Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Wyjazd edukacyjny licealistów do Wrocławia

Tuż przed świętami trzy klasy (Ia, IIa, IIc) Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu udały się do Wrocławia na wycieczkę edukacyjną. Pierwszym etapem wyjazdu było „Muzeum Pana Tadeusza”.
Relacja Wiktorii Sikorskiej z I a:
„W muzeum zostaliśmy podzieleni na trzy grupy tematyczne: „Los romantyka”, „Karp w wannie i zielone pomarańcze, czyli o Bożym Narodzeniu w PRL-u” oraz „Papier z wyobraźni. Poznajemy technikę zdobienia papieru”.
Grupa, do której zostałam przydzielona mogła zobaczyć jak wyglądała wigilia w czasach PRL-u. Przez chwilę mogliśmy poczuć klimat czasów naszych rodziców. Atrakcjami było ręczne wykonywanie ozdób na choinkę (z dostępnych materiałów) oraz słuchanie audycji radiowych z tamtego okresu. Uczestnicy warsztatów obowiązkowo odwiedzili również „Salon romantyczny”, w którym mogli spróbować swoich sił w pisaniu ręcznym piórem i tworzeniu ilustracji.
Następnym celem naszej wycieczki był „Jarmark Bożonarodzeniowy” znajdujący się w centrum Wrocławia. Tam mogliśmy poczuć klimat zbliżających się świąt i dokonać zakupu ostatnich ozdób i prezentów świątecznych. Nie obyło się również bez kosztowania potraw z różnych części świata. Z jarmarku pojechaliśmy do Galerii Wroclavia w której każdy miał czas wolny i mógł zaplanować resztę dnia tak, jak chciał. Jedni poszli do kina, a niektórzy wybrali się na długie przedświąteczne zakupy. W godzinach wieczornych wróciliśmy do domu. To był bardzo dobry wyjazd przedświąteczno – edukacyjny”.Więcej zdjęć w galerii.
Wygenerowano w sekund: 0.00
2,090,940 Unikalnych wizyt