie zabraknie również znanych osobowości aktorskich i medialnych.

Dobry występ licealistów!

Na początku listopada (06.11.) na stadionie OSiR-u w Strzegomiu uczniowie LO uczestniczyli w powiatowych rozgrywkach piłki nożnej.
W ogólnej klasyfikacji licealiści zajęli II miejsce w grupie. przegrywając, po wyrównanym pojedynku, z ZSB-E w Świdnicy (2-4) i i wygranym z TO w Świdnicy (4:3).

Gratulację dla zawodników za postawę i zaangażowanie.
Skład: Patryk Kuczma, Kalim Lesiński, Wiktor Mikołajczyk, Marcin Obidowski, Marcin Dulemba, Radosław Turowski, Wiktor Makowski, Jakub Sitarek, Adrian Okolita, Adrian Banaszczyk, Jacek Leśnicki, Miłosz Wójtowicz, Sebastian Bohonos, Kacper Lipiński, Jakub Dobies, Maciej Makówka, Kacper Lipiński, Szymon Otocki. Opiekun: Przemysław Stempniewicz.

Licealiści dla Niepodległej

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, społeczność Liceum Ogólnokształcącego aktywnie włączyła się w patriotyczne uroczystości, wydarzenia i konkursy.
W piątek (09.11.), o godz. 11:11 nauczyciele i uczniowie LO odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu państwowego, włączając się tym samym w akcję "Bicie rekordu w śpiewaniu hymnu dla Niepodległej", ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Klasy humanistyczne przygotowały film, umieszczony na platformie youtube.com (kanał “Głos Liceum”), w którym cała społeczność szkolna włącza się w podziękowania składane Niepodległej. Uczniowie wzięli również aktywny udział w przygotowaniu gminnych obchodów niepodległościowych w Strzegomskim Centrum Kultury, dla wszystkich szkół z terenu gminy i dla społeczności miasta. Recytacje oraz przejmujące wykonanie pieśni patriotycznych poruszyły widownię.
Miłą niespodziankę sprawiła nam także Anna Skolak, uczennica klasy humanistycznej, która w wojewódzkim konkursie organizowanym przez DODN we Wrocławiu, otrzymała wyróżnienie pisząc pracę na temat "Niezwykłe Dolnoślązaczki".

"Koncert jesienny na dwa świerszcze..." w LO

W środę (24.10.) o godz. 17:00 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odbyła się kolejna edycja niezwykłego „Koncertu jesiennego na dwa świerszcze i wiatr w kominie”. Teksty poświęcone były szczególnej okazji - setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nie zabrakło zarówno poruszających interpretacji utworów lirycznych, jak i przepełnionych emocjami pieśni patriotycznych.
Utwory liryczne wykonali:

Jakub Podlewski – „Zewnętrze” (wiersz autorski),
Alicja Riss – „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej,
Agata Nowak - „Niebo złote ci otworzę…” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
Alan Tułacz - „Oddycha miasto ciemne” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego,
Oliwia Bodziany - „Modlitwa” (tekst anonimowy),
Adam Karpeta - „Powstanie warszawskie” Sławomira Matusza,

Dzień Edukacji Narodowej w LO!

W piątek (12.10.) z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu odbył się uroczysty apel. Część artystyczną przygotowała klasa I b, a oprawę muzyczną uroczystości zapewnili uczniowie pod opieką pani Agnieszki Rut. Licealiści odegrali scenkę z życia szkoły, recytowali utwory liryczne i wspaniale wykonali utwory muzyczne.
Życzenia wszystkim pedagogom i pozostałym pracownikom szkoły złożył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, wicestarosta Zygmunt Worsa, ks. proboszcz Marek Żmuda, prezes ZNP Hanna Krosta oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Nie zabrakło również podziękowań oraz życzeń dyr. Tomasza Marczaka, który wręczył Nagrodę Dyrektora następującym nauczycielom: Ewie Tutce, Małgorzacie Kucharskiej, Kamili Mazur, Agnieszce Rut i Joannie Durlik. Natomiast Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymała Lucyna Miłek, a Nagrodę Starosty Świdnickiego: Elżbieta Farion.
Gratulujemy!
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,237,594 Unikalnych wizyt