Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Wieczorek poetycki w LO

W środę (23.10.2019 r.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbył się wieczorek poetycki: ,,Koncert jesienny na dwa świerszcze i wiatr w kominie”. Organizatorkami tego niezwykłego przedsięwzięcia były panie: Ewa Tutka, Agnieszka Rut, Małgorzata Kucharska, Sylwia Glazer oraz Beata Orzechowska, które przygotowywała licealistów do prezentacji wierszy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
Utwory przedstawiane przez uczniów, w akompaniamencie szumiącego za oknem wiatru, nabierały tajemniczego charakteru, przeplatanego nicią niezwykłości oraz sielankowego spokoju. Słowa wypowiedziane przez licealistów nabierały jeszcze większej mocy, ponieważ recytowane były w jesiennej oprawie. Młodzież miała także możliwość popisania się talentem muzycznym ujawniającym się podczas interpretacji piosenek, które były dopełnieniem widowiska.
Nie zabrakło również interesujących małych form teatralnych. Scenka pt. ,,Żarłoczna Ewa”, która okazała się być prawdziwą wisienką na torcie, została odegrana przez wyżej wspomniane polonistyki oraz wicedyrektor Ewę Tutkę (tytułową Ewę).
Wieczorek dopełniła gorąca herbata i słodkości, które w tym dniu smakowały wyjątkowo. Była to świetna okazja do podzielenia się wrażeniami z tego lirycznego spotkania uczniów i nauczycieli z rodzicami i gośćmi.

Woźny Nikola
Wygenerowano w sekund: 0.01
2,691,172 Unikalnych wizyt