Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny
Tekst alternatywny

Tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (074) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl

Dyrektor:
dyrektorlostrzegom@interia.pl

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Czwartek
7:30 - 15:30
Piątek 8:00 - 16:00

Księgowość

Pon - Pt
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

LO okiem kamery


Klasa mundurowa na zajęciach poligonowych

W dniach 17.05. – 19.05. 2017 r. uczniowie klasy mundurowej (II b) Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu, pod opieką nauczycieli: Eryka Bendiga i Piotra Bułakowskiego, wyjechali na obóz militarny do Jednostki Poszukiwawczo Ratowniczej „Baryt”. Na miejscu czekała na nich doświadczona kadra instruktorska, która, jak co roku, zapewniła uczniom mnóstwo wrażeń i atrakcji.
Dzięki doskonałej współpracy z komendantem Janem Kłuskiem (legendą 62. Kompani Specjalnej) młodzież mogła przeżyć wspaniałą przygodę. Przez trzy dni sprawdzała i doskonaliła swoje umiejętności, wytrzymałość fizyczną i psychiczną, biorąc udział w licznych zajęciach militarnych. Dzień rozpoczynał się o godzinie 7:00 zaprawą wojskową, a kończył późnym wieczorem musztrą. W trakcie dnia uczniowie mieli okazje uczestniczyć w zajęciach z taktyki wojskowej (szyk ubezpieczony).  Poznali środki ochrony przed bronią masowego rażenia, ćwiczyli w komorze gazowej, poznali budowę broni. Licealiści doskonalili strzelanie na strzelnicy z różnych rodzajów broni: KBKS wz 48, Margolin, P 83, PM 63 RAK i Beretta. Najwięcej punktów uzyskała Natalia Guz, tuż za nią byli: Mateusz Sikora i Iza Nowak. W nocy, zamiast wygodnej drzemki w ciepłym łóżku, młodzież musiała zadowolić się krótkim snem w namiocie wojskowym. Poza tym dwie licealistki - Martyna Spisak i Klaudia Dobies - uczestniczyły w morderczym marszu wytrzymałościowym, który w ten sposób relacjonują: „Wyruszyłyśmy z jednostki o godzinie 19:00. Dystans dla dziewczyn wynosił 80 km, natomiast dla chłopców 120 km. Swój dystans pokonałyśmy o 8:45. Był pot i łzy.. ale dałyśmy radę. Z 26 osób uczestniczących w marszu do mety dotarło 10 uczestników (7 dziewczyn i 3 chłopaków)
Licealiści z klasy mundurowej wrócili do domów bardzo zmęczeni, ale z ogromnym bagażem doświadczeń i z uśmiechem na twarzy. Z niecierpliwością czekają na kolejny poligon.Wygenerowano w sekund: 0.00
2,052,719 Unikalnych wizyt