Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Licealiści na planie filmowym!

Uczniowie z klasy dziennikarsko – medialnej i prawniczej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu uczestniczyli w nagraniu jednego z odcinków „Pierwszej miłości”, a także zwiedzili plan filmowy, rozmawiali z aktorami i twórcami filmu. To było ciekawe doświadczenie.
Relacja Alana Tułacza:
„Wtorek (06.03.2018 r.) zaczął się dla uczniów klasy I A niezwykle interesująco. Mieliśmy bowiem niepowtarzalną okazję wybrać się na plan serialu „Pierwsza miłość”. Po planie filmowym ATM, ulokowanym w podwrocławskich Bielanach, oprowadzał nas „Meksyk” – asystent reżysera odcinka. Po przybyciu na miejsce mieliśmy okazję poznać wielu bardzo ciekawych aktorów, takich jak: Krzysztof Wieszczek (serialowy Olek), Mateusz Banasiuk (Radek) czy Błażej Michalski (Mikser), a także – zagrać na planie z serialowymi aktorami!

Zmagania cyfrowe uczniów LO. Licealista w finale krajowym!

Olimpiada Cyfrowa jest olimpiadą interdyscyplinarną, sprawdzającą kompetencje cyfrowe uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: testu on-line (listopad 2017 r.), mini-projektów (styczeń – luty 2018 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2018 r.).
Celem olimpiady jest kształtowanie świadomych użytkowników mediów cyfrowych, czyli takich, którzy są krytycznymi odbiorcami informacji, którzy rozumieją język mediów. W sposób przemyślany tworzą wizerunek i relacje. Przestrzegają standardów etycznych oraz dbają o swoje bezpieczeństwo w sieci. Świadomi użytkownicy są kreatywni, potrafią tworzyć komunikaty z użyciem nowoczesnych narzędzi, przetwarzać je i prezentować efekty swojej pracy. Dostrzegają i rozumieją również prawne i ekonomiczne aspekty działania mediów.

Waleczni mundurowi z LO

Uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego nie stronią od zajęć sprawnościowych i fizycznych. W trzyletnim cyklu szkolenia uczestniczą w zajęciach poligonowych, strzeleckich, nurkowych i sztuk walki. Licealiści odnoszą również sukcesy indywidualne:
Jakub Burkiewicz zajął II miejsce w Otwartym Pucharze Polski TAEKWON-DO ITF (techniki specjalne oraz walki light), a także otrzymał powołanie do Reprezentacji Polski na Otwarte Mistrzostwa Europy TAEKWON-DO ITF HQ. Natomiast Marcel Zabijak zajął I miejsce w zawodach AMATORSKIEJ LIGI MMA o Puchar Gór Sowich (kategoria: JUNIOR OPEN).

Konkurs stołów wielkanocnych w LO!

Tuż przed świętami Wielkiej Nocy w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbył się konkurs stołów wielkanocnych. Brały w nim udział wszystkie klasy pierwsze i drugie. Ich zadaniem było przygotowanie świątecznego stołu, na którym miały znaleźć się tradycyjne, wielkanocne potrawy i ozdoby.
Jury w składzie: Danuta Specjał, Sylwia Witka, Bożena Bąkowska, Beata Osoba miało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie klasy bardzo zaangażowały się w wykonanie tego zadania. Ostatecznie w gronie laureatów znalazły się: II c (I miejsce), I b (II miejsce) oraz II a (III miejsce). Zwycięskie klasy otrzymały dofinansowanie do wybranej wycieczki lub projektu edukacyjnego.
Oczywiście nie zabrakło również oprawy artystycznej tego przedświątecznego spotkania, o którą zadbali licealiści pod opieką Agnieszki Rut oraz katechety Jacka Fornala. Utwory wielkanocne, czytanie fragmentów pisma św. oraz życzenia, które złożyli: burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz dyr, Tomasz Marczak były dopełnieniem uroczystości.
To było piękne, przedświąteczne spotkanie w gronie społeczności LO. Wesołych świąt!

Projekt polsko - niemiecki LO!

Integracja, przyjaźń, współpraca, przekraczanie barier i przezwyciężanie własnych słabości. Te hasła przyświecają naszym licealistom w trakcie wymiany polsko – niemieckiej, która rozpoczęła się 12.03.2018 r. w Morawie, a skończyła się 20.03.2018 r. w Magdeburgu. Projekt rozpoczął się od zapoznania się z kulturą i historią Dolnego Śląska, ale także zasmakowania dobrodziejstw folkloru i obyczajów tego pięknego regionu.
Relacja Jakuba Podlewskiego:
„Już pierwszego dnia projektu udaliśmy się do pięknego pałacyku w Morawie, w którym przywitaliśmy grupę z magdeburskiego Norbertusgymnasium. Pałacyk stał się naszą bazą wypadową do kolejnych wojaży. Pierwszym azymutem, jaki obraliśmy, była Rogoźnica, a w niej muzeum Gross Rosen. Poznaliśmy trudną przeszłość łączącą oba narody, a także odwiedziliśmy, znany w całej Europie, Zamek Książ.

Jarmark Wielkanocny z udziałem strzegomskiego LO

W niedzielę (25.03.) odbył się tradycyjny Jarmark Wielkanocny w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu. Wśród wielu wystawców nie zabrakło również stołu Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Kilkadziesiąt rodzajów ciast, babeczki, humus, smalec, swojski chleb, kiszone ogórki – takie smakołyki znalazły się na licealnym stoisku. Koordynatorkami stołu były: wicedyrektor Ewa Tutka, opiekunka SU Lucyna Miłek, przy olbrzymim wsparciu rodziców oraz uczniów, którzy bardzo licznie pospieszyli z pomocą przy dekoracji świątecznego stoiska. Popularność licealnych wyrobów przeszła najśmielsze oczekiwania. Wypieki i świąteczne przekąski rozeszły się w mgnieniu oka. Stoisko zostało również docenione przez burmistrza Strzegomia Zbigniewa Suchytę, który wręczył, przedstawicielom SU, czek na 300 zł.

Szwedka na zajęciach w strzegomskim LO!

Na zaproszenie nauczycielki języka angielskiego Małgorzaty Chęcińskiej Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego odwiedziła Ewelina Viberg ze Szwecji. Licealiści mieli świetną okazję, aby wykorzystać swoje umiejętności językowe w praktyce. Rozmowa toczyła się oczywiście w języku angielskim i dotyczyła spraw kulturowych i społecznych. Uczniowie pytali o zwyczaje w Szwecji, ale także o wrażenia z wizyty w Polsce. Ewelina towarzyszyła również licealistom w Jarmarku Wielkanocnym, który odbył się w hali OSiR-u. Olbrzymie wrażenie zrobiły na niej świąteczne wypieki i wielkanocne ozdoby.
Podczas całej wizyty Szwedka była zachwycona polską kuchnią, gościnnością, otwartością i życzliwością ludzi.

Pielgrzymka maturzystów LO

W piątek (16.03.) w godzinach porannych maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, wraz z nauczycielami: Jackiem Fornalem, wicedyrektor Ewą Tutką oraz wychowawczyniami: Małgorzatą Kucharską, Lucyna Miłek i Elżbietą Farion, udali się na diecezjalną pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy.
Przygotowujący się do matury uczniowie pragnęli zawierzyć Matce Bożej Jasnogórskiej ten ważny egzamin. Głównym tematem pielgrzymki było rozeznanie powołania. Na mszy św., której przewodniczył ks. biskup Ignacy Dec młodzież naszej diecezji została zawierzona Matki Bożej, Królowej Polski. Po Eucharystii odbyła się konferencja w Auli Kordeckiego, którą poprowadził ks. Piotr Gołuch. Mówił on do młodzieży: „Powołanie jest przekonaniem, że Pan Bóg ma dla ciebie jakąś drogę dojścia do nieba. Drogę, która daje szczęście. Bóg chce, żebyś ty był szczęśliwy.

Hala sportowa LO w remoncie!

Rozpoczął się remont hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. Najważniejszymi elementami inwestycji będzie wymiana instalacji C.O. oraz parkietu w hali głównej.
To bardzo potrzebne i wyczekiwane inwestycje, ponieważ stara instalacja C.O. z grzejnikami spiralnymi nie spełnia już swojej funkcji, a parkiet z klepek drewnianych lata swojej świetności ma już dawno za sobą - dodaje dyr. Tomasz Marczak.
Inwestycja przewiduje wykorzystanie nowych technologii i rozwiązań. Nie zabraknie także prac remontowych obejmujących saunę, prysznice oraz salki: tenisową i bokserską. Wnętrze hali sportowej nabierze również nowych kolorów.
Obecny remont będzie dopełnieniem wcześniejszych inwestycji: wymiany okien w części frontowej budynku oraz remontu szatni, pokoju nauczycielskiego i holu.
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,031,035 Unikalnych wizyt