Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny


tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Informacja o pracy szkoły

Informujemy, że 24 grudnia 2020 r. szkoła będzie zamknięta.

Nowe godziny otwarcia biblioteki

Od dnia 30 listopada biblioteka będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach 14:00 - 17:00. Zamówienia książek można również składać przez dziennik elektroniczny.

Patriotyczne przesłanie absolwenta LO - ppor. Alana Adhama

Szanowny Panie Dyrektorze !
Mimo panującej sytuacji w kraju związanej z pandemią Covid-19 oraz panującymi protestami, a także w obliczu obecnego częściowego lockdownu pragnę Panu, i sobie również, życzyć dobrobytu i nieustannej suwerenności z okazji Narodowego Święta Niepodległości !!!
W dniu 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości po 123 latach, życzę Panu, całej kadrze LO z Panią Tutką na czele, wszystkim nauczycielom, których wspominam z szacunkiem i wszystkim uczniom wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia, miłosierdzia dla bliźniego, wyrozumiałości, a także dużo rozsądku w tym ciężkim dla nas okresie. Aktualnie obchodzę Nasze Narodowe Święto Niepodległości ponad 6000 km od ojczyzny - w Afganistanie. W dniu dzisiejszym celebruję naszą rocznicę pełniąc służbę, misję, w XII zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego Afganistan RSM.

Zarządzenie dyrektora ZSO z 6 listopada 2020 roku

Zarządzenie dostępne po kliknięciu na link: ZARZĄDZENIE

Informacja o działaniu sekretariatu szkoły

Informujemy, że na czas nauki zdalnej sekretariat w piątki będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.30

Informacje dotyczące otwarcia biblioteki szkolnej

Od dnia 9 listopada biblioteka będzie czynna we wtorki i czwartki w godzinach 11:30 - 15:30. Zamówienia książek można również składać przez dziennik elektroniczny.

Agnieszka Rut


Zasady korzystania z biblioteki:

1. W bibliotece może przebywać jeden czytelnik.
2. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki (przed wejściem należy zdezynfekować ręce).
3. Czytelnia i stanowiska komputerowe nie będą udostępniane dla czytelników.
4. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek, zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.
5. Wszystkie książki oddane przez czytelników będą objęte 3-dniową kwarantanną.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 02.11.2020r.

Wrocław 2020-11-02


Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

Państwo polskie jest wielką, bezcenną wartością. Trzeba było walki i pracy, potu i krwi kilku pokoleń, aby Polska po pierwszej wojnie światowej mogła wrócić na mapę Europy. Potrzebny był ogromny wysiłek i determinacja, żeby obalić komunistyczną władzę, wyrwać się spod podkutego buta Moskwy i po raz drugi w XX wieku odzyskać niepodległość na przełomie lat 80-tych i 90-tych. My współcześni Polacy mamy wreszcie własne, demokratyczne państwo. Współtworzymy społeczeństwo otwarte, cieszymy się pełnią praw obywatelskich. Możemy się organizować, w swobodny sposób wyrażać własne przekonania, opinie i poglądy. Co kilka lat wybieramy władze różnych szczebli. Wyznajemy różne wartości, mamy odmienne wizje Polski, różnimy się i spieramy - to w demokracji naturalne. Nasz los spoczywa w naszych i tylko w naszych rękach. Od nas in gremio zależy wybór co zrobimy z wolnością, jak ją będziemy rozumieć i praktykować. Niezmiernie ważne jest jakie wartości i postawy przekażemy młodemu pokoleniu. Zadaniem kadry pedagogicznej jest wychowywać podopiecznych w szacunku dla prawdy i dobra, innych ludzi i narodów, państwa i prawa. Uczyć rozumnej, odpowiedzialnej wolności, kultury słowa i zachowania, współpracy, rozwiązywania sporów w sposób asertywny i pokojowy, dochodzenia swoich racji w sposób cywilizowany.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 26.10.2020r.

Wrocław 2020-10-26


Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

Na świecie i w Europie podnosi się druga fala pandemii koronawirusa. To zjawisko dotyka również Polski, liczba dziennych zachorowań w naszym kraju sięgnęła ponad 13 tysięcy. Rząd Rzeczypospolitej całe państwo ogłosił czerwoną strefą i wprowadził szereg obostrzeń. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, spłaszczenie wzbierającej fali zachorowań, utrzymanie funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Od poniedziałku 26 października br. przez okres 2 tygodni zdalne nauczanie będzie odbywać się w klasach 4-8 w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.
W ubiegłym roku szkolnym od marca do wakacji szkoły, przedszkola i placówki pracowały zdalnie. Kadrze pedagogicznej przybyło wiedzy i umiejętności (praktyka czyni mistrza!), zwiększyła się też liczba komputerów. Działają różne platformy edukacyjne, w tym rekomendowana przez MEN e-podręczniki.pl. Zdalne nauczanie wszakże ciągle pozostaje wyzwaniem. Jestem świadomy ograniczeń w poszczególnych jednostkach oświaty i słabości nauczania na odległość, nie oczekuję cudów od Koleżanek i Kolegów.

Informacja w sprawie zdalnego nauczania

INFORMACJA
na podstawie Zarządzenia 19/2020 z dnia 23.10.2020 r dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu


W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 działając na podstawie:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 poz.493 ze zmianami), od dnia 26.10.2020 r. do 08.11.2020 r.

1. Kształcenie na odległość w ZSO w Strzegomiu odbywa się poprzez platformę Office 365.
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,915,045 Unikalnych wizyt