Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Nurkowanie klas mundurowych LOLicealiści laureatami ogólnopolskiego konkursu

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu - zostali laureatami V edycji Ogólnopolskiego Konkursu poświęconego Janowi Kilińskiemu - ,,Zwykli ludzie wielkimi bohaterami”.
Miło nam poinformować, że wysokie lokaty w dwóch kategoriach konkursowych zajęli:
Dawid Białous (uczeń klasy Ic) - I miejsce a kategorii literackiej,
Jakub Podlewski (uczeń klasy IIa) – I miejsce w kategorii muzyczno-literackiej,
Agata Nowak (uczennica klasy IIIa) – III miejsce w kategorii muzyczno-literackiej.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu. Patronatem honorowym objęli go: Dolnośląski Kurator Oświaty, Dyrektor Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych Departamentu Edukacji we Wrocławiu, Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu oraz Prezes Związku Rzemiosła Polskiego.

Dobre wyniki sportowe licealistów


Piłka plażowa

W dniu 28.05.2018 r w Świdnicy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im.Stefana Żeromskiego w Strzegomiu uczestniczyli w powiatowych rozgrywkach w siatkarskiej „plażówce”.
Chłopcy wystąpili w składzie: Jakub Kowalczyk i Kacper Słowik iwywalczyli wysokie V miejsce. W rozgrywkach uczestniczyło aż 11 szkół z powiatu świdnickiego.

Dziewczęta w składzie: Nicole Radosz, Agata Nowak, Izabela Nowak, Sara Bus w ogólnej klasyfikacji zajęły wysokie III miejsce.
Poziom był bardzo wysoki, a walka między drużynami była wyrównana. O naszych losach zadecydowała rozgrywka z Zespołem Szkół Ekonomicznych ze Świdnicy.

Opiekun: Przemysław Stempniewicz

Wyniki chłopców z zawodów LA w Świdnicy.

II Rzut Lekkoatletyczny-kwiecień 2018 r.

Nurkowanie klasy mundurowej LO!

W sobotę (02.06.) uczniowie klasy mundurowej uczestniczyli w praktycznych zajęciach z nurkowania w basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na poczatku licealiści zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania.
Od godz. 9:00 uczniowie, wraz z instruktorami Centrum Nurkowego UBOOT, ćwiczyli schodzenie pod wodę w pełnym osprzęcie. Głębokość basenu (3,80 m) była wystarczająca do przeprowadzenia pierwszych ćwiczeń podwodnych.

Mistrz świata w LO!

W piątek (01.06.) Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego gościło niezwykłą postać - Rafał Omelko, halowego mistrza świata w sztafecie 4x400 m. Wraz z mistrzem do LO zawitali: burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, prof. dr hab. Jan Chmura, prezes AZS AWF Wrocław prof. dr hab. Jacek Stodółka, wiceprezes AZS AWF Wrocław prof. dr hab. Kazimierz Witkowski, członek Zarządu OSiR Grzegorz Luszawski oraz sponsorzy mistrza: Krzysztof Skolak ( Granex) i Tomasz Gromiec (Kamieniarstwo Gromiec).
Licealiści zaplanowali nietypowe przyjęcie mistrza, ponieważ nie tylko odtworzyli całe nagranie biegu 4x400 metrów, ale również przygotowali utwór "We are the Champions" , który wykonał Alan Tułacz. Nie zabrakło także pytań przygotowanych przez młodzież, wywiadu dla radia "Głos Liceum" oraz zdjęć grupowych i indywidualnych z mistrzem.

Reporter TVN 24 na zajęciach w LO!

W poniedziałek (28.05.18 r.) Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego odwiedził Maciej Warsiński - reporter TVN 24.
Dziennikarz przygotował warsztaty dziennikarsko - medialne dla klas humanistycznych. Uczniowie mieli okazję wejść w rolę reporterów i stworzyć przed kamerą własną wizję reportażu. Licealiści dowiedzieli się również, jak wygląda praca z perspektywy dziennikarza, poznali sposoby pozyskiwania informacji oraz techniczną stronę budowy informacji. To była doskonała okazja, aby przećwiczyć tworzenie: czołówki, przywitania, headów (przedstawienia najważniejszych informacji), zapowiedzi oraz materiału.
Spotkanie z redaktorem pozwoliło humanistom doświadczyć, chociaż przez chwilę, codziennej pracy dziennikarza, ale także poznać wiele ciekawych faktów związanych z wykonywaniem tego pasjonującego zawodu.

Licealistka wyrecytowała wyjazd do Wilna

Agata Nowak to laureatka II Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”, organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu było popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na Sybir, a także rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich.
Uczennica klasy IIa (o profilu dziennikarsko-medialnym i prawniczym) z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zajęła, we wspomnianym konkursie, III miejsce. W ramach głównej nagrody została zaproszona, razem ze swoją opiekunką merytoryczną – Panią Małgorzatą Kucharską, na wyjazd na Litwę.
Wyprawa jest ufundowana przez stowarzyszenie Odra-Niemen i wsparta dotacją z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Literackie sukcesy licealistek

Aneta Kopeć i Angelika Szymańska - uczennice klasy IIa (o profilu dziennikarsko-medialnym i prawniczym) Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu mogą się pochwalić sukcesami osiągniętymi w konkursie poświęconym postaci wybitnego pijara, pedagoga, dramatopisarza, poety, tłumacza, publicysty, edytora i reformatora szkolnictwa – ks. Stanisława Konarskiego.
W V edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ksiądz Stanisław Konarski – nasz współczesny”, w kategorii prac literackich uczniów szkół ponadpodstawowych, Aneta zajęła I miejsce (powtarzając sukces z ubiegłego roku), a Angelika otrzymała wyróżnienie.
Konkurs organizowany był przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie oraz Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie.

Interesujący wykład w klasach mundurowych LO!

W piątek (11.05.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbył się interesujący wykład dla klas mundurowych, który przygotował sierż. pchor. Alan Adham - absolwent LO, student V roku elitarnej Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych we Wrocławiu.
Alan powrócił do liceum z perspektywy absolwenta i studenta. Zwracał uwagę na znaczenie wyników maturalnych w dostaniu się na wymarzoną uczelnię. Przedstawił również zasady rekrutacji obowiązujące w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, a także strukturę organizacyjną Wojska Polskiego.
Nie zabrakło również prezentacji, która dotyczyła wyposażenia personalnego żołnierza, sprzętu, którym posługuje się na współczesnym polu walki oraz codziennego planu zajęć żołnierza - studenta.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,052,694 Unikalnych wizyt