Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Projekt polsko-niemiecko-izraelski LO (cz. II i III)

W okresie świąt Wielkiej Nocy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu realizowali pierwszą część projektu językowo - historycznego w Izraelu. Wyjątkowe wrażenie na licealistach zrobiła Jerozolima z Bazyliką Grobu Świętego, Via Dolorosa (Droga Krzyżowa – ulica w starej części Jerozolimy, którą przemierzył Jezus Chrystus dźwigając krzyż na Golgotę), a także Jad Waszem (Yad Vashem - Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu).
W dniach 07.08-17.08.17 r. odbyła się druga i trzecia część projektu, w którym wzięli udział uczniowie z Polski, Niemiec i Izraela pod opieką nauczycielek p. Agnieszki Soboń-Nowakowskiej i p. Agnieszki Żelazko. Wymiana rozpoczęła się od pobytu w Magdeburgu (07.08 - 12.08), podczas którego uczniowie i opiekunowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje niemieckie oraz zwiedzić piękne zabytkowe miasto, malowniczo usytuowane nad Elbą. Podczas wycieczki do Berlina uczestnicy zwiedzili niemiecki parlament Bundestag, Bramę Brandenburską oraz pomniki poświęcone ofiarom faszyzmu.
W kolejnych dniach projektu młodzież udała się do Strzegomia, miasta zwanego granitowym sercem Polski, w którym doświadczyła gościnności w domach rodzinnych polskich uczestników. Następnym etapem był Wrocław. Tutaj uczniowie zapoznali się z historią migracji podczas wycieczki z przewodnikiem.
Ostatnie dni projektu odbyły się w miejscowości Krzyżowa, w której działa fundacja wspierająca projekty młodzieżowe. Uczniowie brali udział w ciekawych warsztatach dotyczących sytuacji uchodźców na świecie oraz mieli okazję zaprezentować swoje poglądy na temat napływu uchodźców.
Nie zabrakło czasu na chwilę refleksji i podsumowania wyjazdu. Największym sukcesem było to, że udało nam się przełamać bariery kulturowe i jak powiedział jeden z uczestników projektu „unieść się nad czarną przeszłością i polecieć kolorowym balonem w kierunku lepszego świata”. Z przyjemnością wyczekujemy kolejnego projektu.
Projekt edukacyjny został dofinansowany ze środków Fundacji EVZ „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz środków własnych uczestników.
Refleksje uczestników po wyjeździe:
„Ten projekt bardzo dużo wniósł do mojego życia. Nie tylko udoskonalanie moich umiejętności językowych, czy poszerzanie wiedzy w tematach politycznych, ale również dzięki niemu poznałem wiele wspaniałych ludzi, z którymi, mam nadzieję, wciąż będę utrzymywać kontakt”. Dawid
„Wymiana dala mi możliwość doskonalenia języka, ale i samej siebie. Ludzie, których miałam okazję poznać są najważniejszym elementem tego projektu i zawsze będę o nich pamiętać. Wiele mnie nauczyli. Mam nadzieje, ze chociaż z częścią będzie mi dane spotkać sie ponownie”. Ania
„Klimat tej wymiany był niezastąpiony. Niesamowici ludzie, wrażenia i sytuacje. Cieszę się, że miałam okazję poznać te wszystkie szalone i kochane osoby. Już tęsknię...”. Maja
Naprawdę nie wiem, jak opisać dni, które spędziłam z grupą izraelską i polską. Piszę ten tekst z łzami w oczach. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w projekcie: nowe doświadczenia, nowe podróże, nowe kultury - i najważniejsze- nowi przyjaciele. Pokochałam tych ludzi i będę za nimi tęsknić. Jestem szczęśliwa, że mogłam pojechać do Izraela zobaczyć wiele zabytków i Morze Martwe. Dziękuję! Wiktoria
Więcej relacji i ciekawostek na blogu:
https://trilateral2017.wordpress.com


Wygenerowano w sekund: 0.01
2,011,294 Unikalnych wizyt