Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Licealiści w finale konkursu "Europa z naszej ulicy"

Dnia 26.02.2020 r. w Warszawie odbył się finał konkursu ogólnopolskiego ,,Europa z naszej ulicy”. Jego uczestnikami byli również uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu z klasy 1ap: Nikola Woźny, Emilia Rój, Jakub Skolak i Marta Kisielewicz (wraz opiekunem merytorycznym - Panią Kamilą Mazur).
Wydarzenie organizowane było przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Prezentacja odbyła się w Centrum Zielna w Warszawie, gdzie licealiści prezentowali swój projekt pt. „Piękno ukryte w granicie”. Jurorami byli między innymi: Maria Holzer, Anna Dziewit – Meller. Po prezentacji jurorzy zadawali dużo pytań na temat granitu strzegomskiego, na które nasi uczniowie z łatwością odpowiadali. Po wystąpieniu licealiści udali się do restauracji Sosiser, w której czekał na nich, zarezerwowany przez Fundację, posiłek. Swój pobyt w stolicy podsumowali krótkim spacerem po malowniczym, lecz zatraconym w wiecznym pospiechu centrum miasta.
Dodatkowo w okresie ferii w ramach projektu uczniowie udali się do zakładu kamieniarskiego Granex, gdzie zobaczyli pracę nad obróbką kamienia i sami wyrzeźbili logo liceum w granitowej płytce. Wykonali także granitową biżuterię, którą zaprezentowali w Warszawie. Stworzyli plakaty skupiające w swojej treści informacje o rzeźbach ze strzegomskiego granitu. Młodzież opowiadała z wielką pasją o granitowych dziełach.
Pomimo wielkich starań, nie wygrali wyjazdu do Brukseli, ale zostali wysoko ocenieni, ich prezentacja była według jurorów niezwykle staranna, a dobra zabawa, grupowa integracja, trudności i wszystkie przygody, których doświadczyli w Warszawie, na długo pozostaną w pamięci uczestników. Gratulujemy dojścia do finału i życzymy sukcesu w
przyszłym roku!
Dziękujemy za pomoc przy projekcie: Firmie Granex – p. Bogusławowi Skolakowi, p. Aleksandrze Skolak, p. Annie Skolak, p. Pawłowi Chowańcowi, a także: p. Kamili Mazur, p. Marzenie Farion, dyrekcji i pracownikom Liceum Ogólnokształcącemu w Strzegomiu, pracownikom UMiG Strzegom, dyrekcji Strzegomskiego Centrum Kultury.
Emilia Rój, Nikola Woźny
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,838,798 Unikalnych wizyt