Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny









Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery





Weterani misji w Afganistanie i Iraku na zajęciach w LO

Współpraca Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu z Wojskiem Polskim ma konkretny wymiar. We wtorek (30.05.) zajęcia z klasami mundurowymi poprowadzili żołnierze 10 Opolskiej Brygady Logistycznej.
Starszy chorąży Dariusz Natali i plutonowy Przemysław Majcher, którzy przygotowali zajęcia w LO, są żołnierzami zawodowymi z olbrzymim doświadczeniem, które zdobyli na misjach w Iraku i Afganistanie. Żołnierze przygotowali wykład na temat współczesnego Wojska Polskiego, zadań brygady logistycznej z Opola, a także misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie. Licealiści mogli poznać harmonogram dnia, zakres zadań i codziennych obowiązków żołnierza. Liczne zdjęcia i filmy były ciekawym dopełnieniem wykładu.

Klasy mundurowe na zajęciach z nurkowania

W poniedziałek (29.04.) pierwsza grupa uczniów z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu uczestniczyła w zajęciach teoretycznych z nurkowania . Uczniowie zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania. Była okazja do założenia na siebie pełnego sprzętu do nurkowania, oddychania przez ustnik oraz przećwiczenia podstawowych zasad schodzenia pod wodę. W piątek szkolenie teoretyczne przejdą kolejni uczniowie z klas mundurowych, a za tydzień odbędą się zajęcia praktyczne z nurkowania w zbiorniku wodnym.

Klasa mundurowa na zajęciach poligonowych

W dniach 17.05. – 19.05. 2017 r. uczniowie klasy mundurowej (II b) Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, pod opieką nauczycieli: Eryka Bendiga i Piotra Bułakowskiego, wyjechali na obóz militarny do Jednostki Poszukiwawczo Ratowniczej „Baryt”. Na miejscu czekała na nich doświadczona kadra instruktorska, która, jak co roku, zapewniła uczniom mnóstwo wrażeń i atrakcji.
Dzięki doskonałej współpracy z komendantem Janem Kłuskiem (legendą 62. Kompani Specjalnej) młodzież mogła przeżyć wspaniałą przygodę. Przez trzy dni sprawdzała i doskonaliła swoje umiejętności, wytrzymałość fizyczną i psychiczną, biorąc udział w licznych zajęciach militarnych. Dzień rozpoczynał się o godzinie 7:00 zaprawą wojskową, a kończył późnym wieczorem musztrą. W trakcie dnia uczniowie mieli okazje uczestniczyć w zajęciach z taktyki wojskowej (szyk ubezpieczony).  Poznali środki ochrony przed bronią masowego rażenia, ćwiczyli w komorze gazowej, poznali budowę broni.

UWAGA MATURZYŚCI !!! STYPENDIA  

1. Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości  we współpracy z Agencją Nieruchomości Rolnych kolejny raz realizują program „Stypendiów Pomostowych” na rok akademicki 2017/2018. Program skierowany jest do tegorocznych maturzystów.
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: http://www.stypendia-pomostowe.pl/o-programie/

2. Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia w roku akademickim 2017/2018 pragnie przyznać 500 stypendiów dla studentów pierwszego roku uczelni akademickich.   Fundacj a pomaga młodym ludziom o niskich dochodach, pochodzącym z obszarów wiejskich. Jej celem jest zwiększanie szans edukacyjnych młodzieży z małych miejscowości  poprzez pomoc finansową, która umożliwia stypendystom studiowanie w większych miastach.
Więcej informacji możesz uzyskać pod adresem: : www.facebook.com/FEimJJ/photos/a.257582111026403.59464.251874844930463/1270678583050079/?type=3&theater

Licealistka napisała najlepszą pracę

Aneta Kopeć - uczennica klasy 1a (o nachyleniu dziennikarsko medialnym i prawniczym) Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu zajęła I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie o ks. Stanisławie Konarskim. Konkurs organizowany był przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie oraz Gimnazjum nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie, a przeprowadzony pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika oraz Pani Teresy Misiuk - Lubelskiego Kuratora Oświaty. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Ksiądz Stanisław Konarski nasz współczesny”, a jej celem było upowszechnianie wiedzy o życiu i dokonaniach Konarskiego oraz doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim.
Głównym zadaniem uczestników było napisanie pracy na jeden z trzech zaproponowanych przez organizatorów tematów. Aneta wybrała temat: „Nie należy zrywać z przeszłością, bo naród bez dziejów to naród tragiczny”. Rozwiń myśl ks. Konarskiego w odniesieniu do jego twórczości i własnych przemyśleń.

Zakończenie roku szkolnego w LO!

Piątek (28.04.) był ostatnim dniem 3-letniej edukacji dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego i słuchaczy Liceum dla Dorosłych. Uroczyste pożegnanie abiturientów dokonało się podczas apelu, który przygotowały klasy II wraz z wychowawcami. Nie zabrakło zabawnych scenek , wzruszających występów muzycznych, wspomnieniowej prezentacji oraz życzeń wypowiedzianych przez dyr. Tomasza Marczaka i zaproszonych gości: naczelnika Wydziału Oświaty Urszulę Podsiadły – Szubert, prezes oddziału ZNP w Strzegomiu Hannę Krostę, dra Mirosława Oczkosia i przedstawiciela Rady Rodziców: Waldemara Żarczyńskiego. Na uroczystości byli również obecni: kpt. Krzysztof Karnicki z 34. Brygady Kawalerii Pancernej z Żagania oraz Marcin Poznański z Multimedia Polska.
Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród specjalnych oraz listów gratulacyjnych dla rodziców. Ceremonii wręczenia dokonali: dyrektor LO, zaproszeni goście oraz wychowawcy: Beata Suwart – Orzechowska, Piotr Bułakowski i Agnieszka Soboń – Nowakowska.

Licealiści na Akademii Wychowania Fizycznego

Licealiści z klas przyrodniczo – sportowych i mundurowych, wraz z organizatorem Przemysławem Stempniewiczem oraz nauczycielką Agnieszką Rut, uczestniczyli w wyjeździe do Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Wizyta licealistów jest efektem współpracy LO z AWF- em, a także prof. Janem Chmurą, który jest absolwentem LO.
Uczniowie LO zwiedzili sportowe obiekty uczelni, sale dydaktyczne i treningowe. Zachwyciła wielofunkcyjna hala sportowa z salą do szermierki, judo, boksu, a także kryta pływalnia, obiekt fizjoterapii (sale do masażu, komory do krioterapii, sale do rehabilitacji).

Licealiści z klas mundurowych na uroczystości patriotycznej

Obchody 226. rocznicy Konstytucji 3 Maja miały w Strzegomiu wyjątkowy charakter, ponieważ połączone były z przekazaniem proporca rozpoznawczego 3 Strzegomskiego Batalionu Dowodzenia. W uroczystościach aktywnie wzięli udział uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu.
Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy pomniku 1050. Rocznicy Chrztu Polski i mszy św. za Ojczyznę. Kulminacyjnym momentem uroczystości było przekazanie proporca 3. Strzegomskiemu Batalionowi Dowodzenia oraz defilada wojskowa z udziałem klas mundurowych LO i Związku Strzeleckiego. Nie zabrakło koncertu i musztry paradnej w wykonaniu Wojskowej Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Łączności i Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Dla licealistów z klas mundurowych udział w uroczystościach był wielkim wyróżnieniem i przeżyciem.

Posłuchajcie wykładu prof. Jana Miodka o Strzegomiu

We wtorek (25.04.) w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu profesor Jan Miodek wygłosił wspaniały wykład. Część o Strzegomiu zrobiła na słuchaczach niesamowite wrażenie. Zapraszamy do wysłuchania tego fragmentu!
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,874,377 Unikalnych wizyt