Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Licealiści dla Niepodległej

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, społeczność Liceum Ogólnokształcącego aktywnie włączyła się w patriotyczne uroczystości, wydarzenia i konkursy.
W piątek (09.11.), o godz. 11:11 nauczyciele i uczniowie LO odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu państwowego, włączając się tym samym w akcję "Bicie rekordu w śpiewaniu hymnu dla Niepodległej", ogłoszoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Klasy humanistyczne przygotowały film, umieszczony na platformie youtube.com (kanał “Głos Liceum”), w którym cała społeczność szkolna włącza się w podziękowania składane Niepodległej. Uczniowie wzięli również aktywny udział w przygotowaniu gminnych obchodów niepodległościowych w Strzegomskim Centrum Kultury, dla wszystkich szkół z terenu gminy i dla społeczności miasta. Recytacje oraz przejmujące wykonanie pieśni patriotycznych poruszyły widownię.
Miłą niespodziankę sprawiła nam także Anna Skolak, uczennica klasy humanistycznej, która w wojewódzkim konkursie organizowanym przez DODN we Wrocławiu, otrzymała wyróżnienie pisząc pracę na temat "Niezwykłe Dolnoślązaczki". 16 listopada Ania odbierze nagrodę z rąk Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara i weźmie udział w konferencji naukowej "Wolność wyboru kobiet, w sto lat po uzyskaniu niepodległości" organizowanej przez Uniwersytet Wrocławski. Kolejny powód do dumy dostarczyła nam Maja Czerwiecka, również uczennica klasy humanistycznej, zdobywając pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez burmistrza Strzegomia na przemówienie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych). Majka swoimi szczerymi i pięknymi słowami o patriotyzmie przekonała, nie tylko komisję konkursową, ale pokonała konkurencyjne prace, napisane na bardzo wysokim poziomie, co przyznała Naczelnik Wydziału Oświaty pani Urszula Podsiadły - Szubert. Już w niedzielę (11.11.) Maja odczyta publicznie swoje przemówienie i odbierze z rąk Burmistrza Strzegomia nagrodę główną – laptop.
Dopełnieniem tych wszystkich wydarzeń była patriotyczna dekoracja szkoły wykonana przez uczniów LO.


Wygenerowano w sekund: 0.00
2,424,761 Unikalnych wizyt