Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców z LO

IV miejsce w powiecie w rozgrywkach piłki siatkowej chłopców.
Licealiści rozegrali 6 meczów - 3 wygrali i 3 przegrali. W fazie grupowej wygraliśmy z ZSCKR Mokrzeszów, III LO Świdnica oraz LO Świebodzice. W finale przegraliśmy z ZSE Świdnica, I LO Świdnica oraz po bardzo dobrej walce i wyrównanym meczu przegraliśmy ZSM W Świdnicy.
Gratulacje dla chłopaków za wolę walki oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.
Skład: Radosław Jędraszek, Radosław Petit, Kacper Słowik, Marcin Mazur, Radosław Rachwalski, Maciej Wilgus, Jakub Kowalczyk, Marcin Dulemba, Karol Zych.
Opiekun: Przemysław Stempniewicz
VI miejsce w powiecie w rozgrywkach piłki siatkowej dziewcząt.
W pierwszym meczu dziewczyny gładko wygrały z LO Świebodzicami.

Awans LO do Strefy Wałbrzyskiej!

W dniu 13.12.2017 r. w hali sportowej OsiR-u w Strzegomiu odbyły się międzyszkolne zawody sportowe w piłce halowej chłopców.
Relacja z turnieju:
W pierwszym etapie turnieju nasze LO zostało przydzielone do grupy powiatowej, w której znalazły się również: LO Świebodzice, Technikum Rolnicze Mokrzeszów oraz Zespół Szkół nr 1 Świdnica. Pierwszy mecz przegraliśmy z Mokrzeszowem aż 1:4. W drugim meczu wygraliśmy z LO w Świebodzicach 3:1, a trzeci i ostatni mecz w grupie wygraliśmy 1:0 z ZS nr1 i awansowansowaliśmy do finału powiatowego, który został rozegrany 18.12.2017 r.

Ćwiczenia klas mundurowych na systemie "Śnieżnik II"

W piątek (15.12.2017 r.) licealiści z klasy mundurowej (IB i II B) odwiedzili 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia. Zajęcia rozpoczęły się od ćwiczeń na strzelnicy „Śnieżnik II”, podczas których licealiści doskonalili swoje zdolności strzeleckie pod czujnym okiem żołnierzy.
Strzelnica ta jest najbardziej zaawansowanym technologicznie obiektem przeznaczonym do realizacji strzelań szkolnych, sytuacyjnych i ćwiczeń przygotowawczych z broni indywidualnej do celów stałych i ukazujących się. Może się na niej szkolić jednocześnie sześćdziesięciu żołnierzy. W budynku o długości 298 i szerokości 36 metrów znajdują się dwie strzelnice umożliwiające prowadzenie strzelań z odległości do 25 i 200 metrów. W jednym z pomieszczeń strzelnicy znajduje się również system szkolno-treningowy „Śnieżnik II” pozwalający na szkolenie strzelców przy zastosowaniu praktycznie dowolnej broni strzeleckiej.

"Sukces licealistek w powiatowym konkursie"

Aleksandra Rasała i Weronika Soprych zajęły I i III miejsce w Powiatowym Konkursie pt.: „Dbam o Zdrowie- HIV/AIDS”. Uczennice wykazały się dużą wiedzą na temat profilaktyki HIV, dróg zakażenia wirusem oraz sposobami przeciwdziałania dyskryminacji osób chorych na AIDS.
Konkurs odbył się 1 grudnia 2017 r. w Świdnicy. Organizatorami był: PCK Świdnica Zarząd Rejonowy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy.
Opiekunem merytorycznym licealistek była pani Sylwia Witka.
Gratulujemy licealistkom.

VIII Powiatowy Konkurs "Młodość wolna od papierosa" rozstrzygnięty.

W dnu 12.12.2017 r. uczniowie klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych z Powiatu Świdnickiego wzięli udział w Powiatowym Konkursie pt.:„Młodość wolna od papierosa”. Szesnastu uczestników rozwiązywało test przygotowany przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom wiedzy. Po części pisemnej została przeprowadzona dogrywka ustna, która pozwoliła wyłonić laureatów konkursu.
I miejsce zajęła Zofia Podkówka ( ZSO w Strzegomiu), II miejsce uzyskał Paweł Balawender ( ZSO w Strzegomiu), III miejsce – Martyna Hojniak ( ZSE w Świdnicy).
Współorganizatorami całego przedsięwzięcia byli: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu, Zespół Szkół w Strzegomiu, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci-Oddział Miejsko-Gminny w Strzegomiu.
Nagrody rzeczowe zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w ramach zadania pn. „Ochrona i promocja zdrowia”.

Informacja o pracy sekretariatu

Informujemy, że w dniu dzisiejszym (środa, 20 grudnia) z powodu awarii telefonu kontakt z sekretariat em jest możliwy tylko mailowo (ogolniak@wp.pl) lub osobiście.
Za utrudnienia przepraszamy.

Wyróżnienie dla licealnego zespołu LOaded!

We wtorek (12.12.2017r.) odbył się w Świdnicy XV Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej. W konkursie uczestniczyło 62 uczniów z różnych szkół powiatu świdnickiego, a organizatorem był ZSH-T.
Naszą szkołę reprezentował szkolny zespół LOaded w składzie: Nicole Sarna, Sandra Nadworna, Julia Kulpińska, Lena Data, Nicole Radosz oraz Sandra Baranowska. Zespół otrzymał wyróżnienie za wykonanie utworu pt.: „Stand by me”. Opiekunami uczniów były nauczycielki: Małgorzata Chęcińska i Agnieszka Rut. Gratulujemy!

Przewodnicząca i wiceprzewodniczący MRM z LO!

Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu kadencji 2017-2019 odbyła się 12 grudnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Pierwsze posiedzenie MRM poprzedziły wewnętrzne wybory w 11 okręgach szkolnych, które wyłoniły 24 radnych. Niezwykle podniosłym momentem pierwszych obrad było ślubowanie młodych radnych, którzy w obecności przewodniczącego RM Tomasza Marczaka oraz burmistrza Zbigniewa Suchyty, wypowiedzieli: „Ślubuję uroczyście obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie”.
Ważnym punktem posiedzenia MRM były wybory poprzedzone zgłoszeniem kandydatów oraz autoprezentancją. W wyniku głosowania okazało się, że nowym przewodniczącym MRM została Wiktoria Łobodziec (LO Strzegom), a wiceprzewodniczącymi: Pawł Balawender (LO Strzegom) i Roksana Chodorowska (PSP Jaroszów). Na sekretarza powołano Julię Kowalczyk (PSP Jaroszów). Gratulujemy!

Spotkanie absolwentów rocznika 2017

27 grudnia o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie absolwentów rocznika 2017, a także uroczyste odsłonięcie tabla.
Zapraszamy.
Wygenerowano w sekund: 0.04
1,957,886 Unikalnych wizyt