Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Sukces absolwenta strzegomskiego liceum - Remigiusza Knapika

Miło nam poinformować, że absolwent naszego Liceum - Remigiusz Knapik - został zwycięzcą I Ogólnopolskich Spotkań Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza.
Laureat wykonał utwór „Refleks flegmatyka” Mietka Kosza i kompozycję własną „Spectral 44″.
Pochodzący ze Strzegomia Remigiusz Knapik jest pianistą, aranżerem i kompozytorem. W 2018 roku ukończył studia na wydziale pianistyki jazzowej w Conservatorium van Amsterdam. Artysta ma za sobą wiele wspólnych projektów i występów u boku takich sław jak Leszek Możdżer, Tymon Tymański czy Sławomir Ciesielski. W 2019 roku wydał swoją pierwszą płytę „Parallel Dispensations”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach: ...

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Piękna dekoracja, ciekawa prezentacja, uroczyście odśpiewany hymn państwowy oraz pieśni patriotyczne od rana rozbrzmiewające w szkole- tak społeczność naszego liceum uczciła jedną z najważniejszych dat w historii państwa polskiego.
11 listopada 1918 r. to data, o której pamięta każdy Polak. Jesteśmy wdzięczni wszystkim bohaterom, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju i nasz patriotyzm wyrażać śpiewem, poezją i kwiatami przy pomnikach pamięci.

Wieczorek poetycki

To był przepiękny wieczór! Tak jednym zdaniem można podsumować VI Wieczorek poetycki, który w tym roku odbył się pod przekornym hasłem „Groch z kapustą”. W jesiennej oprawie zaprezentowano utwory o przeróżnej tematyce. Wiersze Wisławy Szymborskiej przeplatały się z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Juliusza Słowackiego czy Juliana Tuwima. Wspaniale zostały przyjęte oryginalne utwory młodych poetów z naszego liceum oraz wzruszające interpretacje piosenek z najnowszego albumu Sanah. Zaskoczeniem na pewno były występy utalentowanego akordeonisty o pseudonimie Mirek , zespołu „Szalupa Łysego”, pana Marka Mikołajczaka, pana Marcina Ruta oraz pana Jacka Fornala, którzy zabrali nas w magiczny świat nastrojowej muzyki. Na koniec wystąpiła kilkuletnia Zosia, która z ogromnym wdziękiem powiedziała wierszyk „Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę”:) Podsumowaniem spotkania była matematyczno-polonistyczna  interpretacja utworu „Przeprosiny Boga”przedstawiona przez panią vice-dyrektor Ewę Tutkę oraz nasze polonistki.

Upiorne Otrzęsiny klas pierwszych.

"Ciemno wszędzie,
Głucho wszędzie,
Co to będzie,
Co to będzie."
Tymi słowami utworu, pod tytułem "Elektryczne Dziady” stanowiącego Hard Rocketową interpretację fragmentu „Dziadów” Adama Mickiewicza, rozpoczęliśmy dzisiejsze otrzęsiny.
Tegoroczna uroczystość została zachowana w klimacie mrocznym z lekką nutą strachu i niepewności... 👻
W szkole, od rana spotkać można było dziwaczne straszydła, duchy, zmory a i korytarze przyodziane w pajęczyny, czarne nietoperze i pająki wyglądały inaczej niż zwykle. 🕷💀🕸☠️
Na szkolnej auli, zjawiły się dwie monster gwiazdy, które przerażająco dobrze, zaśpiewały potworny utwór wprowadzając nas w otchłań otrzęsin. 🎤🎶
Pierwszoklasiści poddani zostali kilku próbom. Zmagali się z takimi konkurencjami jak: przeprawa z polskim jabłkiem, owijanie mumii, pełnym grozy pokazem mody, dyniową prezentacją i Quiz'em wiedzy wszelakiej, który poprowadził chrześniak Huberta Urbańskiego- Adam Urbański i jego niezawodne asystentki. 🎃
Okazało się, że Pierwszaki są już na tyle dojrzali i gotowi, że przeżyli to mrożące krew w żyłach wydarzenie bez większego szoku i uszczerbku na zdrowiu a nawet wywołane zostały u nich reakcje przejawiające radość i zadowolenie.

Półmetek w LO

W piątkowy wieczór, 21 października w Restauracji Stragona odbył się półmetek klas trzecich z naszego Liceum. Uczniowie rozpoczęli uroczystość przemówieniem wygłoszonym przez przedstawicieli klas a następnie zatańczyli belgijkę.
Licealistom towarzyszyła dyrekcja: pan dyrektor Przemysław Knap, pani wicedyrektor Ewa Tutka, wychowawcy: pani Anita Kołaczek, pan Przemysław Stempniewicz, nauczyciele: pani Małgorzata Chęcińska i Joanna Marciniszyn oraz rodzice.
Uczniowie świetnie się bawili. Była to doskonała okazja to zintegrowania klas. Uczestnicy na pewno będą dobrze wspominać półmetek.

Nauczyciele ZSO w Strzegomiu odznaczeni i nagrodzeni

Miło nam poinformować, że 19 października 2022 roku w czasie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się w Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju, nagrody za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania; wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej otrzymało troje nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.
W obecności przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej i Nauki, władz samorządowych i oświatowych Dolnego Śląska, Ziemi Wałbrzyskiej, dyrektorów szkół, w tym dyrektora szkoły – Pana Przemysława Knapa, Nagrodę Kuratora Dolnośląskiego oraz Medal Komisji Edukacji odebrała Pani Małgorzata Kucharska. Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę uhonorowani zostali Pan Piotr Bułakowski oraz Pan Jacek Fornal.

Dzień Edukacji Narodowej w naszym LO.

Dzień Edukacji Narodowej w LO był okazją do spotkania w gronie społeczności szkolnej na barwnym apelu. Młodzież klasy 3a wraz z wychowawczynią Anitą Kołaczek przygotowała Galę wręczenia Przemysławów oraz zabawny Quiz dla nauczycieli i uczniów. Występy muzyczno-wokalne pod czyjnym okiem (i uchem) Pani Agnieszki Rut w wykonaniu zdolnych Uczniów jak zawsze były wyjątkową podróżą w świat dźwięków i emocji.
Po części artystycznej Dyrektor Przemysław Knap wyróżnił i wręczył Nagrody Nauczycielkom Paniom Elżbiecie Farion, Agnieszce Kowalczyk, Agnieszce Rut, Ewie Tutce, Edycie Wilk oraz Ewelinie Doktor, Paniom z administracji i obslugi Marzenie Farion, Katarzynie Luberze, Beacie Pietkiewicz, Bożenie Bąkowskiej, Danucie Iwen , Beacie Osobie oraz Urszuli Hajder.

Wycieczka klas humanistycznych do Starej Kopalni w Wałbrzychu

30 września, w Dniu Chłopaka, klasy humanistyczne – 2a i 3a wzięły udział wycieczce do Starej Kopalni w Wałbrzychu, gdzie miały okazję, pod czujnym okiem przewodników, zwiedzić miejsce ważne dla historii Ziemi Wałbrzyskiej i Dolnego Śląska. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i każda z nich ruszyła trasą wyznaczoną przez byłych pracowników kopalni, by zwiedzić wszystkie ważne punkty Starej Kopalni.
W trakcie zajęć w muzeum młodzież dowiedziała się, jak kiedyś wyglądała praca górników kopalni. Mogła na własnej skórze poczuć, jak ciężkie były kiedyś narzędzia pracy oraz jak wyglądały maszyny transportowe, naprawcze, dźwigowe, a przede wszystkim, jak ciężką pracę wykonuje się setki metrów pod ziemią.
Z kolei w Galerii Wiktoria odbyły się obchody Dnia Chłopaka. Koledzy mogli liczyć na poczęstunek lub drobne prezenty ufundowane przez koleżanki z klas.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Ten dzień jest przypomnieniem dla nas wszystkich (uczniów, nauczycieli, rodziców), że o zdrowie psychiczne należy dbać przez cały rok i jest ono tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne.
Niech do lamusa przejdą krzywdzące przekonania, że do pedagoga, psychologa, lekarza psychiatry nie należy chodzić, albo wstydzić się wizyt u nich !!! Dzięki ich wsparciu możemy poczuć się lepiej, mieć wgląd w przyczyny swoich trudności, poznać metody radzenia sobie ze stresem, trudnymi doświadczeniami życiowymi.

Kim są i czym się zajmują specjaliści:

„Pedagog/ pedagożka szkolna. Jeśli masz jakiś kłopot, w zasadzie zawsze warto zacząć od pedagoga szkolnego.
Wygenerowano w sekund: 0.03
5,567,159 Unikalnych wizyt