Warte uwagi


tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Stypendia za wysokie wyniki w nauce dla uczniów LO!


Z przyjemnością i dumą informujemy, że uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu otrzymali stypendium za wysokie wyniki w nauce w drugim semestrze roku szkolnego 2020/2021. Wyróżnionych zostało aż 31 uczniów ze średnią ocen zaczynającą się od 4,75:1 5,50 Kisielewicz Marta
1 5,50 Prymas Kacper
3 5,45 Miszczak Sylwia
4 5,40 Szczur Aleksandra
5 5,33 Stolarski Marcel
5 5,33 Zym Maksymilian
7 5,21 Juszczyk Nikol
8 5,20 Kowalczyk Kinga
9 5,17 Miller Jakub
10 5,15 Rój Emilia
11 5,14 Stopyra Kinga
12 5,13 Stachowicz Dominika
13 5,00 Sitarek Justyna
14 4,93 Malecha Martyna
15 4,91 Zając Wiktoria
16 4,90 Kościelecki Jakub
16 4,90 Żądło Aleksandra
18 4,89 Baszak Gabriela
19 4,87 Falkiewicz Filip
19 4,87 Wielgomas Małgorzata
19 4,87 Kustra Dawid
22 4,86 Baszak Dagmara

Program stypendialny Indeks Start2Star

Indeks Start2Star

Indeks Start2Star to program stypendialny, którego głównym celem jest zapewnienie środków finansowych na studia grupie najzdolniejszych i najbardziej aktywnych maturzystów pochodzących z niezamożnych rodzin.

Każdego roku Komisja wybiera 14 osób, które otrzymają stypendium w wysokości 1600 zł brutto miesięcznie wypłacane przez cały regulaminowy okres studiów (zarówno pierwszego jak i drugiego stopnia).

Kwota ta pozawala pokryć nie tylko koszty kształcenia, ale także utrzymania oraz inne wydatki związane z edukacją i rozwojem zainteresowań.

Aby zostać stypendystą oprócz dobrych wyników w nauce należy wykazać się również aktywnością społeczną, przedsiębiorczością czy zaangażowaniem w wolontariat.

Fundacja duży nacisk kładzie na monitorowanie postępów stypendystów w nauce oraz rozwój talentów i pasji. Absolwenci projektu są w ścisłym kontakcie z Fundacją jeśli chodzi o plany zawodowe i zdobywanie pierwszych doświadczeń na rynku pracy.

Szkolenie z nurkowania dla uczniów klas mundurowych.

Sobotni (19.06.) słoneczny poranek (25 °C), sprzyjał aktywności na świeżym powietrzu. Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu chętnie skorzystali z tej słonecznej aury i uczestniczyli w praktycznych zajęciach z nurkowania w basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu
Na początku licealiści zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania. Od godz. 7:00 uczniowie, wraz z instruktorami Centrum Nurkowego UBOOT, ćwiczyli schodzenie pod wodę w pełnym osprzęcie. Głębokość basenu (3,80 m) była wystarczająca do przeprowadzenia pierwszych ćwiczeń podwodnych.


Sukces muzyczny Julii Rut!

Julia Rut, uczennica klasy 2 cp Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zdobyła II miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie ,,Co młodym w duszy gra " w Rudzie Śląskiej. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!

Wycieczka humanistów

Dnia 14.06.2021 r. uczniowie klas humanistycznych: 1a, 2ap, 2ag wraz z wychowawcami i opiekunami p. Joanną Marciniszyn, p. Kamilą Mazur, p. Małgorzatą Kucharską, p. Beatą Suwart-Orzechowską, p. Mariuszem Krzakiem i p. Agnieszką Rut wybrali się na wycieczkę do Zamku Książ przy pięknej, słonecznej pogodzie, w ramach „Powiatowa droga do edukacyjnego sukcesu”.
W Zamku Książ dostaliśmy audioprzewodniki, z którymi ruszyliśmy poznawać to przepiękne i tajemnicze miejsce. Zaznajomiliśmy się z historią Jana Henryka XV Hochberga księcia von Pless i jego żony Marii Teresy Oliwii Cornwallis West von Pless, znanej dzisiaj jako Księżna Daisy. Zamek został zbudowany w XIII wieku przez księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I Surowego – „pana na Książu”. Zamek był w posiadaniu rodu Hochbergów od XVI wieku do 1941 r., do czasu kiedy przejęli go naziści. Zamek ten to połączenie różnych stylów architektonicznych: gotyku, baroku i neorenesansu. Zwiedziliśmy Salę Metamorfoz, gdzie podziwialiśmy piękne obrazy, zachwycaliśmy się Salonem Zielonym, Salonem Gier, Salonem Białym z kominkiem, z różowego włoskiego marmuru.

W Liceum Ogólnokształcącym powstanie wirtualna strzelnica!!!

W piątek (11.06.2021 r.) Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało Rozstrzygnięcie Konkursu Ofert „Strzelnica w powiecie 2021” nr 2/2021/BdsPZŻR. Oferta Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu została zaakceptowana! Wartość inwestycji będzie wynosiła 150 000 zł – w tym 118 000 zł z Ministerstwa Obrony Narodowej oraz 32 000 zł z Powiatu Świdnickiego. Będzie to jedyna tego typu strzelnica w powiecie świdnickim!
„System szkolno – treningowy” będzie wykorzystywany przede wszystkim przez klasy mundurowe w doskonaleniu umiejętności strzeleckich. Oczywiście – młodzież licealna z innych klas, w ramach wychowania fizycznego i zajęć integracyjnych, będzie miała również możliwość korzystania z wirtualnej strzelnicy. Poza tym zajęcia kółka strzeleckiego poprowadzi płk Mariusz Krzak, który ukończył szkolenie w obsłudze tego typu strzelnic” – dodaje dyr. Tomasz Marczak
Do tej pory licealiści jeździli na treningi strzeleckie do 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia, w którym doskonalili swoje umiejętności na systemie „Śnieżnik 2”. Od października podobny system zostanie zamontowany w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.

Wycieczki integracyjne licealistów!

Po nauczaniu zdalnym nastał czas powrotu do szkoły w wymiarze stacjonarnym. Istotą tego powrotu jest również odbudowa relacji klasowych i koleżeńskich, dlatego uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu udali się na wycieczki integracyjne.
Zapraszamy na relacje klas.

Dnia 08.06.2021r. klasa IIcp, wraz z wychowawcą p. Agnieszką Kowalczyk i nauczycielkami p. Lucyną Miłek oraz p. Danutą Specjał, poznawała i podziwiała pasmo Gór Wałbrzyskich- Trójgarb (w pięknych promieniach słońca).
„Po dotarciu na szczyt podziwialiśmy uroki krajobrazu górskiego i przyrody z wieży widokowej. Wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku było okazją do wspólnych rozmów i wspomnień, które często kończyły się wybuchami śmiechu. Czas umilała nam również dobra muzyka. Finalnym elementem pobytu na szczycie Trójgarbu było zatańczenie BELGIJKI. To była bardzo potrzebna wycieczka” – dodają licealiści.

Dnia 8 czerwca 2021r. uczniowie klasy 1 c, wraz z opiekunami: p. Eweliną Maćkiewicz i p. Małgorzatą Kucharską, odwiedzili Sztolnie Walimskie "RIESE", w których dowiedzieli się o mrocznych i tajemniczych faktach z naszego regionu. Kolejnym punktem wycieczki było Schronisko Górskie "Orzeł". Tam uczniowie wspólnymi siłami rozpalili ognisko i usmażyli kiełbaski. Nie zabrakło również dobrego humoru, beztroskich rozmów, muzyki oraz śpiewu.

Dofinansowanie dalszej edukacji dla absolwentów z orzeczeniem o niepełnosprawności

Emilia Rój i Filip Zaborowski z LO w Strzegomiu laureatami wojewódzkiego konkursu

Strzegomskie LO ma kolejny powód do dumy – dwoje uczniów naszej szkoły zajęło czołowe miejsca w XIV edycji wojewódzkiego konkursu „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.
Emilia Rój zajęła II miejsce w kategorii prac plastycznych - plakat. Natomiast Filip Zaborowski – uczeń tej samej klasy – zdobył III miejsce w kategorii wywiad.
Warto dodać, iż laureaci są uczniami kl. IIap - dziennikarsko-medialnej i prawniczej. Startując w konkursie adresowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych, wykorzystali
oni wiedzę i umiejętności zdobyte na przedmiotach humanistycznych (języku polskim oraz w trakcie zajęć koła dziennikarskiego), a co ważne – własne talenty i zainteresowania.
Konkurs organizowany był przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu oraz wrocławskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru.
Wygenerowano w sekund: 0.09
4,509,301 Unikalnych wizyt