Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny


tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Informacja o działaniu sekretariatu szkoły

Informujemy, że w dniu 03.02.2021 (środa) sekretariat będzie czynny do godziny 13.00

"Różowa skrzyneczka" w LO

Do Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego dotarła “różowa skrzyneczka”. Akcja pomaga zabezpieczyć uczennice w intymne środki higieniczne, potrzebne podczas menstruacji.
Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet zdobyło grant Fundacji Kulczyk Foundation na projekt “Różowa skrzyneczka w każdej szkole!”. W jego ramach umieszczono 100 różowych skrzyneczek wypełnionych ekologicznymi podpaskami w 100 szkołach Dolnego Śląska. Osiem takich skrzyneczek, dzięki staraniom radnego sejmiku Jacka Iwancza, trafiło do placówek prowadzonych przez powiat świdnicki.
Trzeba przyznać, że skrzyneczka kolorystycznie pasuje idealnie do nowej toalety damskiej w LO.

Tytuł "BRĄZOWEJ SZKOŁY" ponownie dla LO w Strzegomiu!


W najnowszym Rankingu "Perspektyw", w kategorii "Najlepsze licea w Polsce", Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego ponownie otrzymało Znak Jakości Szkoły w postaci tytułu "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2021”, uzyskując wyższą pozycję rankingową niż w roku poprzednim (w którym LO również otrzymało tytuł "BRĄZOWEJ SZKOŁY 2020”).

Informacja o godzinach otwarcia biblioteki szkolnej

W tym tygodniu biblioteka będzie czynna w czwartek (21.01) od 14:00 do 17:00

Powstanie nowoczesne boisko wielofunkcyjne przy LO!

W budżecie Powiatu Świdnickiego na 2021 r. pojawiła się kwota 750 000 zł na budowę boiska wielofunkcyjnego przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Nowoczesny obiekt zastąpi mocno zużyte, asfaltowe boisko. Jak zapewnia starosta świdnicki Piotr Fedorowicz ogłoszenie przetargu, wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie budowy boiska rozpocznie się już na początku nowego roku.
„Dziękuję serdecznie staroście świdnickiemu Piotrowi Fedorowiczowi, wicestaroście Zygmuntowi Worsie oraz Zarządowi Powiatu Świdnickiego za przeznaczenie środków na realizację tej inwestycji. Dziękuję wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Przemysławowi Stempniewiczowi za wsparcie tych zadań” - dodaje dyr. Tomasz Marczak.

Tablo (nie)odsłonięte...

Niestety. W tym roku, ze względu na pandemię, nie została dopełniona tradycja odsłonięcia tabla przez absolwentów szkoły.
Od wielu lat, tuż po przerwie świątecznej, w auli strzegomskiego LO odbywało się miłe, utrzymane w świątecznej aurze, spotkanie, na które byli zapraszani tegoroczni absolwenci. Spotkanie z dyrekcją i wychowawcami - po kilku miesiącach od ukończenia szkoły - wspólne rozmowy, wzruszenia przy prezentacji przedstawiającej ostatnie trzy lata, zakończone odsłonięciem tabla oraz świątecznym zdjęciem przy choince. Tego wszystkiego w tym pandemicznym roku zabrakło.

„Kochani! Pamiętaliśmy o Was. Tablo już wisi. Jak minie ten okropny, pandemiczny czas - zapraszam Was do Alma Mater.

Joanna Szczepanowska ze strzegomskiego LO wyróżniona w ogólnopolskim konkursie

Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim edycja 7. 70 twarzy Kaczmarskiego – pod takim tytułem w grudniu 2020 roku Fundacja Underground, w partnerstwie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Wydziałem Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, przeprowadziła ogólnopolski konkurs, którego celem były: promocja uczniów wybitnie uzdolnionych w zakresie nauk humanistycznych; rozwijanie umiejętności szukania, analizowania i posługiwania się różnymi źródłami wiedzy; wspieranie u młodzieży szkolnej umiejętności literackich; wzmacnianie konstruktywnych postaw, umiejętności współpracy, komunikacji oraz pasji badawczej uczniów; popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy nt. wybranych wybitnych twórców polskiej, europejskiej i światowej kultury; kultywowanie pamięci o Jacku Kaczmarskim.
Miło nam poinformować, że w kategorii indywidualnej konkursu wyróżnienie zdobyła Joanna Szczepanowska – uczennica kl. 3a LO w Strzegomiu.

Licealistka wyróżniona w "Złotym Piórze" 2020

Miło nam poinformować, że uczennica LO w Strzegomiu - Marta Kisielewicz z klasy 2dp została wyróżniona w XVI edycji „Złote Pióro” 2020 - konkursu literackiego, adresowanego do uczniów szkół średnich i podstawowych z województwa dolnośląskiego.
Marta napisała esej na temat: „Niechaj się wola Twoja stanie / Ale zbaw mnie od nienawiści / Ocal mnie od pogardy Panie!” (Natan Tanenbaum). Jakie jest Twoje lekarstwo na ocalenie od pogardy, nienawiści, braku zrozumienia, chorób nękających ludzkość albo niszczących człowieka”. A jej praca znalazła się wśród trzydziestu trzech wyróżnionych esejów nadesłanych przez uczniów z całego Dolnego Śląska.
Gala tegorocznej edycji, z powodu wyjątkowych okoliczności związanych z pandemią, odbyła się w formie on-line 3 grudnia o godzinie 12:00.

Świąteczne życzenia od młodzieży dla Powstańców

Wygenerowano w sekund: 0.02
3,914,989 Unikalnych wizyt