Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Licealistki laureatkami wojewódzkiego konkursu na wywiad literacki

Społeczność Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu ma kolejny powód do dumy – dwie licealistki zajęły czołowe miejsca w wojewódzkim konkursie na wywiad literacki: „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”.
Joanna Szczepanowska z kl. Ia (humanistyczno-dziennikarskiej) zajęła I miejsce. Napisała wywiad literacki na temat: „Skąd się biorą piosenki?” dzięki rozmowie, którą przeprowadziła z Panią Genowefą z Ujazdu Górnego. To literacki debiut Asi jako uczennicy LO w Strzegomiu.
Natomiast tegoroczna absolwentka, Angelika Szymańska z kl. IIIa, zajęła III miejsce dzięki pracy „Bóg dał przeżyć”, powstałej w oparciu o losy jej cioci Alicji – urodzonej w łagrze Tomisłag. W przypadku Angeliki nie był to debiut. W 2018 roku zdobyła wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie o Stanisławie Konarskim, a inna jej praca, napisana na powiatowy konkurs, zorganizowany z okazji 10 rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej, „Dzieci mają głos! Każdemu kto tonie należy podać rękę”, została wydana (wraz z pracami innych uczestników konkursu) w formie książkowej z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, redakcji czasopismo „Victor” i przy współudziale portalu Swidnica24.pl (organizatora konkursu).
Biorąc udział w konkursie „Losy Polaków na Wschodzie w latach 1939-1956”, reprezentantki Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu zdecydowały się na formę wywiadu na temat pamiątek dotyczących losów Polaków na Wschodzie.
Konkurs organizowany był przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Zarząd Oddziału Związku Sybiraków we Wrocławiu oraz wrocławskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru. Asia i Angelika odbiorą swoje nagrody we wrześniu, w czasie obchodów Dnia Sybiraka we Wrocławiu. Opiekunem merytorycznym laureatek była polonistka – Pani Małgorzata Kucharska.
Dziewczyny – jesteśmy z Was dumni!
Alan TułaczWygenerowano w sekund: 0.02
3,189,133 Unikalnych wizyt