Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wycieczka klas humanistycznych LO. Wolontariat, historia i literatura

W czwartek (19.12. 2019 r.) uczniowie klas humanistycznych – Iap oraz IIa wybrali się wraz ze swymi wychowawczyniami: Joanną Marciniszyn, Małgorzatą Kucharską oraz nauczycielką historii Kamilą Mazur na wycieczkę edukacyjną do Wrocławia. W jej programie znalazły się m.in.: edukacyjna gra terenowa, zorganizowana W Rynku we Wrocławiu; zwiedzanie Muzeum Pana Tadeusza, które mieści się w jednej z piękniejszych wrocławskich kamienic („Pod Złotym Słońcem”); spacer i drobne zakupy na Jarmarku Bożonarodzeniowym.
Pierwszym celem naszej podróży do Wrocławia było dostarczenia do Biblioteki Pedagogicznej produktów żywnościowych, zabawek, artykułów szkolnych i higienicznych, które zostały przygotowane przez uczniów naszego liceum w ramach „Świąteczna zbiórka darów dla Rodaków na Kresach”, organizowanej co roku przez Fundację Studio Wschód wraz z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Telewizją Polonia. Produkty żywnościowe, artykuły szkole i higieniczne zebrano w szkole jeszcze przed wyjazdem.

Kamienny projekt licealistów

„Historia zamknięta w kamieniu” to kolejny projekt edukacyjny realizowany przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, który oparty jest na znajomości historii Strzegomia i okolic ukazanej przez pryzmat granitu, piaskowca,etc. Uczniowie poznają różne funkcje kamienia – od płaskorzeźb w Bazylice Mniejszej po krzyże pokutne w okolicznych wioskach. Projekt realizowany przez klasę humanistyczną (I ag) składał się z trzech etapów.
Pierwszym etapem były warsztaty rzeźbienia w piaskowcu pod okiem lokalnego rzeźbiarza Jerzego Zyska w zakładzie kamieniarskim w Stanowicach. Zajęcia, które odbyły się 24.10.2019 r., podzielone były na dwa etapy. Na początku prowadzący opowiedział uczniom o zawodzie rzeźbiarza, następnie wyjaśnił jakie zadanie ich czeka i rozpoczął się drugi – praktyczny etap. Każdy z uczniów dostał tabliczkę z narysowanym wzorem płaskorzeźby do wykonania, narzędzia oraz farby do pomalowania gotowych już dzieł. Ze stworzonych tabliczek w murach LO poswatała wystawa, która tematycznie powiązana była ze szkolnymi i gminnymi obchodami Święta Niepodległości.

Świąteczne spotkanie absolwentów LO!

Corocznej tradycji stało się zadość. W piątek (27.12.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbyło się miłe, utrzymane w świątecznej aurze, spotkanie. Przybyli na nie tegoroczni absolwenci szkoły – matura rocznik 2019. Frekwencja dopisała.
O godz. 15.00 wszystkich zebranych gości powitał dyrektor Tomasz Marczak. Podziękował za trzy lata wspólnej, edukacyjnej przygody. Zapewnił również, że absolwenci będą zawsze mile widziani w swoim – jak podkreślił – liceum. Zapraszał ich do odwiedzania szkoły nie tylko na co dzień, ale i w trakcie ważnych, dla licealnej społeczności, wydarzeń: przedstawień, rajdów i apeli.
Ważnym punktem świątecznego spotkania było odsłonięcia tabla upamiętniającego wszystkich absolwentów tego rocznika oraz dyrekcję szkoły i grono pedagogiczne. Wzięli w nim udział wszyscy przybyli, a oficjalnego aktu odsłonięcia tablicy dokonali dyr. Tomasz Marczak oraz wicedyrektor Ewa Tutka. Następnie spotkanie absolwentów upamiętniono wspólnymi zdjęciami w holu szkoły, na tle bożonarodzeniowego drzewka.

Wigilia tysiąca pierogów w LO!

Wigilia w LO ma piękną, tradycyjną oprawę. W auli szkolnej spotykali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, aby wspólnie celebrować świąteczne chwile. Były wzruszenia, życzenia i łamanie się opłatkiem. Jak donoszą szkolne kroniki tradycja spotkań świątecznych w auli LO ma już ponad 100 lat, a w 1945 r. odbyła się w tym miejscu nawet miejska pasterka, która odprawił pastor Schulte.
Licealiści odczytali fragmenty Ewangelii św. Łukasza oraz wspólnie zaśpiewali kolędy przygotowane przez nauczycieli: Agnieszkę Rut i Jacka Fornala. Modlitwę odmówił katecheta Jacek Fornal, a świąteczne życzenia rodzicom oraz całej społeczności szkolnej złożył dyr. Tomasz Marczak.

Godziny pracy sekretariatu w czasie Wigilii

Informujemy, że w dniu 24 grudnia (Wigilia) sekretariat szkoły będzie otwarty do godziny 12.00.

Kolędy w rytmie Latino i Jazzu

To był niezwykły projekt! Warsztaty muzyczne, dla młodzieży uzdolnionej wokalnie oraz muzycznie, prowadzone przez członków zespołu The Cuban Latin Jazz, które zakończyły się wspólnym występem podczas koncertu kolęd w dniu 18.12.2019 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.
Zespół The Cuban Latin Jazz tworzą muzycy z Kuby, Ukrainy oraz Polski. Komponują i wykonują muzykę jazzową w połączeniu z muzyką latynoską. Zespół zdobył II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą w 2018 r.
Licealiści (15 osób), wraz z członkami zespołu, przygotowywali się również do wspólnego występu w LO, a tym samym do zaprezentowania swoich umiejętności muzyczno-wokalnych przed społecznością szkolną. Podczas koncertu pt.” Kolędy w rytmie latino i jazzu” wykonano polskie i międzynarodowe kolędy oraz świąteczne utwory wszech czasów. Młodzież zgromadzona na widowni miała niepowtarzalną okazję poznać kolędy z różnych zakątków świata, wykonane przez swoich rówieśników, w towarzystwie profesjonalnych muzyków.

Sukces Wiktorii w konkursie powiatowym.

We wtorek (03.12.2019 r.) odbył się w Świdnicy powiatowy konkurs pn. „Dbam o Zdrowie”, w którym I miejsce zajęła Wiktoria Grzybowska, a V miejsce Wioletta Kardynał. Licealistki odpowiadały na pytania dotyczące budowy wirusa HIV, dróg zakażenia wirusem oraz epidemiologii AIDS w Polsce i na świecie.
Organizatorem konkursu był Oddział Rejonowy PCK w Świdnicy. Opiekę merytoryczną nad uczennicami sprawowała pani Sylwia Witka.

Fenomenalny "Don Kichot" na deskach strzegomskiego LO!

Latynoskie hity wykonane przez The Cuban Latin Jazz, trzy przedstawienia, tysiąc osób na widowni, trzy akty (w których wystąpili uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, aktorzy, samorządowcy, rodzice, dyrektorzy) oraz niesamowita dekoracja auli - tak wyglądała XV edycja przedstawienia andrzejkowego w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu.
Najliczniejszą obsadę miał I akt. 30 – osobowa grupa licealistów, jak zwykle, wystąpiła rewelacyjnie! Gra aktorska, ruch sceniczny, opanowanie tekstu, oprawa muzyczna, to tylko kilka atutów tego występu. Za tak wspaniałe zaangażowanie młodzieży należą się olbrzymie gratulacje! W pierwszej scenie zachwycili: Karol Zych (Don Kichot), Alan Tułacz (Sancho Pansa), Dulcynea (Wioletta Kardynał).

"Don Kichot z La Manchy" - kto wystąpi na deskach LO?


Już w najbliższą sobotę (30.11.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego zostanie wystawione XV przedstawienie andrzejkowe. Tradycyjnie w I akcie wystąpią uczniowie , w II – nauczyciele i pracownicy szkoły, w III – rodzice, samorządowcy, aktorzy, goście. Zostaną wystawione trzy spektakle o godz.: 14:00, 16:30, 19:30.
Dopełnieniem spektaklu będzie jak zwykle muzyka. Tym razem pojawią się gorące hiszpańskie rytmy i współczesne przeboje: „Cancion del Mariachi” z filmu „Desperado”, Luis Fonsi „Despacito”. Idea jest niezmienna od lat - wręczenie stypendiów najlepszym maturzystom LO.
Wygenerowano w sekund: 0.03
2,838,756 Unikalnych wizyt