Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pismo z Ministerstwa Zdrowia w sprawie programu szczepień

Nagrody Starosty dla uczniów i absolwentów

Ogłoszenie

Wydział Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy zgodnie z Uchwałą Nr XLIII/464/2006 Rady Powiatu w Świdnicy z dnia 13 września 2006r. (ze zm.) w sprawie ustalenia zasad udzielania stypendiów dla uczniów szkół dla młodzieży oraz dla wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Świdnicy za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe
ogłasza nabór wniosków

o przyznanie jednorazowego stypendium za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe dla uczniów szkół dla młodzieży oraz wychowanków Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy za rok szkolny 2021/2022

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie, którzy:

- są uczniami szkół ponadpodstawowych dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Świdnicki
- są tegorocznymi absolwentami szkół ponadpodstawowych dla młodzieży prowadzonych przez Powiat Świdnicki
O stypendium sportowe mogą ubiegać się także wychowankowie Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Świdnicy oraz uczniowie zamieszkali na terenie Powiatu Świdnickiego a uczęszczający do szkół ponadpodstawowych nieprowadzonych przez Powiat Świdnicki.
Stypendia przyznawane będą w formie jednorazowej Nagrody Starosty Świdnickiego w trzech ...

Rekolekcje 2022

W dniach 28-30 marca młodzież z LO brała udział w rekolekcjach prowadzonych przez Ojca Sylwestra Cabałę z zakonu Redemptorystów. W poniedziałek, po wstępnym przedstawieniu planu rekolekcji, Ojciec Sylwester rozpoczął konferencję. Dotyczyła ona wiary i miłości. Ukazał, jak możemy okazywać miłość- wobec Pan Boga, świata, drugiego człowieka i samego siebie. Nawiązując do swojego życia, podzielił się świadectwem wiary . Nie brakowało również niesamowitej oprawy muzycznej, której przewodniczył Pan Jacek Fornal. Śpiewała Justyna Sitarek, na skrzypcach grała Julia Rut. Na zakończenie poniedziałkowych lekcji, Ojciec Sylwester zadał uczniom zadanie, będące indywidualnym przemyśleniem dla każdego. Wtorek zaczął się od rozważań drogi krzyżowej. Młodzież siedziała pełna zadumy, rozważając każde słowo wplecione w stacje drogi krzyżowej. Po zakończonym nabożeństwie, Ojciec Sylwester przedstawił trzy sposoby przeżywania wiary. Na potwierdzenie swoich słów, przeczytał kilka świadectw ludzi nawróconych. Uczniowie obejrzeli kilkuminutowy film dotyczący świadectwa wiary Nicka Vujicicia . Drugą część rekolekcji prowadzili Wolontariusze Misyjni z WMS. Zaprosili na scenę 10 osób- 3 chłopców i 7 dziewcząt.

Spotkanie Emilii Rój z Ministerem Przemysławem Czarnkiem

Laureatka konkursu - Emilia Rój na spotkaniu
z Ministrem Edukacji i Nauki - prof. Przemysławem Czarnkiem

We wtorek 29.03.2022 r. uczennica kl. 3ap Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu - Emilia Rój i nauczycielka języka polskiego - pani Małgorzata Kucharska uczestniczyły w spotkaniu laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim z Ministrem Przemysławem Czarnkiem.
Minister wystosował zaproszenie do wszystkich laureatów i opiekunów merytorycznych wspomnianego konkursu.

Ania i Malwina uczestniczkami V Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej "Wiersze ojców naszych"

16 marca w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbył się finał V Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej ,,Wiersze ojców naszych”.
Naszą szkołę w reprezentowały Anna Marciniak z klasy 1b oraz Malwina Dzieniszewska z klasy 2b, które zakwalifikowały się do etapu finałowego. Dziewczyny zaprezentowały się bardzo dobrze. Udział w konkursie stał się dla nich cennym doświadczeniem i dał im możliwość wysłuchania recytacji uczniów z całego Dolnego Śląska.
Oprócz pięknych oraz wzruszających wystąpień na uczestników oraz ich opiekunów czekał pyszny poczęstunek i możliwość zwiedzenia wystawy głównej.
Udział we wspomnianym wydarzeniu był też wspaniałą przygodą oraz szansą na doskonalenie umiejętnyości recytatorskich.
Opiekunką merytoryczną uczennic była Pani Małgorzata Kucharska

Wymiana polsko-niemiecka w Pałacu w Morawie

W dniach 10-14 marca, Pałac w Morawie ugościł młodzież Polską z LO Strzegom oraz Niemiecką z Nelson Mandela Schule w Berlinie. Po przywitaniu uczestników i wspólnym podwieczorku młodzież miała okazję zapoznać się ze sobą, poprzez pracę w grupach, dotyczącą swoich zainteresowań.
Piątek był dniem pełnym wrażeń, nastolatkowie, zaraz po śniadaniu udali się do obozu KL Gross-Rosen. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Strzegom, w tym nasze liceum. Następnym punktem naszej wycieczki był świdnicki rynek, gdzie niemiecka młodzież skosztowała polskich przysmaków. W ostatnim etapem naszej trasy był Dom na wzgórzu i Pałac w Krzyżowej, gdzie przybliżono nam informację o działalności kręgu z krzyżowej, w której działała grupa niemieckiej opozycji antyhitlerowskiej. Po powrocie do Morawy uczestnicy wymienili się spostrzeżeniami i wrażeniami na temat odwiedzonych miejsc, co wywołało w nich poruszenie oraz refleksje na temat życia krajach wolnych od wojny. Zwieńczeniem dnia było spotkanie z Agnieszką Dobkiewicz, autorką książek, nawiązujących do przewodniego motywu dnia - ,,Małą Norymberga” oraz ,,Dziewczyny z Gross-Rosen”.
W sobotę uczniowie zajęli się przygotowaniem prezentacji nt. Prześladowań grup społecznych w III Rzeszy. Grupy szczegółowo zagłębiły się w temat, oraz poszerzyły swoją wiedzę. W dalszej integracji pomogły wspólne gry i zabawy. Pod wieczór grupy odwiedziła Pani Melita Sallai, najstarsza mieszkanka pałacu w Morawie i absolwentka naszego liceum, która podzieliła się z młodzieżą swoją historią i wspomnieniami.

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej "Women's Day"

W czwartek (8.03.2022 r.) w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu odbył się Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Women`s Day” zorganizowany przez Małgorzatę Chęcińską i Agnieszkę Rut. Do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczestników:
1. Magdalena Bień “Another love”
2. Aleksandra Świędrych “Jolene”
3. Justyna Sitarek “Easy on me”
4. Alicja Mazurkiewicz “Watch”
5. Maja Łysomirska “Save Your Tears”
6. Dagmara Duma “Change my clothes”
7. Jakub Skolak “Poison”
8. Sabina Hladka “Beautiful little fools”
9. Milena Laskowska “When we were young”

Występy oceniało jury w składzie: dyrektor Ewa Tutka, nauczycielka j. angielskiego Joanna Marciniszyn, nauczyciel religii Jacek Fornal oraz reprezentant SU – Amelia Misek. Jurorzy oceniali interpretację utworu, wykonanie, poprawność muzyczną, językową oraz ogólne wrażenie artystyczne prezentowanego utworu.

Sukcesy Emilii i Kornelii - humanistek z ZSO w Strzegomiu

Miło nam poinformować, że uczennica kl. 3ap - Emilia Rój zajęła II miejsce w kategorii prac plastycznych. Jurorzy ogólnopolskiego konkursu docenili przygotowany przez nią portret.
Tytuł finalistki w kategorii prac literackich zdobyła z kolei Kornelia Jeziorska z kl. 1a, autorka eseju: ,,Poczucie swej godności, które zabrania człowiekowi kraść lub żebrać, nie pozwala mu również korzystać z dóbr narodowych, nie dokładając nic do nich od siebie, nie pracując nad ich pomnożeniem i nie biorąc udziału w ich obronie”.
W związku z podsumowaniem konkursu 3-4.03.2022 roku w Białymstoku odbyła się Gala X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim „Dmowski wychowawcą narodu”.
Emilia jako laureatka została zaproszona na wspomnianą konferencję i galę, które odbyły się w Auli Kina TON. Dzięki temu mogła uczestniczyć w panelu dyskusyjnym pt. „Dmowski – polityk i organizator”, prowadzonym przez dra Patryka Tomaszewskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W kolejnym panelu „Wpływ Dmowskiego na młode pokolenie” uczestniczyli: prof. Jan Żaryn – prezes Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej, Dariusz Wasilewski – prezes Fundacji Obowiązek Polski. Galę zakończył spektakl „Dzieci z naszego podwórka” w wykonaniu – Teatru „Słudzy Jej Królewskiej Mości”.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Wrocław 2022-02-28


Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!


W czwartek 24 lutego nad ranem putinowska Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę, rozpętała wojnę. Pokazała dobrze nam Polakom znaną od stuleci, agresywną i brutalną twarz. Giną żołnierze i cywile, dorośli i dzieci. Cierpią ludzie, rujnowany jest dobytek i dorobek pokoleń. Deptane są prawa człowieka, łamane konwencje i międzynarodowe pakty. Cały naród ukraiński, armia i państwo kierowane przez bohaterskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego stawiają heroiczny opór najeźdźcy. W imię człowieczeństwa i polskiej racji stanu nakazem chwili jest pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Form wsparcia jest wiele, każda pomoc, choćby najdrobniejsza, jest niezwykle ważna. Każdy gest solidarności i każde ciepłe słowo mają znaczenie. Każda zbiórka, aukcja czy koncert mają sens. Każda złotówka się liczy.

Wygenerowano w sekund: 0.04
5,098,047 Unikalnych wizyt