Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wycieczka klasy 1c do Myśliborza

W dniu 13.12.2022 klasa 1c-turystyczno-biologiczna pod opieką p. Danuty Specjał oraz p. Joanny Durlik odwiedziła Centrum Edukacji i Krajoznawstwa „Salamandra” w Myśliborzu. Dla uczniów zostały przeprowadzone warsztaty biologiczne, na których zaprezentowano obserwacje komórki wraz ze zjawiskami w niej zachodzącymi, izolację barwników asymilacyjnych, jak i chromatografię bibułową. W badaniach tych wykorzystane zostały materiały oraz produkty, z którymi mamy do czynienia w życiu codziennym, np. cebula, piasek czy liście bukszpanu. Młodzież mogła obserwować komórki w dużym przybliżeniu dzięki pomocy mikroskopów. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i wykonywali interesujące doświadczenia, przy których poza nauką dobrze się bawili. Ten sposób zdobywania wiedzy jest ciekawą alternatywą naukowego rozwoju.

Mikołajkowa wycieczka klas humanistycznych strzegomskiego LO do Wrocławia

W Mikołajki uczniowie klas humanistycznych (2a i 3a) wzięli udział wycieczce do Wrocławia, w trakcie której zwiedzili Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe oraz Muzeum „Pana Tadeusza”. W ostatnim z nich uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy i każda z nich ruszyła trasą wyznaczoną przez przewodników i edukatorów, by zwiedzić wszystkie ważne punkty i wziąć udział w warsztatach, które miały na celu pozyskanie wiedzy na temat: „Młodości romantyków” i „Tradycji szlacheckich”. Lekcje te pozwoliły nam zdobyć wiele nowych wiadomości. Miały charakter teoretyczny i twórczy.
Później młodzież odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy i mogła zakupić świąteczne prezenty.
Dziękujemy Pani Anicie Kołaczek, Pani Małgorzacie Kucharskiej oraz Panu płk. Mariuszowi Krzakowi za opiekę i zorganizowanie wycieczki.

Wyróżnienie dla Nikoli Woźny w konkursie literackim

W 1.12.2022 (czwartek) w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu Nikola Woźny, uczennica klasy 4a, otrzymała wyróżnienie w XVIII Edycji Dolnośląskiego Konkursu Literackiego o Laur Złotego Pióra „My Polacy, My Dolnoślązacy”. Patronat honorowy nad konkursem objęli między innymi: Marszałek Województwa Dolnośląskiego C. Przybylski, Wojewoda Dolnośląski J. Obremski, Dolnośląski Kurator Oświaty R. Kowalczyk, Prezydent Miasta Wrocławia J. Sutryk, Arcybiskup Metropolita Wrocławski ks. J. Kupny. 
Nikolanapisała pracę na temat: „Współkochać przyszłam – nie współnienawidzić”(Antygona, Sofokles). „Współ-” w połączeniu z proponowanymi przez Ciebie wyrazami jako panaceum na zło tego świata.
Laureatka przygotowywała pracę pod okiem P. Eweliny Doktor.

Warsztaty profilaktyczne dla klas pierwszych

Dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Strzegom w LO odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych. Na zajęciach z terapeutką uzależnień, Panią Urszulą Kordowską, uczniowie poznali mechanizm i fazy uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz specyfikę uzależnień behawioralnych. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie plakatów przez młodzież. Plakaty oraz prezentacja multimediala zostały zaprezentowane przy okazji spektakli teatralnych "Trzej Muszkieterowie"w dniu 3.12.22 r.

"Trzej muszkieterowie" w auli LO

"Jeden za wszystkich...wszyscy za jednego"...hasło "Trzech Muszkieterów"głośno wybrzmiało w auli LO podczas 2 spektakli w zimowy sobotni wieczór. Fantastyczni uczniowie, niezawodni nauczyciele i zaangażowani Goście, stworzyli spektakl wzruszeń, intryg i emocji. Nie zabrakło pięknych utworów muzycznych, tanecznych scen, poruszających słów... Fantastyczna Agnieszka Kaczorowska - Pela w roli Milady de Winter ujęła nas swoją grą aktorską, a Mirosław Oczkoś w roli Kardynała de Richelieu wzruszył i zaintrygował. Cudowna publiczność wspierała swoją życzliwością wszystkich aktorów. Dziękujemy!
Ideą teatralnych spotkań jest nagrodzenie najlepszych absolwentów LO. W tym roku stypendia otrzymali Aleksandra Szczur i Wiktor Jędrasiak. Gratulujemy i życzymy realizacji marzeń i pasji. Realizacja spektaklu możliwa była dzięki dotacji projektu o charakterze profilaktycznym. Dziękujemy bardzo Burmistrzowi Strzegomia Panu Zbigniewowi Suchycie za to wsparcie. Słowa wdzięczności kierujemy również do Pana wiceburmistrza Tomasza Marczaka, twórcy scenariusza, reżysera i przyjaciela LO. Dziękujemy wszystkim Gościom, Rodzicom, Pracownikom LO, Uczniom oraz wszystkim osobom zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia.

Obsada przedstawienia "Trzej muszkieterowie - fragmenty"

"Trzej Muszkieterowie" w LO
3.12 .22 o godz.16.00 i 19.00 aulę Iiceum wypełni ponownie teatralny świat emocji i wzruszeń. Po raz 16sty, po pandemicznej przerwie, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy LO oraz Goście wystąpią w szlachetnym celu nagrodzenia Najzdolniejszych Absolwentów 2022.Tym razem zabieramy Państwa w świat intryg, zakulisowych gier, ale i męstwa, przyjaźni i miłości z bohaterami powieści płaszcza i szpady Alexandre Dumas "Trzej Muszkieterowie".
Kto zagra wielowymiarowych tytułowych bohaterów, żądnego władzy kardynała Richelieu czy femme fatale Millady niech pozostanie tajemnicą. Gościć będziemy Panią Agnieszkę Kaczorowską-Pelę (aktorkę serialową i teatralną, tancerkę oraz choreagrafkę), dra Mirosława Oczkosia (specjalistę do spraw marketingu politycznego, aktora, reżysera, dziennikarza radiowego Radiospacji, autora książek), przedstawicieli władz samorządowych z ...

Zajęcia laboratoryjne w Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu

W dniu 17.11.22 uczniowie klasy 1B wraz z opiekunami: panią Joanną Durlik i panią Danutą Specjał odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa w Myśliborzu. Uczestnicy brali udział w zajęciach laboratoryjnych, podczas których dokonywali izolacji barwników fotosyntetycznych dwoma metodami: metodą Krausa oraz metodą chromatografii bibułowej. Na kolejnych zajęciach uczniowie dokonywali oceny jakości wód pod kątem : barwy , zapachu, pH, zawartości w próbce azotanów i fosforanów. Wiele atrakcji dostarczyły warsztaty tworzenia mydeł, podczas których każdy uczeń stworzył mydełko dobierając zapach, barwę i kształt. Na koniec każdy został obdarowany pamiątkowymi gadżetami z Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zajęcia na temat profilaktyki raka piersi

14 listopada bieżącego roku, dziewczęta z klas czwartych miały okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych dotyczących profilaktyki raka piersi. Prelekcja połączona z pokazem na fantomie, mająca za zadanie uświadomić nas w temacie samobadania się, została przeprowadzona przez świdnicką fundację eRAKobiet. Zajęcia oprócz wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat prewencji przed zachorowaniem, dały nam także przestrzeń na pytania i rozmowę.
Warsztaty zostały utrzymane w duchu ciałopozytywności i samoakceptacji, a panie prowadzące zajęcia zapewniły nam komfort dyskusji i zaopatrzyły nas w ogrom przydatnych informacji.
Dziewczyny, badajmy się!
Wygenerowano w sekund: 0.03
5,567,107 Unikalnych wizyt