Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Abiturienci LO. Czas na maturę!

Piątek (27.04.) był ostatnim dniem edukacji dla uczniów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu i słuchaczy Liceum dla Dorosłych w Strzegomiu. Uroczyste pożegnanie abiturientów dokonało się podczas apelu, który przygotowały klasy drugie, pod bacznym okiem nauczycieli: Kamili Mazur i Agnieszki Rut. Nie zabrakło zabawnych scenek, wzruszających występów muzycznych, wspomnieniowej prezentacji oraz życzeń wypowiedzianych przez burmistrza Zbigniewa Suchytę, dyr. Tomasza Marczaka, prezes oddziału ZNP w Strzegomiu Hannę Krostę oraz przedstawiciela uczniów Jana Kubiaka.

Wykład o motoryce w LO

W środę (18.04.2018 r.), w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, odbył się wykład, który poprowadził dr Paweł Chmura z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, absolwent LO.
Wykład połączony był z prezentacją na temat: „Przygotowanie motoryczne we współczesnej piłce nożnej”. Za pomocą różnych wykresów, przykładów oraz porównań dr Chmura udowodnił, że każdy piłkarz ma inną motorykę. Opisał ich podział na szybkościowców i wytrzymałościowców. Przedstawił procentowo wpływ biegu na pracę piłkarza na boisku. Słuchając, można było uświadomić sobie wiele interesujących faktów. Wykładowca zaprezentował dane dotyczące motoryki piłkarzy na przestrzeni lat oraz zachodzących zmian w sposobie przygotowania zawodników. Zestawienie polskiej ligi z innymi drużynami, a także mistrzami (Niemcami) wskazały, niestety, na słabsze przygotowanie motoryczne Polaków.

Emisja odcinka "Pierwszej miłości" z licealistami

2677 odcinek "Pierwszej miłości" z udziałem uczniów LO. Oskarowa kwestia, wypowiedziana przez nauczyciela Przemysława Knapa, z całą pewnością przejdzie do historii kina: "Ale tutaj nie wolno palić" :). Okazało się również, że wielką fanką muzyki sakralnej jest nauczycielka Agnieszka Rut, którą można było dostrzec na widowni podczas koncertu. Emisja odcinka odbyła się na kanale Polsat 19.04.2018 r. o godz. 18:00.

Licealiści w etapie wojewódzkim Konkursu Filozofii Klasycznej

Trzecia edycja Konkursu Filozofii Klasycznej odbywa się pod hasłem:„Kiedy jestem wolny?”. Jego adresatem jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych z terenu Dolnego Śląska. Zmagania konkursowe prowadzone są na trzech etapach: szkolnym, okręgowym i wojewódzkim.
Do etapu okręgowego w roku szkolnym 2017/2018, z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, zakwalifikowali się: Wiktoria Rakoczy, Wiktoria Prydoń-Szlenk, Marta Gazda, Ada Myszczyszyn. Aleksandra Burdzy, Marcin Mazur. Zostali oni wyłonieni podczas etapu szkolnego, w trakcie którego zmierzyli się z testem (obejmującym pytania zamknięte i otwarte) sprawdzającym wiedzę z literatury podmiotu zogniskowanej na kwestiach dotyczących wolności.
Troje z nich: Ola Burdzy, Marcin Mazur i Marta Gazda weszli do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku w Instytucie Filozofii Chrześcijańskiej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Znaleźli się oni w zaszczytnym gronie 29 uczniów z całego województwa.

Gotycka lekcja licealistów

Klasa humanistyczna Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu uczestniczyła w niecodziennej lekcji. W ramach podsumowania materiału ze średniowiecza licealiści udali się do Bazyliki Mniejszej w Strzegomiu, w której wysłuchali wykładu o średniowiecznej architekturze i sztuce. Humaniści mieli okazję zobaczyć i podziwiać dźwięk najstarszego czynnego dzwonu w Polsce (z 1318 r.), który znajduje się w jednej z wież kościoła. Historię bazyliki z wielką pasją zaprezentował miłośnik strzegomskiej historii - Krzysztof Kaszub, który z detalami opowiadał o rzeźbach, płaskorzeźbach, elementach konstrukcyjnych kościoła. Barwne historie o strzegomskich joannitach dopełniły wykładu. To było ciekawe podsumowanie szkolnego materiału.

Licealiści na planie filmowym!

Uczniowie z klasy dziennikarsko – medialnej i prawniczej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu uczestniczyli w nagraniu jednego z odcinków „Pierwszej miłości”, a także zwiedzili plan filmowy, rozmawiali z aktorami i twórcami filmu. To było ciekawe doświadczenie.
Relacja Alana Tułacza:
„Wtorek (06.03.2018 r.) zaczął się dla uczniów klasy I A niezwykle interesująco. Mieliśmy bowiem niepowtarzalną okazję wybrać się na plan serialu „Pierwsza miłość”. Po planie filmowym ATM, ulokowanym w podwrocławskich Bielanach, oprowadzał nas „Meksyk” – asystent reżysera odcinka. Po przybyciu na miejsce mieliśmy okazję poznać wielu bardzo ciekawych aktorów, takich jak: Krzysztof Wieszczek (serialowy Olek), Mateusz Banasiuk (Radek) czy Błażej Michalski (Mikser), a także – zagrać na planie z serialowymi aktorami!

Zmagania cyfrowe uczniów LO. Licealista w finale krajowym!

Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2017 r.), mini-projektów (styczeń – luty 2018 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2018 r.).
Celem olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów. W sposób przemyślany tworzą wizerunek i relacje. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją również prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Waleczni mundurowi z LO

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego nie stronią od zajęć sprawnościowych i fizycznych. W trzyletnim cyklu szkolenia uczestniczą w zajęciach poligonowych, strzeleckich, nurkowych i sztuk walki. Licealiści odnoszą również sukcesy indywidualne:
Jakub Burkiewicz zajął II miejsce w Otwartym Pucharze Polski TAEKWON-DO ITF (techniki specjalne oraz walki light), a także otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski na Otwarte Mistrzostwa Europy TAEKWON-DO ITF HQ. Natomiast Marcel Zabijak zajął I miejsce w zawodach AMATORSKIEJ LIGI MMA o Puchar Gór Sowich (kategoria: JUNIOR OPEN).

Konkurs stołów wielkanocnych w LO!

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbył się konkurs stołów wielkanocnych. Brały w nim udział wszystkie klasy pierwsze i drugie. Ich zadaniem było przygotowanie świątecznego stołu, na którym miały znaleźć się tradycyjne, wielkanocne potrawy i ozdoby.
Jury w składzie: Danuta Specjał, Sylwia Witka, Bożena Bąkowska, Beata Osoba miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w wykonanie tego zadania. Ostatecznie w gronie laureatów znalazły się: II c (I miejsce), I b (II miejsce) oraz II a (III miejsce). Zwycięskie klasy otrzymały dofinansowanie do wybranej wycieczki lub projektu edukacyjnego.
Oczywiście nie zabrakło również oprawy artystycznej tego przedświątecznego spotkania, o którą zadbali licealiści pod opieką Agnieszki Rut oraz katechety Jacka Fornala. Utwory wielkanocne, czytanie fragmentów pisma św. oraz życzenia, które złożyli: burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz dyr, Tomasz Marczak były dopełnieniem uroczystości.
To było piękne, przedświąteczne spotkanie w gronie społeczności LO. Wesołych świąt!
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,052,703 Unikalnych wizyt