Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Wigilia tysiąca pierogów w LO!

Świętami zapachniało w Liceum Ogólnokształcącym w Strzegomiu już kilka dni przed Wigilią. Na parterze pojawiła się okazała choinka oraz świąteczne dekoracje. Zgodnie z coroczną tradycją w auli LO odbyła się szkolna Wigilia z tysiącem pierogów przygotowanych przez panią Bożenkę i panie z obsługi.
Jest to jeden z piękniejszych dni roku szkolnego. Uroczystości całej społeczności szkolnej poprzedziły spotkania klas z wychowawcami. Natomiast o godz. 10.00 wszyscy uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły spotkali się, aby razem przeżywać te przedświąteczne chwile. Nie zabrakło również tradycyjnego odczytania Pisma Świętego oraz modlitwy, którą poprowadził katecheta pan Jacek Fornal. Wszyscy z niecierpliwością wyczekiwali potraw przygotowanych przez pracowników szkoły, a zwłaszcza pierogów zrobionych przez panią Bożenkę. Zapach zasmażanej cebulki wypełnił korytarze LO. Przed wieczerzą nastał moment dzielenia się opłatkiem, a życzenia świąteczne złożyli: dyr. Tomasz Marczak oraz burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.
Podczas uroczystości zostały wręczone również nagrody w XV Konkursie Twórczości Bożonarodzeniowej. W kategorii świąteczne dekoracje klasy: I miejsce - I c, II miejsce - I a, III miejsce - II b. W kategorii świąteczne ozdoby zwyciężyła Anna Jarosz. Nagrody wręczył dyr. Tomasz Marczak oraz organizatorka konkursu Katarzyna Tomczyk-Sulima.
W trakcie Wigilii panowała ciepła, przyjazna oraz świąteczna atmosfera. Każdy porzucił swe troski oraz zmartwienia, aby w pełni cieszyć się pięknem świątecznego nastroju. Szczere życzenia, śpiewanie kolęd oraz postawa uczniów były dopełnieniem tego niezwykłego czasu.Wygenerowano w sekund: 0.00
2,090,934 Unikalnych wizyt