Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO Strzegom w obiektywie kamery

Projekt polsko-niemiecko-izraelski LO (cz. II i III)

W okresie świąt Wielkiej Nocy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu realizowali pierwszą część projektu językowo - historycznego w Izraelu. Wyjątkowe wrażenie na licealistach zrobiła Jerozolima z Bazyliką Grobu Świętego, Via Dolorosa (Droga Krzyżowa – ulica w starej części Jerozolimy, którą przemierzył Jezus Chrystus dźwigając krzyż na Golgotę), a także Jad Waszem (Yad Vashem - Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu).
W dniach 07.08-17.08.17 r. odbyła się druga i trzecia część projektu, w którym wzięli udział uczniowie z Polski, Niemiec i Izraela pod opieką nauczycielek p. Agnieszki Soboń-Nowakowskiej i p. Agnieszki Żelazko. Wymiana rozpoczęła się od pobytu w Magdeburgu (07.08 - 12.08), podczas którego uczniowie i opiekunowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje niemieckie oraz zwiedzić piękne zabytkowe miasto, malowniczo usytuowane nad Elbą. Podczas wycieczki do Berlina uczestnicy zwiedzili niemiecki parlament Bundestag, Bramę Brandenburską oraz pomniki poświęcone ofiarom faszyzmu.

Nagrody starosty dla uczniów LO!


W poniedziałek (04.09.2017 r.) w Świdnicy zostały wręczone nagrody starosty świdnickiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na zaproszenie starosty Piotra Fedorowicza, wicestarosty Zygmunta Worsy oraz naczelnika wydziału oświaty Stanisława Szelewy w uroczystościach wzięli udział również uczniowie strzegomskiego LO. W ceremonii wręczenia nagród uczestniczyli: mistrz świata Paweł Fajdek i trenerka Jolanta Kumor.
W tym roku nagrodzeni zostali:

• za bardzo wysokie wyniki maturalne:
Elwira Wróblewska,
Julia Bytnar;

• za osiągnięcia naukowe:
Aleksandra Burdzy,
Urszula Koller,
Milena Wiśniewska,
Julia Kulpińska,
Arkadiusz Cymer,
Konrad Gmyrek;

• za osiągnięcia sportowe:
Jakub Gaboń,
Krystian Krzywda.

Nagrodzonym licealistom gratulujemy!

Nowe pracownie i inwestycje w LO!

W Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu do finału zbliża się realizacja projektu: „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych”. W LO zainstalowana została już pracownia informatyczna oraz pojawiły się zestawy interaktywne LUX Panorama wraz z laptopami w czterech klasach (fizycznej, matematycznej, geograficznej i chemicznej). W najbliższych dniach do LO trafi pracownia chemiczna wraz z panelem doświadczalnym i dygestorium oraz pomoce dydaktyczne do nauki matematyki, fizyki, geografii, chemii, biologii. Wartość projektu wynosi ponad 512 000 zł, a środki finansowe na wyposażenie pracowni pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego, które za pośrednictwem Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej trafiły do Powiatu Świdnickiego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Przypominamy, że wakacje dobiegają końca :-( , rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 04.09.2017 r. (poniedziałek)

Harmonogram:

8:00 - msza święta w kościele pw. Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej przy ul. T. Kościuszki 4,

9:30 - apel w auli szkolnej,

10:00 - spotkanie z wychowawcami w klasach.

Stypendia Pomostowe dla ambitnych maturzystów

Maturzyści, nie przegapcie szansy na stypendia!

Przypominamy, że do 28 lipca tegoroczni maturzyści mogą składać wnioski o Stypendia Pomostowe na pierwszy rok studiów.

Fundacja Edukacji Międzynarodowej (FEM) z Wrocławia prowadzi nabór wniosków w Konkursie o Stypendia Pomostowe. Dolnoślązacy, którzy w tym roku zdawali maturę, a pochodzą z małych miejscowości mogą starać się o 5000 zł stypendium na pierwszy rok studiów, na rok akademicki 2017-2018. Wnioski należy składać do 28 lipca 2017.

Stypendia finansowane są ze środków zgromadzonych przez FEM oraz ogólnopolskiego organizatora Konkursu Stypendiów Pomostowych - Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości (FEP) z Łodzi. Pierwszym etapem na drodze zyskania stypendium jest złożenie „Wniosku o uzyskanie rekomendacji” do FEM. Wnioski wytypowanych przez FEM osób będą rozpatrywane przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości, która ostatecznie przyzna stypendia.

Informacja dla maturzystów

WYNIKI MATURY 2017 JUŻ SĄ DOSTĘPNE !!! Można je odebrać w sekretariacie szkoły, dzisiaj do godziny 15.30 Powodzenia :-)

Milena i Ula - uczennice LO laureatkami ogólnopolskiego konkursu "SocjoSzkoła2017"

Milena Wiśniewska oraz Urszula Koller z klas drugich Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu zostały laureatkami VII edycji konkursu Ogólnopolskiego konkursu „SocjoSzkoła 2017” i znalazły się gronie 15 laureatów z całej Polski.
Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem: „Lokalna aktywność/Aktywna lokalność”. Tradycyjnie organizatorem był Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, a patronat nad konkursem objęli: Centrum Komunikacji Społecznej UM Stołecznego Warszawy oraz Prezydent Warszawy. Patronat medialny sprawował portal „Perspektywy”.
Uczestnicy konkursu musieli zebrać informacje na temat zjawiska społeczeństwa obywatelskiego na poziomie lokalnym, a następnie napisać prace w formie eseju, reportażu lub przygotować reportaż wizualny.
Nagrodą dla laureatów było zaproszenie na „SocjoSzkołę 2017”, czyli warsztaty, podczas których wzięli oni udział w spotkaniach i zajęciach związanych z tematem przewodnim tej edycji. Mieli możliwość poznania pracowników naukowych i studentów Uniwersytetu Warszawskiego i zwiedzenia stolicy. Warsztaty dla zwycięzców odbywały się w dniach 16-18 czerwca 2017.

LOpaki Strzegom w Triathlonie Mietków!

Trzech mężczyzn, trzy wyzwania i jeden cel: ukończenie Triathlonowej Sztafety Firmowej - Triathlon Mietków 2017. Takie wyzwanie postawili sobie reprezentanci Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, którzy w składzie: Przemysław Stempniewicz (nauczyciel), Eryk Bendig (nauczyciel), Krzysztof Skolak (rodzic), podjęli się tego niezwykłego wyzwania. Nie bez znaczenia była, mrożąca krew w żyłach, nazwa licealnego teamu – LOpaki Strzegom!
IV edycja Triathlon Mietków odbyła się w dniach 10.06. – 11.06. w Mietkowie, malowniczej miejscowości położonej w województwie dolnośląskim. Startujący zawodnicy zmierzyli się z dystansem 1/4 Ironman, na który składało się 950 m pływania, 45 km jazdy na rowerze oraz 10,5 km biegu. W sztafetach wzięło udział ponad 300 osób. Trasa była ciężka, podjazdy, zjazdy, trudne techniczne zakręty i jezioro, którego przepłynięcie, ze względu na dużą falę, nie należało do łatwych zadań.

Zakończenie roku szkolnego

Harmonogram zakończenia roku szkolnego:
8.00 - msza święta
10.00 - uroczystość w auli LO
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,905,004 Unikalnych wizyt