Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z dnia 26.10.2020r.

Wrocław 2020-10-26


Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

Na świecie i w Europie podnosi się druga fala pandemii koronawirusa. To zjawisko dotyka również Polski, liczba dziennych zachorowań w naszym kraju sięgnęła ponad 13 tysięcy. Rząd Rzeczypospolitej całe państwo ogłosił czerwoną strefą i wprowadził szereg obostrzeń. Ich celem jest ochrona zdrowia i życia obywateli, spłaszczenie wzbierającej fali zachorowań, utrzymanie funkcjonalności systemu opieki zdrowotnej. Od poniedziałku 26 października br. przez okres 2 tygodni zdalne nauczanie będzie odbywać się w klasach 4-8 w szkołach podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych.
W ubiegłym roku szkolnym od marca do wakacji szkoły, przedszkola i placówki pracowały zdalnie. Kadrze pedagogicznej przybyło wiedzy i umiejętności (praktyka czyni mistrza!), zwiększyła się też liczba komputerów. Działają różne platformy edukacyjne, w tym rekomendowana przez MEN e-podręczniki.pl. Zdalne nauczanie wszakże ciągle pozostaje wyzwaniem. Jestem świadomy ograniczeń w poszczególnych jednostkach oświaty i słabości nauczania na odległość, nie oczekuję cudów od Koleżanek i Kolegów.

Informacja w sprawie zdalnego nauczania

INFORMACJA
na podstawie Zarządzenia 19/2020 z dnia 23.10.2020 r dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu


W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 działając na podstawie:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 poz.493 ze zmianami), od dnia 26.10.2020 r. do 08.11.2020 r.

1. Kształcenie na odległość w ZSO w Strzegomiu odbywa się poprzez platformę Office 365.

Harmonogram nauczania hybrydowego

Dzień Edukacji Narodowej w LO!

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom LO
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę:
Myśli i marzeń, które dadzą się urzeczywistnić.
Pięknych i szlachetnych pomysłów, które podpowiada serce.
Cierpliwości i wytrwałości na wszystkich polach
edukacyjnych zmagań i doświadczeń.
Za misję.
Za posłannictwo.
Za codzienną determinację.
Dziękuję!

Zajęcia terenowo-strzeleckie klasy mundurowej LO

We wtorek (06.01.) uczniowie z klasy mundurowej (I B), Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, uczestniczyli w terenowych zajęciach zespołowych. Przed rozpoczęciem rywalizacji, młodzież przeszła kurs teoretyczny dotyczący bezpieczeństwa podczas paintballa.
Gra polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które, za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla, wyrzucają kulki wypełnione farbą (na bazie żelatyny spożywczej). Trafienie przeciwnika następuje wtedy, gdy kulka rozbija się na ciele, masce bądź markerze zawodnika drużyny przeciwnej, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem). To powoduje jego eliminację z gry.
Celem zajęć było poznanie metod taktycznych oraz umiejętności pracy zespołowej. Licealiści zostali podzieleni na dwie grupy, które ze sobą rywalizowały. Taktyka, szybkość, celność były elementami, które decydowały o zwycięstwie. Każda z grup miała ustaloną taktykę walki, dzięki temu zajęcia były bardzo emocjonujące.

Zajęcia z nurkowania

Nurkowanie klas mundurowych i turystycznych LO!

Sobotni (26.09.) deszczowy poranek nie zachęcał do wyjścia z domu, a co dopiero do pływania w odkrytym basenie. Trudne warunki - deszcz, temperatura zewnętrzna 10 st.°C, wody 19 st. °C – nie zniechęciły jednak uczniów klasy mundurowej i turystycznej Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu do uczestniczenia w praktycznych zajęciach z nurkowania w basenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak sami uczniowie stwierdzili żartobliwie – woda jest całkiem ciepła, a po zanurzeniu i tak nie będzie padało. Po takich deklaracjach płk Mariusz Krzak, odpowiedzialny za szkolenia uczniów klas mundurowych w LO, pokiwał głową z wyraźną dumą.
Na początku licealiści zapoznali się z procedurami, techniką schodzenia pod wodę oraz sprzętem wykorzystywanym do amatorskiego i profesjonalnego nurkowania. Od godz. 8:00 uczniowie, wraz z instruktorami Centrum Nurkowego UBOOT, ćwiczyli schodzenie pod wodę w pełnym osprzęcie. Głębokość basenu (3,80 m) była wystarczająca do przeprowadzenia pierwszych ćwiczeń podwodnych.

Nowe sofy dla kół TPD

W dniu 22.09.2020 r. Koła Oddziału Miejsko-Gminnego TPD w Strzegomiu otrzymały darowiznę od IKEI w postaci modułowych sof składających się z siedzisk, podnóżków, narożników oraz pokrowców.
„Pragniemy w imieniu własnym oraz młodzieży wyrazić podziękowanie IKEI w osobie Pani Mileny Maciuszko –European leader za wsparcie naszych Kół.
Specjalne podziękowania należą się Pani Danucie Staroście z Zarządu Oddziału Okręgowego w Wałbrzychu TPD za zaangażowanie i koordynację projektu oraz sfinalizowanie darowizny. Jesteśmy również wdzięczni całemu Zarządowi TPD za pomoc w pozyskaniu sof, które trafiły do kół TPD działających na terenie gminy Strzegom” – dodaje, w imieniu Kół TPD w Strzegomiu, prezes Elżbieta Farion.

Nagrody Starosty Świdnickiego rozdane!

Tradycyjnie, na początku września, wyróżniający się uczniowie szkół średnich otrzymują Nagrody Starosty Świdnickiego. Tegoroczne, ze względu na obostrzenia pandemiczne, Starosta Świdnicki wręczał uczniom na terenie macierzystych szkół.
Miło nam zakomunikować, iż w gronie najlepszych maturzystów roku szkolnego 2019/2020 z naszego powiatu znaleźli się absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu: Paweł Balawender (średnia z egzaminu maturalnego: 90,75% i Karolina Cedzidło (średnia z egzaminu maturalnego: 88,25%)
Z kolei nagrody za osiągnięcia naukowe otrzymali: Paweł Balawender, Nicol Juszczyk, Dominika Stachowicz oraz Alan Tułacz. W tej kategorii Starosta Świdnicki wyróżnił 41 uczniów.
Wygenerowano w sekund: 0.01
3,427,792 Unikalnych wizyt