Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Profesorowie i doktorzy z wykładem w LO!

Pierwsza połowa czerwca jest dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu czasem niezwykłych spotkań.
Licealiści uczestniczyli w wykładach wybitnych polskich profesorów: prof. dra hab. Marka Bojarskiego – prawnika specjalizującego się w prawie karnym, prawie karnym skarbowym i prawie o wykroczeniach, profesora nauk prawnych, profesora zwyczajnego Uniwersytetu Wrocławskiego i rektora tej uczelni w kadencjach 2008–2012 oraz 2012–2016 oraz prof. dra hab. Zbigniewa J. Jurka – matematyka, wykładowcy w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego oraz licznych uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

Prof. Marek Bojarski wygłosił wykład nt. powstawania przepisów prawa karnego, natomiast prof. Zbigniew J. Jurek przekonywał o roli matematyki we współczesnej edukacji.

Kolejne wykłady wygłosili znani strzegomianie: prof. dr hab. Jan Chmura i dr hab. Paweł Chmura – absolwenci LO, wybitni naukowcy z Akademii Wychowania Fizycznego, którzy regularnie odwiedzają swoją Alma Mater z wykładami dla młodzieży. Licealiści z klas biologiczno - chemicznych oraz mundurowych usłyszeli wiele ciekawych informacji o Akademii Wychowania Fizycznego, aktualnych badaniach naukowych, które prowadzą nasi naukowcy oraz pasji do biegania. Kolejne spotkanie odbędzie się już na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Swój pierwszy wykład w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu wygłosił również dr Paweł Lenio - absolwent klasy humanistycznej LO, doktor nauk prawnych, wykładowca na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Dr Paweł Lenio wygłosił wykład na temat prawa podatkowego.
Po wykładzie licealiści mieli mnóstwo pytań do swojego starszego kolegi. Była to świetna okazja do rozmowy na temat rekrutacji, studiów prawniczych, aplikacji adwokackiej i prowadzenia kancelarii. Kolejny wykład dr Paweł Lenio wygłosi już we wrześniu.
To był bardzo interesujący i inspirujący tydzień w LO.


Wygenerowano w sekund: 0.02
2,838,763 Unikalnych wizyt