Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Klasa mundurowa na poligonie.


W dniach 16-17.05.2022 uczniowie klasy mundurowej 3bp uczestniczyli wraz z płk. Mariuszem Krzakiem oraz wychowawcą Martą Gzyl w zajeciach taktycznych w Jednostce Poszukiwawczo- Ratowniczej Baryt w Stanisławowie. Młodzież brała udział w wielu ciekawych aktywnościach związanych bezposrednio z profilem klasy. Wszyscy musieli zmierzyć się ze składaniem / rozkładaniem broni na czas oraz strzelaniem do celu na odległość 100m z karabinka kbks. Uczniowie poznawali rodzaje pojazdow wojskowych brali udzial w szkoleniu z taktyki pola walki w terenie, ale musieli również wykazać się wiedzą ogolnowojskową podczas pisania testu. Podczas musztry ćwiczyli właściwe reagowanie na komendy a następnie brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. Udział w marszobiegu zorganizowanym przez komendanta jednostki poprawił kondycję fizyczną naszej mlodziezy i umozliwil podziwianie pieknych terenów lesnych, na ktorych polozony jest poligon. Dzięki ladnej pogodzie spanie w namiotach dostarczyło niezapomnianych przeżyć, a wspólnie spędzony czas przy ognisku na długo zostanie w naszej pamięci.

Szkolenie dla rodziców absolwentów szkół podstawowych dotyczące rekrutacji w 2022 roku

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców absolwentów szkół podstawowych, Starostwo Powiatowe w Świdnicy zdecydowało się w tym roku zorganizować szkolenie dedykowane bezpośrednio do nich. Szkolenie to zostanie przeprowadzone w formie on-line w dniu 30 maja 2022 r. od godz. 17:30 przez pracowników firmy Vulcan. Link do rejestracji na szkolenie jest dostępny tutaj: https://webinariumvulcan.clickmeeting.com/131394744/register

Międzynarodowe osiągnięcie uczennicy LO w Strzegomiu - Emilii Rój

22.04.2022 rozstrzygnięto konkurs „Polska – Szwecja między rywalizacją a współpracą”, adresowany do uczniów szkół średnich z Polski, Litwy i Szwecji. Była to VI Edycja Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej.
Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3ap - Emilia Rój zajęła V miejsce w kategorii plastycznej tego konkursu, zdobywając tytuł laureatki. Opiekunem konkursowym Emilii była pani Małgorzata Kucharska.
Organizatorami konkuru byli: Fundacja na rzecz edukacji i kultury im. Anny Wazówny, Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Dobrzyńskie Towarzystwo Naukowe, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Toruniu, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Golubiu-Dobrzyniu.
Honorowy patronat sprawowała Ambasada Królestwa Szwecji w Warszawie.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

SUKCES STRZEGOMSKIEGO LICEUM W "LEGENDARNYM" KONKURSIE!

25.03.2022 wybrano najlepsze prace literackie w konkursie „Legendy Gminy Strzegom”. Jury w składzie: Regina Puczka – dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy Strzegom, Edmund Szczepański – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej i Krzysztof Bartnicki – pracownik Strzegomskiego Centrum Kultury (Punktu Informacji Turystycznej) oceniało wiedzę dotyczącą informacji geograficznych, historycznych i turystycznych Gminy Strzegom oraz oryginalne podejście do tematu. W kategorii „Szkoły średnie” zwyciężyła Emilia Rój z kl. 3ap, II miejsce zajęła Zuzanna Drąg z kl. 3ag, natomiast na III miejscu uplasowała się Agnieszka Fornal z kl. 2a.
Opiekunem merytorycznym konkursu była pani mgr. Kamila Mazur. Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów.

Telefon zaufania

Zakończenie roku szkolnego klas 3

W piątek (29.04) na auli szkolnej odbyło się uroczyste pożegnanie klasy 3. W trakcie apelu rozdano wszystkim abiturientom świadectwa ukończenia szkoły, a także nagrodzono tych z pośród nich, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz tych, którzy w znaczny sposób byli zaangażowani w życie szkoły.
Dla uczennic z najlepszymi wynikami, a były nimi: Aleksandra Szczur, Sylwia Miszczak, Aleksandra Żądło, Wiktoria Zając i Justyna Sitarek, nagrody ufundowała Rada Rodziców, a dodatkowe upominki wręczył wiceburmistrz Strzegomia, Tomasz Marczak.
Nagrody otrzymali również Nicola Potoczna, Kacper Gregorczyk oraz Wiktoria Dobrowolska, za pełnienie funkcji przewodniczącego/przewodniczącej klasy, nagrody ufundowała Społeczna Akademia Nauk w Świdnicy.
Doceniono też u uczniów zaangażowanie w życie szkoły, tu również fundatorem nagród była Rada Rodziców, a nagrody te otrzymali: Joanna Sitarek, Filip Pawlus i Milena Laskowska.
Gratulujemy wszystkim abiturientom i życzymy powodzenia na maturze :-)

Zajęcia dla klas mundurowych w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej

29 kwietnia klasa 1b uczestniczyła w zajęciach specjalistycznych dla klas mundurowych przygotowanych przez 10 Opolską Brygadę Logistyczną.
W ramach Dni Otwartych Koszar zoorganizowany został pokaz sprzętu i uzbrojenia wojskowego oraz zajecia strzeleckie z wykorzystaniem trenażerów i symulatorów strzelań, zajęcia z taktyki, łączności, obrony przed bronią masowego rażenia oraz udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie 1b godnie reprezentowali nasze Liceum. Z dużą ciekawością i zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych zadaniach.

Informacja

Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. szkoła będzie zamknięta.

Wielkanoc w LO

W tym roku z okazji Świąt Wielkanocnych odbył się w naszej szkole Konkurs Stołów Wielkanocnych, w którym brały udział wszystkie klasy. Czteroosobowe jury miało trudne zadanie z wyłonieniem zwycięzcy, gdyż każda klasa bardzo mocno zaangażowała się w wykonanie tego zadania. W gronie laureatów znaleźli się: kl. Ic (I miejsce), kl. Ia (II miejsce) oraz kl. Id (III miejsce).
W auli znalazł się również czas na modlitwę, składanie sobie życzeń oraz wspólne śpiewanie. O oprawę artystyczną przedświątecznego spotkania zadbali wybrani uczniowie, a także Pani Agnieszki Rut i Pana Jacka Fornala.
Wygenerowano w sekund: 0.03
5,097,987 Unikalnych wizyt