Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ponad tysiąc osób na spektaklu w LO!


W sobotę (14.12.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu, po raz czternasty, zostało wystawione przedstawienie teatralne. Tym razem, ze względu na ogromne zainteresowanie mieszkańców, zostały wystawione aż trzy spektakle (o14:00, 16:00 i 19:00). Na widowni zasiadło w sumie ponad 1000 osób.
W tym roku ponownie zabrzmiały nieśmiertelne piosenki zespołu ABBA oraz muzyka grecka (w wykonaniu Sotirisa Samourelisa i Christosa Darasa), ponieważ na deskach liceum została wystawiona druga część znanego musicalu "Mamma Mia". Honorowy patronat nad przedstawieniem, po raz drugi, objął ambasador Grecji w Polsce Evangelos Tsaoussis.
W akcie I wystąpili uczniowie, którzy tradycyjnie zachwycili. Wspaniale wykonali utwory ABBY, świetnie przygotowali układy taneczne i w niezwykle ciekawy sposób opowiedzieli historię matki i córki - Donny i Sophie oraz trzech ojców: Sama, Billego i Harrego, którzy ponownie pojawili się na wyspie.Nie zabrakło pięknych utworów miłosnych, ale także niespodzianek: szalonego rockmena, który sugestywnie przekonywał o swoim talencie muzycznym oraz wzruszającej piosenki miłosnej wykonanej w języku ukraińskim.
W II akcie zagrali nauczyciele LO, którzy z ogromnym poczuciem humoru przedstawili nową odsłonę zwiedzania wyspy przez cztery turystki, które potrafiły sobie wyczarować zarówno pięknego Greka, jak i umięśnionego przewodnika (pracującego na stałe w liceum na stanowisku konserwatora). Całości wrażenie dopełniły utwory wykonane przez nauczycieli.
III akt to występ zawodowych aktorów, rodziców, samorządowców i pracowników gminnych jednostek. Do łez rozbawiły publiczność dowcipy o trudach wychowania dzieci oraz dialogi żonatych mężczyzn, którzy są gotowi zapisać się nawet do „Kostrzan”, żeby znaleźć pretekst do wspólnego biesiadowania. Wzruszająca scena spotkania kochanków, po latach rozłąki, oraz ceremonia ślubna była na miarę wielkiego filmowego finału. W tym roku III akt zasilili: Agnieszka Kawiorska ("Pitbull. Ostatni pies","Ślad"), Beata Tadla (prezenterka telewizyjna, „Taniec z Gwiazdami”), Lesław Żurek („Londyńczycy”, „Mała Moskwa”). Olbrzymiego wsparcia w realizacji przedsięwzięcia udzielił Mirosław Oczkoś (absolwent LO, specjalista PR), który nie tylko włączył się reżyserię przedstawienia, ale również przekonał do występu na deskach szkoły znanych aktorów.
Publiczność, zgromadzona na trzech spektaklach, nie kryła zachwytu. Oklaskom nie było końca. A ilość osób wychodzących z LO z uśmiechem na twarzy i pozytywnymi emocjami można było liczyć w setkach. Do niesamowitego klimatu wieczoru przyczyniła się również dziesięcioosobowa grupa Greków, która przyjechała z muzykami: Sotirisem Samoypelisem i Christosem Darasem, ponieważ na korytarzu, w przerwach między spektaklami, można było usłyszeń wspaniałe greckie piosenki.
Idea przedstawienia teatralnego jest związana z wręczeniem stypendiów maturzystom LO, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki maturalne oraz angażowali się w życie szkoły. Fundusze pochodzą z dobrowolnych wpłat na radę rodziców, które wpłacali uczestnicy wydarzenia. W tym roku wyróżnione zostały: Natalia Bodnar, Martyna Zielkowska (które otrzymały już nagrodę Starosty Świdnickiego). Natomiast stypendia trafiły do: Natalii Kożewnikow i Arkadiusza Cymera. Oficjalnego wręczenia wyróżnień i stypendiów dokonały posłanki: Katarzyna Mrzygłocka, Monika Wielichowska, Agnieszka Kołacz – Leszczyńska oraz starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta. Nagrody książkowe dla stypendystów przekazała również prezes oddziału ZNP Hanna Krosta.
Ważnym punktem uroczystości było wręczenie statuetek przyjaciela szkoły . W tym roku wyróżnione zostały dwie wspaniałe osoby, które wspierają i włączają się w życie LO: dyrektor PSP nr 2 - Elżbieta Smyk oraz ks. kanonik Marek Żmuda.
„Dziękuję serdecznie cudownym uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem wystąpili w akcie pierwszym, udowadniając, że mamy wspaniałą, utalentowaną i ambitną młodzież. Dziękuję nauczycielom występującym w przedstawieniu oraz organizującym i aranżującym to wydarzenie. Dziękuję pracownikom szkoły, którzy wykonali tytaniczną pracę związaną z przygotowaniem tego olbrzymiego przedsięwzięcia. Dziękuję Wam serdecznie, ponieważ oddajecie tej szkole duszę i serce. Dziękuję rodzicom, samorządowcom, przyjaciołom, absolwentom szkoły za pomoc i udział w realizacji naszego święta teatru. Dziękuję gościom: Agnieszce Kawiorskiej, Beacie Tadli, Lesławowi Żurkowi za włączenie się w nasz projekt. Dziękuję burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie i staroście Piotrowi Fedorowiczowi za wsparcie finansowe tego projektu teatralnego oraz Mirkowi Oczkosiowi za olbrzymie reżyserskie zaangażowanie. Dziękuję naszym cudownym Grekom: Sotirisowi Samourelisowi i Christosowi Darasowi za grecką oprawę muzyczną. Dziękuję mieszkańcom i gościom, którzy przyszli na nasze spektakle. Dziękuję za wsparcie w pozyskaniu środków na stypendia dla uczniów uzyskujących bardzo wysokie wyniki maturalne. Dziękuję za obecność, wszystkie oklaski i pozytywne emocje. Z całą pewnością bez Was wszystkich naszego święta teatru by nie było. Dziękuję !!!!” – dodaje dyr. Tomasz Marczak.
Po spektaklach widzowie mieli okazję zasmakować wypieków przygotowanych przez rodziców i uczniów.

AKT I (uczniowie)

1. DONNA Lena Data
2. SOPHIE Julia Kulpińska
3. SKY Dawid Bułat
4. HARRY Karol Zych
5. SAM Paweł Balawender
6. TANYA Zosia Malinowska
7. ROSE Sandra Baranowska
8. JOHN Alan Tułacz
9. LILA Aleksandra Rogowska
10. NAUCZYCIEL Anita Delanowska
11. FERNANDO Dominik Wełna
12. DAMA Wioletta Kardynał
13. PAMELA Sylwia Roślicka
14. VANESSA Aleksandra Kulpinska
15. BETI Wiktoria Łobodziec
16. AMELIA Sara Bus
17. TOLA Aleksandra Chmielińska
18. WANDA Karolina Cichoń
19. AMANDA Karolina Kudyba
20. JULIA Aleksandra Chamoń
21. KAROLINA Karolina Kohutiak
22. MANDES Adam Karpeta
23. MARLON Dawid Malicki
24. GREKUS Wiktor Rzeziński
25. DARMI Patryk Krymski
26. OCHRONIARZ I Weronika Idziorek
27. OCHRONIARZ II Przemysław Wojtanek
28. Grupa wokalno-taneczna: Joanna Szczepanowska, Nikol Juszczyk, Sandra Baranowska, Aleksandra Chmielińska, Alicja Riss, Kamila Kulasa, Wioletta Kardynał, Aleksandra Kulpińska.
29. MUZYK Jacek Fornal
30. LISTOSZ Cezary Włodarczyk (radny RM)

AKT II (nauczyciele i pracownicy szkoły)

1. FILOZOF Mirosław Oczkoś
2. DONNA Ewa Tutka
3. SKY Przemysław Stempniewicz
4. TANYA Małgorzata Kucharska
5. ROSIE Elżbieta Farion
6. SOPHIE Małgorzata Chęcińska
7. SAM Tomasz Marczak
8. HARRY Przemysław Knap
9. AGNES Agnieszka Rut
10. DORA Kamila Mazur
11. VANESSA Sylwia Glazer
12. BILL Eryk Bendig
13. REGINA Regina Puczka
14. TOLA Joanna Durlik
15. MERY Sylwia Witka
16. PRZEWODNIK Paweł Falkiewicz

GOŚCINNIE
17.Sotiris Samoypelis, Christos Daras

AKT III (goście)

1. FILOZOF Mirosław Oczkoś ( specjalista PR)
2. SOPHIE Agnieszka Kawiorska ("Pitbull. Ostatni pies","Ślad")
3. ROSIE Beata Tadla (prezenterka telewizyjna, „Taniec z Gwiazdami”)
4. SKY Lesław Żurek („Mała Moskwa”, „Londyńczycy”)
5. BILL Zbigniew Suchyta (burmistrz Strzegomia)
6. SAM Alicja Synowska (etatowy członek Zarządu PŚ)
7. TANCERZ I Zygmunt Worsa (wicestarosta świdnicki)
8. HARRY Wiesław Witkowski (zastępca burmistrza)
9. RUBY Elżbieta Smyk (dyr. PSP 2)
10. TANYA Monika Kurek (PP nr 2)
11. DON RAFAEL Wojciech Kożewnikow (rodzic)
12. KSIĄDZ I ks. Kamil Pawlik ( wikary parafii św. App. Piotra i Pawła )
13. KSIĄDZ II ks. Marek Żmuda (proboszcz parafii ZŚiMBSZ)
14. SABINA Sabina Wiktorowicz (przedsiębiorca)
15. MARTA Marta Zięba (radna RM)
16. IWONA Iwona Zabawa (sekretarz gminy)
17. TANCERZ II Paweł Durlik (radny RM)
18. TANCERZ III Krzysztof Kalinowski (dyr. SCK)
19. TANCERZ IV Paweł Mosór (rodzic, prezes OSiR-u)
20. FERNANDO Krzysztof Skolak (rodzic, prezes Fundacji Bazalt)
21. STANKOLOS Henryk Kudyba (rodzic)
22. GREK SOTIRIS Sotiris Samourelis (Grek mieszkający w Polsce).
23. GREK CHRISTOS Christos Daras (Grek Mieszkający w Polsce).

Scenariusz: Tomasz Marczak.
Reżyseria: Tomasz Marczak, Mirosław Oczkoś.
Przygotowanie muzyczne: Agnieszka Rut.
Scenografia: Ewa Tutka, Paweł Falkiewicz.
Nagłośnienie i światła: Marcin Dąbrowski, Krystian Lenc, Klaudia Paradowska, Sara Janc, Patrycja Dolecka, Angelika Szymańska, Izabela Trojanowska.
Projekt i wykonanie materiałów promocyjnych: Anna Rudnicka (efect.szkolenia24@wp.pl).
Pomoc techniczna: Strzegomskie Centrum Kultury.
Patronat medialny: Radio Sudety 24.
Hotel Granit – Tomasz Zieliński.
Słodka kawiarenka : rodzice i uczniowie LO.
Zdjęcia: Jacek Fornal.
Projekt został dofinansowany przez Urząd Miejski w Strzegomiu w ramach zadania: „Organizacja imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji o randze lokalnej, regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej, w tym związanych z promocja gminy i jej dziedzictwa kulturowego. Młodzieżowy świat teatru. Edukacja przez gest i słowo” oraz Starostwo Powiatowe w Świdnicy w ramach obszaru: „Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji. Organizowanie imprez kulturalnych, konferencji, dyskusji i prelekcji, zwłaszcza związanych z promocją dziedzictwa kulturowego Powiatu Świdnickiego. Młodzieżowy świat teatru. Edukacja przez gest i słowo”.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.


Wygenerowano w sekund: 0.01
3,332,035 Unikalnych wizyt