Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Licealista na VIII Letnich Spotkaniach Zdolnych w Augustowie

Relacja uczestnika VIII Letnich Spotkań Zdolnych w Augstowie – Alana Tułacza, ucznia klasy humanistycznej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu:
„Kiedy w kwietniu dowiedziałem się, że mam szansę udziału w VIII Letnich Spotkaniach Zdolnych w Augustowie organizowanych przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach w ramach Nagrody Starosty, na początku nie chciałem uwierzyć własnym uszom, ponieważ zostałem jedną z 6 osób z powiatu świdnickiego, które otrzymały wyjątkową szansę rozwijania swoich umiejętności i pasji! Poza moją grupą świdnicką w obozie brały też udział grupy: tatrzańska i kartuska. W tym roku obóz traktował o tematyce pogranicza polsko-litewskiego i wszystkie zajęcia oscylowały właśnie wokół tej tematyki.
Zajęcia były naprawdę różnorodne – każdy mógł wybrać coś dla siebie: seriale ze zwariowaną Magdą (notabene, opiekunką mojej grupy), prawo z serdeczną Julią, język polski z życzliwą Panią Aliną, filozofia ze światłym Panem Wojtkiem czy chociażby biologia z wybuchową Panią Anią! Nie mogliśmy w żadnym stopniu narzekać na nudę, bo zajęcia były bardzo interesujące i wiele z nich wynieśliśmy (również w kontekście maturalnym)!
Jednak – jak wiadomo – nie samą nauką człowiek żyje! Mieliśmy okazję brać udział w niesamowitych i ekscytujących wyprawach! Zwiedziliśmy dwór Miłosza (nie lada gratka dla naszych polonistów!), odwiedziliśmy żydowską synagogę w Sejnach, mieliśmy okazję podziwiać piękno przyrody w Biebrzańskim Parku Narodowym, ale poświęciliśmy też sporo uwagi pograniczu kulturowemu – zwiedzaliśmy miejsca związane z różnymi religiami: kościół w Sokółce, miejsce cudu eucharystycznego, meczet w Kruszynianach, cerkiew w Supraślu… To była dla wszystkich obozowiczów wyjątkowa okazja do tego, by poznać bliżej nieznane nam kultury i przekroczyć pogranicza własnego umysłu.
Ten obóz był dla mnie wyjątkowym doświadczeniem edukacyjnym i życiowym, a wszystkie chwile spędzone w Augustowie (również noce, jak śpiewała Maria Koterbska), pozostaną w mojej pamięci na długo! Kończąc, chciałbym serdecznie pozdrowić całą grupę świdnicką (wraz z opiekunami – Panią Aliną i Panem Sebastianem) oraz wszystkich obozowiczów i kadrę! Na koniec bardzo chciałbym podziękować Dyrekcji i Nauczycielom za danie mi szansy udziału w tak wyjątkowym przedsięwzięciu – to był dla mnie ogromny zaszczyt! Z chęcią wybrałbym się na ten obóz jeszcze raz, jednakże nie będę złym kolegą i dam szansę pierwszo- i drugoklasistom, by ci również mogli zawalczyć o to, by tak jak ja czy moja koleżanka, zeszłoroczna absolwentka, Aneta Kopeć, wziąć udział w obozie – uwierzcie mi, naprawdę warto! Życzę Wam wszystkiego dobrego i przede wszystkim miłych wakacji! Odpoczywajcie bezpiecznie i wróćcie we wrześniu cali i zdrowi, bo bardzo chciałbym zobaczyć Was w pełnym gronie na rozpoczęciu roku szkolnego 2019/2020! Serdeczności!”
Alan Tułacz

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,838,925 Unikalnych wizyt