Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Licealistka, która spełnia swoje marzenia

Licealiści z pasją. Tym razem prezentujemy postać Nicoli Juszczyk – uczennicy klasy humanistyczno – dziennikarskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, która ma odwagę podążać za swoimi marzeniami.

„Często spotykam się z pytaniem: „Czy ty masz siłę to robić?”.
Moja miłość do teatru rozpoczęła się już w szkole podstawowej. Należałam wtedy
do szkolnej grupy teatralnej. Przygotowywaliśmy różnego rodzaju przedstawienia i szczerze mówiąc, pokochałam to. Pod koniec wakacji, tuż przed rozpoczęciem szkoły średniej, myślałam, aby zrobić coś więcej, aby zacząć rozwijać się w tej dziedzinie i być może wybrać taki kierunek życia. Szukałam i znalazłam: zajęcia teatralne Grupa „NOVI” w Centrum Edukacji Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. Mieszkam w Strzegomiu, a to oznacza, że tygodniowo poświęcam około 6 godzin na same dojazdy. Robię to i zdecydowanie nie chcę tego przerwać. W ciągu tego przełomowego roku nauczyłam się bardzo wielu rzeczy i to nie tylko o aktorstwie. Nauczono mnie odpowiedzialności, samodzielności oraz panowania nad stresem.
W grudniu 2018 r. zaczęliśmy pracę nad przedstawieniem pt. „Igraszki z diabłem”. Wcieliłam się w rolę Teofila. Premiera odbyła się 28.03.2019 r., a oprócz tego zagraliśmy je także 16.04.2019 r. Dostaliśmy zaproszenie na XV edycję Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych. Już 25 kwietnia byliśmy na WTOOPIE w Zduńskiej Woli. To były niesamowite 4 dni integracji zespołu, rozwoju artystycznego oraz sprawdzenia się na obcej dla nas scenie. Przed nami również ostatni spektakl w sezonie. Natomiast cały czas pracujemy nad czymś nowym.
Ta grupa jest dla mnie jak druga rodzina, wszyscy się wspieramy, pomagamy sobie nawzajem. Na ten moment nie wyobrażam sobie życia bez teatru. Sadzę, że każdy powinien walczyć z przeciwnościami losu i przede wszystkim nie poddawać się w dążeniu do realizacji swojej pasji. Dlatego odpowiadam na zadane mi pytanie: „tak, mam siłę, ponieważ spełniam swoje marzenia”.
Nauka w klasie humanistyczno-dziennikarskiej strzegomskiego LO także daje mi szansę na rozwój swych zdolności recytatorskich, a nawet aktorskich. W październiku brałam udział w „Koncercie jesiennym na dwa świerszcze i wiatr w kominie”. Mogłam wówczas zaprezentować interpretację „Fragmentu z wiersza dla mego syna” Kazimierza Przerwy-Tetmajera.
Niezwykłym przeżyciem był dla mnie udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez dra Mirosław Oczkosia, a następnie w grupie wokalno-tanecznej musicalu „Mamma Mia”2 (fragmenty), który został wystawiony na deskach szkolnego teatru w ramach Licealnego Święta Teatru. Była to dla mnie okazja do zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych i czas pracy nad swym warsztatem wokalnym i tanecznym. Warto realizować swoje marzenia, zwłaszcza wtedy, gdy stają się pasją”.Wygenerowano w sekund: 0.01
2,587,777 Unikalnych wizyt