Warte uwagitekst alternatywny

tekst alternatywny

Kontakt

Adres:
ul. Kościuszki 31
58-150 Strzegom
tel/fax: (74) 8550233
e-mail: ogolniak@wp.pl
adres skrzynki: epuapzsostrzegom

Sekretariat

Czynny:
Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Księgowość

Poniedziałek - Piątek
7:30 - 15:30

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Udział strzegomskiego LO w akcji "Żonkile"

19. kwietnia został ustanowiony Dniem Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałania Zbrodniom Przeciwko Ludzkości. Data ta przypomina o wybuchu powstania w getcie warszawskim.
Niemcy utworzyli getto warszawskie 2. października 1940 r. Przesiedlano do niego Żydów z różnych części miasta, a w szczytowym okresie więzionych w nim było około 460 tysięcy osób. 19 kwietnia 1943 r. Niemcy rozpoczęli całkowitą likwidację getta, co spotkało się ze zbrojnym oporem ludności. 16. maja powstanie zakończyło się, a teren getta został zrównany z ziemią
19. kwietnia 2023 roku to dzień 80 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Obchody odbyły się pod hasłem „Nie bądź obojętny”. Temu szczególnemu dniowi towarzyszyła akcja „Żonkile”. Dlatego, aby upamiętnić ten dzień uczniowie z klasy 2a wykonali żonkile, które następnie rozdano w naszej szkole.
Włączyliśmy się w jedenastą edycję akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, a organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
19. kwietnia przypięliśmy żonkile na znak, że #ŁączyNasPamięć, a swoją wiedzę wzbogaciliśmy, korzystając z pakietu edukacyjnego przygotowanego przez organizatorów, m.in. obejrzeliśmy film animowany „Zdążyć przed Panem Bogiem”, opartego na motywach reportażu Hanny Krall.

Matylda NogaWygenerowano w sekund: 0.01
6,221,440 Unikalnych wizyt