Warte uwagi

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom

tel/fax: (74) 8550233

e-mail:

sekretariat@lo.strzegom.pl


adres skrzynki ePUAP: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

2a na projekcie polsko-niemieckim w Morawie

W dniach 28.01- 1.02. 2024r. młodzież z naszego liceum wzięła udział w międzynarodowym projekcie „Zachować pamięć”. Temat spotkania był poważny, ponieważ dotyczył obozu koncentracyjnego Gross Rosen, świadków historii oraz miejsc, w których rozgrywały się wydarzenia związane z II wojną światową. Celem projektu było uświadomienie uczniom, że eksterminacja jest ostatnim poziomem piramidy nienawiści, że „obozy koncentracyjne nie spadły z nieba”- jak powtarzała pani Monika Szurlej, tylko najpierw pozwolono na wiele przejawów dyskryminacji.
Uczniowie szybko nawiązali współpracę, zniknęła bariera językowa. Temat projektu pochłonął wszystkich. Popołudniami chętnie dzielono się swoimi przeżyciami i refleksjami.
Szczególnie ciepło wypowiadano się o spotkaniu z panią Melittą Sallai, która okazała się przesympatyczną osobą i niesamowitym świadkiem historii.
A oto kilka wypowiedzi samych uczestników projektu:

Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się wziąć udział w tym projekcie, mimo że miałam na początku mieszane uczucia (Hania, 2a)

Na pewno z tej wymiany zapamiętam ludzi. To było świetne doświadczenie rozmawiać z rówieśnikami z innego kraju. (Sandra, 2a)

Nigdy nie zapomnę spotkania z panią Melittą, która opowiadała o swoich niesamowitych przeżyciach. (Nikola, 2a)

Jestem wdzięczna, że miałam okazję wziąć udział w projekcie. Mam pewność, że to, co zobaczyłam i przeżyłam, na zawsze pozostanie we mnie. (Natalia, 2a)


Wygenerowano w sekund: 0.04
6,313,448 Unikalnych wizyt