Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Intensywny tydzień klas mundurowych

We wtorek (19.02.) klasy mundurowawe Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego gościły żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Licealiści poznali zadania jednostki, wyposażenie i uzbrojenie żołnierza oraz misje, które zabezpiecza brygada.
Kilka dni później (21.02.) roku uczniowie klasy pierwszej i drugiej o profilu mundurowym, wraz z wychowawcami: Małgorzatą Checińską i Przemysławem Stempniewiczem, udali się na zajęcia do Wrocławskiego Pułku Dowodzenia. Klasy zwiedziły jednostkę wojskową i poznały codzienną służbę żołnierza. Licealiści obejrzeli również galerię zdjęć i sprzęt wojskowy, związany z wojskami liniowo-kablowymi, a także odwiedzili halę sportową, w której znajduje się siłownia, sauna, mała salka do ćwiczeń z zakresu sztuk walki i olbrzymia, profesjonalna hala, na której żołnierze zawodowi trenują swoją sprawność fizyczną. Następnie, w kolumnie dwójkowej, licealiści przeszli na teren strzelnicy krytej. Tam znajdowały się: system szkolno-treningowy „Śnieżnik 2”, który jest przeznaczony do symulacji strzelań na polu walki i pozwala na szkolenie zarówno indywidualnych żołnierzy, jak i trening rozmaitych formacji oraz strzelnica o dystansie 200 m z nagłośnieniem i monitoringiem. Mundurowi mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na systemie „Śnieżnik 2”. Ważnym elementem było również szkolenie z pierwszej pomocy. Zakończenie wizyty związane było z poznaniem pojazdów i sprzętu jednostek łączności. Przy każdym wozie stał operator, który tłumaczył zasadę działania i ogólne zastosowanie pojazdu w terenie. Klasami dowodził uczeń klasy drugiej - Fabian Gontarz.
Dziękujemy serdecznie dowódcom 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia za możliwość szkolenia i ciekawe zajęcia – dodają licealiści.Wygenerowano w sekund: 0.01
2,762,164 Unikalnych wizyt